X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Beta HCG

Oceń ten wątek:
  • Młoda_Przerażona Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 14 sierpnia 2017, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jestem nowa ale nadrobiłam wasze posty z tzrech lat spokojnie a i tak mam mętlik w głowie :) Mamy wieeeelki problem. Nie pamiętam kiedy miałam ostatnią miesiączkę :/ zazwyczaj przychodziła około 9-14 ale jak było miesiąc temu nie mam pojęcia. Cykle miałam ostatnio w miarę regularne ale odłożyliśmy myśl o dziecku i przestałam zapisać daty od jakiegoś czerwca :/ Ogólnie czuje się inaczej, dziwnie... Nawet nie wiem jak to opisać. Test 10 dni temu ( ten wrażliwszy od 10ml) wyszedł negatywny, dziś zrobiłam zwykły od 25 i wyszła druga kreska po jakiś 5 minutach ale jest dziwnie krzywa, choć bardzo wyraźna. Tak jakby przechylona o 30 stopni. Jest sens jutro robić betę hcg lub hcg (nie do końca wiem które jest lepsze)? Czy czekać w tych nerwach na okres lub powtórzyć test za kilka dni jak @ się nie pojawi? P.S Mam już synka ale z nim dowiedziałam się o ciąży dopiero w 8 tygodniu bo miałam tak nieregularne cykle :(

    Pati
  • kropekkk Znajoma
    Postów: 24 19

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda_Przerażona wrote:
    Hej. Jestem nowa ale nadrobiłam wasze posty z tzrech lat spokojnie a i tak mam mętlik w głowie :) Mamy wieeeelki problem. Nie pamiętam kiedy miałam ostatnią miesiączkę :/ zazwyczaj przychodziła około 9-14 ale jak było miesiąc temu nie mam pojęcia. Cykle miałam ostatnio w miarę regularne ale odłożyliśmy myśl o dziecku i przestałam zapisać daty od jakiegoś czerwca :/ Ogólnie czuje się inaczej, dziwnie... Nawet nie wiem jak to opisać. Test 10 dni temu ( ten wrażliwszy od 10ml) wyszedł negatywny, dziś zrobiłam zwykły od 25 i wyszła druga kreska po jakiś 5 minutach ale jest dziwnie krzywa, choć bardzo wyraźna. Tak jakby przechylona o 30 stopni. Jest sens jutro robić betę hcg lub hcg (nie do końca wiem które jest lepsze)? Czy czekać w tych nerwach na okres lub powtórzyć test za kilka dni jak @ się nie pojawi? P.S Mam już synka ale z nim dowiedziałam się o ciąży dopiero w 8 tygodniu bo miałam tak nieregularne cykle :(
    myślę, że jak cokolwiek wyszło na domowych testach to rób betę dla potwierdzenia :)

    Euthyrox 75
    Duphaston 2x1
    ug37cwa13oq4bkuj.png
    ug373e3k4h6ennyn.png
  • kropekkk Znajoma
    Postów: 24 19

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A swoją drogą mam takie pytanie o wysoką betę - 7-8 dni po owu zrobiłam betę i miałam 1260 a dwa dni później 3067 - miała któraś taką wysoką tak szybko?

    (tydzień po owu wyszedł mi test sikany czułość 10 z porannego moczu i o czułości 25 popołudniu 0_o - oba pozytywne stąd też poleciałam na betę)

    Byłam u lekarza w 11 dniu od owu i był pęcherzyk ale nie widział zarodka.

    Pewnie bym nie panikowała i spokojnie czekała, ale mam niedoczynność tarczycy (leczona ale dalej za wysoka), dostałam duphaston ale lekarz pojechał teraz na urlop i wizytę mam 19.09 :( no i jakieś głupoty w głowie się lęgną :P

    bardzo szybko mi się pojawiły objawy i to cały książkowy zestaw :/ w pierwszej ciąży tylko więcej spałam i lekkie mdłości zajadałam czekoladą :P

    Euthyrox 75
    Duphaston 2x1
    ug37cwa13oq4bkuj.png
    ug373e3k4h6ennyn.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropekkk wrote:
    A swoją drogą mam takie pytanie o wysoką betę - 7-8 dni po owu zrobiłam betę i miałam 1260 a dwa dni później 3067 - miała któraś taką wysoką tak szybko?

    (tydzień po owu wyszedł mi test sikany czułość 10 z porannego moczu i o czułości 25 popołudniu 0_o - oba pozytywne stąd też poleciałam na betę)

    Byłam u lekarza w 11 dniu od owu i był pęcherzyk ale nie widział zarodka.

    Pewnie bym nie panikowała i spokojnie czekała, ale mam niedoczynność tarczycy (leczona ale dalej za wysoka), dostałam duphaston ale lekarz pojechał teraz na urlop i wizytę mam 19.09 :( no i jakieś głupoty w głowie się lęgną :P

    bardzo szybko mi się pojawiły objawy i to cały książkowy zestaw :/ w pierwszej ciąży tylko więcej spałam i lekkie mdłości zajadałam czekoladą :P

    Mega przyrost... I szybko. Mnie sie wydaje tak- owu byla z 2-3dni wcześniej niż myślisz (chyba ze miałaś monitoring to jasna sprawa wtedy jest). Może szybciutkie zagnieżdżenie i niekoniecznie jeden maluszek? Tylko to mi do głowy przychodzi ;)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Anettaa Autorytet
    Postów: 1188 1007

    Wysłany: 9 września 2017, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej,
    jestem tu nowa.w lutym poronilam - ale dalej sie staramy.
    wczoraj mialam termin @ 28dc.
    w czwartek zrobilam test o czulosci 10 wyszedl pozytywny (druga kreska jasniutka ale widoczna) wczoraj powtorzylam i to samo ale druga kreska juz bardziej widoczna. postanowilam pojsc na krew i wynik jaki otrzymalam to 6. :( cos malo..w poprzedniej ciazy dzien po terminie @ wynik byl 14 ,przyrost okej , ale po 1,5 tyg ciaze stracilam :(
    teraz troche sie martwie, czy ktoras z Was miala niskie wyniki bety a skonczylo sie dobrze ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 września 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak.
    Bierz też pod uwagę, że nie znasz dnia w którym doszło do zagniezdzenia. Sprawdzaj przyrost po 48h. I głowa do góry, bo stres to zły doradzca.

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 25 września 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetta sprawdź w środę, ale jak w czwartek test "sikany" wyszedł, a dzisiaj beta 6 to niestety może być wcześnie biochemiczna :( miałam tak w lipcu niestety. Ale trzymam kciuki żeby jednak rosła!

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 2 listopada 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta 10/11 dpo (wtorek 31.10) 95.8
    12/13 dpo (czwartek 2.11) 237.4 <3 :)

    JuicyB, Ania1003 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Hejkaa Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 2 listopada 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    Beta 10/11 dpo (wtorek 31.10) 95.8
    12/13 dpo (czwartek 2.11) 237.4 <3 :)
    Gratuluje :)

    Terka czy moglabym Cie prosic o pomoc w interpretacji wyniku hcg (pomogłaś mi juz w innym wątku:)

    Jest to mój pierwszy cykl w którym przyłożyliśmy się z mężem do starań. Ale.. w 14 dniu od owu tj dziś (lub pierwszym dniu nowego cyklu..)dostałam @ raczej średniej intensywności. Dziś rano zdąrzyłam jeszcze zrobić beta hcg z którego wyszło 2,87 mIU/ml.. przy czym normy z laboratorium są rozpisane od 3 tyg (3 tydz 5,8-71,2; 4 tyg od 9,5) itd bardziej mi chodzi o interpretacje mojego wyniku. Co myślicie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 listopada 2017, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też miałam taką niska bete. Zaczęła się od 1,1 a na następny dzień była 2,3 i lekarz kazał za dwa dni powtórzyć bo mówił że mogło być późno zagnieżdżenie. Przez następne 4 dni jeszcze rosła a później niestety zaczęła spadać także była to ciąża biochemiczna. Od początku podchodziłam do tego z dystansem bo jednak dziewczyny tutaj mają dużo wyższe dwa tygodnie po owulacji, ale jednak iskierka nadziei zawsze jest. Wydaje mi się że u Ciebie Hejkaa to niestety też może być biochemiczna

  • Hejkaa Znajoma
    Postów: 28 2

    Wysłany: 3 listopada 2017, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuje za informacje :) pytałam bo test ciążowy wyszedł mi pozytywny kilka dni wcześniej i teraz krew z takim małym współczynnikiem. Nie bardzo wiedziałam jak rozczytać te normy ale wszystko się rozjaśnia.
    I tak ide dziś do gina wypytać go o wszystko.

  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 4 listopada 2017, 05:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejkaa wrote:
    Gratuluje :)

    Terka czy moglabym Cie prosic o pomoc w interpretacji wyniku hcg (pomogłaś mi juz w innym wątku:)

    Jest to mój pierwszy cykl w którym przyłożyliśmy się z mężem do starań. Ale.. w 14 dniu od owu tj dziś (lub pierwszym dniu nowego cyklu..)dostałam @ raczej średniej intensywności. Dziś rano zdąrzyłam jeszcze zrobić beta hcg z którego wyszło 2,87 mIU/ml.. przy czym normy z laboratorium są rozpisane od 3 tyg (3 tydz 5,8-71,2; 4 tyg od 9,5) itd bardziej mi chodzi o interpretacje mojego wyniku. Co myślicie?

    Hej niestety Tosia ma racje. Prawdopodobnie to ciąża biochemiczna. Bo skoro test wyszedł to raczej była większa wartość niż 2.87... I potem spadła...

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Julia24 Koleżanka
    Postów: 33 1

    Wysłany: 12 listopada 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, proszę o radę, czy tydzień po (niepotwierdzonej) owulacji pójść na bete?
    Pragnę bardzo dzidziusia i nie mogę się doczekać wyniku (mam objawy ciążowe, których normalnie przed miesiączka nie mam. @ dopiero 21.11).
    Iść, czy wstrzymać się, żeby się nie rozczarować?

    Julia
  • Lusesita Autorytet
    Postów: 1995 2563

    Wysłany: 12 listopada 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowanie czekać. To jeszcze bardzo wcześnie.

    f2wlbd3m7vs8avcj.png
    dxom8u698gwsp1q3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis nie wytrzymalam i zrobiłam bete, jestem w 10 dpo, wynik >2... Czy jest jeszcze szansa, ze gdy powtorze w dniu spodziewanej miesiaczki, to wyjdzie pozytywny?

  • Julia24 Koleżanka
    Postów: 33 1

    Wysłany: 14 listopada 2017, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mau, też się nad tym zastanawiam i przejrzałam forum- kilka dziewczyn pisało, że mimo negatywnej bety w 10-12 dpo były jednak w ciąży i przekonały się o tym bliżej @ :) więc jest nadzieja

    Julia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czas strasznie sie wlecze, gdy sie czeka :) zrobilam test wczoraj, dzis nastepny, po negatywnych pojechalam na zadanie krwi. Musze sie uspokoic i uzbroic w cierpliwosc :)
    Julia, jakie objawy u siebie zauwazylas?

  • Julia24 Koleżanka
    Postów: 33 1

    Wysłany: 14 listopada 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 dni po owulacji zaczęły boleć mnie sutki, póżniej zaczęło mi się odbijać (dziwne uczucie w gadle- zgaga?), które przerodziło się potem w mdłości (bez wymiotów), poza tym biała, obfita kremowa wydzielina oraz bóle jakby miesiączkowe, ale jednak delikatniejsze i chwilowy ból jajnika lewego :).

    Wczoraj nie wytrzymałam i zrobiłam betę, ale wynik <1,2 U/l :( Jednak był to dopiero 7 dpo- cierpliwość nie jest moją najmocniejszą stroną... :)

    Julia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2017, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam identyczne objawy, tylko sutkow nie czuje. A to dziwne uczucie w gaedle? U mnie to raczej jakbym miala cos zracego w gardle.

  • Julia24 Koleżanka
    Postów: 33 1

    Wysłany: 14 listopada 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to uczucie już przeszło i ciężko mi je opisać :) teraz mam tylko mdłości.

    Postaraj się poczekać chociaż 4 dni z testowaniem :), a najlepiej do @. Wiem, że to ciężkie- ja teraz będę testować w poniedziałek (jeśli wytrzymam!!!!!), a to już właśnie dzień @.... Dzisiaj jednak udało mi się upolać w carrefourze bobotesty z czułością 10 za 5zł, więc pewnie do tego czasu jeszcze przynajmniej jeden domowy zrobię :D

    Julia
‹‹ 41 42 43 44 45 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ