X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Będzie okres czy nie będzie?
Odpowiedz

Będzie okres czy nie będzie?

Oceń ten wątek:
  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 26 listopada 2021, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    A ja czekam. Tzn jeszcze jutro dupek...I potem czekam, ale pewnie na okres. Te temperatury nie wyglądają jakby miały rosnąć :/

    Dziewczyny, a co robicie, jeśli się obudzicie godzinę ponad przed budzikiem i nie możecie już zasnąć? Mierzycie temp. wcześniej? Czy leżycie i czekacie do wyznaczonej godziny? Co z tym fantem zrobić?
    Tez jestem ciekawa 🤔 ja np dziś zmierzyłam 45 minut później niż zwykle i prawie 37 😳 3 dzień cyklu 🤔

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 26 listopada 2021, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia90 wrote:
    Boję się jeszcze cieszyć...🤞

    Mam nadzieję, że test się nie pomylil i faktycznie coś z tego się rozwinie pięknego 🥰

    Jolcia Wow! Super, trzymam kciuki, dawaj znać. Dawno tu nie zaglądałam, atu take dobre wieści :) CIeszę się.

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 26 listopada 2021, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia90 wrote:
    Felinka, ja dziś miałam to samo...zrobiłam rano test, który niby pokazał cień cienia...mój stary stwierdził, że jak ciąża to powinno być widać gruba tłusta krechę. W sumie ma trochę racji, ale gdzieś tam się podlamalam i miałam ogólny spadek nastroju :p ach te hormony....

    W ogóle chyba trafiłam na felerna partie testów facelle, bo każdy pokazał jakiś cień "na nadzieję"...

    Ale patrząc na to w jakim dniu cyklu już jestem to powinno coś konkretnego wyjść jeżeli już jestem a nie jakieś może, może...
    Aplikacja też co chwilę mi zmienia termin owulacji...oszaleć idzie 😂
    Nie robię jutro bety i nie kupuje już żadnych testów. Czekam na 🐒 jeśli w ciągu tygodnia się nie pojawi to wtedy może zatestuje...już sama na siebie jestem zła że się nakręcam...a chyba w tym cyklu zupełnie niepotrzebnie ;p

    Tedka! Czekam jutro na wiadomości po wizycie u lekarza 🤗


    Jak miło, że pamiętałaś :)
    Jestem właśnie po wizycie. Pęcherzyk 16mm. Prawdopodobna owulacja poniedziałek 29.11.
    Mam robić testy sobota, niedziela, jeśli będą pozytywne to piszę smsa do lekarza i w poniedziałek 8 rano mąż, a 10:00 ja i IUI :)

    Jeśli natomiast testy owu nic nie pokażą, to w poniedziałek wizyta monitoringowa. Tak czy siak staram się nastawić pozytywnie.

    Wolałabym, żeby test owu pokazał się pozytywny w niedziele, bo jeśli w jutro, to znowu będę zła, że poniedziałek będzie po ptokach! :P

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 26 listopada 2021, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    Jak miło, że pamiętałaś :)
    Jestem właśnie po wizycie. Pęcherzyk 16mm. Prawdopodobna owulacja poniedziałek 29.11.
    Mam robić testy sobota, niedziela, jeśli będą pozytywne to piszę smsa do lekarza i w poniedziałek 8 rano mąż, a 10:00 ja i IUI :)

    Jeśli natomiast testy owu nic nie pokażą, to w poniedziałek wizyta monitoringowa. Tak czy siak staram się nastawić pozytywnie.

    Wolałabym, żeby test owu pokazał się pozytywny w niedziele, bo jeśli w jutro, to znowu będę zła, że poniedziałek będzie po ptokach! :P
    Tedka trzymam kciukasy aby wszystko było tak jak trzeba i żebyś w końcu ujrzała te upragnione dwie grube różowe krechy 🥰

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1018 492

    Wysłany: 26 listopada 2021, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To okres mimo dupka sie zaczyna, czy implantacja ?
    abf170328d71d84795b118d2137c785a.png

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 26 listopada 2021, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka94 wrote:
    Tedka trzymam kciukasy aby wszystko było tak jak trzeba i żebyś w końcu ujrzała te upragnione dwie grube różowe krechy 🥰

    Dziękuję :D na pewno będę Was tutaj spamować oczekiwaniem na testowanie i innymi rozterkami, a może przede wszystkim narzekaniem :P bo IUI jak wiemy ma dosyć niską skuteczność :)

    Felinka94 lubi tę wiadomość

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 26 listopada 2021, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się nie orientuje w tym temacie zupełnie :(

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 26 listopada 2021, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    To okres mimo dupka sie zaczyna, czy implantacja ?
    abf170328d71d84795b118d2137c785a.png
    Kasia myślę że zaburzenia snu mogły wpłynąć na temperaturę. U mnie nerwy podbiły ją do prawie 37.
    Duże masz te plamienie?

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Jolcia90 Autorytet
    Postów: 434 247

    Wysłany: 26 listopada 2021, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    Jolcia Wow! Super, trzymam kciuki, dawaj znać. Dawno tu nie zaglądałam, atu take dobre wieści :) CIeszę się.
    Kochana, nie ma czym się chyba cieszyć 😂
    Czekam jeszcze na 🐒 ale coś wewnętrznie czuję, że w tym cyklu nic z tego.
    Umówiłam się na 8.12 na wizytę i ginekologa. Przyszły cykl polecę z monitoringiem 😁

  • Jolcia90 Autorytet
    Postów: 434 247

    Wysłany: 26 listopada 2021, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    Jak miło, że pamiętałaś :)
    Jestem właśnie po wizycie. Pęcherzyk 16mm. Prawdopodobna owulacja poniedziałek 29.11.
    Mam robić testy sobota, niedziela, jeśli będą pozytywne to piszę smsa do lekarza i w poniedziałek 8 rano mąż, a 10:00 ja i IUI :)

    Jeśli natomiast testy owu nic nie pokażą, to w poniedziałek wizyta monitoringowa. Tak czy siak staram się nastawić pozytywnie.

    Wolałabym, żeby test owu pokazał się pozytywny w niedziele, bo jeśli w jutro, to znowu będę zła, że poniedziałek będzie po ptokach! :P
    Z niecierpliwością czekam na wieści 🥰🤞

    Oby to był owocny cykl ⏸️

    Nie zmieniaj nastawienia! Musisz mocno wierzyć, że się uda! 😘😘😘

    Tedka lubi tę wiadomość

  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 26 listopada 2021, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia90 wrote:
    Kochana, nie ma czym się chyba cieszyć 😂
    Czekam jeszcze na 🐒 ale coś wewnętrznie czuję, że w tym cyklu nic z tego.
    Umówiłam się na 8.12 na wizytę i ginekologa. Przyszły cykl polecę z monitoringiem 😁

    Jeśli tym razem się nie uda to jak najbardziej monitoring!
    Jeśli ma się dobrego lekarza, to naprawdę to jest pomocne. Jeśli nie masz żadnych problemów zdrowotnych, to przy takim podglądzie powinno pójść gładko :)
    Ja kiedy jeszcze próbowaliśmy z mężem naturalnie, to biegałam na monitoring co 2-3 dni. Dzięki temu widziałam wzrost pęcherzyka na własnych oczach no i co najważniejsze! miałam potwierdzenie, że do owulacji doszło (a czasami nie). To też bardzo ważna informacja, bo same testy owu, czy temperaturka, czy śluzy tego nam nie pokażą. U mnie np. bywały problemy z niepękaniem, tzn. hormony wzrastały, temperaturka śluzy, wszystko cacuszko, wszystkie objawy świata dla owulacji, a na USG torbiel, niepęknięty pęcherzyk i baj baj, już wiedziałam, że w tym cyklu nie ma się co nastawiać.

    W ogóle dzięki wizycie u ginekologa i monitoringu okazało się, że mam problemy różniste. Gdyby nie to, nigdy bym sie o nich nie dowiedziała. U mnie wszystko książkowo, 28 dni cyklu, miesiączka zawsze jak w zegarku, człowiek myślał, że to bardzo dobrze w porównaniu z dziewczynami, które już na tym etapie mają mega problemy z nieregularnymi cyklami, endometriozą, PCOS, etc etc. U mnie nic z tych rzeczy, a jednak... coś w środku, coś w mikro świecie jest nie tak, że nie idzie i już.

    No nic to, przecież wszystko to na pewno wiesz :)
    Trzeba zwierać szyki i do roboty!

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1018 492

    Wysłany: 26 listopada 2021, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka94 wrote:
    Kasia myślę że zaburzenia snu mogły wpłynąć na temperaturę. U mnie nerwy podbiły ją do prawie 37.
    Duże masz te plamienie?

    No dobra, to już chyba @ się rozkręca. Mi od niedoboru snu raczej spada. Ten wzrost to u mnie na @ właśnie.

    No to krótka faza lutealna wygrywa z dupkiem 3xdziennie :p

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 26 listopada 2021, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka94 wrote:
    Mam ogólnie mega zalamke. Mąż nie chce słyszeć o lekarzu, on uważa że wszystko ok. Mi po 11 cyklach bezowocnych chyba po prostu przestało się chcieć badać te temperatury, tą szyjkę pić te zioła. Bo chęci jak widać są tylko po jednej stronie. Jestem zdołowana tym wszystkim już, wyszłam wcześniej z pracy bo nie dość że wymiękłam fizycznie to psychicznie też wysiadam.

    Jednocześnie cieszę się, że innym się udaje <3

    Moja Droga, przechodziłam przez coś podobnego. Myślę, że mężczyźni potrzebują więcej czasu żeby się z tym oswoić, albo zwyczajnie zrozumieć. U nich te sprawy są prostsze, mniej skomplikowane, tak samo jak i ich organizm. Testosteron, pisiorek, coś gra albo nie gra i koniec. A u nas, pełna paleta problemów i możliwości. Spróbuj z nim porozmawiać szczerze. Teraz bardzo wiele par, pozornie zdrowych boryka się z problemem niepłodności. Niestety. Takie czasy. Spróbujcie podejść do tych pierwszych wizyt na luzie, wyjaśnij, że to tylko żeby sprawdzić czy wszystko ok. Warto też uświadomić sobie, a właściwie jemu, bo Ty to na pewno wiesz, że odwlekanie wizyty i diagnostyki miesiącami i latami, może odnieść skutek odwrotny od zamierzonego, czyli upragnionego dzidziusia. A w końcu nadchodzi dzień, kiedy budzimy się sfrustrowani i zniechęceni, idziemy do lekarza i okazuje się, że dobrze było przyjść dwa lata wcześniej, bo można było coś z tym zrobić, a teraz to już...

    A robiłaś już jakieś badania? z krwi choćby? To można zrobić bez wizyty u lekarza :) mogę podzielić się tabelką hormonów do zbadania. Niestety w większości i tak trzeba prywatnie, więc skierowanie od gina nie jest konieczne. Zawsze to już dobry wstęp, choć... badanie faceta też by się przydało. A może przede wszystkim.

    Pogadajcie :)
    U mnie częste gadki chwyciły :)
    później mąż nie chciał słyszeć o IUI, ABSOLUTNIE!
    a teraz proszę, w poniedziałek idziemy na pierwszą :)

    Urabiaj, urabiaj i coś z tego wyjdzie :)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2021, 13:00

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 26 listopada 2021, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    Moja Droga, przechodziłam przez coś podobnego. Myślę, że mężczyźni potrzebują więcej czasu żeby się z tym oswoić, albo zwyczajnie zrozumieć. U nich te sprawy są prostsze, mniej skomplikowane, tak samo jak i ich organizm. Testosteron, pisiorek, coś gra albo nie gra i koniec. A u nas, pełna paleta problemów i możliwości. Spróbuj z nim porozmawiać szczerze. Teraz bardzo wiele par, pozornie zdrowych boryka się z problemem niepłodności. Niestety. Takie czasy. Spróbujcie podejść do tych pierwszych wizyt na luzie, wyjaśnij, że to tylko żeby sprawdzić czy wszystko ok. Warto też uświadomić sobie, a właściwie jemu, bo Ty to na pewno wiesz, że odwlekanie wizyty i diagnostyki miesiącami i latami, może odnieść skutek odwrotny od zamierzonego, czyli upragnionego dzidziusia. A w końcu nadchodzi dzień, kiedy budzimy się sfrustrowani i zniechęceni, idziemy do lekarza i okazuje się, że dobrze było przyjść dwa lata wcześniej, bo można było coś z tym zrobić, a teraz to już...

    A robiłaś już jakieś badania? z krwi choćby? To można zrobić bez wizyty u lekarza :) mogę podzielić się tabelką hormonów do zbadania. Niestety w większości i tak trzeba prywatnie, więc skierowanie od gina nie jest konieczne. Zawsze to już dobry wstęp, choć... badanie faceta też by się przydało. A może przede wszystkim.

    Pogadajcie :)
    U mnie częste gadki chwyciły :)
    później mąż nie chciał słyszeć o IUI, ABSOLUTNIE!
    a teraz proszę, w poniedziałek idziemy na pierwszą :)

    Urabiaj, urabiaj i coś z tego wyjdzie :)
    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź <3
    Badałam w lipcu i w Marcu tsh ft3 ft4 prolaktyne fsh lh Cukier insulinę i wszystko było dobrze :( teraz będę się umawiać na powtórkę tarczycy razem z przeciwciałami plus krzywa 3punktowa cukru i insuliny...
    Próbuje rozmawiać, wczoraj pokazałam mu film Dr Jaremy (ktoś mi polecał przepraszam nie pamiętam kto :( ) nic to nie zmieniło...
    Będę wiercić dziurę może w końcu wywiercę... Będę robić to co do tej pory, czyli pić ziółka i starać się wyłapać dni płodne a co dalej to zobaczymy...
    Kasiak89 wrote:
    No dobra, to już chyba @ się rozkręca. Mi od niedoboru snu raczej spada. Ten wzrost to u mnie na @ właśnie.

    No to krótka faza lutealna wygrywa z dupkiem 3xdziennie :p
    Kasiula jak mi powiedziały babeczki tutaj nowy cykl nowe nadzieję :) będziemy razem wzajemnie się wspierać i razem testować 😁

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 26 listopada 2021, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka94 wrote:
    Kasiula jak mi powiedziały babeczki tutaj nowy cykl nowe nadzieję :) będziemy razem wzajemnie się wspierać i razem testować 😁

    A badałaś sobie AMH? Czyli w skrócie myślowym poziom swoich jajeczek? :)
    Ja dodatkowo musiałam jeszcze zrobić Estradiol (2-3dc), prolaktyne (2-7 dc).

    Mam Hashimoto, więc tarczycowe badam co jakiś czas, wszystko ok, ale kto wie czy to też mimo brania leków ie wpływa źle na poczęcie.

    A może spróbuj męża zapytać w czym rzecz? Może wstydzi sie tego badania swojego? W sumie jeśli chce dziecka, to myślę, że nie okopywałby się tak stanowczo na NIE, jeśli nie miałby jakiś powodów ważnych :) Może trzeba go wziąć pod włos, psychologicznie ;P

    Powodzenia!

    A tak poza wszystkim, to na pierwszą wizytę konsultacyjna, czy sam monitoring cyklu możesz chodzić sama. Załóżcie sobie, że u niego wszystko ok i spróbuj przebadać siebie i poobserwować na USG owulację. Może wtedy, jeśli nadal nie będzie się udawało, dotrze do niego, że warto sprawdzić też siebie. Nie chodzi o wykazywanie czyjejś winy, bo problem zawsze jest wspólny, ale... :) może to jakiś sposób. <3

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 26 listopada 2021, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    A badałaś sobie AMH? Czyli w skrócie myślowym poziom swoich jajeczek? :)
    Ja dodatkowo musiałam jeszcze zrobić Estradiol (2-3dc), prolaktyne (2-7 dc).

    Mam Hashimoto, więc tarczycowe badam co jakiś czas, wszystko ok, ale kto wie czy to też mimo brania leków ie wpływa źle na poczęcie.

    A może spróbuj męża zapytać w czym rzecz? Może wstydzi sie tego badania swojego? W sumie jeśli chce dziecka, to myślę, że nie okopywałby się tak stanowczo na NIE, jeśli nie miałby jakiś powodów ważnych :) Może trzeba go wziąć pod włos, psychologicznie ;P

    Powodzenia!

    A tak poza wszystkim, to na pierwszą wizytę konsultacyjna, czy sam monitoring cyklu możesz chodzić sama. Załóżcie sobie, że u niego wszystko ok i spróbuj przebadać siebie i poobserwować na USG owulację. Może wtedy, jeśli nadal nie będzie się udawało, dotrze do niego, że warto sprawdzić też siebie. Nie chodzi o wykazywanie czyjejś winy, bo problem zawsze jest wspólny, ale... :) może to jakiś sposób. <3
    Nie badałam 🤔 a to w jakimś konkretnym czasie trzeba badać? 🤔
    Właśnie myślę o tym tylko nie wiem jak się za to zabrać. Teoretycznie ginekolog stwierdził u mnie pcos z obrazu jajników. Ale z badań (stosunek LH i FSH) nie wyszło co go też zdziwiło. Owulację w tym miesiącu miałam pierwszy raz potwierdzoną testem (wcześniej były bóle jajników i to tyle) ale nie miałam w ogóle płodnego śluzu więc tak na prawdę nie wiem czy była. Też nie wiem kiedy dokładnie będzie bo bóle jajników mam w każdym cyklu innego dnia 🤦🏻‍♀️
    Edit: to moje ostatnie badania:
    https://naforum.zapodaj.net/8d13c3eda8ee.jpg.html - 3 dzień cyklu
    https://naforum.zapodaj.net/99696e7d33b8.jpg.html - jakoś w środku cyklu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2021, 15:14

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 26 listopada 2021, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka94 wrote:
    Nie badałam 🤔 a to w jakimś konkretnym czasie trzeba badać? 🤔
    Właśnie myślę o tym tylko nie wiem jak się za to zabrać. Teoretycznie ginekolog stwierdził u mnie pcos z obrazu jajników. Ale z badań (stosunek LH i FSH) nie wyszło co go też zdziwiło. Owulację w tym miesiącu miałam pierwszy raz potwierdzoną testem (wcześniej były bóle jajników i to tyle) ale nie miałam w ogóle płodnego śluzu więc tak na prawdę nie wiem czy była. Też nie wiem kiedy dokładnie będzie bo bóle jajników mam w każdym cyklu innego dnia 🤦🏻‍♀️
    Edit: to moje ostatnie badania:
    https://naforum.zapodaj.net/8d13c3eda8ee.jpg.html - 3 dzień cyklu
    https://naforum.zapodaj.net/99696e7d33b8.jpg.html - jakoś w środku cyklu

    Moja wspaniała pani endokrynolog wspominała, że TSH powinno być w okolicach 1,00 - to najlepszy poziom na starania o bejbi. Mimo, że Twój wynik jest w normie (nie wiem jaki jest poziom FT3), to możesz skonsultować to jeszcze z kimś.

    AMH niezależnie od dnia cyklu właściwie. Możesz zrobić od ręki. Zobaczysz dzięki temu jaką masz rezerwę jajeczek.

    Właściwie, patrząc na Twój opis, to jesteś moja droga na początku swojej drogi. PCOS to czasami spore utrudnienie w zajściu w ciążę, warto to jeszcze sprawdzić. Dodatkowo ja np. miałam badaną też drożność jajowodów - czasami wszystko jest ok a jajowody zapchane i niestety ale nawet super plemniki nei dotrą do super komóreczki.

    Jest tego od groma, badań itd. Dlatego ważne jest bardzo, aby porozmawiać z kimś kompetentnym, naprawdę. Zioła, tabletki dla facetów, to wszystko pomoże jeśli ktoś ma niedobory i chwilowe trudności. Jeśli natomiast problem jest poważniejszy to nic to nie da. Ja jestem tego najlepszym przykładem.

    Jesteś młodziutka i jestem przekonana, że wszystko u Ciebie ok, ale zbadajcie się. To tylko chwila wstydu dla faceta (jeśli jest tu się czego wstydzić), trochę kasy (ale można to rozłożyć na kilka miesięcy, jeśli się jeszcze nie ma 40 lat i czas nie goni :P) i odrobina cierpliwości, a można dowiedzieć się o sobie wielu rzeczy.

    Życzę, abyście doszli do porozumienia :) buziaki!

    Felinka94 lubi tę wiadomość

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 26 listopada 2021, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    Moja wspaniała pani endokrynolog wspominała, że TSH powinno być w okolicach 1,00 - to najlepszy poziom na starania o bejbi. Mimo, że Twój wynik jest w normie (nie wiem jaki jest poziom FT3), to możesz skonsultować to jeszcze z kimś.

    AMH niezależnie od dnia cyklu właściwie. Możesz zrobić od ręki. Zobaczysz dzięki temu jaką masz rezerwę jajeczek.

    Właściwie, patrząc na Twój opis, to jesteś moja droga na początku swojej drogi. PCOS to czasami spore utrudnienie w zajściu w ciążę, warto to jeszcze sprawdzić. Dodatkowo ja np. miałam badaną też drożność jajowodów - czasami wszystko jest ok a jajowody zapchane i niestety ale nawet super plemniki nei dotrą do super komóreczki.

    Jest tego od groma, badań itd. Dlatego ważne jest bardzo, aby porozmawiać z kimś kompetentnym, naprawdę. Zioła, tabletki dla facetów, to wszystko pomoże jeśli ktoś ma niedobory i chwilowe trudności. Jeśli natomiast problem jest poważniejszy to nic to nie da. Ja jestem tego najlepszym przykładem.

    Jesteś młodziutka i jestem przekonana, że wszystko u Ciebie ok, ale zbadajcie się. To tylko chwila wstydu dla faceta (jeśli jest tu się czego wstydzić), trochę kasy (ale można to rozłożyć na kilka miesięcy, jeśli się jeszcze nie ma 40 lat i czas nie goni :P) i odrobina cierpliwości, a można dowiedzieć się o sobie wielu rzeczy.

    Życzę, abyście doszli do porozumienia :) buziaki!
    Dziękuję ❤️❤️ wezmę sobie Twoje słowa do serca. Przy okazji najbliższych badań sprawdzę amh :) z nim będę rozmawiać, pójdę sama też do ginekologa w nowym roku i zacznę konkretne starania, choć mam nadzieję że ten cykl okaże się błogosławieństwem i uda się... To byłby najpiękniejszy prezent na święta 🥺
    Buziaki <3 za Ciebie również trzymam kciuki, dawaj znać co i jak z owulką i wszystkim <3

    Tedka lubi tę wiadomość

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Jolcia90 Autorytet
    Postów: 434 247

    Wysłany: 26 listopada 2021, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to na pewno będzie piękny miesiąc 🥰 coś tak czuję 🥰

    U mnie dziś przy badaniu szyjki pojawił się zabarwiony na czerwono śluz, więc 🐒 czyha za rogiem... Ale powiem wam że dostałam nowego powera, którego Wam też przesyłam 🤞🍀🍀🍀

    Nowy miesiąc...nowe nadzieje 😘

    Tedka lubi tę wiadomość

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 27 listopada 2021, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia90 wrote:
    Dziewczyny to na pewno będzie piękny miesiąc 🥰 coś tak czuję 🥰

    U mnie dziś przy badaniu szyjki pojawił się zabarwiony na czerwono śluz, więc 🐒 czyha za rogiem... Ale powiem wam że dostałam nowego powera, którego Wam też przesyłam 🤞🍀🍀🍀

    Nowy miesiąc...nowe nadzieje 😘
    Oh szkoda :( czyli już jest nas 3 z nową nadzieją na świąteczną niespodziankę 🎁🎁❤️

    Tedka lubi tę wiadomość

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ