X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Czy owulacja wystepuje tuz PRZED czy tuz PO skoku temperatury??
Odpowiedz

Czy owulacja wystepuje tuz PRZED czy tuz PO skoku temperatury??

Oceń ten wątek:
  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 28 lutego 2014, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg mojej wiedzy od 4 dni pdzed skokiem do 3 dni po

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 28 lutego 2014, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma stałej zasady. To zależy od cyklu, czasem skoczy przed, czasem po, a czasem w trakcie :D

    48f411ed51.png
  • zielarka Autorytet
    Postów: 2092 3375

    Wysłany: 28 lutego 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego samoobserwacja nie opiera się tylko na objawie temperatury. Ważny jest też objaw śluzu i szyjki. Jeśli skok zgrywa się ze szczytem śluzu można podejrzewać, że owu była w tym czasie.
    Ja miewam szczyt śluzu dzień lub dwa przed skokiem, najczęściej szczyt jest w ostatnim dniu niższych temperatur, potem następuje skok, nigdy nie miałam śluzu płodnego po skoku.
    Najskuteczniejsza z metod naturalnych to metoda dwuobjawowa, sama temperatura nie jest wystarczająca.

    amelia04072006, guścia lubią tę wiadomość

    FITop1.png
  • Ana0408 Przyjaciółka
    Postów: 112 88

    Wysłany: 3 marca 2014, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kolezanki mam takie pytanie do Was.Wczoraj mialam spadek temp.polaczony z pozytywnym testem owulacyjnym ,sluz rozciagliwy,wieczor bol jajnika dosc mocny,dzis znaczny skok temp. sluzu rozciagliwego raczej nie wiele co sadzicie z wlasnych doswiadczen owulacja byla wczoraj wieczor czy dzisiaj bo juz sama nie wiem.Pozdrawiam

    vanessa, rebe lubią tę wiadomość

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 3 marca 2014, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana0408 wrote:
    Hej kolezanki mam takie pytanie do Was.Wczoraj mialam spadek temp.polaczony z pozytywnym testem owulacyjnym ,sluz rozciagliwy,wieczor bol jajnika dosc mocny,dzis znaczny skok temp. sluzu rozciagliwego raczej nie wiele co sadzicie z wlasnych doswiadczen owulacja byla wczoraj wieczor czy dzisiaj bo juz sama nie wiem.Pozdrawiam
    Kiedy był szczyt śluzu? a owulacja może wystąpić od 3 dni przed do 3 dni po szczycie sluzu i podobnie jest z temp. może skoczyć kilka dni przed do kilku dni po owulacji. Ból około owulacyjny można odczuwać przed w czasie i po owulacji więc dokładnie samego dnia owulki NIE DA SIĘ okreslić na podstawie wykresu bez USG. Można jedynie dokładnie wyznaczyć dni płodne/niepłodne ale OF raczej rzadko dobrze to robi.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Ana0408 Przyjaciółka
    Postów: 112 88

    Wysłany: 3 marca 2014, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj według mnie ponieważ dziś już nie obserwuję przejrzystości i rozciągliwości.dziś jest raczej metno-białawy lekko mokry i kleisty zaczyna być.3 dni przed napewno owulacji nie było bo w piatek pecherzyk z usg 14,5 mm.Jutro mam usg wiec bede wiedziała czy była w ogóle ale kiedy była to by było ważniejsze:)

  • Ana0408 Przyjaciółka
    Postów: 112 88

    Wysłany: 3 marca 2014, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie jasne przyjęte zasady NPR są zasadami 3 dni po szczycie śluzu może być owulacja ale chyba jak w ciągu tych 3 dni powróci objaw płodności?Bo jeśli śluz po szczycie robi się lepki,kleisty,mętny czyli nie przenikliwy do tego szyjka jest niżej to chyba nie ma szans że owulacja będzie po tym szczycie bo plemniki by nie przeżyły?Z tego w niosek że w takiej sytuacji owulacja musiała być wcześniej.Vanessa a Ty jak myślisz?Temperatura może skoczyć później bo to zależy od ilości wydzielanego progesteronu ale ta owulacja po tym szczycie po zakonczeniu objawów płodności to kurcze nie wiem.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 3 marca 2014, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skok temp. zależy od organizmu kiedy zareaguje i na jakie ilości. Przed owulacją troszkę progesterony jest wytwarzane i organizm może być czuły już na malutką ilość i tempka skoczy albo trzeba większej ilości (np.takiej wytwarzanej po owulacji) żeby organizm zareagował i temp. sie podniosła.
    Jeżeli po szczycie powróci objaw płodności w postaci płodnego sluzu to wcześniejszy szczyt jest nieważny.
    Szczyt śluzu to OSTATNI dzień śluzu najlepszej jakości w danym cyklu.
    Owulacja może być po szczycie sluzu nawet jak śluz zmienia sie na gorsze.
    Trzeba serduchować jak najbliżej szczytu śluzu aby plemniki przedostały sie dalej i czekały na jajeczko. Plemniki zyja kilka dni wiec dają radę :)

    kittykate, ANDI87, momo1009, Ewela2016 lubią tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Madleine Ekspertka
    Postów: 152 52

    Wysłany: 8 lipca 2014, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie czy skok temperatury musi byc od razu wysoki czy temoeratura moze podnosic sie stopniowo np przez dwa,trzy dni o 0,1?

    AnBe lubi tę wiadomość

    Jest i druga fasolka :)
    oeuaqqmzwgtmax2k.png
    gg643e5e9352yh4y.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1966

    Wysłany: 8 lipca 2014, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madleine wrote:
    Dziewczyny mam pytanie czy skok temperatury musi byc od razu wysoki czy temoeratura moze podnosic sie stopniowo np przez dwa,trzy dni o 0,1?
    Może się tak podnosić jak opisałaś :)

    EveM lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Jarochatka Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 8 lipca 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    zaczęłam mierzyć temperaturę od jakiegoś tygodnia. I nie bardzo rozumiem co to jest ten skok temperatury?
    01.07 pierwszy dzień mierzenia: 36,7 i ta temperatura utrzymywała się przez 4 dni,
    5.07 36,9
    6.07 36,8
    7 i 8.07 36,9.
    Teraz czy dobrze rozumiem: czy ten skok temperatury nastąpił właśnie 5 lipca?
    Proszę o pomoc w interpretacji tego.
    Dziękuję i pozdrawiam Was wszystkie :)

    relgsg18oeupuct2.png
    c55fskjor5o41ne6.png

    30.08.2014 [*]- mój Maluszek 5tc.

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 8 lipca 2014, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skok temperatury można zaobserwować, jeżeli prowadzi się obserwację niemalże od początku cyklu. Wówczas na wykresie powinno dać się zaobserwować fazę temperatur niższych i fazę temperatur wyższych.

    W którym dniu cyklu zaczęłaś mierzyć temperaturę i jak długie cykle masz?

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Jarochatka Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 9 lipca 2014, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temperaturę zaczęłam mierzyć w 21dc. Teoretycznie z obliczeń w okolicach dni płodnych i wtedy też dowiedziałam się o OVUFRIEND. Cykle mam rozregulowane po ciąży i trwają 28-44 dni, co średnio wychodzi co 35 dni. Podobno jest to spowodowane tym, że długo karmiłam piersią (13 miesięcy)- tak mi powiedział lekarz, ale chyba wybiorę się do jakiegoś innego na potwierdzenie bądź zaprzeczenie tych słów. Syna urodziłam w lipcu 2012, a pierwszą miesiączkę dostałam dopiero w czerwcu 2013r. i od tego czasu jeszcze się nie uregulowałam :( Przed ciążą moje cykle trwały średnio 30-34dni, dłuższe ale w miarę regularne.
    Dlatego też jestem "głupia" w tych sprawach, także z góry przepraszam za pytania które dla co poniektórych są banalne- dla mnie nie są...

    relgsg18oeupuct2.png
    c55fskjor5o41ne6.png

    30.08.2014 [*]- mój Maluszek 5tc.

  • Asta Autorytet
    Postów: 490 303

    Wysłany: 9 lipca 2014, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie masz za co przepraszać, każda z nas kiedyś zaczynała i miała podobne problemy. Po to jest forum, żeby pytać.
    Niestety nie da się ocenić temperatur, ale dobrze, że już nabierasz wprawy. Co do cyklów sugerowałabym na wszelki wypadek zbadać prolaktynę, czy już się unormowała.

    Mój Aniołek (6tc) - 19.10.2012
    d92562f68b.png
  • Jarochatka Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 9 lipca 2014, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asta dziękuję Ci bardzo!!
    Za kilka dni jadę na urlop, ale jak wrócę to zrobię sobie pełne badanie "podwozia" :) Zobaczymy co się tam dzieje!

    relgsg18oeupuct2.png
    c55fskjor5o41ne6.png

    30.08.2014 [*]- mój Maluszek 5tc.

  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 9 lipca 2014, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zerknijcie proszę na mój wykres :)
    Co z ta owulka była ? :/
    Wczoraj gin powiedziała ze za późno przyszłam żeby to sprawdzić :(
    Kurcze nie wiem już sama :(

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2014, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 12:34

    Zajsonek lubi tę wiadomość

  • Zajsonek Autorytet
    Postów: 2474 2400

    Wysłany: 9 lipca 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziękuję Ci bardzo za odpowiedź :)
    ale mi się wydaje, że jest on po prostu bezowulacyjny jakieś takie przeczucie :(

    dqprj44jt7qos0i5.png
    dqprj44j14rw1kad.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 12:34

    Zajsonek lubi tę wiadomość

  • Dafne Koleżanka
    Postów: 93 13

    Wysłany: 6 października 2014, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny - mam pytanie . W sumie zdarzyło mi się to pierwszy raz hmmm - w tym miesiącu testy owulacyjne pokazują ujemne kreseczki, ale na wykresie zauważyłam wyraźny skok temperatury z z 363, 36.4,36.6,36.8, 36.9, 36.9 ... OF niby przerywaną linią pokazuje mi owulację, ale biorę luteinę, i muszę ją brać od 3 dnia wyższych temp. ... jeśli nie jestem pewna, czy owulacja była, no testy były ujemne, ale ten skok utrzymujący się ... linia na owulację przerywana ... to jak ja teraz mam tą luteinę sobie zaaplikować ? Czasami jest tak, że kreska się przesuwa i linia staje się ciągła ... czekać, czy brać ? już sama nie wiem, bo czasami to wszystko mnie już przerasta .... :/

    lv8pusw.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ