X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Aplikacja - interpretacja cykli i wykresów Prośba o pomoc w interpretacji wykresu
Odpowiedz

Prośba o pomoc w interpretacji wykresu

Oceń ten wątek:
  • Beatris1987 Koleżanka
    Postów: 37 1

    Wysłany: 30 maja 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki!

    Czy możecie spojrzeć na mój wykres? Ovu pokazuje owulację w 8 dniu cyklu a test owu pokazało mi owulację wczoraj.
    Pomóżcie proszę bo nie wiem co myśleć.

    Asia
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 30 maja 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatris1987 wrote:
    Hej dziewczynki!

    Czy możecie spojrzeć na mój wykres? Ovu pokazuje owulację w 8 dniu cyklu a test owu pokazało mi owulację wczoraj.
    Pomóżcie proszę bo nie wiem co myśleć.

    Program zasugerował sie pierwszymi wyższymi temperaturami. Jak będziesz dalej wpisywać dane to zapewne przesunie Ci kreskę bo skoro jest przerywana znaczy że może się to zmienić przy dalszych obserwacjach ;)

    Beatris1987 lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Beatris1987 Koleżanka
    Postów: 37 1

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Znowu potrzebuję Waszej pomocy. Ovu zmienił mi termin owulacji trzeci raz- za każdym razem liniami ciągłymi. Przez to ani razu nie pokazało się zielone światło. Czy też tak miałyście?

    Asia
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziwne, że Ci nie pokazał zielonego światła, przecież masz zaznaczony śluz płodny, o to od tego zależy czy są dni płodne (i zielone światło) czy nie. Ja dzisiaj zaznaczyłam śluz płodny na swoim wykresie i od razu "zapaliło" mi się zielone światło. Myślę, że teraz OF wyznaczył owu prawidłowo, ale trzeba pamiętać, że to jest tylko orientacyjny termin.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Beatris1987 Koleżanka
    Postów: 37 1

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Dziwne, że Ci nie pokazał zielonego światła, przecież masz zaznaczony śluz płodny, o to od tego zależy czy są dni płodne (i zielone światło) czy nie. Ja dzisiaj zaznaczyłam śluz płodny na swoim wykresie i od razu "zapaliło" mi się zielone światło. Myślę, że teraz OF wyznaczył owu prawidłowo, ale trzeba pamiętać, że to jest tylko orientacyjny termin.

    No właśnie. Niestety zaznaczył mi owulację kiedy nie mam śluzu płodnego ani pozytywnego testu owu. Pozostaje mi tylko czekać...

    Trzymam kciuki za Ciebie :-)

    Asia
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, ale wiesz, że test owu nie wychodzi pozytywny w dzień owulacji, tylko 1-2 dni przed nią. Co do śluzu, to różnie może być. Ja bym zaznaczyła owu dzień wcześniej, czyli 14 dc. A OF pewnie tak wyznaczył, bo skok jest dopiero 16 dc. Ale jak mówię, to jest takie gdybanie. Jeśli nie prowadzisz monitoringu, nie robisz badań hormonalnych w czasie okołoowulacyjnym, no to można sobie tak strzelać, kiedy mniej więcej ta owu była. W każdym razie 14-15 dc to najbardziej prawdopodobny termin.

    Dziękuję i oczywiście wzajemnie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2018, 20:08

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Ilaa Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) dziewczyny czy mogłybyście ocenić mój wykres? Szczerze powiem że to mój pierwszy miesiąc z mierzeniem temp i martwią mnie takie spadki w fazie lutealnej :( niestety moja pierwsza ciąża zakończyła się w 9 tyg ciąży z mężem staramy się o kolejną

    Ania1003 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 00:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilaa wrote:
    Hej:) dziewczyny czy mogłybyście ocenić mój wykres? Szczerze powiem że to mój pierwszy miesiąc z mierzeniem temp i martwią mnie takie spadki w fazie lutealnej :( niestety moja pierwsza ciąża zakończyła się w 9 tyg ciąży z mężem staramy się o kolejną

    Najlepiej zmień termometr. Takie co pokazują co 00.10 są mniej dokładne.
    Kup elektroniczny z dwoma miejscami po przecinku. Wtedy wykres powinien być czytelniejszy. Przez wartości takie jak masz wpisane, zawsze będą zygzaki na wykresie.
    Termometr to podstawa do prawidłowej interpretacji wykresu.

  • Ilaa Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, dziękuje.

  • Beatris1987 Koleżanka
    Postów: 37 1

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    No, ale wiesz, że test owu nie wychodzi pozytywny w dzień owulacji, tylko 1-2 dni przed nią. Co do śluzu, to różnie może być. Ja bym zaznaczyła owu dzień wcześniej, czyli 14 dc. A OF pewnie tak wyznaczył, bo skok jest dopiero 16 dc. Ale jak mówię, to jest takie gdybanie. Jeśli nie prowadzisz monitoringu, nie robisz badań hormonalnych w czasie okołoowulacyjnym, no to można sobie tak strzelać, kiedy mniej więcej ta owu była. W każdym razie 14-15 dc to najbardziej prawdopodobny termin.

    Dziękuję i oczywiście wzajemnie ;)


    O matko z córką to ja chyba jeszcze mało wiem o owulacji. Mam już jednego synka
    trzyletniego i wszystko poszło bezproblemowo bez mierzenia i bez testów a teraz jak po grudzie.

    Asia
  • domii.s Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny możecie wypowiedzieć sie na temat mojego wykresu? dopiero dzisiaj zauważyłam płodny śluz. Myślicie że owulacja dopiero nadchodzi, zwykle mam około 30 dc

    https://ovufriend.pl/graph/bedceb485425be3c144c0927c9b07f4c

    Tomaszek 02/07/2012 r. godz. 20:15 3850g 61cm - Słodki Łobuz
    Aniołek 22/11/2016 r. [6tc]

    7155782bbcbbb35062af68c960b96f09.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beatris, a jak długo już się starasz?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Beatris1987 Koleżanka
    Postów: 37 1

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    Beatris, a jak długo już się starasz?

    Generalnie temperaturę mierzę na poważnie drugi miesiąc a próbujemy w dni płodne
    od października :(

    Asia
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 4 czerwca 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to już trochę czasu minęło... A czy już robiłaś jakieś badania?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Beatris1987 Koleżanka
    Postów: 37 1

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m_d_f wrote:
    No to już trochę czasu minęło... A czy już robiłaś jakieś badania?



    Nie, nie robiłam ponieważ moja ginekolog stwierdziła, że do roku to jest norma i że skoro raz urodziłam to nie powinnam mieć problemu. Zaleciła mierzyć temperaturę. Więc mierzę. :-) Niestety wczoraj zrobiłam mężowi domowy test płodności
    i niestety wypadł źle. Nie wiem na ile wiarygodne sa te testy. Zmartwiło mnie to ponieważ mój maż zdrowo się odżywia, jest aktywny fizycznie, nie pali, nie pije. Powtórzymy ten test za 6 dni jeszcze raz. Jakie badania ja sobie mogę zrobić?

    Asia
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie. Mój gin też jest taki zasadniczy. W związku z czym z roku starań, zrobiło się już półtora roku, a za chwile pewnie będą 2 lata :( Nie ma co zwlekać - uważam, że do pół roku jak nie wychodzi to znaczy, że już jest coś na rzeczy, zwłaszcza, jak właśnie raz wyszło bez problemów.

    Co do wyników męża, to właśnie chciałam Ci to zasugerować, żeby zbadać nasienie. Mój po narodzinach naszego dziecka totalnie się zapuścił :P Przytył dużo, w ogóle się nie ruszał, a przyjemności w postaci piwka czy słodyczy sobie nie odmawiał i wyniki wyszły kiepskie, choć nie tragiczne (mój gin mówi, że nie powinny być problemem, ale dla niego to chyba nic nie jest problemem...). Teraz mąż się wziął za siebie ostro, schudł 18 kg w 4 miesiące (!!!), odżywa się super zdrowo, w ogóle odstawił alkohol - i mam nadzieję, że to da efekty. Bo nawet organoleptycznie zauważyłam różnicę w nasieniu ;) Teraz będziemy powtarzać badanie.

    Jeśli Twój jest w formie, a mimo to nasienie wychodzi nie tak, no to trzeba działać jak najszybciej, bo nawet jeśli nie jest to nic poważnego i poprawi wyniki, to efekty będą widoczne dopiero za ok. 3 miesiące (tyle trwa produkcja nowych plemników), więc czekanie do tego roku starań według mnie jest totalnie bez sensu. Ale ja bym zrobiła mu badanie w laboratorium, to jest zawsze pewniejsze. Może wcale nie jest tak źle :)

    Więc mąż niech się przebada porządnie w labie - bo to podstawa. Ty jeśli chcesz, to możesz na razie zrobić takie najbardziej podstawowe badania, czyli w 2,3 albo 4 dniu cyklu: prolaktynę, estradiol, FSH i LH, TSH przed owu 1-2 dni możesz powtórzyć estradiol i LH, i potem 7 dpo zrób progesteron. Na razie tyle wystarczy. Jeśli coś jest nie tak, to te badania powinny coś wykazać.

    golonat lubi tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • Beatris1987 Koleżanka
    Postów: 37 1

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha! To Twój mąż poszalał :-D Brawo dla niego bo takie odchudzanie to na prawdę ogromne wyzwanie. Boje się, że jak mój usłyszy o laboratorium to zwieje z Polski. ;-)
    Generalnie wkurza mnie podejście ginekologów ponieważ kiedy przychodzi dziewczyna i mówi tak jak ja: "chcę zajść w
    ciążę, proszę sprawdzić czy wszystko jest ok", to powinni zacząć od zlecenia badań.
    No nic zacznę od namowy na badanie w labie bo bez tego to marne szanse choćbym nie wiem jak ja była zdrowa, super odżywiona i płodna. :/
    Kochana jesteś, że tak mi opisałaś te badania. Dziękuję :*

    Asia
  • Kamsza Autorytet
    Postów: 1536 1058

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny jestem tutaj nową. W lutym urodziłam córeczkę w 34tc, która zmarła po 5dniach. Ciężko ty wylać wszystko ż siebie ale z mezem podjęliśmy starania. Patrząc na wykres chyba jestem przed owulacja. To jest mój 3 cykl.ale nie wiem jak wstawić swój wykres. :(
    Moja historia jest dosc dluga i przykra i jakos staram sie z mezem radzic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2018, 17:15

    km5s8u69jm7ox3pn.png
    Larissa(35tc) 41cm 2490g :*
    1usa20mm80mnr9u9.png
    Jonathan(36tc) 2960g:*
    Nicole(*) nasz Aniołek(34tc)
    16.02-21.02
  • Angel27 Koleżanka
    Postów: 77 3

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny pomóżcie jestem teorytcznie po @ która trwała 6 dni z czego pierwsze dwa dni były można powiedzieć średnie względem tego jakie miałam inne dni gdzie bolał mnie brzuch itp. Kolejne dni to już raczej plamienia. I nic w sumie nie było by dziwnego gdyby nie fakt że strasznie boli bądź kluja mnie jajniki zrobiłam test owu i pokazał mi z wynikiem pozytywnym i 4.06 i dziś 5.06 . O co chodzi? Dodam jeszcze że testy owu były dwóch innych firm

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2018, 17:48

    Angel27
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel27 wrote:
    Hej dziewczyny pomóżcie jestem teorytcznie po @ która trwała 6 dni z czego pierwsze dwa dni były można powiedzieć średnie względem tego jakie miałam inne dni gdzie bolał mnie brzuch itp. Kolejne dni to już raczej plamienia. I nic w sumie nie było by dziwnego gdyby nie fakt że strasznie boli bądź kluja mnie jajniki zrobiłam test owu i pokazał mi z wynikiem pozytywnym i 4.06 i dziś 5.06 . O co chodzi? Dodam jeszcze że testy owu były dwóch innych firm

    Ale w czym problem?

‹‹ 847 848 849 850 851 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ