X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Będzie okres czy nie będzie?
Odpowiedz

Będzie okres czy nie będzie?

Oceń ten wątek:
  • Jolcia90 Autorytet
    Postów: 434 247

    Wysłany: 27 listopada 2021, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak na to się raczej zapowiada 😅

    Oby Mikołaj przyniósł nam pod choinkę ⏸️ 🍀🥰🤞

    Felinka94, Tedka lubią tę wiadomość

  • Jolcia90 Autorytet
    Postów: 434 247

    Wysłany: 27 listopada 2021, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka, jak twoje testy owulacyjne? Wychodzi coś czy jeszcze nic?

  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 27 listopada 2021, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia90 wrote:
    Tedka, jak twoje testy owulacyjne? Wychodzi coś czy jeszcze nic?

    Póki co niestety nic. Wczoraj było 16mm, dziś pewnie 18, idąc standardowym przyrostem. Zatem faktycznie jeszcze moze za wcześnie. Jeśli jutro nadal nie będzie nic to ide w poniedziałek na usg. Zobaczy sie. Dzięki ze pytasz. A jak u Ciebie sytuacja?

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Jolcia90 Autorytet
    Postów: 434 247

    Wysłany: 28 listopada 2021, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie dziś 🐒 rozkręciła się na dobre :) w sumie to się nawet cieszę, bo wkurzał mnie jej brak i białe testy 😂 czuję, że ten cykl miałam bezowulacyjny. W 10dc pójdę do ginekologa i zobaczymy czy rośnie jakis pęcherzyk 😄🙃

  • atwysz Koleżanka
    Postów: 55 35

    Wysłany: 28 listopada 2021, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja jestem 4, która czeka na wymarzony prezent pod choinkę 😍 co prawda @ jeszcze nie przyszła, ale... tempka dzisiaj 36.4, od wczoraj luteina odstawiona więc dziś w nocy albo jutro do południa przyjdzie ciotka w odwiedziny...

    Kobietki, nowy cykl, nowe możliwości 💝

    Jolcia90, Marchewka lubią tę wiadomość

    02.18 -> rozpoczynamy starania o bobo 👶
    ____

    ❌ Niedoczynność tarczycy ❌
    ❌ Hashimoto ❌
    ❌ IO ❌
    ❌ Hiperprolaktynemia ❌
    ____
    11.2021 - pierwszy cykl starań z Ovitrelle i Luteiną -> 🥰

    ---
    06feb73ec0406761d1feaca46d967b14.png
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 28 listopada 2021, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj pozytywny test owu. Jutro lecimy z tematem IUI :D trzymajcie kciuki!

    Jolcia90, Felinka94 lubią tę wiadomość

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Jolcia90 Autorytet
    Postów: 434 247

    Wysłany: 28 listopada 2021, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    U mnie dzisiaj pozytywny test owu. Jutro lecimy z tematem IUI :D trzymajcie kciuki!
    Wow Tedka 🥰 super wiadomość 🥰


    A powiedz mi...jak się idzie na IUI to dodatkowo staracie się też naturalnie czy Twój ukochany musi się do jutra wstrzymać z tym? Wybacz, takie pytanie, ale kompletnie się nie orientuje w tym temacie jeszcze...

  • Jolcia90 Autorytet
    Postów: 434 247

    Wysłany: 28 listopada 2021, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    atwysz wrote:
    To ja jestem 4, która czeka na wymarzony prezent pod choinkę 😍 co prawda @ jeszcze nie przyszła, ale... tempka dzisiaj 36.4, od wczoraj luteina odstawiona więc dziś w nocy albo jutro do południa przyjdzie ciotka w odwiedziny...

    Kobietki, nowy cykl, nowe możliwości 💝

    Taaak 🥰
    Będziemy się wzajemnie wspierać i w okolicach świątecznych razem testować ☘️

    Zamówiłam sobie na necie 50 testów owulacyjnych. Będę testować częściej, żeby nie przegapić owulacji plus monitoring, plus mega pozytywne nastawienie 🙆‍♂️😅🙃

    atwysz lubi tę wiadomość

  • pocahontas Ekspertka
    Postów: 121 127

    Wysłany: 28 listopada 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeanalizowałam ok. 50 stron z wykresami cykli, które skończyły się ciążą. Analizowałam cykle z owulacją 14-16 dc i moje wnioski są takie:
    1. Częściej się zdarzało, że pozytywny wynik jest dopiero ok 15-16 dpo. Naprawdę mniej było przypadków pozytywnych testów z moczu w dniach 8-13 po owu niż tych później testowanych.
    2. Często dziewczyny testowały w 12, 13, 14 dpo i miały negatywne testy z moczu, a później akuku, 15 dpo pozytywny
    3. Większość dziewczyn u których była ciąża zaznaczyły ból miesiączkowy/ ból brzucha w tygodniu przed planowanym terminem okresu. Zaznaczały jeszcze problemy ze snem i wzdęcia/gazy.

    No więc ja jestem w dniu planowanej @, na testach biel Vizira, @ brak. Czekam....

    Kasiak89 lubi tę wiadomość

  • Jolcia90 Autorytet
    Postów: 434 247

    Wysłany: 28 listopada 2021, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pocahontas wrote:
    Przeanalizowałam ok. 50 stron z wykresami cykli, które skończyły się ciążą. Analizowałam cykle z owulacją 14-16 dc i moje wnioski są takie:
    1. Częściej się zdarzało, że pozytywny wynik jest dopiero ok 15-16 dpo. Naprawdę mniej było przypadków pozytywnych testów z moczu w dniach 8-13 po owu niż tych później testowanych.
    2. Często dziewczyny testowały w 12, 13, 14 dpo i miały negatywne testy z moczu, a później akuku, 15 dpo pozytywny
    3. Większość dziewczyn u których była ciąża zaznaczyły ból miesiączkowy/ ból brzucha w tygodniu przed planowanym terminem okresu. Zaznaczały jeszcze problemy ze snem i wzdęcia/gazy.

    No więc ja jestem w dniu planowanej @, na testach biel Vizira, @ brak. Czekam....
    No to trzymamy kciuki za pojawienie się w końcu ⏸️ 🥰
    Każda kobieta jest inna, każde ciało to jeden wielki znak zapytania 🙃 czasem owulacja się przesuwa, czasem jej nie ma...ciężko jest trafić tak na prawdę...może być owulacja, może dojść do zapłodnienia, ale przy zagnieżdżaniu coś pójdzie nie tak i trzeba liczyc na cud w kolejnym cyklu ;)
    Też naczytałam się wielu wpisach na forum i zdarzały się takie przypadki, że kobiety ciągle testowały, na testach bielusieńko, poszły do ginekologa czy na betę a tam ciąża 🥰 tego nie da się wytłumaczyć, a jednak się zdarza 🙆‍♂️🤔
    Idzie się pogubić... 😂

  • atwysz Koleżanka
    Postów: 55 35

    Wysłany: 28 listopada 2021, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak swoją drogą fajny wątek nam się rozwinął :) jak to mówią w kupie siła 😆😅

    02.18 -> rozpoczynamy starania o bobo 👶
    ____

    ❌ Niedoczynność tarczycy ❌
    ❌ Hashimoto ❌
    ❌ IO ❌
    ❌ Hiperprolaktynemia ❌
    ____
    11.2021 - pierwszy cykl starań z Ovitrelle i Luteiną -> 🥰

    ---
    06feb73ec0406761d1feaca46d967b14.png
  • Jolcia90 Autorytet
    Postów: 434 247

    Wysłany: 28 listopada 2021, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też bardzo się cieszę, że tu trafiłam 😀

    Nie ma nic lepszego jak rozmowy z osobami, które wiedzą co przeżywamy :) bez oceniania, bez patrzenia z góry.. extra 🥰

    atwysz lubi tę wiadomość

  • pocahontas Ekspertka
    Postów: 121 127

    Wysłany: 28 listopada 2021, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia90 wrote:
    No to trzymamy kciuki za pojawienie się w końcu ⏸️ 🥰
    Każda kobieta jest inna, każde ciało to jeden wielki znak zapytania 🙃 czasem owulacja się przesuwa, czasem jej nie ma...ciężko jest trafić tak na prawdę...może być owulacja, może dojść do zapłodnienia, ale przy zagnieżdżaniu coś pójdzie nie tak i trzeba liczyc na cud w kolejnym cyklu ;)
    Też naczytałam się wielu wpisach na forum i zdarzały się takie przypadki, że kobiety ciągle testowały, na testach bielusieńko, poszły do ginekologa czy na betę a tam ciąża 🥰 tego nie da się wytłumaczyć, a jednak się zdarza 🙆‍♂️🤔
    Idzie się pogubić... 😂

    Dzięki 🙃 dokładnie tak jak piszesz, jest tyle czynników, ze nigdy nie wiadomo
    Ale mi to analizowanie wykresów pomaga na nerwy, lubię cos sobie przeanalizować 🤔 wiec sie podzieliłam spostrzezeniami, moze ktoś tez poczuje sie spokojniejszy

    Felinka94, Kasiak89, Jolcia90 lubią tę wiadomość

  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 28 listopada 2021, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć ślicznoty :)
    Tedka trzymam kciukasy za Was <3
    Ja jestem na końcówce @ a czuję się jak w owulację 🤦🏻‍♀️
    Jajnik ciągnie, apetyt na przytulanki okropny, test owu negatywny 😂😂😂😂 zwariować idzie :D

    atwysz lubi tę wiadomość

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 28 listopada 2021, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pocahontas wrote:
    Dzięki 🙃 dokładnie tak jak piszesz, jest tyle czynników, ze nigdy nie wiadomo
    Ale mi to analizowanie wykresów pomaga na nerwy, lubię cos sobie przeanalizować 🤔 wiec sie podzieliłam spostrzezeniami, moze ktoś tez poczuje sie spokojniejszy
    Ja też przewertowałam masę wykresów ale nie wpadłam na spisywanie wniosków 🤔 także dziękuję za to :D może się przydać 🙃

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 28 listopada 2021, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odpowiadając na pytanie to tak, mąż musi sie wstrzymać przed IUI. Teoretycznie od 3-5 dni, ale my aż tak sie tego nie trzymamy. Bywają mężczyźni którzy maja gorsze wyniki przy takiej abstynencji. Ale! Po jutrzejszej IUI (dzień owulacji) będziemy poprawiać jeszcze tez :p także nic nie przepadnie. A dwa dni przed owulacja tez działamy wiec teoretycznie… zdolne plemniki powinny przetrwać jeśli by zechciały :p

    Trzymajcie kciuki, wznoscie modły, każda co tam moze i ma dobrego :) za mnie!

    Felinka94, atwysz, Jolcia90 lubią tę wiadomość

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1018 492

    Wysłany: 28 listopada 2021, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka94 wrote:
    Cześć ślicznoty :)
    Tedka trzymam kciukasy za Was <3
    Ja jestem na końcówce @ a czuję się jak w owulację 🤦🏻‍♀️
    Jajnik ciągnie, apetyt na przytulanki okropny, test owu negatywny 😂😂😂😂 zwariować idzie :D

    Ten apetyt pod koniec 🐒 to mi zawsze rośnie 😂

    Felinka94 lubi tę wiadomość

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1018 492

    Wysłany: 28 listopada 2021, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia90 wrote:
    No to trzymamy kciuki za pojawienie się w końcu ⏸️ 🥰
    Każda kobieta jest inna, każde ciało to jeden wielki znak zapytania 🙃 czasem owulacja się przesuwa, czasem jej nie ma...ciężko jest trafić tak na prawdę...może być owulacja, może dojść do zapłodnienia, ale przy zagnieżdżaniu coś pójdzie nie tak i trzeba liczyc na cud w kolejnym cyklu ;)
    Też naczytałam się wielu wpisach na forum i zdarzały się takie przypadki, że kobiety ciągle testowały, na testach bielusieńko, poszły do ginekologa czy na betę a tam ciąża 🥰 tego nie da się wytłumaczyć, a jednak się zdarza 🙆‍♂️🤔
    Idzie się pogubić... 😂

    Nie dość, że każda inna, to są czynniki poboczne, np zjedzenie czegoś innego, jakieś leki, infekcja...

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Marchewka Ekspertka
    Postów: 140 161

    Wysłany: 29 listopada 2021, 01:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    Odpowiadając na pytanie to tak, mąż musi sie wstrzymać przed IUI. Teoretycznie od 3-5 dni, ale my aż tak sie tego nie trzymamy. Bywają mężczyźni którzy maja gorsze wyniki przy takiej abstynencji. Ale! Po jutrzejszej IUI (dzień owulacji) będziemy poprawiać jeszcze tez :p także nic nie przepadnie. A dwa dni przed owulacja tez działamy wiec teoretycznie… zdolne plemniki powinny przetrwać jeśli by zechciały :p

    Trzymajcie kciuki, wznoscie modły, każda co tam moze i ma dobrego :) za mnie!
    Trzymam kciuki

  • pocahontas Ekspertka
    Postów: 121 127

    Wysłany: 29 listopada 2021, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za Was 🤞

    Ja jednak zaczynam dzisiaj nowy cykl, oby na święta był prezent ^^

‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ