X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Czy owulacja wystepuje tuz PRZED czy tuz PO skoku temperatury??
Odpowiedz

Czy owulacja wystepuje tuz PRZED czy tuz PO skoku temperatury??

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2014, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linia jest przerywana pewnie dlatego, że zaznaczyłaś test owulacyjny negatywny i OF wówczas nie robi ciągłej kreski, bo bierze wszystkie elementy związane z owulacją pod uwagę. Jeśli zabrakło pozytywnego testu to tak to zaznacza. Moim zdaniem jesteś już po owulacji. Czasem testy owulacyjne też się mylą. Możesz mieć też cykl bezowulacyjny, a temperatura mimo to wzrosła, to by wyjaśniało ujemne testy chyba.

  • Dafne Koleżanka
    Postów: 93 13

    Wysłany: 6 października 2014, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobrze, czyli spokojnie od dziś mogę brać luteinę ?

    lv8pusw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2014, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem lekarzem, ale uważam, że kierując się temperaturą powinnaś już wziąć lutke.

  • Dafne Koleżanka
    Postów: 93 13

    Wysłany: 6 października 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bo biorę ją żeby przedłużyć fazę lutealną, bo mam za krótką i nie chciałabym zablokować sobie owulacji ... ale mi też się wydaje, że w razie co było już po owulacji, chociaż testy pokazywały na nie, także może być miesiąc bezowulacyjny ... i już sama nie wiem nic ...
    a czy jakby ten miesiąc był bezowulacyjny, to branie luteiny ma sens ?
    no już sama nic nie wiem :/
    czy testy mogły kłamać ?
    wydaje mi się, że nie ...

    lv8pusw.png
  • paola1205 Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 6 października 2014, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedzcie mi czy jestem przed czy raczej juz po ovu? Czy serduszkowanie w odpowiednim momencie?

    km5stv73b57ghe1m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylwia1808 wrote:
    ja dzsiaj byłma u gin i jak się pytałam o temperaturę, to powiedział że skok zawsze występuje po owu tylko wtedy ja miałą bym owulację 22 dnia a to jest nie realne przy 32 dniowych cyklach, cięzko powiedzieć chyba tak naprawdę jak to jest do końca

    to jest realne, możesz po prostu mieć krótką fazę lutealną :P

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 października 2014, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dafne wrote:
    a czy jakby ten miesiąc był bezowulacyjny, to branie luteiny ma sens ?
    no już sama nic nie wiem :/

    Ma sens bo dzięki temu dostaniesz okres w jakimś sensownym terminie:) Poza tym, jeśli owulacja faktycznie była, to ewentualna ciąża będzie bezpieczna:)
    Dafne wrote:
    czy testy mogły kłamać ?
    wydaje mi się, że nie ...

    Moim zdaniem mogło coś wpłynąć na wynik testu. Może jakieś leki, albo za dużo piłaś. A jak nie to, to w sumie test to tylko test i może się mylić. Czasem przecież nawet test ciążowy nie wykrywa długo ciąży mimo jej istnienia:)

  • Dafne Koleżanka
    Postów: 93 13

    Wysłany: 6 października 2014, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w sumie chora byłam, ale antybiotyków nie brałam ... pić to nie piłam ... może choroba wpłynęła na test ? zawsze robię o tej samej godzinie . Masz rację, nic nie jest nieomylne - warto wziąć luteinę ;)

    lv8pusw.png
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 6 października 2014, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dafne testy owulacyjne jak najbardziej mogą kłamać. Nie oznaczałaś ostatnio śluzu, ale jeśli skończyły się cechy płodne to wygląda że owulacja była i spokojnie możesz brać luteinę.
    Ufaj swoim obserwacjom, testy czy ovufriend to tylko dodatek :)

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • Dafne Koleżanka
    Postów: 93 13

    Wysłany: 7 października 2014, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny :) od wczoraj biorę luteinę, bo myślę, że już po owulacji < jeśli była > :)
    3livka - śluz - przy serduszkowaniu - to czasami ciężko odróżnić od nasienia ...
    nie zawsze jestem pewna, czy to jedno, czy drugie - chociaż czytałam o pewnej metodzie rozpoznawania - mianowicie - jeśli na papierze pojawi Ci się śluz, to on zostaje, a nasienie wsiąka ... mam nadzieję, że głupot się nie naczytałam ;)

    lv8pusw.png
  • Sol Koleżanka
    Postów: 43 6

    Wysłany: 18 października 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    U mnie wygląda to tak.... 8 d.c wizyta w klinice, usg i na prawym jajniku kilka pęcherzyków ( że też nie zapytałam jakiej wielkości) żadnego dominującego, od 12 d.c. śluz płodny, w 15 d.c ból prawego jajnika i pleców, śluz jak najbardziej płodny i w ten dzień serduszkowanie. 16, 17 dzień nadal sluz płodny praktycznie bez objawów,lekkie czucie prawego jajnika. Wczoraj czyli 18 d.c ból pleców i podbrzusza jak na okres. Dziś skok temperatury, brak śluzu płodnego i ból pleców po prawej stronie. Temperatura przedskokiem 36,4 dziś 36,9. Więc wydaje mi się, że owulację miałam koło 15 d.c. tylko jakiej wielkości były pęcherzyki o ile owu była.
    Dość chaotycznie, ale mam nadzieję do zrozumienia.
    Pozdrawiam

  • Kasi3nka Debiutantka
    Postów: 12 1

    Wysłany: 21 października 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kiedy powinno się zacząć zażywać luteinę ?? To znaczy w któym dc. ?

  • Dafne Koleżanka
    Postów: 93 13

    Wysłany: 21 października 2014, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    od 3 dnia wyższych temperatur, żeby wydłużyć fazę lutealną < w moim przypadku > :)

    lv8pusw.png
  • Mag-ko Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 22 października 2014, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, zawsze myślałam że wzrost następuje dopiero po owulacji, mój lekarze też tak mówił.
    Ten temat pozwolił mi inaczej spojrzeć na mój wykres.

    22d3af4004de65e0ba03b0b67416c5d8.png

    Synek: 25/10/2010
    [*]: 18/12/2014 (11tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://ovufriend.pl/graph/f3bdd89b8a43b4483701c2789485c775 dziewczyny czy moge prosić o zerkniecie na wykres? to mój pierwszy wykres z termometrem 4 z CLO i nie umiem rozszyfrowac tej tempki

  • tygrys73 Autorytet
    Postów: 3126 1036

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stawiałabym owulkę na 11 dzień, ale co z tym śluzem??..hmm badałaś wtedy?

    Marcelek <3
    30c3b21b0f.png
    e93ba11571.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tygrys73 wrote:
    stawiałabym owulkę na 11 dzień, ale co z tym śluzem??..hmm badałaś wtedy?
    śluz mam w sumie od paru dni płodny
    tylko ze w 8dc na USG nie było pęcherzyka dominującego sama drobnica( PCOs)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, zerknijcie na moj wykres. Czy faktycznie teraz byla owulacja? Bo temp wzrosla. Owulacja wyglada na to ze sie przesunela bo choroba mnie dopadla jak miala byc owu. I teraz zamiast okresu jest owu. Czy przy takim opoznieniu jest szansa zajsc w ciaze i utrzymac?

  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwcia a jakie długie masz cykle?

    ja też mam zagwostkę - mój cykl poniżej. Wczoraj skok temperatury i test owulacyjny pozytywny. Wczoraj działaliśmy...ale zastanawiam się czy to nie było już po owu. Czy któraś z Was działa z testami OWU? Czy są pozytywne po owulacji? LH podczas owulacji teoretycznie spada...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja robiłam po owulacji i byl negatywny
    Bardzo bolał mnie jajnik bo pęcherzyk który pękł mial ponad 30 mm test przed bólem pozytywny po USG ( pare h po tym ataku bólu) test negatywny

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ