X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Jak badać szyjkę macicy
Odpowiedz

Jak badać szyjkę macicy

Oceń ten wątek:
  • kolbusia Koleżanka
    Postów: 43 16

    Wysłany: 10 listopada 2013, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie podobnie z tą szyjką.Ciezko mi wyczuc co i jak.

    suwaczek_N18yMDEzLTA4LTMxXzIwMTQtMTEtMTg=.jpg
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2013, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ile badacie?
    strasznie niecierpliwe jesteście, przecież doświadczenie wymaga czasu, naoglądałam się zdjęć tych szyjek, schematów narządów rodnych i powoli "załapuję" o co chodzi, ciało ludzkie to nie maszyna, że rozłożysz i złożysz...mnie zaczyna to fascynować, gdyby nie problemy z naszym ciągle nieobecnym Dzieckiem o tylu rzeczach bym nie miała pojęcia...

  • mycha28 Autorytet
    Postów: 1145 1372

    Wysłany: 21 listopada 2013, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny pomóżcie !! jestem raczej w okresie okołoowulacyjnym ( rozciagliwy i wodnisty sluz i bol jajników) ale jak dzis zbadałam szyjke to ona była nisko i twarda jak zawsze przed @ jest!! zawsze miałam miękka i wysoko że cały palec musiałam włozyc zeby jej dotknąć.
    Pwiedzcie o co chodzi ?

    Wojtus 2530 g, 50 cm <3 Szymus 2380 g, 50 cm <3
    201602151781.png
  • Izaczek Ekspertka
    Postów: 153 67

    Wysłany: 21 listopada 2013, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawdopodobnie jesteś już po owulce i dlatego szyjka opadła. Powodzenia :)

    Izaczek
  • Aggie Autorytet
    Postów: 1361 2671

    Wysłany: 24 listopada 2013, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, wiecie czy moge zaczac badac szyjke powiedzmy w 11 dniu cyklu? ogolnie wiem jak badac i rozrozniac, ale nie mam pojecia czy ma to sens jesli bede obserwowac nie od poczatku?

    7a4akrhm7fw1jhk0.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 24 listopada 2013, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggie: poleca się zacząć obserwację pod koniec cyklu, po owulacji, gdyż wtedy jest najniżej, najszybciej ją wyczujesz i dużo łatwiej się nauczysz :)

    48f411ed51.png
  • Aggie Autorytet
    Postów: 1361 2671

    Wysłany: 24 listopada 2013, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Unlike dzieki wielkie za porade:-) zaczne pod koniec cyklu w takim razie:-)

    7a4akrhm7fw1jhk0.png
  • PaniMisiowa Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 19 grudnia 2013, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, jestem tu nowa. Mam nadzieje, ze pisze w dobrym miejscu na forum... Od zeszlego cyklu staramy sie o dziecko a dopiero od tego cyklu zaczelam sie wnikliwiej badac:)No i mam taki maly problem, nie wiem, czy wyolbrzymiam czy cos jest nie tak. Dzis rano probowalam zbadac szyjke (wydaje mi sie, ze jest dosc nisko i jest miekka, jestem dopiero co po okresie). Po wlozeniu palca do pochwy wyczulam na przedniej sciance pochwy jakby zgrubienie? Zastanawiam sie czy wszystko jest ze mna OK. Nie jest to zaden guzek tylko jest to jakby dlugi wałek (nie potrafie tego precyzyjnie opisac). Wydaje mi sie ze to scianka pochwy - jest ona dosc twarda i mozna palcem wyczuc spadek po jednej i drugiej stronie - dlatego przypomina górkę? wałek? Z tego co kojarze (a dawno tam nie zagladalam:) to wydaje mi sie, ze ta scianka zawsze byla twardsza ale chyba nie az tak. Moze któraś z Was wie czy to normalne? Bede wdzieczna, jesli ktoras z Was wypowie sie na ten temat. Dzieki!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2013, 13:33

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 grudnia 2013, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2016, 16:36

  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 21 grudnia 2013, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak badacie szyjke to może zwróciłyście uwagę na to czy to ciało miękkie otaczające szyjkę jest całkiem gładkie? Ja mam gdzieniegdzie w okolicach szyjki pare takich malutkich wypustek , nie wiem czy to normalne ? Już się zaczęłam stresować :(

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 21 grudnia 2013, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda wrote:
    Dziewczyny a jak badacie szyjke to może zwróciłyście uwagę na to czy to ciało miękkie otaczające szyjkę jest całkiem gładkie? Ja mam gdzieniegdzie w okolicach szyjki pare takich malutkich wypustek , nie wiem czy to normalne ? Już się zaczęłam stresować :(

    Nic takiego u siebie nie wyczulam, chociaz blizej miesiaczki troszke chropowato mi sie wydaje ze jest. Jesli mialas kiedykoliwek dopochwowe badanie ginekologiczne robione, to pewnie gin by zobaczyl jakby bylo cos nie tak. Nie martw sie na zapas :) WESOLYCH swiat!

    Młoda lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 22 grudnia 2013, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam nie raz ale takie pobieżne i szybkie przed robieniem usg, chyba trochę straciłam zaufanie do mojej gin i myślę ,że za bardzo się nie przykładała...mówila mi ,że jestem zdrowa, może w sumie ja przesadzam z panikowaniem :P Dzięki wzajemnie :) I oby nowy rok był lepszy !!

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 22 grudnia 2013, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda wrote:
    Miałam nie raz ale takie pobieżne i szybkie przed robieniem usg, chyba trochę straciłam zaufanie do mojej gin i myślę ,że za bardzo się nie przykładała...mówila mi ,że jestem zdrowa, może w sumie ja przesadzam z panikowaniem :P Dzięki wzajemnie :) I oby nowy rok był lepszy !!

    Mloda zaufanie do lekarza prowadzacego to podstawa. Zmien gina.

    Młoda lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 22 grudnia 2013, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda wrote:
    Dziewczyny a jak badacie szyjke to może zwróciłyście uwagę na to czy to ciało miękkie otaczające szyjkę jest całkiem gładkie? Ja mam gdzieniegdzie w okolicach szyjki pare takich malutkich wypustek , nie wiem czy to normalne ? Już się zaczęłam stresować :(

    Hm u mnie nigdy nie jest idealnie gładkie, gin bada mnie co pół roku i nigdy nic niepokojącego w tym nie stwierdził :D Wiesz, to że robi pobieżnie, to po prostu kwestia wprawy, oni to robią po 20razy dziennie, więc jak to mój gin mawia, musiałby mieć jakieś zaćmienie kompletnie, żeby od razu nie wyczuć różnicy po tylu latach :P

    Młoda, weronika86 lubią tę wiadomość

    48f411ed51.png
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 00:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Unlike ,wiesz ja jestem typem panikary dlatego cieszę się ,że TU mogę podzielić się swoimi wątpliwościami z innymi dziewczynami :).
    Weronika przymierzam się do zmiany gina , do tej ginekolog chodzi też moja mama juz od dawna ,to ona mi ją poleciła ,od 3 lat jest moją gin ,kiedys byłam zielona w tym temacie ale teraz im więcej wiem tym bardziej jestem do niej zniechęcona

    Unlike, weronika86 lubią tę wiadomość

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 01:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda wrote:
    Dzięki Unlike ,wiesz ja jestem typem panikary dlatego cieszę się ,że TU mogę podzielić się swoimi wątpliwościami z innymi dziewczynami :).
    Weronika przymierzam się do zmiany gina , do tej ginekolog chodzi też moja mama juz od dawna ,to ona mi ją poleciła ,od 3 lat jest moją gin ,kiedys byłam zielona w tym temacie ale teraz im więcej wiem tym bardziej jestem do niej zniechęcona

    To bardzo ważne żebyś ufała swojemu ginekologowi, po prostu musisz pamiętać, że oni wiele rzeczy robią machinalnie, więc nigdy nie zostaniemy obsłużone tak jakbyśmy chciały, szczegół po szczególe, przez godzinę w gabinecie ;P

    48f411ed51.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, że zmieniaj,
    moja koleżanka zmieniła i ten drugi zobaczył, czego 1wszy nie widział, poszła do 3 i coś nowego odkrył, rutyna gubi ludzi, a ciało jest twoje, więc lekarz to nie mąż.

    Młoda, weronika86 lubią tę wiadomość

  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda wrote:
    Dzięki Unlike ,wiesz ja jestem typem panikary dlatego cieszę się ,że TU mogę podzielić się swoimi wątpliwościami z innymi dziewczynami :).
    Weronika przymierzam się do zmiany gina , do tej ginekolog chodzi też moja mama juz od dawna ,to ona mi ją poleciła ,od 3 lat jest moją gin ,kiedys byłam zielona w tym temacie ale teraz im więcej wiem tym bardziej jestem do niej zniechęcona

    Niestety taka jest cena wiedzy..wtedy nawet ludzie madrzy dla innych dla nas staja sie wkurzajacymi idiotami ;)
    Zgadzam sie z dojrzala..ja sama musialam przejsc 4 lekarzy, zeby miec kompletna diagnoze. Np dla jednego 3,5 tsh nie byla problemem dla drugiego po opisaniu moich objawow stwierdzil niedoczynnosc tarczycy, gdzie 4,2 to byla gorna granica...gin nie moze myslec szablonowo...im bardziej stukniety tym lepiej :)

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • PaniMisiowa Znajoma
    Postów: 24 6

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaniMisiowa wrote:
    Witam, jestem tu nowa. Mam nadzieje, ze pisze w dobrym miejscu na forum... Od zeszlego cyklu staramy sie o dziecko a dopiero od tego cyklu zaczelam sie wnikliwiej badac:)No i mam taki maly problem, nie wiem, czy wyolbrzymiam czy cos jest nie tak. Dzis rano probowalam zbadac szyjke (wydaje mi sie, ze jest dosc nisko i jest miekka, jestem dopiero co po okresie). Po wlozeniu palca do pochwy wyczulam na przedniej sciance pochwy jakby zgrubienie? Zastanawiam sie czy wszystko jest ze mna OK. Nie jest to zaden guzek tylko jest to jakby dlugi wałek (nie potrafie tego precyzyjnie opisac). Wydaje mi sie ze to scianka pochwy - jest ona dosc twarda i mozna palcem wyczuc spadek po jednej i drugiej stronie - dlatego przypomina górkę? wałek? Z tego co kojarze (a dawno tam nie zagladalam:) to wydaje mi sie, ze ta scianka zawsze byla twardsza ale chyba nie az tak. Moze któraś z Was wie czy to normalne? Bede wdzieczna, jesli ktoras z Was wypowie sie na ten temat. Dzieki!
    Przepraszam, ze tak podbijam swoj wlasny post ale albo przeszedl niezauwazony albo zostal zignorowany? Bylabym bardzo wdzieczna, gdyby ktoras z Was mogla sie wypowiedziec na ten temat. Dodam jeszcze, ze przy badaniu szyjki ta przednia scianka pochwy jest dosyc wrazliwa, mam wrazenie ze jak na nia naciskam czuje lekkie cisnienie na oddanie moczu. Czy to jest normalne? Zaczynam sie troszke martwic i mysle czy odwiedzic gina czy moze panikuje?

    weronika86 lubi tę wiadomość

  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PaniMisiowa ja nie zaobserwowałam nigdy nic takiego ,albo moze nie zwróciłam uwagi. Zglębię temat jak wrócę z pracy ;) Wesołych świąt ! Wszystkie odpuśćmy sobie stresy ,chociaż na święta :)

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ