X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pomoc w interpretacji
Odpowiedz

Pomoc w interpretacji

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lipca 2013, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Merlinka mi się wydaje, że owulka była w 17 dc, ale ja nie jestem znawcą, więc się tym nie sugeruj :) a Ovu to tak do końca nie wierz, bo to tylko program...

  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 8 lipca 2013, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny z dłuższym OVU-stażem ;-) zerknijcie proszę na mój wykres, czy Waszym zdaniem to jest OK,że moje temperatury po owulacji są właściwie na tym samym poziomie (albo wręcz niższym), niż te zaraz po miesiączce? Z tego, co czytałam i z tych wykresów, które obejrzałam, wynika, że po owulacji temperatura powinna ładnie rosnąć. O czym może świadczyć niewielki skok temperatury, a potem brak dalszego wzrostu? Czy może przesadzam i wszystko jest tak, jak być powinno?


  • wisnia11 Autorytet
    Postów: 557 758

    Wysłany: 8 lipca 2013, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Merlinka ja bym stawiała też że owu miałaś 17 dnia cyklu. Ovu wyznaczyło przy drugim spadku ale ja bym powiedziała że ta temperatura jest niewiarygodna bo zazwyczaj mierzysz o 10 a ta jest mierzona o 5.30 więc dla mnie to za duży rozstrzał w czasie.

    A temperature powinno się mierzyć chyba max do 8 :)

    u79ep1.png
    k3xSp2.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 8 lipca 2013, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Merlinka - patrząc na skok temperatury owulację trzeba by wyznaczyć w okolicach... 13 dc. Co by się zgadzało z długością twoich cykli. Ale te wyższe temperatury wystąpiły przed płodnym śluzem, więc nie powinno się ich brać pod uwagę.

    Za to od skoku z 21 dc, mimo że są 3 wyższe temperatury, to kolejne już spadły na linię podstawową, a nawet poniżej, więc nie można powiedzieć, że to jest faza wyższych temperatur...

    Szczerze mówiąc, to ja bym powiedziała, że do owulacji jeszcze nie doszło. Bo za równo szyjka, śluz i testy owu nie potwierdzają owulacji, tylko mówią, że się zbliża, ale wcale nie jest pewne, że do niej dojdzie. Dopiero temperatura potwierdza ją potwierdza.

    No chyba, że jednak ten 21 dc, to rzeczywiście granica wyższych temperatur, ale wtedy coś jest nie tak z twoją fazą lutealną, że tak ci nagle temperatury spadły. Kup sobie termometr z dwoma miejscami po przecinku, bo może problem leży w niedokładnych pomiarach.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • wisnia11 Autorytet
    Postów: 557 758

    Wysłany: 8 lipca 2013, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    XYZ ja bym powiedziała że ovu dobrze wyznaczyło owulację :) mierz temperaturę dalej i zobaczysz co będzie. Moze jesteś niskotemperaturowcem i nawet w ciąży twoja temperatura będzie się wachać 36,5/36,7. Pamiętaj ze w ciąży temp. nie musi być =>37. musi być tylko wyższa od najwyższej z niższych temperatur (czyli nad poziomą kreską :) wiem że napisałam to łopatologicznie) trzymam kciuki za fasolke :)

    u79ep1.png
    k3xSp2.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 8 lipca 2013, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @XYZ popieram wiśnię11, masz bardzo ładny, czytelny wykres. Temperatura nie musi ciągle rosnąc w drugiej fazie, ważne żeby utrzymywała się powyżej linii podstawowej - małe spadki są jak najbardziej dopuszczalne.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nelka59 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 8 lipca 2013, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, bardzo Was prosze, popatrzcie na moj wykres. Czy dzisiejszy spadek temperatury moze cos oznaczac czy to normalne?

  • XYZ Autorytet
    Postów: 422 346

    Wysłany: 8 lipca 2013, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiśnia11 i m_d_f, dziękuję Wam serdecznie, postaram się mierzyć temperatury dalej i nie wariować :-)
    Wiśnia11 - właśnie takiej łopatologii potrzebowałam, bo to dopiero mój drugi cykl z mierzeniem temperatury (a w poprzednim zaczęłam w połowie), więc bardziej do mnie przemawia obrazowo: pod kreską/nad kreską niż najwyższa z najniższych, itp. :-)
    Dzięki raz jeszcze za pomoc i pozdrawiam serdecznie :-)


  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 8 lipca 2013, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nelka59 - może to być spadek przy zagnieżdżeniu zarodka, ale nie musi. Takie analizowanie wykresu w drugiej fazie to jest wróżenie z fusów. Niestety jedyne co można w tym czasie zrobić, to czekać na termin @. Wiem, że to jest najbardziej wkurzająca i męcząca część cyklu, no ale niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość :) Aha, a spadki ogólnie nie są niczym niepokojącym, o ile nie są to spadki na linię, lub jeszcze niżej.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • nelka59 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 8 lipca 2013, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wielki dzięki za odpowiedź. Muszę trochę ostudzić emocje, no i uzbroić się w tę cholerną cierpliwość :)

  • carolina84 Koleżanka
    Postów: 41 28

    Wysłany: 9 lipca 2013, 00:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny napiszcie proszę od czego mogę mieć tak wysokie temp przed owulacją?? Miałam monitoring i w sobotę pęcherzyk jeszcze był i miał 18,5mm.

    http://ovufriend.pl/graph/c6697f81f68f3eeddc4cfa6e742dd7ab
  • Jowitka Znajoma
    Postów: 22 23

    Wysłany: 10 lipca 2013, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy możecie mi powiedzieć co myślicie o moim wykresie. Temperatury mam wysokie szyjka macicy nie wskazywala mi na owulacje byla zamknieta i twarda. Czy mozliwe ze wytapila u mnie owulacja? na to wskazuja temperatury ale nie ma sluzu ani szyjka nie byla otwarta i miekka. To moj pierwszy ak dziwny wykres.

    3jgxrjjgzm43f9b7.png
  • Jowitka Znajoma
    Postów: 22 23

    Wysłany: 10 lipca 2013, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a06f4e8e64b616034d75dd5801320bd4.png

    3jgxrjjgzm43f9b7.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 10 lipca 2013, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Jowitka - wyższe temperatury liczą się dopiero wtedy, kiedy wystąpi śluz płodny. U ciebie jeszcze takiego nie ma, więc podwyższona temperatura, to po prostu podwyższona temperatura :)

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • ewka358 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 10 lipca 2013, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Mam takie pytanko. Podobno każda kobieta ma swoją stałą długość fazy lutealnej. W poprzednim cyklu ovufriend wyliczył mi, że ta faza trwa 12 dni. W tym cyklu to już 15 dni wyższych temperatur (testy ciążowe wychodzą negatywnie) czy ovufriend dobrze wyznaczył mi owulkę? Mogłybyście zerknąć na mój wykresik i coś podpowiedzieć?


    007c2e1f3e39caef06c3969e6b5408b4.png


  • Karolajn Koleżanka
    Postów: 52 23

    Wysłany: 10 lipca 2013, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć czy któraś z was może mi pomóc cokolwiek zinterpretować? Przestraszyłam się tej niskiej temperatury tak nagle w 14 dniu cyklu. https://ovufriend.pl/graph/df329f145a34d4ce69d0cab3712c4d2b

    20090926570117.png
    mhsvj44jhkebb1ma.png
    f2w3rjjgjedmuzf8.png
  • kalitria Autorytet
    Postów: 545 755

    Wysłany: 10 lipca 2013, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra, to dzisiaj ja was poproszę o pomoc. Jak zauważycie na moim wykresie pokazuje owulke dnia 10. Nie wiem troche mnie to zaskoczyło bo w poprzednich 2 cyklach byla ok 17 dnia. W niedziele mi wyszedl test owu pozytywny - paskowy. Po kilku godzinach plytkowy wyszedl negatywny. Ale Ale - dzis co powinno mi sie zbierac na owulke zrobilam juz 2 testy paskowe oba pozytywne. BARDZO pozytywne. Dzieczyny kiedy (ok ktorej godziny albo pory dnia) mamy sie najlepiej serduszkowac??? Jak myslicie? Pomozcie bo odchodze od zmyslów ha ha :)

    zud3vfxm61o98pcc.pngrelgtrd8tf5uttyg.png
  • ewka358 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 10 lipca 2013, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według mnie przez najbliższe 3 dni :)

    kalitria lubi tę wiadomość

  • nelka59 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 10 lipca 2013, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, powiedzcie czy z takimi temperaturami mam szansę na to, że jestem w ciąży? Czy już myśleć o starankach w przyszłym cyklu?
    https://ovufriend.pl/wykres.html?nick=nelka59

  • kasias Koleżanka
    Postów: 60 22

    Wysłany: 11 lipca 2013, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczynki, mam taki oto problemik. ovu wyznaczyło mi owulację 12 dc, 14 dc byłam u ginka i ten potwierdził pęknięcie pęcherzyka. już sama nie wiem który termin jest tym prawidłowym. owulację (potwierdzoną) przeważnie miałam 14 dnia cyklu. ehhhh

    svchrjjgts5qn5ev.png
‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ