X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Jak badać szyjkę macicy
Odpowiedz

Jak badać szyjkę macicy

Oceń ten wątek:
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 15 lutego 2014, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lol czarna magia , jak nic...

    Maracuja
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 15 lutego 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maracuja wrote:
    landryneczka, ale czym jest w takim razie ten cypelek na szyjce który wyczuwam, bo wgłębienie to to na pewno nie jest...

    Ja u siebie zauważyłam, że jak szyjka zamknięta i twarda to mam taki cypelek.
    Otwarta i miękka, cypelka brak.

    48f411ed51.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2014, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zawrót głowy normalnie, ale poprawia mi trochę nastrój myśl, że nie tylko ja jestem takim szyjkowym beztalenciem... :-P
    Już myślałam, że dobrze celuję, ale po dzisiejszym badaniu stwierdzam, że chyba dopiero dziś trafiłam na to, co trzeba i parę dni obserwacji szyjki mogę tak naprawdę wykasować, bo wychodzi na to, że chyba nie to badałam. :-]

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej !!

    rozpoczynam swoją przygodę z badaniem szyjki... właściwie zaczęłam kilka dni temu, jestem aktualnie w 14 dc i dopiero dziś, po przeczytaniu co i jak, wymacałam wgłębienie w szyjce...i chyba jest dość wysoko, sprawdzam palcem wskazującym bo środkowym jakoś nie potrafię wyczuć...aaale powoli, za jakiś czas dojdę do wprawy ;)

    Redhotka lubi tę wiadomość

  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spotkałam się z artykułem gdzie pisano że przy tyłozgięciu macicy wrażenie "wędrowania" szyjki moze byc inne...Wręcz pisało że odwrotnie -że jest w czasie dni płodnych niżej..Nie wiem jak się do tego odnieść, sama mam tyłozgięcie więc jest to niejako dla mnie istotna informacja..BAdam szyjke od ponad msc, początkowo badałam rano-ale cały czas wydawało mi się że jest wysoko, zaczęłam wiec badać wieczorem podczas prysznica..NArazie jestem na poczatku cyklu i ta szyja jak dla mnie jest tak w srednim położeniu-zobaczymy jak zmieni sie dalej...Czy sa tu dziewczyny z tyłozgięciem i mogłyby się jakos do tego odnieść? :)

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • angelstw Autorytet
    Postów: 1578 843

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny. Moze ktoras z was pomoze. W jakim czasie po owulacji szyjka sie zamyka i twardnieje? Chodzi mi o to czy to może kwestia godzin czy 2-3 dni?

    10.04.2014r. (ur. 19tc.) Zuzia (*)
    02.2016 5tc

    ug37vcqgz0fhk6cc.png

    rośnij Zuchu! ❤
    qb3cqps6ibeo0f6z.png


  • ruda24 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 1 lutego 2016, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam pytanie, badam juz2 miesiąć szyjke i wydaje się że ona jest cały czas wysoko. Wcale nie zniża się. okres mi sie spóżniał dośc długo, ale około po półtora tygodnia go dostałam . Teraz mi sie wczoraj skączył i szyjka powinna byc nisko a ona cały czas czuje ze jest wyżej . nie wiem o co ka mam. :) czy miałąś jakaś dziewczyna takie doświadczenia. boli mnie jajnik po prawej stronie jakby miał tam wybuchnąć. Mam tez problem z tym czy jest otwarta czy nie ale wydaje mi sie ze umiem rozpoznac czy jest wysoko czy nie.

    Nowy cykl zaczynamy oby sie udało:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2016, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coccolina wrote:
    Ha u siebie zauważyłam, że tylko kilka dni w miesiącu daje się wyczuć taki ten jakby "guzek", taka główka od szpilki, po lewej stronie ujścia szyjki. Też się zastanawiałam co to jest, ale jak zaobserwowałam, że jest bardziej wyczuwalny kiedy szyjka jest bardzo twarda i zamknięta to się uspokoiłam. Ja sprawdzam się codziennie wieczorem i przyznam szczerze, że po 1 cyklu obserwacji da się już wyczuć znaczącą różnicę pomiędzy szyjką otwartą i zamkniętą.

    Odswiezam temat :) mam też przy końcu szyjki takie zgrubienie, jakby guzek. I jak koleżanka cytowania wyżej jest teraz bardzo mocno wyczuwalny, wręcz wystający. Czy to znaczy, że szyjka jest zamknięta mocno?

  • ruda24 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 5 lutego 2016, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ja wszystko rozumiem jaka powina byc szyjka ale nie rozumiem czemu u mnie jest cały czas wysoko szyjka może mi to ktos wytłumaczyć ?

    Nowy cykl zaczynamy oby sie udało:)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2016, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tymoteuszowa wrote:
    Odswiezam temat :) mam też przy końcu szyjki takie zgrubienie, jakby guzek. I jak koleżanka cytowania wyżej jest teraz bardzo mocno wyczuwalny, wręcz wystający. Czy to znaczy, że szyjka jest zamknięta mocno?
    Ja taki cypelek wyczuwałam w okolicach owulacji więc uważam że tak jest przy otwartej :-) ale ekspertem nie jestem :-)

  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 28 lutego 2016, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny. Dolacze do waszej dyskusji. tez mam tylozgiecie macicy. i ciezko mi wyczuc kiedy jest otwarta a kiedy nie, prawde mowiac po 2 miesiacach zrezygnowalam bo wszystko jakby dzialo sie nie w tych dniach jak byc powinno. Z tym cypelniem bbie to czy to jest takie okragle i pod naciskiem lekko sie przesowa? bo ja tak mialam i okazalo sie ze wychodowalam polipa na szyjce..

    START 2014 ;(
  • wera 12 Przyjaciółka
    Postów: 288 23

    Wysłany: 28 lutego 2016, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehhh wogole dziewczyny mam jakis taki dzien do narzekania pewnie przez to ze przyszla @. i nadzieja prysla :( jeszcze na fb dziwna moda sie zaczela z nominacjami ze dziewczyny wrzucaja po 3 zdjecia ze swoimi dziecmi, przykre to dla mnie caly fejs i wydaje mi sie ze tylko ja nie moge miec dzieci ;(

    START 2014 ;(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wera 12 wrote:
    hej dziewczyny. Dolacze do waszej dyskusji. tez mam tylozgiecie macicy. i ciezko mi wyczuc kiedy jest otwarta a kiedy nie, prawde mowiac po 2 miesiacach zrezygnowalam bo wszystko jakby dzialo sie nie w tych dniach jak byc powinno. Z tym cypelniem bbie to czy to jest takie okragle i pod naciskiem lekko sie przesowa? bo ja tak mialam i okazalo sie ze wychodowalam polipa na szyjce..
    U mnie ten cypelek był obok otworu szyjki. Mały taki, raczej się nie przesuwał, a teraz po owu już go nie ma. Chętnie się dowiem jak to w końcu jest z tym cypelkiem

  • Fridakahlo Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 9 kwietnia 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bbie wrote:
    U mnie ten cypelek był obok otworu szyjki. Mały taki, raczej się nie przesuwał, a teraz po owu już go nie ma. Chętnie się dowiem jak to w końcu jest z tym cypelkiem



    U mnie tak samo, tez wyczuwam cos co ciezko okreslic ;) podczas okresu sobie sprawdzilam czy to na pewno jest otwarta szyjka i rzeczywiście: )

    Frida



    PCO
    Hyperprolaktynemia czynnościowa
    Hipoglikemia reaktywna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2016, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam takie pytanie- twardość szyjki macicy określa się na podstawie miejsca wejścia do niej, czy wzdłuż długości? Bo nie wiem czy jeśli robi się miękka czy twarda to 'w całości' czy tylko odczuwalne to jest na końcu.

  • Fridakahlo Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 14 kwietnia 2016, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvuszka wrote:
    A ja mam takie pytanie- twardość szyjki macicy określa się na podstawie miejsca wejścia do niej, czy wzdłuż długości? Bo nie wiem czy jeśli robi się miękka czy twarda to 'w całości' czy tylko odczuwalne to jest na końcu.

    Raczej sprawdza sie po jej dlugosci a wejscie czy jest otwarte czy zamkniete.

    Frida



    PCO
    Hyperprolaktynemia czynnościowa
    Hipoglikemia reaktywna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc jednak dobrze sprawdzałam;) Dziękuje.

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ