X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Beta HCG

Oceń ten wątek:
  • Młoda_Przerażona Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem nowa ale nadrobiłam wasze posty z tzrech lat spokojnie a i tak mam mętlik w głowie :) Mamy wieeeelki problem. Nie pamiętam kiedy miałam ostatnią miesiączkę :/ zazwyczaj przychodziła około 9-14 ale jak było miesiąc temu nie mam pojęcia. Cykle miałam ostatnio w miarę regularne ale odłożyliśmy myśl o dziecku i przestałam zapisać daty od jakiegoś czerwca :/ Ogólnie czuje się inaczej, dziwnie... Nawet nie wiem jak to opisać. Test 10 dni temu ( ten wrażliwszy od 10ml) wyszedł negatywny, dziś zrobiłam zwykły od 25 i wyszła druga kreska po jakiś 5 minutach ale jest dziwnie krzywa, choć bardzo wyraźna. Tak jakby przechylona o 30 stopni. Jest sens jutro robić betę hcg lub hcg (nie do końca wiem które jest lepsze)? Czy czekać w tych nerwach na okres lub powtórzyć test za kilka dni jak @ się nie pojawi? P.S Mam już synka ale z nim dowiedziałam się o ciąży dopiero w 8 tygodniu bo miałam tak nieregularne cykle :(

    Pati
  • kropekkk Znajoma
    Postów: 24 19

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda_Przerażona wrote:
    Hej. Jestem nowa ale nadrobiłam wasze posty z tzrech lat spokojnie a i tak mam mętlik w głowie :) Mamy wieeeelki problem. Nie pamiętam kiedy miałam ostatnią miesiączkę :/ zazwyczaj przychodziła około 9-14 ale jak było miesiąc temu nie mam pojęcia. Cykle miałam ostatnio w miarę regularne ale odłożyliśmy myśl o dziecku i przestałam zapisać daty od jakiegoś czerwca :/ Ogólnie czuje się inaczej, dziwnie... Nawet nie wiem jak to opisać. Test 10 dni temu ( ten wrażliwszy od 10ml) wyszedł negatywny, dziś zrobiłam zwykły od 25 i wyszła druga kreska po jakiś 5 minutach ale jest dziwnie krzywa, choć bardzo wyraźna. Tak jakby przechylona o 30 stopni. Jest sens jutro robić betę hcg lub hcg (nie do końca wiem które jest lepsze)? Czy czekać w tych nerwach na okres lub powtórzyć test za kilka dni jak @ się nie pojawi? P.S Mam już synka ale z nim dowiedziałam się o ciąży dopiero w 8 tygodniu bo miałam tak nieregularne cykle :(
    myślę, że jak cokolwiek wyszło na domowych testach to rób betę dla potwierdzenia :)

    Euthyrox 75
    Duphaston 2x1
    ug37cwa13oq4bkuj.png
    ug373e3k4h6ennyn.png
  • kropekkk Znajoma
    Postów: 24 19

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A swoją drogą mam takie pytanie o wysoką betę - 7-8 dni po owu zrobiłam betę i miałam 1260 a dwa dni później 3067 - miała któraś taką wysoką tak szybko?

    (tydzień po owu wyszedł mi test sikany czułość 10 z porannego moczu i o czułości 25 popołudniu 0_o - oba pozytywne stąd też poleciałam na betę)

    Byłam u lekarza w 11 dniu od owu i był pęcherzyk ale nie widział zarodka.

    Pewnie bym nie panikowała i spokojnie czekała, ale mam niedoczynność tarczycy (leczona ale dalej za wysoka), dostałam duphaston ale lekarz pojechał teraz na urlop i wizytę mam 19.09 :( no i jakieś głupoty w głowie się lęgną :P

    bardzo szybko mi się pojawiły objawy i to cały książkowy zestaw :/ w pierwszej ciąży tylko więcej spałam i lekkie mdłości zajadałam czekoladą :P

    Euthyrox 75
    Duphaston 2x1
    ug37cwa13oq4bkuj.png
    ug373e3k4h6ennyn.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropekkk wrote:
    A swoją drogą mam takie pytanie o wysoką betę - 7-8 dni po owu zrobiłam betę i miałam 1260 a dwa dni później 3067 - miała któraś taką wysoką tak szybko?

    (tydzień po owu wyszedł mi test sikany czułość 10 z porannego moczu i o czułości 25 popołudniu 0_o - oba pozytywne stąd też poleciałam na betę)

    Byłam u lekarza w 11 dniu od owu i był pęcherzyk ale nie widział zarodka.

    Pewnie bym nie panikowała i spokojnie czekała, ale mam niedoczynność tarczycy (leczona ale dalej za wysoka), dostałam duphaston ale lekarz pojechał teraz na urlop i wizytę mam 19.09 :( no i jakieś głupoty w głowie się lęgną :P

    bardzo szybko mi się pojawiły objawy i to cały książkowy zestaw :/ w pierwszej ciąży tylko więcej spałam i lekkie mdłości zajadałam czekoladą :P

    Mega przyrost... I szybko. Mnie sie wydaje tak- owu byla z 2-3dni wcześniej niż myślisz (chyba ze miałaś monitoring to jasna sprawa wtedy jest). Może szybciutkie zagnieżdżenie i niekoniecznie jeden maluszek? Tylko to mi do głowy przychodzi ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Anettaa Autorytet
    Postów: 1188 1007

    Wysłany: 9 września 2017, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,
    jestem tu nowa.w lutym poronilam - ale dalej sie staramy.
    wczoraj mialam termin @ 28dc.
    w czwartek zrobilam test o czulosci 10 wyszedl pozytywny (druga kreska jasniutka ale widoczna) wczoraj powtorzylam i to samo ale druga kreska juz bardziej widoczna. postanowilam pojsc na krew i wynik jaki otrzymalam to 6. :( cos malo..w poprzedniej ciazy dzien po terminie @ wynik byl 14 ,przyrost okej , ale po 1,5 tyg ciaze stracilam :(
    teraz troche sie martwie, czy ktoras z Was miala niskie wyniki bety a skonczylo sie dobrze ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak.
    Bierz też pod uwagę, że nie znasz dnia w którym doszło do zagniezdzenia. Sprawdzaj przyrost po 48h. I głowa do góry, bo stres to zły doradzca.

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 25 września 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetta sprawdź w środę, ale jak w czwartek test "sikany" wyszedł, a dzisiaj beta 6 to niestety może być wcześnie biochemiczna :( miałam tak w lipcu niestety. Ale trzymam kciuki żeby jednak rosła!

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 2 listopada 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta 10/11 dpo (wtorek 31.10) 95.8
    12/13 dpo (czwartek 2.11) 237.4 <3 :)

    JuicyB, Ania1003 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Hejkaa Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 2 listopada 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    Beta 10/11 dpo (wtorek 31.10) 95.8
    12/13 dpo (czwartek 2.11) 237.4 <3 :)
    Gratuluje :)

    Terka czy moglabym Cie prosic o pomoc w interpretacji wyniku hcg (pomogłaś mi juz w innym wątku:)

    Jest to mój pierwszy cykl w którym przyłożyliśmy się z mężem do starań. Ale.. w 14 dniu od owu tj dziś (lub pierwszym dniu nowego cyklu..)dostałam @ raczej średniej intensywności. Dziś rano zdąrzyłam jeszcze zrobić beta hcg z którego wyszło 2,87 mIU/ml.. przy czym normy z laboratorium są rozpisane od 3 tyg (3 tydz 5,8-71,2; 4 tyg od 9,5) itd bardziej mi chodzi o interpretacje mojego wyniku. Co myślicie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2017, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam taką niska bete. Zaczęła się od 1,1 a na następny dzień była 2,3 i lekarz kazał za dwa dni powtórzyć bo mówił że mogło być późno zagnieżdżenie. Przez następne 4 dni jeszcze rosła a później niestety zaczęła spadać także była to ciąża biochemiczna. Od początku podchodziłam do tego z dystansem bo jednak dziewczyny tutaj mają dużo wyższe dwa tygodnie po owulacji, ale jednak iskierka nadziei zawsze jest. Wydaje mi się że u Ciebie Hejkaa to niestety też może być biochemiczna

  • Hejkaa Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 3 listopada 2017, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuje za informacje :) pytałam bo test ciążowy wyszedł mi pozytywny kilka dni wcześniej i teraz krew z takim małym współczynnikiem. Nie bardzo wiedziałam jak rozczytać te normy ale wszystko się rozjaśnia.
    I tak ide dziś do gina wypytać go o wszystko.

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 4 listopada 2017, 05:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejkaa wrote:
    Gratuluje :)

    Terka czy moglabym Cie prosic o pomoc w interpretacji wyniku hcg (pomogłaś mi juz w innym wątku:)

    Jest to mój pierwszy cykl w którym przyłożyliśmy się z mężem do starań. Ale.. w 14 dniu od owu tj dziś (lub pierwszym dniu nowego cyklu..)dostałam @ raczej średniej intensywności. Dziś rano zdąrzyłam jeszcze zrobić beta hcg z którego wyszło 2,87 mIU/ml.. przy czym normy z laboratorium są rozpisane od 3 tyg (3 tydz 5,8-71,2; 4 tyg od 9,5) itd bardziej mi chodzi o interpretacje mojego wyniku. Co myślicie?

    Hej niestety Tosia ma racje. Prawdopodobnie to ciąża biochemiczna. Bo skoro test wyszedł to raczej była większa wartość niż 2.87... I potem spadła...

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Julia24 Koleżanka
    Postów: 33 1

    Wysłany: 12 listopada 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, proszę o radę, czy tydzień po (niepotwierdzonej) owulacji pójść na bete?
    Pragnę bardzo dzidziusia i nie mogę się doczekać wyniku (mam objawy ciążowe, których normalnie przed miesiączka nie mam. @ dopiero 21.11).
    Iść, czy wstrzymać się, żeby się nie rozczarować?

    Julia
  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 12 listopada 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowanie czekać. To jeszcze bardzo wcześnie.

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis nie wytrzymalam i zrobiłam bete, jestem w 10 dpo, wynik >2... Czy jest jeszcze szansa, ze gdy powtorze w dniu spodziewanej miesiaczki, to wyjdzie pozytywny?

  • Julia24 Koleżanka
    Postów: 33 1

    Wysłany: 14 listopada 2017, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mau, też się nad tym zastanawiam i przejrzałam forum- kilka dziewczyn pisało, że mimo negatywnej bety w 10-12 dpo były jednak w ciąży i przekonały się o tym bliżej @ :) więc jest nadzieja

    Julia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czas strasznie sie wlecze, gdy sie czeka :) zrobilam test wczoraj, dzis nastepny, po negatywnych pojechalam na zadanie krwi. Musze sie uspokoic i uzbroic w cierpliwosc :)
    Julia, jakie objawy u siebie zauwazylas?

  • Julia24 Koleżanka
    Postów: 33 1

    Wysłany: 14 listopada 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 dni po owulacji zaczęły boleć mnie sutki, póżniej zaczęło mi się odbijać (dziwne uczucie w gadle- zgaga?), które przerodziło się potem w mdłości (bez wymiotów), poza tym biała, obfita kremowa wydzielina oraz bóle jakby miesiączkowe, ale jednak delikatniejsze i chwilowy ból jajnika lewego :).

    Wczoraj nie wytrzymałam i zrobiłam betę, ale wynik <1,2 U/l :( Jednak był to dopiero 7 dpo- cierpliwość nie jest moją najmocniejszą stroną... :)

    Julia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2017, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam identyczne objawy, tylko sutkow nie czuje. A to dziwne uczucie w gaedle? U mnie to raczej jakbym miala cos zracego w gardle.

  • Julia24 Koleżanka
    Postów: 33 1

    Wysłany: 14 listopada 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to uczucie już przeszło i ciężko mi je opisać :) teraz mam tylko mdłości.

    Postaraj się poczekać chociaż 4 dni z testowaniem :), a najlepiej do @. Wiem, że to ciężkie- ja teraz będę testować w poniedziałek (jeśli wytrzymam!!!!!), a to już właśnie dzień @.... Dzisiaj jednak udało mi się upolać w carrefourze bobotesty z czułością 10 za 5zł, więc pewnie do tego czasu jeszcze przynajmniej jeden domowy zrobię :D

    Julia
‹‹ 41 42 43 44 45 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ