X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o interpretację wykresu
Odpowiedz

Prośba o interpretację wykresu

Oceń ten wątek:
  • nunilah Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 13 listopada 2014, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam prośbę o interpretację wykresu. Czy obecna temperatura wskazuje na to, że owulacja już była? Widzę, że śluz staje się gorszej jakości, był też pozytywny test owulacyjny, ale nie wiem czy skok temperatury nie jest za mały.

    7f1b1421caea6b7c70f07bd2968bb64c.png

  • nunilah Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 13 listopada 2014, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie, bo martwię się, że miałam cykl bezowulacyjny patrząc na temperaturę, a nie potrafię jej jeszcze prawidłowo zinterpretować.

  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 13 listopada 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda, że czas mierzenia był inny bo teraz ciężko coś wywnioskować co do tego skoku.

    zem3wn15az3szllg.png
  • nunilah Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 13 listopada 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czas mierzenia różnił się właściwie o pół godziny, więc to chyba nie ma większego znaczenia (tak przynajmniej czytałam, że takie wahanie jest dopuszczalne). Jeśli chodzi o ten duży skok z 18dc to jest zaznaczone żeby nie brać go pod uwagę - dzień wcześniej piłam alkohol i myślę, że to wpłynęło na wysoką temperaturę.
    Czy temperatura od 21 dc nie pokazuje wystarczającego skoku? Śluz, test, bóle podbrzusza wskazywały, że owulacja była.

  • Kamila X Koleżanka
    Postów: 146 18

    Wysłany: 13 listopada 2014, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle,ze gdyby zignorowac skok temperatury po spozyciu alkoholu to owulacja jest mozliwa w 21dc. Poza tym serduszkowanie mialo miejsce rowniez przed tym dniem wiec jesli zakladajac,ze skok bylby nizszy tego dnia i on mialby oznaczac owulcje to i tak nie zostal przez Was "pominiety". Plemniki jednak swoje zyja :) trzymam kciuki i mysle,ze nie straciliscie tych dni aczkolwiek wiadomo roznie to bywa.

    ovufriend.pl
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 13 listopada 2014, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nie będę taka optymistką i powiem, że moim zdaniem cykl jest bezowulacyjny. Już pomijając sam skok, nie ma trzech kolejnych wysokich temperatur - w ogóle nie ma temperatur wyższych niż na początku cyklu.

    Test owulacyjny nie świadczy o wystąpieniu owu, tylko p tym, że organizm się do niej przygotowuje. Podobnie śluz. Bóle mogą być różne i świadczyć o wielu rzeczach, nie jest to specyficzny objaw.

    Możliwe, że organizm jeszcze raz spróbuję i znowu zaczniesz obserwować dobry śluz a potem wyższe tempki. Na te chwilę jednak na moje oko owu nie było.

    Swoją drogą nie masz czym się martwić, u całkowicie zdrowej kobiety cykl bezowulacyjny może się zdarzyć nawet 2x w roku i nie jest to niepokojące.

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 13 listopada 2014, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszło mi też do głowy, ze śluz może troszkę podupadać ze względu na to, że odstawilas wiesiolek. Daj mu jeszcze szansę.

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • nunilah Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 14 listopada 2014, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odstawiłam bo czytałam, że nie można brać po owulacji więc wolałam nie ryzykować.
    JagodaP bardzo mnie zmartwiłaś tym cyklem bezowulacyjnym, chociaż wciąż mam nadzieję, że to moje 36,7 to jest skok :) Muszę chyba kupić termometr z dwoma miejscami po przecinku.

  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 14 listopada 2014, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Termometr raczej nie ma w takich wypadkach większego znaczenia, dokładności do 1 miejsca jest ok. Nawet dwumiejscowe mają dokładnośc POMIARU do jednego miejsca, a tylko WYSWIETLANIA do dwóch.

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • Agnes81 Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 14 listopada 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem tu nowa i od niedawna mierzę temperaturę. Możecie zinterpretować mój wykres, czy mam w tym miesiącu szansę na zieloną linię?

    394fd82750381685f16ab6cf3a6c1ad8.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2014, 09:47

  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 14 listopada 2014, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes szansa jest zawsze :) Temperatury wyglądają ładnie tylko nie wiem czy są ignorowane albo coś bo wszystkie mają białe kropeczki... A tak to mało danych więc ciężko coś więcej powiedzieć :)

    zem3wn15az3szllg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, a mozecie spojrzec na moj wykres? Przerywane temp to niestety goraczka bo choroba mnie dopadla;/ niewiem czy to bedzie cykl bezowulacyjny? Czy owulacja mogla juz byc? Z gory dziekuje;)

  • JagodaP Autorytet
    Postów: 460 233

    Wysłany: 14 listopada 2014, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes81 wrote:
    Dziewczyny jestem tu nowa i od niedawna mierzę temperaturę. Możecie zinterpretować mój wykres, czy mam w tym miesiącu szansę na zieloną linię?

    394fd82750381685f16ab6cf3a6c1ad8.png

    Dlaczego wszystkie Twoje temperatury są oznaczone jako "nieważne"? Wygląda jakby owu była, więc szansa oczywiście jest :)

    Iwcia87 wrote:
    Hej dziewczyny, a mozecie spojrzec na moj wykres? Przerywane temp to niestety goraczka bo choroba mnie dopadla;/ niewiem czy to bedzie cykl bezowulacyjny? Czy owulacja mogla juz byc? Z gory dziekuje;)

    Po tej gorączce musisz poczekać jeszcze 2-3 dni zanim będzie można coś powiedzieć na pewno. Na razie nie wygląda jakby owu była, bo przed tą dzisiejszą tempka były te zafałszowane.

    YCC3p2.png
    Z PCOS & Prl udało się! 24 miesiące, 19 cykl, 10 owulacyjny, 4 z Clo <3
    mLMjp2.png
    Przypadeczek, 2 cykl po powrocie miesiączek...
  • Agnes81 Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 14 listopada 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie nie mam pojęcia czemu oznacza mi temperaturę jako nieważną, nie rozumiem tego... Co może być tego powodem? Mierzę temp. codziennie o tej samej porze hmm :/

    394fd82750381685f16ab6cf3a6c1ad8.png

  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 14 listopada 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A nie masz zaznaczonej takiej opcji - ignoruj tą temperaturę ? Jesto pod tym okienkiem, w którym się wpisuje wartość temperatury.

    zem3wn15az3szllg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2014, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnes81 wrote:
    Właśnie nie mam pojęcia czemu oznacza mi temperaturę jako nieważną, nie rozumiem tego... Co może być tego powodem? Mierzę temp. codziennie o tej samej porze hmm :/

    394fd82750381685f16ab6cf3a6c1ad8.png
    A nie zaznaczasz przez przypadek"ignoruj temperature"? Albo nie wpisujesz roznych godzin? Dziwne to... Moze poza mierzeniem temp nie ma innych danych i ciezko cos stwierdzic.

  • Agnes81 Koleżanka
    Postów: 49 7

    Wysłany: 14 listopada 2014, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie przeleciałam temperaturę w całym moim cyklu i nie mam zaznaczonej nigdzie tej opcji o której wspominacie "ignoruj temperaturę", do tego mierzę zawsze o 5 nad ranem. Kurcze nie mam pojęcie co może być tego powodem, chyba napisze do tych "z góry" by mi to wyjaśnili :/

  • Linka05 Autorytet
    Postów: 471 241

    Wysłany: 14 listopada 2014, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm to ja też nie wiem czemu masz tak zaznaczone, pewnie napisz do niech, na pewno wyjaśnią co i jak :) Możesz potem powiedzieć na forum to będziemy wiedzieć na przyszłość o co chodzi :)

    zem3wn15az3szllg.png
  • Tyszanka89 Koleżanka
    Postów: 41 8

    Wysłany: 14 listopada 2014, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :* możecie mi pomóc z moim wykresem... oprócz of mam 2 programy właśnie pomagające w wykryciu owulacji.. hmmm wskazywały na 12 lub 13 listopada a of wyliczył na 8-9.. z temperaturą u mnie chyba nie zaciekawie bo powinna podskoczyć... pomożecie zinterpretować... bo w sumie do końca 2014 zostały mi tylko 2 cykle ;p . buzkka

    ffab3f59e9ae104f1094f44eb51c9d5f.png

    Tyszanka
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 14 listopada 2014, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyszanka - termometr! Masz taki z jednym miejscem po przecinku, prawda? Powinnaś nabyć taki z dwoma miejscami, czyli albo "tradycyjny" rtęciowy/alkoholowy albo elektroniczny owulacyjny. Różnica może być kolosalna - błąd statystyczny zwykłego termometru jest ok. 0,1-0,2 stopnia, co stanowi kolosalną różnicę przy obserwowaniu podstawowej temperatury ciała.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ