X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Nowa na ovufriend

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 10 września 2013, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczyny,

    dopiero zaczynam prowadzienie wykresow na ovufriend. Bardzo mi sie ta strona podoba.
    Mialabym prosbe, moglybyscie zerknac na moj wykres czy dobrze wszystko wpisuje i czy w tym cyklu mam duze szanse na poczecie?

    z gory dziekuje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2013, 11:02

    rybka lubi tę wiadomość

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 10 września 2013, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cos z ta data mojego postu nie tak. 01 stycznia? dziwne! dlaczego?

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2013, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Katha :) a czy to jest dobry pomysł abyś się starała od razu po operacji zajść w ciążę? lekarz Ci dał pozwolenie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2013, 15:05

  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 10 września 2013, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc Anoolka,

    to byla laparoskopia a wiec malo inwazyjna metoda operowania. Lekarz mowil ze wszczepienie siatki nie przeszkadza pozniejszej ciazy. Ja czuje sie juz dobrze. Poza tym z endometrioza nie mam na co czekac:( Ta choroba postepuje jesli sie jej nie hamuje hormonami, ktore uniemozliwiaja zajscie w ciaze. I ponoc po laparoskopii latwiej zajsc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2013, 15:39

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2013, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to pozostaje tylko próbować :) A wykresik fajny a skok jaki :D tylko w miarę możliwości dobrze by było jakbyś nie pomijała temperatur.

  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 11 września 2013, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciesze sie ze jakies szanse na ciaze mam. dzis bylam u ginekologa. wyglada na to ze prawy jajnik jest juz w porzadku. zadnych cyst nie ma. i byla owulacja z lewego jajnika :) takze teraz czekam aby zrobic test ciazowy. W razie jesli w tym miesiacu nie zajde to mam sie zglosic miedzy 1-5 dniem cyklu na badanie FSH i E2. Czy mozna jakos te hormony wspomoc aby byly w normie i aby dochodzilo do jajeczkowania??

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2013, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli masz mieć robione badania to proponowałabym nie brać żadnych wspomagaczy żeby nie zafałszować wyników. Też mam dziś 5 dzień fazy lutealnej, zobaczymy czy którejś z nas się uda heh :)

    Katha81, weronika86 lubią tę wiadomość

  • liwia10 Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 11 września 2013, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co myślicie o moim wykresie? Nieciekawie się zrobiło:-(


    https://ovufriend.pl/graph/90f2b219acf8fe9c94a2bbd57a2bc37b

  • liwia10 Znajoma
    Postów: 27 3

    Wysłany: 11 września 2013, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    c8595c598ef42095560f393b80a649fe.png

  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 11 września 2013, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc Anoolka :)

    no jestem ciekawa czy nam sie uda :)trzymam kciuki za nas :)

    a ile juz sie starasz?

    Anoolka lubi tę wiadomość

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 11 września 2013, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej liwia,

    ja dopiero zaczynam przygode z wykresami takze ekspertka nie jestem. Ale dzis moja gina powiedziala ze bardzo dobrze ze prowadze te obserwacje i mam je nadal robic. Temperatura codziennie o tej samej porze, sluz jak i test owulacyjny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2013, 18:04

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2013, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katha staram się od sierpnia zeszłego roku z czteromiesięczną przerwą po poronieniu w grudniu :(

  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 11 września 2013, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojej Anoolka, przykro mi i tym bardziej i mocniej zaciskam piastki. buzka

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2013, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Katha :)
    Liwia może spróbuj w przyszłym miesiącu testów owulacyjnych

  • KaEm Koleżanka
    Postów: 42 93

    Wysłany: 15 września 2013, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja też jestem zupełnie nowa. Trafiłam tu przypadkiem ale podoba mi się to miejsce :)

    W listopadzie 2012 musiałam odstawić tabletki bo zaczeł wpłwać na moją wątrobę. Na początku pomyślałam że tak ma być i zaczelismy starać się o bobaska. Ale zaczynam się martwić bo mija już 10 miesięcy i nic!!

    Czy myślicie że powinnam sobie zrobić jakieś badania?? Kilka lat temu zaczęłam brać tabletki przez zbyt niski poziom progesteronu i bardzo nieregularne cykle, nawet do 60 dni. A teraz moja Pani ginekolog uspokaja mnie że do 12 miesiecy to nie mam sie czym martwić, no ale... Nie wiem co o tym myśleć.

    Cykle nadal są niezbyt regularne. Od 26 do 40 dni. W tym miesiącu zaczęłam brać wiesiołka. Słyszałam że tylko do owulacji powinno się go brać. Kwas foliowy biorę od listopada. Zrobiłam też pierwszy raz test owulacyjny. Przez 5 dni wychodził negatywny, ale ze względu na moje nieregularne cykle to nie wiem czy robiłam go w dobrych dniach.

    Poradzicie coś??

    Katha81, weronika86, MalutkaEve, rybka lubią tę wiadomość

    oar83e3kwtr09ifz.png
  • Katha81 Autorytet
    Postów: 1291 988

    Wysłany: 16 września 2013, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam cie KaEm,

    mi tez sie tu spodobalo, naprawde fajne sa te wykresy, pomagaja zrozumiec wlasny cykl miesiaczkowy.

    Mi tez sie rozregulowaly cykle (byly za dlugie) i od razu poszlam do lekarza. Niby wszystko bylo w porzadku ale ja chodzilam nadal bo mnie to nipokoilo. W koncu gina zauwazyla niepekajace pecherzyki na jajniku, podejrzewala PCO, tarczyce i cukrzyce. W miedzy czasie wyszla mi przepuklina i musialam byc operowana. Zrobili laparoskopie i sprawdzili rowniez narzady rodne. No i sie okazalo ze mam endometrioze :( i cysty na jajnikach.

    Ponoc do 12 miesiecy to norma, ale hormony mozna przeciez wczesniej zbadac. Zwlaszcze jesli mialam kiedys problemy z progesteronem.

    sv8qt8h.png
    04.06.2015. Termin cc
  • KaEm Koleżanka
    Postów: 42 93

    Wysłany: 16 września 2013, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A w którym dniu cyklu najlepiej zrobić badania poziomu hormonów??

    I jeszcze chce zrobić USG transwaginalne ale nie wiem czy na to badanie też nie trzeba iść w konkretnym dniu cyklu?

    weronika86 lubi tę wiadomość

    oar83e3kwtr09ifz.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 17 września 2013, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj KaEm... otoz od 1-5dc najlepiej zrobic badania z krwai na lh, fsh, estradiol, testosteron, prolaktyne. Od 1-10dc najlepiej zrobic usg, zeby ogladnac pecherzyki. Mialam raz robione usg w 140dc i nie widac bylo pco , ale juz 9dc byly zawalone jajniki pecherzami... W polowie fazy lutealnej nalezy zrobic badanie z krwi na poziom progesteronu ( ok 5-8 dni po owulacji, skoku temperatury). Te dni badan zalecila mi ginekolog w angielskiej klinice nieplodnosci. Kazde cykle ktore przekraczaja 35 dni trzeba sprawdzic. Zrobilabym te badania na wlasna reke... 10 miesiecy, niby nie dlugo, ale ja i tak bym sprawdzila. Zawsze bedziesz wiedziala na czym stoisz.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 17 września 2013, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katha81 wrote:
    czesc dziewczyny,

    dopiero zaczynam prowadzienie wykresow na ovufriend. Bardzo mi sie ta strona podoba.
    Mialabym prosbe, moglybyscie zerknac na moj wykres czy dobrze wszystko wpisuje i czy w tym cyklu mam duze szanse na poczecie?

    z gory dziekuje :)


    Katha witaj w zacnym gronie i powodzenia!

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • KaEm Koleżanka
    Postów: 42 93

    Wysłany: 18 września 2013, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 Bardzo dziękuję za odpowiedź. Zaczekam do poczatku następnego cyklu i zrobie wszystkie badania!! A co tam przynajmniej jak pójde do lekarza to będę wiedziała na czym stoję!

    weronika86 lubi tę wiadomość

    oar83e3kwtr09ifz.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ