X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Czy owulacja wystepuje tuz PRZED czy tuz PO skoku temperatury??
Odpowiedz

Czy owulacja wystepuje tuz PRZED czy tuz PO skoku temperatury??

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Dopiero zaczynam korzystanie z kalendarzyka i nie do końca potrafię rozróżnić co jest co. Ostatnio był u mnie spadek. 10 dc było 36,3, 11dc 36,01, 12 dc 36,21, 13 dc (dzisiaj) 36,21. To jeszcze chyba nie to, ale w nocy ciągnął mnie jajnik aż spać nie mogłam, a mój śluz jest dzisiaj rozciągliwy. Myślicie, że się zbliża?

  • Bulimulia Ekspertka
    Postów: 237 319

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owulacja może wystąpić trzy dni przed lub trzy dni po skoku temperatury :)
    Wpisuj wszystkie objawy i tempke -ovu sam ci wyznaczy owulacje po 3 dniach

    https://www.maluchy.pl/li-72361.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 grudnia 2014, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A powiedzcie mi jak np śluz najbardziej rozciągliwy mam w 11 dc a tempka rośnie przez kolejne 3 dni (czyli 12,13,14 dc)ale już bez śluzu rozciągliwego to owulka może być trzeciego dnia wyższej temperatury pomimo braku rozciągliwego śluzu?
    Nie wiem czy się jasno wyraziłam :)

  • Mag-ko Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klara_bella wrote:
    A powiedzcie mi jak np śluz najbardziej rozciągliwy mam w 11 dc a tempka rośnie przez kolejne 3 dni (czyli 12,13,14 dc)ale już bez śluzu rozciągliwego to owulka może być trzeciego dnia wyższej temperatury pomimo braku rozciągliwego śluzu?
    Nie wiem czy się jasno wyraziłam :)


    Ja mam tak samo w 11 dniu śluz najbardziej płodny, potem 2 dni ze wzrostem temperatury o ok 0,2-0,3 stopnia a następnie o kolejne 0,3 aż do końca cyklu.

    Kiedy tak naprawdę mam owulację?

    5357cae278c1fff0f86b90149f139f45.png

    Emilia77 lubi tę wiadomość

    Synek: 25/10/2010
    [*]: 18/12/2014 (11tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 grudnia 2014, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mag-ko ja mam identyko! i weź tu bądź mądry...
    Ja w tym cyklu nie mierzę temp bo mnie to wkurza no i czasem wstaję o różnych porach do córki więc ciężko systematycznie mierzyć temp.
    U mnie w 9 dc miałam taki mega rozciągliwy śluz jak chyba nigdy w życiu, aż się przeraziłam. A z doświadczenia wiem, że nie zgrywają się u mnie te czynniki świadczące o owulacji. Śluz sobie, tempka sobie, szyjka sobie :)
    Niby owulacja ma prawo wystąpić do nawet 3 dnia skoku temperatury, ale jak u nas już nie ma śluzu płodnego to też to jest możliwe?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny prosze was bardzo o lubie to !:)
    https://ovufriend.pl/forum/pytania-do-eksperta-diagnostyka-i-leczenie-nieplodnosci/nieprawidlowy-wyglad-pecherzyka,5479.html

  • Mag-ko Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klara_bella wrote:
    Mag-ko ja mam identyko! i weź tu bądź mądry...
    Ja w tym cyklu nie mierzę temp bo mnie to wkurza no i czasem wstaję o różnych porach do córki więc ciężko systematycznie mierzyć temp.
    U mnie w 9 dc miałam taki mega rozciągliwy śluz jak chyba nigdy w życiu, aż się przeraziłam. A z doświadczenia wiem, że nie zgrywają się u mnie te czynniki świadczące o owulacji. Śluz sobie, tempka sobie, szyjka sobie :)
    Niby owulacja ma prawo wystąpić do nawet 3 dnia skoku temperatury, ale jak u nas już nie ma śluzu płodnego to też to jest możliwe?


    No i właśnie - jak tu trafić w dni płodne i który czynnik jest najbardziej wiarygodny??????
    Napiszę to w pytaniach do eksperta, może coś się wyjaśni....

    Synek: 25/10/2010
    [*]: 18/12/2014 (11tc)
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 16 maja 2015, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie to jest tak że jak pęka pecherzyk to jest skok temp. I komórka sobie wędruje nawet 24h po tym skoku i wtedy można ją zaplodnic ;)

  • marianka Znajoma
    Postów: 28 10

    Wysłany: 18 maja 2015, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie w tym cyklu mam tak samo wyraźny skok temperatury testy owulacyjny pozytywny tylko brak śluzu płodnego... I jak mam to rozumieć?

  • lolka2011 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 19 grudnia 2015, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam jestem tutaj nowa i mam ostatnio mętlik w głowie.Mój cykl wynosi od 30-32 dni monituję temperaturę dziś jest 23 dzień cyklu na detektorze pisze,że do tej pory nie wykryto owulacji temperaturę miałam najpierw 37 codziennie po trochę rośnie ale dzis to już 38.5 Nie mam stanu zapalnego nic mnie nie boli nie rozumiem co świadczy o takim skoku temp. Dodam,że test owu negatywny

    cieszmy się tym co mamy
  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 26 grudnia 2015, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka sytuacja:
    Poniedziałek- pecherzyk 15mm,
    Sroda- test owulacyjny pozytywny i szczyt sluzu,
    Czwartek- skok temp, sluzu brak, wieczorne serducho.

    Czy to możliwe, zeby pecherzyk tak szybko peknal? Ginek wspomnial, ze dziennie rosnie ok.2mm. Czuje zawód, ze staranka były spóźnione..

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • jeszczedzien Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 8 maja 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie najpierw pęka pęcherzyk a później (dzień lub dwa) mam skok temperatury - potwierdzone na usg. Właściwie owulacje mogłabym umiejscowić dzień przed skokiem temperatury, wtedy gdy mam najniższą temperaturę tuż przed wzrotstem.

    e258b18de3c19029ca3c9a0bb634f322.png
  • Marysia777 Koleżanka
    Postów: 62 13

    Wysłany: 9 maja 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeszczedzien wrote:
    U mnie najpierw pęka pęcherzyk a później (dzień lub dwa) mam skok temperatury - potwierdzone na usg. Właściwie owulacje mogłabym umiejscowić dzień przed skokiem temperatury, wtedy gdy mam najniższą temperaturę tuż przed wzrotstem.
    U mnie identyko :-D

    Marysia777
  • justi:: Autorytet
    Postów: 525 187

    Wysłany: 29 maja 2016, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba tak własnie jest,w dniu obniżenia temp,i wtedy chyba najlepiej sie kochac,ja gdy mam ból to w tym dniu obnizoną rowniez temp,
    Przetestowane,sex wieczorem w dniu ze spadkiem i bylo zaplodnienie

    hrqo6vgc5gm3uzga.png
  • Nota_Bene Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 1 czerwca 2016, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane,

    a ma ktoś wiedzę na temat sytuacji,gdy skok temperatury następuje przed owulacją? Owulacja, jak u justi::, następuje w dniu nieco obniżonej temp, która potem już nie rośnie (wraca na wcześniejszy poziom najwyżej).Słyszałam,że może to świadczyć o problemach z tarczycą, ale z niepotwierdzonego źródła.

  • liliana8685 Nowa
    Postów: 2 2

    Wysłany: 19 czerwca 2016, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam. Nie wiem dlaczego niektore informacje podawane tutaj są lekko błedne. W ksiązkach pisze że podwyzszona temperatura " może " swiadczyć o tym że owulacja się odbyła i stosunek ( najlepiej) rano w dzień podwyzszonej temperatury może zaprocentowac ciążą. Skok moze wystąpic w kilka godzin po jajeczkowaniu. Na podstawie skoku - można obliczyć dni płodne czyli że kobieta jest najbardziej płodna 2 dni przed skokiem, w dzień szczytu- skoku- oraz dzień po nim.... owulacja moze wystąpić nawet w dzień skoku temperatury .Moja koleżanka tak zaszła- choć też naczytała sie że w dniu skoku to już jest po owulacji... moze być , ale nie musi...
    Niestety potwierdzić owulacje moze tylko monitoring cyklu. Temperatura jest wskazówką czy mogłodo owulacji dojść, ale na pomiar temperatury mogą miec wpływ różne czynniki.

    misiaq lubi tę wiadomość

    ...nigdy nie jest za późno by na drodze złych zdarzeń złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2016, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie owulacja jest srednio 1 dzień PRZED skokiem temp., potwierdza to monitoring :)

  • Mag-ko Znajoma
    Postów: 21 3

    Wysłany: 19 lipca 2016, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już mam swoją córe.
    Zdecydowanie sex 2-3 dni przed skokiem temperatury - zadziałało!
    :-)


    9 grudzień 2015 - córka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2016, 21:40

    Synek: 25/10/2010
    [*]: 18/12/2014 (11tc)
  • 3Bit Znajoma
    Postów: 29 5

    Wysłany: 10 listopada 2016, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To naprawdę zwariować można, bo nic nie jest pewne. Owu może być i przed i po skoku temp, śluz może być kilka dni przed owu, szyjka też może być otwarta jeszcze po owu. I już kompletnie nie wiem nic :)
    Jestem w 15 dniu cyklu, szczyt śluzu miałam kilka dni temu, teraz już jest kiepski, temp mi nie skoczyła jeszcze jakoś znacząco bo z 36,45, na 36,53, więc ciężko to nazwać skokiem. Teoretycznie powinnam być już dzień lub dwa po owulacji, a moja szyjka dziś jest tak maksymalnie otwarta jak jeszcze nie była w tym cyklu.
    I nie wiem, czy jeszcze męczyć męża czy dać już spokój, bo nie mam pojęcia czy ta cholerna owu już była czy nie.

  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 11 listopada 2016, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    męczyć męża? w sensie.. to go męczy? :O nie lubi seksu?

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ