X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Jak badać szyjkę macicy
Odpowiedz

Jak badać szyjkę macicy

Oceń ten wątek:
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaniMisiowa wrote:
    Przepraszam, ze tak podbijam swoj wlasny post ale albo przeszedl niezauwazony albo zostal zignorowany? Bylabym bardzo wdzieczna, gdyby ktoras z Was mogla sie wypowiedziec na ten temat. Dodam jeszcze, ze przy badaniu szyjki ta przednia scianka pochwy jest dosyc wrazliwa, mam wrazenie ze jak na nia naciskam czuje lekkie cisnienie na oddanie moczu. Czy to jest normalne? Zaczynam sie troszke martwic i mysle czy odwiedzic gina czy moze panikuje?
    Pani misiowa ja tak mam kochana i przyciskajac rowniez czuje parcie na pecherz. Uwazam, ze to nic zlego...przez ostatnie 2 lata zostalam przebadana przed bynajmniej 7 lekarzy i jakby bylo cos nie tak to na pewno ktorys by zauwazyl :)

    PaniMisiowa lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie u mnie podobnie

  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaniMisiowa wrote:
    Przepraszam, ze tak podbijam swoj wlasny post ale albo przeszedl niezauwazony albo zostal zignorowany? Bylabym bardzo wdzieczna, gdyby ktoras z Was mogla sie wypowiedziec na ten temat. Dodam jeszcze, ze przy badaniu szyjki ta przednia scianka pochwy jest dosyc wrazliwa, mam wrazenie ze jak na nia naciskam czuje lekkie cisnienie na oddanie moczu. Czy to jest normalne? Zaczynam sie troszke martwic i mysle czy odwiedzic gina czy moze panikuje?

    To zupelnie normalne, pochwa i cewka moczowa sa obok siebie przedziela je zaledwie scianka. Dlatego wazne jest, aby np. wsadzac tampon za zagiecie, bo inaczej bedzie uciskac na cewke i gonic do toalety ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 grudnia 2013, 15:03

    PaniMisiowa lubi tę wiadomość

    48f411ed51.png
  • PaniMisiowa Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 26 grudnia 2013, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Dziewczyny, jestescie kochane!!!:)ulzylo mi troche.Mam mnostwo problemow ze zdrowiem wiec dobrze, ze z ta scianka to normalne...uff, dzieki raz jeszcze:)

  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 26 grudnia 2013, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaniMisiowa wrote:
    Dzieki Dziewczyny, jestescie kochane!!!:)ulzylo mi troche.Mam mnostwo problemow ze zdrowiem wiec dobrze, ze z ta scianka to normalne...uff, dzieki raz jeszcze:)

    Od tego tu jesteśmy :P Pamiętam jak zaczynałam stosować tampony, zawsze wkładałam za płytko i się dziwiłam, że stale gonie do toalety :D
    Aż w końcu przejrzałam encyklopedie medyczną i się doczytałam, ze po prostu uciska na cewkę i to zupełnie normalne :P

    dojrzała lubi tę wiadomość

    48f411ed51.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 grudnia 2013, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja teraz używam silikonowego naczynka w trakcie okresu i nie mogę się nachwalić: duże bezpieczeństwo, nie śmierdzi się, kontroluję ilość utraconych płynów, po roku zwróciły mi się pieniądze (100zł), a teraz to już oszczędzam, ale uwaga! zawsze wygotowuję je i trzymam w higienicznych warunkach,a moje przyjaciółka mdleje ze wstydu na myśl zamontowania sobie tamponu... no dokładnie kobiety z kręgów kościelnych to zblokowane stworzenia, też stara się o dziecko, a woli czekać na cud, zamiast poznać swoje ciało

    Redhotka lubi tę wiadomość

  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 27 grudnia 2013, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam tampony, ale te silikonowane naczynka nie jestem w stanie. Nawet wygotowane obrzydzają mnie na maksa, 10 razy bardziej niż zwykły tampon. No po prostu no nie :P
    "Kobiety z kręgów kościelnych" bez przesady, przecież to właśnie kościół zaleca stosowanie naturalnych metod.

    48f411ed51.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2013, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wycofuję się z kręgów kościelnych, bo znów się pokłóciłam ze świętojebliwą częścią swej rodziny na święta. Metody naturalne? kpina z organizmu kobiety. Pracuję z ludźmi kościoła, co to piszą na zamówienie doktoraty potwierdzające naukę kościoła i tylko chcę zaznaczyć, że bardzo wierzę w Boga, ale nie w tych co Nim zarabiają.
    A wracając do naczynka -to kolejny przykład, że każdej kobiecie co innego służy, świat jest piękny w różnorodności.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 16:36

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2013, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kupiłam przez internet,oczywiście chińskie,
    parę razy "zalałam się" ponieważ źle założyłam naczynko (trzeba je palcami zwinąć a w środku doprowadzić do "rozłożenia", uwzględnić rozmiar, i ma dziurkę wysoko, także wycieka jak jest za dużo, ale to ekstremalne sytuacje, mi naczynko ułatwia stwierdzenie ile płynu straciłam, no i fundusze i nie śmierdzę, ale czasami lekarz zaleca tylko podpaski i basta. Czasami przezornie zakładam wcześniej, by okres mnie nie zaskoczył, a chodzenie cały dzień z podpaską grozi podrażnieniem skóry, da się także stwierdzić, że 1 dzień to gęsty śluz spływa, 2-3 ciemna krew, 4 pauza i lekko 5 dnia. Silny stres wywołuje obfity okres. Myślę, że z podpasek i tamponów nie "wyczytałabym" tych wszystkich informacji o sobie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 16:37

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam tak malo miesiaczek w swoim zyciu ze jak nosze podpaske to czuje sie jak dziecko, ktore dostalo pierwsza @...dziwnie sie czuje, jest mi niewygodnie...tragedia czuje sie jak 12 latka...od tamponow boli mnie berdzo podbrzusze takze odpadaja...

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to klops, zupełnie ciężko, kiedyś kobiety miały specjalne materiały jako podpaski, do uprania i kolejnego wykorzystania lub dodatkową halkę i miały piękne określenie "miałam swój czas" zamiast @ czy okresu, no i pewnie śmierdziały... więc i do towarzystwa się nie nadawały

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 16:37

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w dalszym ciagu tak ma :) tylko od tamponow bardzo mnie podbrzusze boli...sprawdzalam rozne rozmiary, nawet najmniejsze, z aplikatorami i bez, glebiej lub nie i zawsze po 15min od wlozenia bardzo boli mnie podbrzusze, takze jestem skazana na podpaski...dobrze chociaz ze nie miewam bardzo obfitych krwawien.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 30 grudnia 2013, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zagatka a ty juz 8 dpo jestes szczesciaro? trzym,am kciukasy!!!

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2014, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 16:37

  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 13 lutego 2014, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny obejrzałam tę stronę ze zdjęciami szyjki, ale nigdzie nie mogę się dopatrzeć tego cypelka, który wyczuwam przy badaniu szyjki..

    Maracuja
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 14 lutego 2014, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    landryneczka, ale czym jest w takim razie ten cypelek na szyjce który wyczuwam, bo wgłębienie to to na pewno nie jest...

    Maracuja
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2014, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chyba też coś takiego mam, a czy otwarta szyjka, to nie wiem nigdy...

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ