X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Jak badać szyjkę macicy
Odpowiedz

Jak badać szyjkę macicy

Oceń ten wątek:
  • Coccolina Ekspertka
    Postów: 182 65

    Wysłany: 5 września 2013, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha u siebie zauważyłam, że tylko kilka dni w miesiącu daje się wyczuć taki ten jakby "guzek", taka główka od szpilki, po lewej stronie ujścia szyjki. Też się zastanawiałam co to jest, ale jak zaobserwowałam, że jest bardziej wyczuwalny kiedy szyjka jest bardzo twarda i zamknięta to się uspokoiłam. Ja sprawdzam się codziennie wieczorem i przyznam szczerze, że po 1 cyklu obserwacji da się już wyczuć znaczącą różnicę pomiędzy szyjką otwartą i zamkniętą.

    Tymoteuszowa lubi tę wiadomość

    85993e3kq2qy7eit.png
    f2wl3e5ey3ftig7q.png
  • cimas Debiutantka
    Postów: 8 6

    Wysłany: 5 września 2013, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzieki za wpisy :) odetchnelam z ulga czytajac ze nie tylko ja mam ten wzgorek bo juz myslalam ze mi cos extra uroslo :/ Blysk_kotka @ ja tez zawsze troche swiruje do okola moim palcem wokol szyjki i na co sie spotkalam oprocz tego wzgorka to ze z tylu wyczuwam taka ala kieszonke, mam niestety chyba za krotki palec zeby dotknac do konca i mysle sobie co to jest? czy to moze jakas owloczka otaczajaca szyjke czy to jest cos innego? Najchetniej to bym wlozyla sobie tak jakas lornetke zebym to mogla zobaczyc bo z wyczuwaniem zmian jest troche kiepsko. jak pisalam wczesniej z twardoscia i wysokoscia sobie radze ale ten wzgorek jest non stop twardy i wrecz sterczacy... staramy sie o dziecko- nigdy nie stosowalam zadnych takich metod ale bardzo mnie to zaciekawilo bo widze ogromna roznice w temperaturze czy w sluzie itd i mam wrazenie ze to wszystko ma sens.

    Blysk_kotka lubi tę wiadomość

  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 5 września 2013, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cimas ja poszłam raz na żywioł i ustawiłam się przed olbrzymim lustrem w przedpokoju , rozkraczyłam jak żaba do porodu i dawaj oglądam co tam się dzieje, nieźle sie przy tym nagimnastykowałam ale nic nie widziałam więc może rzeczywiście lornetka to jest to :) U mnie ten wzgórek jest wyczuwalny tylko przy zamkniętej , twardej szyjce. W czasie kiedy się robi miękka to już go nie czuje , znika robi się dołeczek ale też do niego nie sięgam. Może facetów do tego zatrudnić , mają dłuższe paluchy ;) pewnie na samym badaniu by się nie skończyło :P

    Coccolina, mycha28, weronika86, dodinka lubią tę wiadomość

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • cimas Debiutantka
    Postów: 8 6

    Wysłany: 6 września 2013, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok to wychodzi na to ze miałam cykl bezowulacyjny bo wzgórek miałam cały płodny cykl...tylko problem w tym ze temperatura się zmieniła I sam program tez I drugi jaki używam wskazał na owulacje... może mam za mało doświadczenia w rozpoznawaniu I muszę dłużej pokombinowac.

  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 8 września 2013, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziś znalazłam mały dołeczek :)

    cimas lubi tę wiadomość

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • ilonek Autorytet
    Postów: 671 373

    Wysłany: 15 października 2013, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny....Ja juz 3 ci cykl badam ulozenie szyjki i mysle ze po mału wychodzi mi co raz lepiej...poczatki to czarna magia...Pomimo wzrostu temp sluzu płodnego ciazy brak :-(Trzymam za Was kciuki

    cimas lubi tę wiadomość

    63b363a823.png
  • Frelka Ekspertka
    Postów: 123 56

    Wysłany: 15 października 2013, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od kilku dni próbuję bez większych sukcesów badać szyjkę... fakt nie zaczęłam od początku cyklu, bo w tej chwili jestem w 26 dc ale nie mogę wyczuć szyjki... Cykle mam 28 dni, więc w sumie już powinna być na tyle nisko żebym ją mogła "zmacać" ;). Albo ta szyjke jest aż tak bardzo otwarta, że przegapiłam ujście?? Może coś robię nie tak? A tak przy okazji: jak wyczuć, czy szyjka jest otwarta w momencie kiedy jest wysoko? Kurcze, nie mam palców pianisty i chyba nie sięgam... Macie na to swoje sposoby?
    I jeszcze jedno pytanie: też Was boli podbrzusze po badaniu??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2013, 21:58

    Aniołek [*] 21.11.2013, 5 tc
    Krupeczka <3 29.08.2015
    0e8cf70093.png
  • dodinka Autorytet
    Postów: 903 949

    Wysłany: 24 października 2013, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam z tym problem ale przynajmniej wysokość i twardość już rozróżniam no i ten dołeczek pośrodku który chyba oznacza że jest otwarta

    3jvz3e5eovkng9e9.png

    qb3c3e5emn8zmtdy.png
  • cimas Debiutantka
    Postów: 8 6

    Wysłany: 24 października 2013, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po drugim pełnym miesiącu badan, mogę stwierdzić ze wysokość i twardość/miękkość mam w małym paluszku. Zauważyłam ze w tym cyklu ten cypelek miałam dopiero po owulacji, o której wykazała mi temperatura i test owulacyjny. Przez niepłodny i płodny okres była gładziutka, ale co do otwarcia mam dalej problem. 3 miesiąc staramy się o dziecko i nic...a poroniłam w lipcu w 7 tygodniu :( Wydaje mi się ze praktyka w tej kwestii jest najważniejsza bo sama wiem po sobie ze w pierwszym miesiącu badam nie miałam zielonego pojęcia co robić.

  • Margotka87 Autorytet
    Postów: 1042 688

    Wysłany: 24 października 2013, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja zatrudnilam chlopa do tego i mam spokoj :D

    dojrzała, moniqa, Redhotka lubią tę wiadomość

    zpbndf9hsafopz9u.png
  • cimas Debiutantka
    Postów: 8 6

    Wysłany: 24 października 2013, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelka @ nie czujesz szyjki bo pewnie dalej jest wysoko- ja czasem tez mam problem żeby ja dotknąć i naprawdę mam wrażenie ze cala ręka mi tam musi wejść zęby ja poczuć... :) Z czego co wiem to jak jest otwarta to jest taka mała dziurka, ze ledwie mogłabyś włożyć tam paznokieć wiec na pewno przez ta ja nie ominęłaś. badaj dalej a na pewno przekonasz się ze porostu była wysoko. U mnie wygląda to tak ze czasem jest wysoko czasem nisko i bez znaczenia czy jestem wtedy płodna czy nie, porostu tak się układa- czy to jest zdrowe nie mam pojęcia- ale jestem pod opieka ginekologa- nie za bardzo często ale jestem i żadnych problemow nie mama.

    Natula lubi tę wiadomość

  • cimas Debiutantka
    Postów: 8 6

    Wysłany: 24 października 2013, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margotka87 @ to masz farta, moj chociaż chętny, nie ma pojęcia co szukać i na co zwracać uwagę...

    heniulka, mamuśka21 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2013, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy najlepiej badać szyjkę? Rano czy wieczorem?? Bo słyszałam różne opinie i nie wiem już sama:D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2013, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny jak wygląda szyjka w pierwszych dniach ciąży?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2013, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podesłała mi to znajoma z tego forum http://apt.republika.pl/Tajemnica1.html obrazowo graficznie przedstawione. Nie liczcie na piękne widoki, ale myślę, że nie jednej z Was pomoże zrozumieć ;) Mnie pomogło ;)

    kamicia0101, cimas, dojrzała, Abu, Redhotka, Carmen1724, Marietta, Kaczuszka86 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2013, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo ciekawa stronka. Ja już jakoś tam rozróżniam co i jak z moją szyjką :D To aż tak trudne nie jest jak się wydaje po regularnych badaniach ;]

  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 8 listopada 2013, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to nawet szyjki w ogole nie potrafie wykryc. Ale chyba ja mam bo gin nic nei mowila ;D. Wkladam palca i nie mam pojecia ktore to ta szyjka.

    Saramago lubi tę wiadomość

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • cimas Debiutantka
    Postów: 8 6

    Wysłany: 8 listopada 2013, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anusiakanek te zdiecia sa rewelacyjne! ! Czegos takiego wlasnie szukalam! Dzieki bardzo :)

    anusiakanek lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 listopada 2013, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie szyjki wymaga pewnego wyczucia ja miałam zawsze z tym problem... Zdjęcia mi pomogły, ale także systematyczne samobadanie. W ciągu dnia szyjka faktycznie może mieć różne położenie, ja myślę, że najlepiej badać rano po przebudzeniu i wieczorem np. podczas kąpieli. Trzeba znaleźć swoja pozycję do badania czy kucając czy opierając nogę o cokolwiek ;) I cierpliwie szukać ;) Jeśli będzie systematycznie i na spokojnie dokonywać się obserwacji to kwestia kilku tygodni i dojdzie się do wprawy ;)

  • cimas Debiutantka
    Postów: 8 6

    Wysłany: 8 listopada 2013, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niewiem czemu ale ja juz prawie po 3 miesiącach dalej mam problem czy jest otwarta czy zamknieta- przeraża mnie fakt ze moge miec cykle bezowulacyjne- ale z drugiej strony nie moge miec 3 pod rzad... albo cos jest nie tak albo naprawde to dla mnie jakas magia! Czy moze ktos mi powiedziec ze tez tak ma bo zaczynam wpadac w panikę!! :(

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ