X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Pomoc w interpretacji wykresu...
Odpowiedz

Pomoc w interpretacji wykresu...

Oceń ten wątek:
  • Mojaciazaw2019 Koleżanka
    Postów: 33 2

    Wysłany: 24 maja 2019, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    Nie bo do tej pory były regularne. Mi dwa lata temu mógł ovarin na regulację a niepokalanek bierze się chyba przez coś?

    Ma pomóc w obniżeniu prolaktyny i podobno działa na progesteron w drugiej fazie cyklu.

    561a98364f6646af5ea95fe83fd3b0dc.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 24 maja 2019, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z moja prolaktyna było ok. Długie cykle były z nie wiadomych przyczyn. Dalej mam rozciagliwy śluz tylko teraz jest jakby metny, robi się chyba kremowy powoli

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Nami Ekspertka
    Postów: 188 136

    Wysłany: 24 maja 2019, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rób betę;))! Będzie wszystko jasne;* jutro rano powinna być odrobinę ciemniejsza. 10dpo to bardzo szybko. A jakiej firmy test robiłaś? Bo mi np bobo test który ma większą czułość co te ż rossmana wychodził mega blady a tamte dużo ładniejsze. Więc czułość to jedno a firma to drugie;)) 3mamy kciuki !!!!

    Haschimoto.niedoczynność tarczycy
    7cs szczesliwy
    ❤Hania 🧡 Franek
    h84f2n0aftn3jvsb.png
  • Mojaciazaw2019 Koleżanka
    Postów: 33 2

    Wysłany: 24 maja 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie bardzo mam jak dzisiaj pojechać na betę. Wynik byłby o 13.30 w ja o 13 muszę wyjechać. Chociaż może coś zaraz wykombinuje. A test robiłam jakiś strumieniowy z hebe.

    561a98364f6646af5ea95fe83fd3b0dc.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 24 maja 2019, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojaciazaw2019 wrote:
    Kurcze ale jest tak blada że prawie niewidoczna, trzeba się przyjrzeć żeby zobaczyć. Chociaż w poprzedniej ciąży to w terminie miesiączki wychodziła też bardzo bardzo jasna. A teraz jeszcze 4 dni do @. Boję się cieszyć że się rozczaruje 😥 i niepokalanka jak biorę po 2 tabletki to chyba zmniejsze do 1?
    Zmniejsz na wszelki wypadek.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 24 maja 2019, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, a u mnie tak stałe te "wysokie" temperatury, że też już nie wiem czy to dobrze, czy coś może jeszcze się okazać 😜😁

  • Mojaciazaw2019 Koleżanka
    Postów: 33 2

    Wysłany: 24 maja 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam bete, wynik będzie po południu. Jak pokazałam test mężowi to powiedział że nic nie widzi a po chwili że no może jednak coś tam jest.
    Cały dzień będzie w stresie🙈 a mówiłam sobie ze wytrzymam do wtorku

    Girl25, Patkalip lubią tę wiadomość

    561a98364f6646af5ea95fe83fd3b0dc.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 24 maja 2019, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojaciazaw2019 wrote:
    Zrobiłam bete, wynik będzie po południu. Jak pokazałam test mężowi to powiedział że nic nie widzi a po chwili że no może jednak coś tam jest.
    Cały dzień będzie w stresie🙈 a mówiłam sobie ze wytrzymam do wtorku
    Tylko się nie stresuj, bo ta beta oszałamiająco wysoka może nie wyjść, co nie oznacza, że się nie udało.
    Anita przecież masz dobre temperatury, nie zamartwiaj się tak.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 24 maja 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anita92222 wrote:
    Kurde, a u mnie tak stałe te "wysokie" temperatury, że też już nie wiem czy to dobrze, czy coś może jeszcze się okazać 😜😁
    A ty dobrze zaznaczyłas owu? Mi się wydaje że miałaś dopiero w niedzielę i nie nakręcaj się bo to dopiero 6 dpo a wg mnie 5 więc nawet zagnieżdżenia jeszcze nie było.

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 24 maja 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tylko kilka godzin i będzie wiadomo już coś, więc super :) gorzej jakby trzeba było do poniedziałku czekać 😁
    Kotek90 POWIEM Ci, że nawet bardziej jestem zaciekawiona, dla mnie to taka nowość, bo nigdy nie mierzylam temperatury nie interesowałam się cyklami, długością, sluzem i dla mni to teraz interesujące obserwacje, choć nie powiem, bo oglądam dużo wykresów innych i niepotrzebnie się porównuję i z tego to może wy ika 😏😉

  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 24 maja 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojaciazaw2019 wrote:
    Zrobiłam bete, wynik będzie po południu. Jak pokazałam test mężowi to powiedział że nic nie widzi a po chwili że no może jednak coś tam jest.
    Cały dzień będzie w stresie🙈 a mówiłam sobie ze wytrzymam do wtorku
    Trochę się faktycznie pospieszylas ale jak to ciaza to i tak na takim etapie strasznie wysoka ta beta nie będzie

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 24 maja 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anita92222 wrote:
    To tylko kilka godzin i będzie wiadomo już coś, więc super :) gorzej jakby trzeba było do poniedziałku czekać 😁
    Kotek90 POWIEM Ci, że nawet bardziej jestem zaciekawiona, dla mnie to taka nowość, bo nigdy nie mierzylam temperatury nie interesowałam się cyklami, długością, sluzem i dla mni to teraz interesujące obserwacje, choć nie powiem, bo oglądam dużo wykresów innych i niepotrzebnie się porównuję i z tego to może wy ika 😏😉
    Ja to Ci powiem, że póki co mierzenie temperatury traktuję jako zabawę. Wieczorem nie mogę się doczekać kiedy będzie już ranek żeby sprawdzić jaka będzie temperatura. Sprawdzanie śluzu, szyjki też traktuję tak z ciekawością co to będzie. U mnie np. szyjka w ciążowym była bardzo nisko i była twarda, więc zupełnie odwrotnie niż powinno być. Teraz z kolei w ogóle nie opada, jest albo wysoko, albo średnio przez co nie mogę określić czy jest otwarta czy zamknięta, uroki krótkich paluszków😀 Traktuj to na luzie i absolutnie nie porównuj siebie do innych, bo każda z nas ma inny organizm i do każdego podchodzi się indywidualnie. Jak będziesz siebie porównywać z innymi, to zwariujesz.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 24 maja 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl25 wrote:
    A ty dobrze zaznaczyłas owu? Mi się wydaje że miałaś dopiero w niedzielę i nie nakręcaj się bo to dopiero 6 dpo a wg mnie 5 więc nawet zagnieżdżenia jeszcze nie było.
    Początkowo zanim nie zwariowało i nie zaczęło mieszać to OVU wyznaczyło właśnie na 18. 05 więc tak to już zostawiłam po prostu :)

  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 24 maja 2019, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Ja to Ci powiem, że póki co mierzenie temperatury traktuję jako zabawę. Wieczorem nie mogę się doczekać kiedy będzie już ranek żeby sprawdzić jaka będzie temperatura. Sprawdzanie śluzu, szyjki też traktuję tak z ciekawością co to będzie. U mnie np. szyjka w ciążowym była bardzo nisko i była twarda, więc zupełnie odwrotnie niż powinno być. Teraz z kolei w ogóle nie opada, jest albo wysoko, albo średnio przez co nie mogę określić czy jest otwarta czy zamknięta, uroki krótkich paluszków😀 Traktuj to na luzie i absolutnie nie porównuj siebie do innych, bo każda z nas ma inny organizm i do każdego podchodzi się indywidualnie. Jak będziesz siebie porównywać z innymi, to zwariujesz.
    Ja też jestem właśnie bardzo ciekawa każdego ranka co to znów będzie 😁jest "frajda" z obserwowania swojego ciała, tych zmian, ale tak jak piszesz każda z nas jest inna i nie da się tego porównać, to bezsensu :) trzeba cierpliwie czekać, obserwować choćby w celu edukacyjnym 😉😁
    U mnie znowu teraz jest takie wrażenie jakby wszystko się" zlalo" i w ogóle nie mogę już nic tam wyczuć 😜

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 24 maja 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak szyjka jest „zlana” nie możesz jej wyczuć tzn. że jest wysoko i jest miękka, ale taka to jest zazwyczaj w czasie owulacji. Rozpulchniona szyjka może buc też w razie zapłodnienia, ale na swoim przykładzie wiem, że to też nie reguła.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może głupie pytanie, ale powiedzcie mi jak odrozniacie ból owulacyjny od tego miesiaczkowego? Owulacyjny bardziej na jajnikach z jednej strony, a miesiaczkowy bliżej dołu brzucha?

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miesiączkowy to wiadomo, boli wszystko😀 jajniki, jajowody, macica, nawet tyłek. A owulacyjny to bardziej ciągną jajniki, boli bardziej bo bokach, u mnie dodatkowo dochodzi zawsze taka jakby kolka nerkowa, boli mnie w boku i tył pleców jakby przy nerkach i zawsze mam wtedy gazy i jestem mega wzdęta. I teraz co najdziwniejsze, że wczoraj miałam takie właśnie objawy poza bólem jajników, robiłam test oczywiście negatywny. Dziś szyjka średnio, ale wyżej niż wczoraj i jest taka półmiękka, jeszcze nie miękka, ale też nie twarda, a śluz przy badaniu szyjki tak mi się ciągną jak płodny, ale jest kremowy i podbarwiony lekko krwią jeszcze resztki z miesiączki. Nie wiem jak to zaznaczyć czy jako płodny czy lepiący, ale chyba dam jako rozciągliwy, bo ciągutek był bardzo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 maja 2019, 12:28

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
  • Girl25 Autorytet
    Postów: 3799 532

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teoretycznie owulacji się nie czuje poza tym że jajniki pracują....

    Kurde dziewczyny pomóżcie. Od rana mam lekkie pobolewanie brzucha, myślałam że to przez to że kału nie robiłam któryś dzień ale teraz mam papierze miałam bardzo duża ilość śluzu bardzo się rozciagal na dwa palce spokojnie z tym że zaś jest pomieszany tak jakby przezroczysty z białym. Spróbowałam teraz szyjke wybadac ale nie mogę jej dostać, wydaje mi się że czubka dotknęłam ale ledwo. Może to owu? Ostatnio też miałam takie skurcze a potem zalal mnie śluz ale też biały i chyba się nie ciągnął.

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2wlj44jhzx0jd7c.png[/link]

    dxomanli5dlutv4a.png
  • anita92222 Ekspertka
    Postów: 205 81

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotek90 wrote:
    Miesiączkowy to wiadomo, boli wszystko😀 jajniki, jajowody, macica, nawet tyłek. A owulacyjny to bardziej ciągną jajniki, boli bardziej bo bokach, u mnie dodatkowo dochodzi zawsze taka jakby kolka nerkowa, boli mnie w boku i tył pleców jakby przy nerkach i zawsze mam wtedy gazy i jestem mega wzdęta. I teraz co najdziwniejsze, że wczoraj miałam takie właśnie objawy poza bólem jajników, robiłam test oczywiście negatywny. Dziś szyjka średnio, ale wyżej niż wczoraj i jest taka półmiękka, jeszcze nie miękka, ale też nie twarda, a śluz przy badaniu szyjki tak mi się ciągną jak płodny, ale jest kremowy i podbarwiony lekko krwią jeszcze resztki z miesiączki. Nie wiem jak to zaznaczyć czy jako płodny czy lepiący, ale chyba dam jako rozciągliwy, bo ciągutek był bardzo.
    Może to już owulacja, albo się zbliża? Jak są krótkie cykle to chyba może tak być, że krótko po miesiaczce :) ja też bym na twoim miejscu zaznaczyła ten rozciagliwy, bo nawet jak czytałam te artykuły to pisało, że jak "tylko się pojawi" to zaznaczyć właśnie ten 😁 a swoją drogą to ciekawe jak czasem krótko trwa ten plodny, bo wcześniej myślałam, że to cały dzień, a bywało tak, że rani super rozciagliwy, a wieczorem już woda 😜🙄

  • Kotek90 Ekspertka
    Postów: 452 60

    Wysłany: 24 maja 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Girl skoro szyjka wysoko, to u Ciebie jest owulacja, zresztą testy wychodziły Ci + więc owulacja jest około 36 godzin po.
    Tak też zaznaczyłam, może zaczynają się u mnie dni płodne.

    ef7d8c107bc70f13c04e82075d17dbc4.png
‹‹ 37 38 39 40 41 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ