X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Będzie okres czy nie będzie?
Odpowiedz

Będzie okres czy nie będzie?

Oceń ten wątek:
  • Kika1994r Przyjaciółka
    Postów: 236 41

    Wysłany: 25 czerwca 2022, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko też chcieli usunąć bo go nie widzieli i krwawiłam a jestem już w 18tyg

    Staranie się o 2 Dzieciątko

    Marcelina 12.01.2018
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2157 1347

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Cześć Tedka, nie śledzę tego wątku od początku, ale trochę się obawiam, że możemy mieć ten sam problem. Też mam regularne miesiączki, endometrium OK, drożność OK, ale pęcherzyki rosną za wolno, tzn. owulacja nigdy nie przypada na połowę cyklu, zawsze jest później. Czy u Ciebie też tak jest?

    Hej!
    Nie, u mnie owulacje są o dobrym czasie, pęcherzyki rosną w standardowym tempie, ok. 2-3mm na dobę. Zazwyczaj mam owu około 13-15dc. Nie mam pojęcia co może być ze mną nie tak, póki co nikt nie wie. Mam nadzieję, że nowy lekarz coś znajdzie.

    Z tego co dowiedziałam się jakiś czas temu, faza przed owu jest różnej długości i to jest ok. Najważniejsze to, aby faza poowulacyjna była zawsze tej samej długości u Ciebie (może się wahać plus minus 2,3 dni, ale zawsze to będzie ten sam zakres). Wtedy mówi się, że ma się regularne cykle. Jeśli faza po owulacji jest za krótka, to możesz mieć problem z progesteronem, a to może przekładać się na brak możliwości zagnieżdżenia zarodka i brak ciąży tym samym. Warto poobserwować się i sprawdzić, czy ta faza po owu jest wystarczająco długa, zbadać hormon progesteron w 7 dniu po owulacji.

    To tak na szybko :) bo niewiele o sobie wiemy, ale może to dla Ciebie będzie jakaś wskazówka.

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    Hej!
    Nie, u mnie owulacje są o dobrym czasie, pęcherzyki rosną w standardowym tempie, ok. 2-3mm na dobę. Zazwyczaj mam owu około 13-15dc. Nie mam pojęcia co może być ze mną nie tak, póki co nikt nie wie. Mam nadzieję, że nowy lekarz coś znajdzie.

    Z tego co dowiedziałam się jakiś czas temu, faza przed owu jest różnej długości i to jest ok. Najważniejsze to, aby faza poowulacyjna była zawsze tej samej długości u Ciebie (może się wahać plus minus 2,3 dni, ale zawsze to będzie ten sam zakres). Wtedy mówi się, że ma się regularne cykle. Jeśli faza po owulacji jest za krótka, to możesz mieć problem z progesteronem, a to może przekładać się na brak możliwości zagnieżdżenia zarodka i brak ciąży tym samym. Warto poobserwować się i sprawdzić, czy ta faza po owu jest wystarczająco długa, zbadać hormon progesteron w 7 dniu po owulacji.

    To tak na szybko :) bo niewiele o sobie wiemy, ale może to dla Ciebie będzie jakaś wskazówka.

    Tedka, dzięki za odpowiedź :).
    Z tego, co zdążyłam zaobserwować to u mnie właśnie ta druga faza jest za krótka, ale nawet wydłużona duphastonem nie pomaga zajść w ciążę.. zastanawiam się czy aż tak może działać na mnie stres i to on jest odpowiedzialny za wszelkie niepowodzenia? Może pogadam z moją lekarka, żeby spróbować przyspieszyć rozwój pęcherzyka Clostilbegytem, później spróbować Ovitrelle i na koniec Duphaston. Może taki zestaw coś pomoże..

  • Tedka Autorytet
    Postów: 2157 1347

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Tedka, dzięki za odpowiedź :).
    Z tego, co zdążyłam zaobserwować to u mnie właśnie ta druga faza jest za krótka, ale nawet wydłużona duphastonem nie pomaga zajść w ciążę.. zastanawiam się czy aż tak może działać na mnie stres i to on jest odpowiedzialny za wszelkie niepowodzenia? Może pogadam z moją lekarka, żeby spróbować przyspieszyć rozwój pęcherzyka Clostilbegytem, później spróbować Ovitrelle i na koniec Duphaston. Może taki zestaw coś pomoże..

    Myślę, że zdecydowanie można coś z tym zrobić odpowiednimi lekami :) niech no tylko ktoś dobrze Ci doradzi. Trzymam mocno kciuki i życzę powodzenia w szybkiej i trafnej diagnozie :*

    Trottin lubi tę wiadomość

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    Myślę, że zdecydowanie można coś z tym zrobić odpowiednimi lekami :) niech no tylko ktoś dobrze Ci doradzi. Trzymam mocno kciuki i życzę powodzenia w szybkiej i trafnej diagnozie :*

    Dziękuję i też trzymam za Ciebie kciuki! :))

  • Paolka123 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proszę o interpretację ..
    2340ba75cc79ae323387b42cdfe6e0b3.png

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 27 czerwca 2022, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolka123 wrote:
    Proszę o interpretację ..
    2340ba75cc79ae323387b42cdfe6e0b3.png
    Nie dziala

  • Ola-Ola1992 Autorytet
    Postów: 278 108

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja🤗 wrote:
    Hej dziewczyny juz dawno tak zle sie nie czulam moje starania poszly na marne czuje jakbym miala depresje nie moge pogodzic sie ze strata.Pozdrawiam Was wszystkie i zycze abyscie mialy wymarzone fasolki 😊

    Hej kochana wiem ze jest Ci ciężko bo sama w lutym to przechodziłam:( ale wiem ze kiedys bedziemy się cieszyć dzieciatkami ❤ zawsze trzeba mieć promyk nadziei 😘🍀🍀🍀

  • Nadzieja🤗 Ekspertka
    Postów: 300 62

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola-Ola1992 wrote:
    Hej kochana wiem ze jest Ci ciężko bo sama w lutym to przechodziłam:( ale wiem ze kiedys bedziemy się cieszyć dzieciatkami ❤ zawsze trzeba mieć promyk nadziei 😘🍀🍀🍀
    Jak się skonczy ten koszmar to pojde sprawdzic droznosc jajowodow nie wiem czy sie decydowac na dzieci czy te dwie pozamaciczne ciaze raz w lewym teraz w prawym mnie dyskfalifikuja z bycia matka?Mam wiele pytan a malo odpowiedzi i tak niewiele czasu...

    Starania od 01.21
    On 40l🤵‍♂️
    badania wszystkie w normie
    Ona 33l👩‍💼
    Badania ;
    Hormony w normie
    04.21 cp lewy jajowod zachowany laparaskopia
    07.22 cp prawy jajowod usunięty
    09.23 Udroznienie lewego jajowodu
  • Ola-Ola1992 Autorytet
    Postów: 278 108

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja🤗 wrote:
    Jak się skonczy ten koszmar to pojde sprawdzic droznosc jajowodow nie wiem czy sie decydowac na dzieci czy te dwie pozamaciczne ciaze raz w lewym teraz w prawym mnie dyskfalifikuja z bycia matka?Mam wiele pytan a malo odpowiedzi i tak niewiele czasu...

    Kochana pamietaj ze nigdy nie możesz się poddać wszystko będzie dobrze i będziesz się jeszcze cieszyc

    Jak to mówią po burzy zawsze wychodzi słońce 🌞 sprawdz droznosc bo może w tym tkwi problem i się uda 🙂

  • Nadzieja🤗 Ekspertka
    Postów: 300 62

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola-Ola1992 wrote:
    Kochana pamietaj ze nigdy nie możesz się poddać wszystko będzie dobrze i będziesz się jeszcze cieszyc

    Jak to mówią po burzy zawsze wychodzi słońce 🌞 sprawdz droznosc bo może w tym tkwi problem i się uda 🙂
    Sprawdze 😉 jak tylko to sie wchlonie lub wydali bo narazie rosnie bardzo malo ale rosnie i sprawia dyskomfort prawa strona mnie kluje

    Starania od 01.21
    On 40l🤵‍♂️
    badania wszystkie w normie
    Ona 33l👩‍💼
    Badania ;
    Hormony w normie
    04.21 cp lewy jajowod zachowany laparaskopia
    07.22 cp prawy jajowod usunięty
    09.23 Udroznienie lewego jajowodu
  • Paolka123 Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    He, dziewczyny beta w 37 DC >2.3 ... Niema się już chyba na co nastawiać prawda ?

  • Ola-Ola1992 Autorytet
    Postów: 278 108

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paolka123 wrote:
    He, dziewczyny beta w 37 DC >2.3 ... Niema się już chyba na co nastawiać prawda ?

    Niestety nie :(

  • Ola-Ola1992 Autorytet
    Postów: 278 108

    Wysłany: 30 czerwca 2022, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja🤗 wrote:
    Sprawdze 😉 jak tylko to sie wchlonie lub wydali bo narazie rosnie bardzo malo ale rosnie i sprawia dyskomfort prawa strona mnie kluje

    O jeju to beta tez ci nadal rosnie czy juz przestała ?

  • Nadzieja🤗 Ekspertka
    Postów: 300 62

    Wysłany: 1 lipca 2022, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola-Ola1992 wrote:
    O jeju to beta tez ci nadal rosnie czy juz przestała ?
    Rosnie dzis ma m laparo dostalam takich boli ze niestety bedzie potrzebna..

    Starania od 01.21
    On 40l🤵‍♂️
    badania wszystkie w normie
    Ona 33l👩‍💼
    Badania ;
    Hormony w normie
    04.21 cp lewy jajowod zachowany laparaskopia
    07.22 cp prawy jajowod usunięty
    09.23 Udroznienie lewego jajowodu
  • Ola-Ola1992 Autorytet
    Postów: 278 108

    Wysłany: 1 lipca 2022, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja🤗 wrote:
    Rosnie dzis ma m laparo dostalam takich boli ze niestety bedzie potrzebna..
    :(
    Trzymaj się kochana

  • Kika1994r Przyjaciółka
    Postów: 236 41

    Wysłany: 1 lipca 2022, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po laparoskopi łatwiej się zachodzi w ciążę

    Staranie się o 2 Dzieciątko

    Marcelina 12.01.2018
  • Nadzieja🤗 Ekspertka
    Postów: 300 62

    Wysłany: 1 lipca 2022, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane usuneli mi prawy jajowod z ciaza zostal tylko lewy w ktorym tez byla pozamaciczna nwm przez co sie tak dzieje ale to jest straszne.Wiary nigdy nie strace rozwazam zamrozenie jajeczek gdybym stracila lewy nie mogę zostac bez dziecka bo dla mnie to sens zycia 😊Trzymam za Was kciuki.Kika kiedy rozwiazanie ?

    Starania od 01.21
    On 40l🤵‍♂️
    badania wszystkie w normie
    Ona 33l👩‍💼
    Badania ;
    Hormony w normie
    04.21 cp lewy jajowod zachowany laparaskopia
    07.22 cp prawy jajowod usunięty
    09.23 Udroznienie lewego jajowodu
  • Kika1994r Przyjaciółka
    Postów: 236 41

    Wysłany: 2 lipca 2022, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja🤗 wrote:
    Kochane usuneli mi prawy jajowod z ciaza zostal tylko lewy w ktorym tez byla pozamaciczna nwm przez co sie tak dzieje ale to jest straszne.Wiary nigdy nie strace rozwazam zamrozenie jajeczek gdybym stracila lewy nie mogę zostac bez dziecka bo dla mnie to sens zycia 😊Trzymam za Was kciuki.Kika kiedy rozwiazanie ?

    Ja mam termin na listopad pewnie koło 12listopada bo my toczniowcy zawsze rodximy w 37tyg

    Staranie się o 2 Dzieciątko

    Marcelina 12.01.2018
  • Nadzieja🤗 Ekspertka
    Postów: 300 62

    Wysłany: 2 lipca 2022, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kika1994r wrote:
    Ja mam termin na listopad pewnie koło 12listopada bo my toczniowcy zawsze rodximy w 37tyg
    To juz niedlugo ale super 😊😊😊

    Starania od 01.21
    On 40l🤵‍♂️
    badania wszystkie w normie
    Ona 33l👩‍💼
    Badania ;
    Hormony w normie
    04.21 cp lewy jajowod zachowany laparaskopia
    07.22 cp prawy jajowod usunięty
    09.23 Udroznienie lewego jajowodu
‹‹ 136 137 138 139 140 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ