X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Co z tą moją temperaturą?
Odpowiedz

Co z tą moją temperaturą?

Oceń ten wątek:
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 17 lutego 2014, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Bardzo proszę o pomoc w analizie mojego wykresu. Wciąż niska temperatura, gdzie według testów w tym dniu cyklu 18dc - miesiąc temu był lh pozytywny (aczkolwiek wiem, że to nie gwarantuje, iż do owu doszło), zatem 19dc mogło dojść do owu. W tym cyklu właśnie dziś jest 19dc i wczoraj jeszcze miałam zielone światło, a dzisiaj już żółte. Pozostałych obserwacji dopiero się uczę.
    10 lutego byłam u ginekologa, która to nawet nie umiała stwierdzić czy i z jakiego jajnika dojdzie do owu, jedyne co zobaczyła to to, że w lewym coś się tworzy, ale jak określiła "jeszcze trochę", czyli w sensie dopiero powstaje o ile to był pęcherzyk. Bardzo proszę o pomoc.
    Temperaturę mierzę elektronicznie oralnie. Będę bardzo zobowiązana.

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • magda8869 Koleżanka
    Postów: 319 17

    Wysłany: 17 lutego 2014, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to jestesmy obie:(

    dloh6igc2uxqckov.png

    iv093e5e5trsnkol.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 17 lutego 2014, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy był szczyt objawu śluzu 16 dc? Jak na razie temp. nie potwierdza wystąpienia owulacji ale może to być jeszcze za wcześnie i temp może skoczyć jutro lub pojutrze.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 17 lutego 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa przede wszystkim bardzo dziękuję za odzew.
    Trudno mi powiedzieć czy to był szczyt bo jestem "zielona" na tą chwilę w tych obserwacjach.
    Od 14ego co noc wstawałam do synka kilka razy bo ząbkuje. Ale wpisywałam pomiar.

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 17 lutego 2014, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obserwacja śluzu jest tak samo ważna jak temp. Musi być śluz i temp. aby dobrze wyznaczyć dni płodne. Na jednym wskaźniku trudno się opierać i coś wnioskować.
    Ale przyjmując że szczyt śluzu był 16 dc ( tylko w tym dniu zaznaczyłaś rozciągliwy) to temp. dopiero podskoczy a jeżeli nie to prawdopodobnie cykl bezowulacyjny.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 17 lutego 2014, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielony Domek widzę, że jesteśmy na podobnym etapie - u mnie też przyjemności związane z ząbkowaniem się zaczęły ;).
    Mam wrażenie, że niestety ale aktualny cykl zapowiada się na bezowulacyjny.

    Powiedz mi proszę czy karmisz piersią? Badałaś może u siebie prolaktynę?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 17 lutego 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta bo my chyba w podobnym czasie rodziłyśmy.
    Nie, nie karmię piersią.
    Szczerze. To kompletnie nie czuję owulacji. Jedynie delikatnie coś tam ukuje.
    A jak wykonuje się takie badanie? Potrzebne jest skierowanie?
    Czy powinnam cyklem bezowulacyjnym się martwić?
    I ostanie pytanie, lepiej mierzyć waginalnie czy oralnie?

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 17 lutego 2014, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wychodzi jakiś prawie miesiąc różnicy (my z 03.09). Zawsze warto zbadać prolaktynę, jak masz w porządku gina to wypisze skierowanie, jeśli nie to trzeba prywatnie. Jest to badanie z krwi.
    Cyklem bezowulacyjnym nie ma się co martwić, zwłaszcza po porodzie. Może być tak, że cykl ten będzie dłuższy niż zwykle i owulacja może pojawić się dopiero później.
    Dopuszczalne są (jeśli dobrze pamiętam) dwa cykle bezowulacyjne w ciągu roku i nie wzbudzają one żadnych niepokojów.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 17 lutego 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję. Obiecałam sobie, że będę miała do tego luźne podejście, ale niestety jestwm typem człowieka, który lubi mieć pewność i kontrolę nad tym co się dzieje. Przecież już raz byłam w ciąży. Prędzej czy później powinno zaskoczyć. A tu proszę. Już się spinam i denerwuje. Wmawiam, że coś ze mną nie tak :(
    Ja rodziłam 7 sierpnia :)

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 17 lutego 2014, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielony Domek tylko spokój nas uratuje ;). Ja w sumie postanowiłam od najbliższego cyklu unikać ovu - nie potrzebnie się tylko nakręcam. Z mężem jesteśmy na etapie unikania poczęcia, a ja już mam parcie na drugie dziecko.
    Daj swojemu ciału dojść do normy, za nim spory wysiłek (ciąża, poród), niech nabierze sił by drugie maleństwo miało, jak najlepsze warunki :)

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 18 lutego 2014, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta spojrzysz na dziś? O ile ta temperatura powinna podskoczyć?

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • magda8869 Koleżanka
    Postów: 319 17

    Wysłany: 18 lutego 2014, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moze temperatura zaczyna rosnac....gdzies czytalam ze wystarczy dwie kreski zeby uznac ze temperatura podkoczyla ja czekam albo na miesiaczke albo na to ze nie przyjdzie :)

    dloh6igc2uxqckov.png

    iv093e5e5trsnkol.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 18 lutego 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda8869 wrote:
    moze temperatura zaczyna rosnac....gdzies czytalam ze wystarczy dwie kreski zeby uznac ze temperatura podkoczyla ja czekam albo na miesiaczke albo na to ze nie przyjdzie :)
    Wystarczy że w pierwszy dzień podniesie się o pół kreski tylko że to pół kreski musi być nad linią podstawową. A dwie kreski przy trzeciej temp. powyżej linii podstawowej świadczą o rozpoczynającym sie okresie niepłodności po owulacyjnej. Oczywiście mogą być te skoki wyższe ale ja piszę o minimum.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 18 lutego 2014, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa co w praktyce oznacza (wartość) pół kreski, dwie kreski?

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 18 lutego 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnosi się to do termometrów szklanych, pół kreski - 0,05 stopnia, dwie kreski - 0,2 stopnia.

    Zielony_Domek, vanessa lubią tę wiadomość

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 19 lutego 2014, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję! Nie nastawiam się na nic, jak dla mnie nie ma szans bym w tym cyklu zaszła w ciążę, a obiecałam sobie luz, dlatego nawet nawet jest OK. Bywają kruche momenty, ale wtedy przypominam sobie o złożonej obietnicy, a tych dotrzymuje zawsze :)

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem owulacji jeszcze nie było, w każdym razie temperatura na to jednoznacznie nie wskazuje. Pytanie jak długie masz normalnie cykle?

    vanessa lubi tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 19 lutego 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Belief66 wrote:
    Moim zdaniem owulacji jeszcze nie było, w każdym razie temperatura na to jednoznacznie nie wskazuje. Pytanie jak długie masz normalnie cykle?
    Ja tez też tak myślę że jeszcze nie było.

    Zielony_Domek lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Zielony_Domek Przyjaciółka
    Postów: 120 64

    Wysłany: 19 lutego 2014, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cykle po porodzie:
    1 cykl: 30 dni
    2 cykl: 30 dni
    3 cykl: 23 dni
    4 cykl: 28 dni
    5 cykl: 29 dni

    W zeszłym byłam u ginekolog i wtedy twierdziła, iż w lewym jest pęcherzyk i kazała w ciągu 3-4 dni męczyć męża, a test owu wykazał owu po 10 dniach od wizyty, a w 18dc (test pozytywny).
    Faza lutealna 10 dni.
    Albo mam skopany termometr, albo cykl bez owu, albo przez wstawanie do synka wszystko się zaburzyło.
    Na owu z kolei czułam się wczoraj - dzisiaj. Aczkolwiek śluz raz jest lepki, raz tak jakby rozciągliwy.
    W trakcie cyklu, gdzie już zaznaczałam serduszka miałam kosmiczną ochotę na seks i byłam wtedy bardzo mokra.
    Aczkolwiek obecna temperatura wskazuje na ....no właśnie.
    Na nic :|

    c55fyx8dbvm2v8k8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2014, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorąc pod uwagę informacje które dostarczyłaś wydaje mi się że może to być cykl bezowulacyjny.Zdarzają się takie cykle w ciągu roku i nie ma się czym martwić. To że ginekolog widzi pęcherzyk nie oznacza, że on dojrzeje i pęknie, takie informacje wymagają monitoringu po owulacji aby ocenić czy faktycznie do niej doszło, a i nie zawsze się to udaje. Nie ma się czym martwić, cykle bez owu zdarzają się i jest to NORMALNE. Nie jestem pewna na 100% ponieważ nie mam wglądu w poprzednie Twoje wykresy które dużo by mi powiedziały.

    Zielony_Domek, vanessa lubią tę wiadomość

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ