X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Będzie okres czy nie będzie?
Odpowiedz

Będzie okres czy nie będzie?

Oceń ten wątek:
  • Matleena89 Autorytet
    Postów: 1179 1390

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, warto spróbować dodatkowych "wspomagaczy". Choć zaczęłabym od rozszerzenia diagnostyki, żeby poszukać z czego to wynika.

    Kasia 03.12.2023 (39+6) | 3400g | 56cm ❤️
    age.png

    Starania o pierwsze 👶 od 08.2018

    08.2022 - start IVF -> 09.09. PUNKCJA -> mamy 6❄️ (zostały 4❄️)
  • Nadzieja🤗 Ekspertka
    Postów: 300 62

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matleena89 wrote:
    Oczywiście, warto spróbować dodatkowych "wspomagaczy". Choć zaczęłabym od rozszerzenia diagnostyki, żeby poszukać z czego to wynika.
    Widze ze u Ciebie tez dluga historia i się nie poddajesz... Widze ze jestes silna kobieta.Zapisze sie do kliniki i sprawdze droznosc bo cos tu jest nie tak 😮‍💨

    Starania od 01.21
    On 40l🤵‍♂️
    badania wszystkie w normie
    Ona 33l👩‍💼
    Badania ;
    Hormony w normie
    04.21 cp lewy jajowod zachowany laparaskopia
    07.22 cp prawy jajowod usunięty
    09.23 Udroznienie lewego jajowodu
  • Nadzieja🤗 Ekspertka
    Postów: 300 62

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja beta poszla w gore wogole tego nie rozumiem..

    Starania od 01.21
    On 40l🤵‍♂️
    badania wszystkie w normie
    Ona 33l👩‍💼
    Badania ;
    Hormony w normie
    04.21 cp lewy jajowod zachowany laparaskopia
    07.22 cp prawy jajowod usunięty
    09.23 Udroznienie lewego jajowodu
  • Ola-Ola1992 Autorytet
    Postów: 278 108

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja🤗 wrote:
    Moja beta poszla w gore wogole tego nie rozumiem..

    O kurcze to dziwne
    A bardzo dużo podskoczyla ?

  • Matleena89 Autorytet
    Postów: 1179 1390

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja, a masz potwierdzoną cp na 100%? Może lekarze się pomylili i będzie dobrze :)

    Kasia 03.12.2023 (39+6) | 3400g | 56cm ❤️
    age.png

    Starania o pierwsze 👶 od 08.2018

    08.2022 - start IVF -> 09.09. PUNKCJA -> mamy 6❄️ (zostały 4❄️)
  • Ola-Ola1992 Autorytet
    Postów: 278 108

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matleena89 wrote:
    Nadzieja, a masz potwierdzoną cp na 100%? Może lekarze się pomylili i będzie dobrze :)

    Właśnie tez rozmawialam z koleżanką położna i to samo powiedziala ze kropek moze jeszcze walczy a plamienie było bo się zagnieżdżał :) No chyba ze to cp.

    Matleena kochana a jak u ciebie wyglada sytuacja :)

  • Ola-Ola1992 Autorytet
    Postów: 278 108

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matleena89 wrote:
    Nadzieja, a masz potwierdzoną cp na 100%? Może lekarze się pomylili i będzie dobrze :)
    Kochana a czy ty jesteś ze Świętokrzyskiego :) ?

  • Matleena89 Autorytet
    Postów: 1179 1390

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola-Ola1992 dziękuję, że pytasz :) Ja dziś mam chwilę prawdy - czekam na wyniki bety. Choć częściowo pogrzebałam już nadzieję, bo rano zauważyłam brązowy śluz, jakby @ była tuż za rogiem. Ale zrobiłam badanie dla pewności, bo jutro mam imprezę firmową i nie wiem czy jechać.

    Ps. Tak, jestem ze Świętokrzyskiego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 czerwca 2022, 12:57

    Kasia 03.12.2023 (39+6) | 3400g | 56cm ❤️
    age.png

    Starania o pierwsze 👶 od 08.2018

    08.2022 - start IVF -> 09.09. PUNKCJA -> mamy 6❄️ (zostały 4❄️)
  • Ola-Ola1992 Autorytet
    Postów: 278 108

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matleena89 wrote:
    Ola-Ola1992 dziękuję, że pytasz :) Ja dziś mam chwilę prawdy - czekam na wyniki bety. Choć częściowo pogrzebałam już nadzieję, bo rano zauważyłam brązowy śluz, jakby @ była tuż za rogiem. Ale zrobiłam badanie dla pewności, bo jutro mam imprezę firmową i nie wiem czy jechać.

    Ps. Tak, jestem ze Świętokrzyskiego.

    Bedzie dobrze :) trzymam kciuki :) daj znać jak bedziesz miec wynik :) 🍀🍀🍀🍀

    Ja jestem z Kielc :) jaki swiat jest mały 🙂

  • Matleena89 Autorytet
    Postów: 1179 1390

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutki :)

    U mnie znów nic z tego. Właśnie wyniki przyszły.

    Kasia 03.12.2023 (39+6) | 3400g | 56cm ❤️
    age.png

    Starania o pierwsze 👶 od 08.2018

    08.2022 - start IVF -> 09.09. PUNKCJA -> mamy 6❄️ (zostały 4❄️)
  • Ola-Ola1992 Autorytet
    Postów: 278 108

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matleena89 wrote:
    Malutki :)

    U mnie znów nic z tego. Właśnie wyniki przyszły.

    Jeju przykro mi :(
    Kiedys wyjdzie wyjdzie dla nas słoneczko

  • Nadzieja🤗 Ekspertka
    Postów: 300 62

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To juz nie nalezy do plamien to fala krwi mnie zalala.Kiedys napewno nam sie uda 😄Moj narzeczony jest z okolic Kielc dokladnie z Jaworzna

    Starania od 01.21
    On 40l🤵‍♂️
    badania wszystkie w normie
    Ona 33l👩‍💼
    Badania ;
    Hormony w normie
    04.21 cp lewy jajowod zachowany laparaskopia
    07.22 cp prawy jajowod usunięty
    09.23 Udroznienie lewego jajowodu
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć koleżankom! Zakładając ten wątek jakiś czas temu byłam w tym samym momencie co teraz. Tuż przed @, zastanawiając się czy będzie okres czy nie będzie :) dziś mój 25dc, więc jakieś kilka dni do @. Wiele już za mną, pewnie tak samo jak i za Wami. Wizyt w klinikach, badań, okrutnych wyników, a co najważniejsze wiele pojedynczych kresek na testach. Od jakiegoś czasu odpuściłam forum, złożyliśmy papiery adopcyjne. Ale ponieważ procedura trwa parę lat, nie poddajemy się i staramy nadal o swoje własne.

    Pozbyłam się nawyków wpatrywania w wykres i wypatrywania objawów, ale ten cykl jest inny. Złożyły się na to pewnie ciążę wokół mnie, znowu odżyła wielką chęć bycia w ciąży i u mnie.

    Boli mnie brzuch jak na okres, więc pewnie nic z tego, piersi w ogóle nie ból, nie rosną, nic poza brzuchem się nie dzieje. Czytałam że brzuch może boleć także we wczesnej ciąży, ale chyba w to nie wierzę. A po co to pisze? Chyba potrzebuje pocieszenia :) czytałam Was od jakiegoś czasu, dziś poczułam chęć przywitania Was.

    Trzymam za Was wszystkie mocno kciuki!

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Ola-Ola1992 Autorytet
    Postów: 278 108

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja🤗 wrote:
    To juz nie nalezy do plamien to fala krwi mnie zalala.Kiedys napewno nam sie uda 😄Moj narzeczony jest z okolic Kielc dokladnie z Jaworzna


    O wiem gdzie to jest :)
    Tez jestem zdania ze kiedys napewno się uda :) musimy być silne :)
    Mama dzis wyslala mi zdjecie :) w domu rodzinnym na dachu siedzialy sobie 2 bociany i mówi ze czuje ze to jest dobry znak :)

    Jeszcze mam pytanko bo w tym cyklu podjęliśmy decyzję ze wrzucamy na luz bez testow bez monitoringu :) kupiłam sobie tylko NAC i teraz pytanie brac go przez kilka dni jak jest w ulotce czy przy Pcos mozna brac caly cykl ??

  • Nadzieja🤗 Ekspertka
    Postów: 300 62

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola-Ola1992 wrote:
    O wiem gdzie to jest :)
    Tez jestem zdania ze kiedys napewno się uda :) musimy być silne :)
    Mama dzis wyslala mi zdjecie :) w domu rodzinnym na dachu siedzialy sobie 2 bociany i mówi ze czuje ze to jest dobry znak :)

    Jeszcze mam pytanko bo w tym cyklu podjęliśmy decyzję ze wrzucamy na luz bez testow bez monitoringu :) kupiłam sobie tylko NAC i teraz pytanie brac go przez kilka dni jak jest w ulotce czy przy Pcos mozna brac caly cykl ??
    Ja bym sie trzymala zgodnie z ulotka 😊moze faktycznie te bociany cos przyniosa 😉

    Ola-Ola1992 lubi tę wiadomość

    Starania od 01.21
    On 40l🤵‍♂️
    badania wszystkie w normie
    Ona 33l👩‍💼
    Badania ;
    Hormony w normie
    04.21 cp lewy jajowod zachowany laparaskopia
    07.22 cp prawy jajowod usunięty
    09.23 Udroznienie lewego jajowodu
  • Nadzieja🤗 Ekspertka
    Postów: 300 62

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    Cześć koleżankom! Zakładając ten wątek jakiś czas temu byłam w tym samym momencie co teraz. Tuż przed @, zastanawiając się czy będzie okres czy nie będzie :) dziś mój 25dc, więc jakieś kilka dni do @. Wiele już za mną, pewnie tak samo jak i za Wami. Wizyt w klinikach, badań, okrutnych wyników, a co najważniejsze wiele pojedynczych kresek na testach. Od jakiegoś czasu odpuściłam forum, złożyliśmy papiery adopcyjne. Ale ponieważ procedura trwa parę lat, nie poddajemy się i staramy nadal o swoje własne.

    Pozbyłam się nawyków wpatrywania w wykres i wypatrywania objawów, ale ten cykl jest inny. Złożyły się na to pewnie ciążę wokół mnie, znowu odżyła wielką chęć bycia w ciąży i u mnie.

    Boli mnie brzuch jak na okres, więc pewnie nic z tego, piersi w ogóle nie ból, nie rosną, nic poza brzuchem się nie dzieje. Czytałam że brzuch może boleć także we wczesnej ciąży, ale chyba w to nie wierzę. A po co to pisze? Chyba potrzebuje pocieszenia :) czytałam Was od jakiegoś czasu, dziś poczułam chęć przywitania Was.

    Trzymam za Was wszystkie mocno kciuki!
    Hejka to na czym stanely badania ze stwierdzilas iz bedziecie adoptowac ?

    Starania od 01.21
    On 40l🤵‍♂️
    badania wszystkie w normie
    Ona 33l👩‍💼
    Badania ;
    Hormony w normie
    04.21 cp lewy jajowod zachowany laparaskopia
    07.22 cp prawy jajowod usunięty
    09.23 Udroznienie lewego jajowodu
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja🤗 wrote:
    Hejka to na czym stanely badania ze stwierdzilas iz bedziecie adoptowac ?

    No właśnie na niczym. Teoretycznie zdrowi, wszystko ok, a od lat wyników nie ma. Stymulacje, wspomagacze, monitoringi, inseminacja, wszystko było. Zero efektów.

    Teraz mamy innego lekarza, nazywam go lekarzem ostatniej szansy, bo zabrał się za diagnostykę bardziej szczegółowa (jednak się da jeszcze...), Bo jak tu ujął, do tej pory widzi z nasze kliniki prowadziły nas specjalnie wprost na in vitro, nie szukając przyczyny naszych problemów. W sumie jak patrzę na zestaw badań to tak było... Bo cóż mi po tym że zrobiłam HIV i całą resztę... To nie wpływa na płodność! :P a kasa wydana, problem dalej jest. A nikt się nie zapytał na wstępie czy ja w ogóle będę chciała in vitro i czy te badania mam robić czy nie trzeba.

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Nadzieja🤗 Ekspertka
    Postów: 300 62

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    No właśnie na niczym. Teoretycznie zdrowi, wszystko ok, a od lat wyników nie ma. Stymulacje, wspomagacze, monitoringi, inseminacja, wszystko było. Zero efektów.

    Teraz mamy innego lekarza, nazywam go lekarzem ostatniej szansy, bo zabrał się za diagnostykę bardziej szczegółowa (jednak się da jeszcze...), Bo jak tu ujął, do tej pory widzi z nasze kliniki prowadziły nas specjalnie wprost na in vitro, nie szukając przyczyny naszych problemów. W sumie jak patrzę na zestaw badań to tak było... Bo cóż mi po tym że zrobiłam HIV i całą resztę... To nie wpływa na płodność! :P a kasa wydana, problem dalej jest. A nikt się nie zapytał na wstępie czy ja w ogóle będę chciała in vitro i czy te badania mam robić czy nie trzeba.
    Zauwazylam ze bardzo wielu lekarzy teraz prowadzi prosto na invitro nie zrozumiale to jest i mija sie z celem,uwazam ze tu chodzi poprostu o pieniadze kazda inseminacja duzo kosztuje a wiadomo my bardzo chcemy to zaplacimy nie tedy droga niestety.Mialas sprawdzana droznosc ?

    Starania od 01.21
    On 40l🤵‍♂️
    badania wszystkie w normie
    Ona 33l👩‍💼
    Badania ;
    Hormony w normie
    04.21 cp lewy jajowod zachowany laparaskopia
    07.22 cp prawy jajowod usunięty
    09.23 Udroznienie lewego jajowodu
  • Nadzieja🤗 Ekspertka
    Postów: 300 62

    Wysłany: 22 czerwca 2022, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    No właśnie na niczym. Teoretycznie zdrowi, wszystko ok, a od lat wyników nie ma. Stymulacje, wspomagacze, monitoringi, inseminacja, wszystko było. Zero efektów.

    Teraz mamy innego lekarza, nazywam go lekarzem ostatniej szansy, bo zabrał się za diagnostykę bardziej szczegółowa (jednak się da jeszcze...), Bo jak tu ujął, do tej pory widzi z nasze kliniki prowadziły nas specjalnie wprost na in vitro, nie szukając przyczyny naszych problemów. W sumie jak patrzę na zestaw badań to tak było... Bo cóż mi po tym że zrobiłam HIV i całą resztę... To nie wpływa na płodność! :P a kasa wydana, problem dalej jest. A nikt się nie zapytał na wstępie czy ja w ogóle będę chciała in vitro i czy te badania mam robić czy nie trzeba.
    Juz widze ze droznosc byla jedyny problem to nie pekajace pecherzyki a uzywasz monitoringu owulacji i jak dlugo sie staracie ?

    Starania od 01.21
    On 40l🤵‍♂️
    badania wszystkie w normie
    Ona 33l👩‍💼
    Badania ;
    Hormony w normie
    04.21 cp lewy jajowod zachowany laparaskopia
    07.22 cp prawy jajowod usunięty
    09.23 Udroznienie lewego jajowodu
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 23 czerwca 2022, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja🤗 wrote:
    Juz widze ze droznosc byla jedyny problem to nie pekajace pecherzyki a uzywasz monitoringu owulacji i jak dlugo sie staracie ?

    No właśnie nawet niepękające pecherzyki już pękają. A jeśli była obawa, że nie pęknie, to dostawałam zastrzyk. Także właściwie nie ma nic, co z góry spisywałoby nas na niepowodzenie. Może teraz głębsza diagnostyka coś pokaże. Wolałabym, żeby odkryli coś, bo sam brak powodu jest frustrujący.

    Monitoringi miałam u każdego lekarza u którego byłam. Mam regularne miesiączki, piękne jajniki, dobre AMH, drożność, ładne endometrium. :) I cóż..

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
‹‹ 134 135 136 137 138 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ