X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Co z tą moją temperaturą?
Odpowiedz

Co z tą moją temperaturą?

Oceń ten wątek:
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 22 lutego 2014, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A oprócz prolaktyny? Rozumiem, że to się robi przez badanie krwi?

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 22 lutego 2014, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze by było gdybyś mogła podejść do lekarza po swoje wyniki (zupełnie nie rozumiem czemu nie otrzymałaś ich do ręki), żeby było wiadomo co już nasz zrobione, żeby nie powielać. Poza prolaktynąprzychodzi mi do głowy jeszcze tarczyca. Jak dotrę do kompa to sprawdzę dokładniej (piszę z komórki). Pytanie czy chcesz prywatnie robić badania czy państwowo.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 22 lutego 2014, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielony_Domek wrote:
    vanessa źle mnie zrozumiałaś, ja nie miałam na myśli, że "to ma swoje minusy" w sensie Twoich porad :)
    Tylko w kontekście obserwacji. Już piszę o co mi chodzi.
    I to jest mój punkt widzenia.

    Bardzo zależy mi na ciąży, szybko - kompletnie się nie starając udało się z synkiem, teraz zapragnęłam drugiego dziecka. I postanowiłam zabrać się do tego metodycznie.
    Czyli w poprzednim cyklu robiłam testy owu i potem @ bardzo mnie rozczarowała.
    Teraz mam cykl raczej bez owu i gdyby nie dyscyplina jaką sobie narzuciłam byłoby pewnie ze mną gorzej. Bo człowiek jest mało cierpliwy, zazwyczaj chcę już teraz. A to tak nie idzie.
    Reasumując, np. poprzedni cykl, robiłam testy, kochałam się z mężem i byłam prawie pewna ciąży, pojawiła się nadinterpretacja.
    To miałam na myśli.
    Nie rozumiem co to ma wspólnego z obserwacją NPR???
    Rozumiem chcesz zajść w ciążę a NPR pozwala dokładniej niż OF wyznaczyć dni płodne. Więc nadal nie rozumiem o co chodziło... :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 22 lutego 2014, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa, chodziło mi o to, że sama NPR nie ma jako tako minusów, tylko dla MNIE minusem jest moje w tym momencie myślenie, a raczej podejście z którym walczę:

    czyli tak jak w poprzednim cyklu robiłam testu owu (to nie jest NPR - wiem), spodziewałam się testu pozytywnego, a tu klops i od czasu tamtej rzekomej owulacji dopatrywałam się objawów ciąży.
    I teraz przy obserwacji też się tego obawiam mimo, iż wiem, że NPR ma mi niejako pomóc.
    Jejku, nie wiem jak to inaczej napisać.
    Tak czy siak to ja się z tym zmagam i w tym kontekście narzucam sobie dyscyplinę by nie wariować w oczekiwaniu na II lub @.

    Mam pytanie :)

    Dziś zauważyłam u siebie dużo (przynajmniej do tego co było dotychczas) śluzu rozciągliwego. Myślałam, że to sperma z wczoraj, zatem najpierw na papier, ale nie miałam pewności jeszcze 100%.
    Na tyle ile było to możliwe zanurzyłam wydzielinę w wodzie i się nie rozpuściła.
    Czy skoro mam cykle 30 dniowe, mogę mieć tak późno owulacje?
    I to chyba niedobrze prawda, skoro teoretycznie w piątek powinnam mieć @?

    Będę zobowiązana i za te wszystkie odpowiedzi, które już uzyskałam bardzo dziękuję.
    Po wyniki chyba faktycznie się pofatyguje.

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 22 lutego 2014, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielony_Domek wrote:
    vanessa, chodziło mi o to, że sama NPR nie ma jako tako minusów, tylko dla MNIE minusem jest moje w tym momencie myślenie, a raczej podejście z którym walczę:
    Aha no to zasadnicza różnica w tym co napisałaś na początku, bo stwierdziłaś że NPR ma minusy a okazuje się że chodziło Ci o to że przez obserwację się nakręcasz, stresujesz. Więc to nie wina NPR-u i nie jest to jego minusem więc zwracamy mu honor ;)
    A co do reszty to z tego co kojarzę to niedawno urodziłaś i tak jak któraś dziewczyna już o tym wspomniała to też uważam że płodność mogła jeszcze nie wrócić do normy zwłaszcza jeżeli karmisz jeszcze piersią.
    A jezeli chodzi o śluz to możliwe że będzie późna owulacja i tym samym może Ci sie cykl wydłużyć. Najbliższa temp wszystko wyjaśni.
    Trudno powiedzieć czy to dobrze czy źle po porodzie, bo każdy organizm w innym tempie powraca do pełnej płodności i regularności.
    Dodam jeszcze że jezeli karmisz piersią to nie ma sensu badać prolaktyny.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 22 lutego 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie karmię piersią.
    Ale ten śluz jakoś tak dodał mi "otuchy".

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ