X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

temperaturka

Oceń ten wątek:
  • ulek Autorytet
    Postów: 253 238

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 07:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lissa wrote:
    Dziewczynki mam takie pytanko gdyz na ovu nie podali akurat tej mozliwosci pomiaru temperatury jaka mnie najbardziej interesuje mianowicie pod pachą , czy któraś z was tak mierzy ? W ustach mi wychodzi dziwnie wysoko 37 pod pacha 36,4 a waginalnie to nie ukrywam ze troche uciazliwe ja to taki leniuszek jestem :-P
    Prosze o pomoc dowiadczone forumowiczki ;-)

    Tempke mierzymy by ustalić podstawową (tzw. spoczynkową) temperaturę ciała. Jest to możliwe jedynie mierząc w ustach, pochwie albo odbycie. W ciągu całego cyklu należy mierzyć zawsze w tym samym miejscu i mniej więcej o tej samej godzinie. Tu masz więcej info: https://ovufriend.pl/baza-wiedzy/pytania-i-odpowiedzi/pomiar-temperatury/w-jaki-sposob-dokonywac-pomiaru-temperatury,24.html

  • Nusiaa Autorytet
    Postów: 331 157

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) nie bede pisac,że jestem tu nowa bo każdy to zauważy. Widzę,że jest tu wiele kobiet ,które mają podobne wątpliwości co do mierzenia temperatury i nie tylko . Niestety ten portal odkryłam dopiero kilka dni temu. Mierzę temperaturę w ustach akurat od dnia w którym powinnam mieć owulację (dodam ,że robię testy owu i wychodzą negatywne ) temp stała 36,5. Po Waszych wykresach widzę,że żadna nie miała aż tyle dni pod rząd stałej temp. Co o tym myślicie ? :(

    cab360a44b.png
  • karm3lka Autorytet
    Postów: 1217 1248

    Wysłany: 9 sierpnia 2013, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, też jestem tu nowa i dopiero zaczynam przygodę z pomiarami i obserwacjami, ale widzę że nie jestem sama :)
    Wcześniej stosowałam testy owulacyjne ale słabo mi to wychodziło, teraz mam mikroskop owulacyjny ale dodatkowo jednak zamierzam od jutra wystartowac z mierzeniem temperatury. Szkoda tylko że moje cykle są nieregularne :( Ale trzymam kciuki za wszystkie Starające się;)

    2014 <3
    2017 <3
    'wizyta 13.12
    f2w3s65gs62rzre2.png
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 28 sierpnia 2013, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy możecie mi powiedzieć jak to jest z tą temperaturą? jestem nowa, dużo już poczytałam ale dalej nie jestem pewna.

    Temperatura w trakcie miesiączki i po niej jest niska, kiedy zaczyna się owulacja temperatura rośnie tak? czyli jeżeli np w 18 dniu cyklu będe miała znaczny wzrost to znaczy to że jest ten czas i trzeba serduszkować? no i najlepiej potem serduszkowac tak co dwa dni?? ehhh sama nie wiem

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • Pola lola Koleżanka
    Postów: 62 9

    Wysłany: 1 września 2013, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temperatura moze wzrosnąć 2,3 dni przed owulacja, w trakcie lub. 2,3 dni po. Niestety nie jest to takie proste..

    Dziewczyny powiedzcie mi czy któraś z Was zmieniała godzinę pomiaru temperatury?
    Od jutra wstaje godzinę wczesniej i zastanawiam sie czy korygować temperaturę do konca tego cyklu czy zapisywać po prostu taka jaka zmierze?
    Na innym forum znalazłam info ze korygujące sie np tak ze jeśli mierzy sie wczesniej to na każde 30 minut dodajemy 0,05 stopnia i na odwrót jeśli pózniej sie mierzy
    Sama nie wiem co zrobic

  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 2 września 2013, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola lola ja mierzę albo o 6.00 albo 6.30 i tak zapisuję . Moim zdaniem nie ma co przesadzać bo nie wierzę że temperatura może się aż tak różnić. Byle zrobić to zaraz po przebudzeniu no i w miarę wcześnie między 6.00 a 7.00 - takie jest moje zdanie

    Pola lola, BOBASEK lubią tę wiadomość

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • Pola lola Koleżanka
    Postów: 62 9

    Wysłany: 2 września 2013, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez tak myśle, wyczytalam po prostu ze w którejś z metod powinno sie korygować. W zasadzie nie powinno mnie to dotyczyć bo moja metoda obserwacji to metoda własna :)
    Dziękuje za opinie :)

    MILA lubi tę wiadomość

  • nutka Autorytet
    Postów: 1577 2184

    Wysłany: 2 września 2013, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MILA wrote:
    Pola lola ja mierzę albo o 6.00 albo 6.30 i tak zapisuję . Moim zdaniem nie ma co przesadzać bo nie wierzę że temperatura może się aż tak różnić. Byle zrobić to zaraz po przebudzeniu no i w miarę wcześnie między 6.00 a 7.00 - takie jest moje zdanie
    A ja ostatnio przez pomyłkę zmierzyłam o 6(a normalnie o 6.30) i była 36,64 ale się zreflektowałam i zmierzyłam o 6,30 i było 36,75

    f2w39n73l8deede4.png
    90zm9tq.png
    Jezu ufam Tobie! Jezu Dziękuję Ci!
  • Blysk_kotka Ekspertka
    Postów: 247 210

    Wysłany: 3 września 2013, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovu uznaje za prawidłowy czas mierzenia między 6.30 a 7.30 , moim zdaniem jest to obojętne byle zmieścić się przez cały cykl w czasie nie różniącym się właśnie o godzinę . To nie zawody , temp nie musi mieć określonego poziomu chodzi tylko o skoki i spadki . Ovu jest strasznie rygorystyczne, w innych kalendarzykach tego typu sama sobie ustalasz o której godzinie będziesz zawsze mierzyć

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2013, 08:45

    "Gdy idzie o zachodzenie w ciąże , jajeczka kobiety są jak jajka na miekko, nigdy nie wiesz kiedy będą w sam raz"
  • MILA Autorytet
    Postów: 2692 3588

    Wysłany: 3 września 2013, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nutka wrote:
    A ja ostatnio przez pomyłkę zmierzyłam o 6(a normalnie o 6.30) i była 36,64 ale się zreflektowałam i zmierzyłam o 6,30 i było 36,75



    NO I SAMA WIDZISZ ;-)

    f2wlwn15lxmguqd1.png
  • zgagas Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 5 września 2013, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miała podobnie? To mój pierwszy taki cykl, w pierwszej fazie wyższe niż zazwyczaj temperatury, ovu zaznaczył w 11 dniu cyklu owulację a ja byłam w 12 dc na usg i lekarz stwierdził, ze pęcherzyk jest wielkości 19 mm i za 2-3 dni pęknie. Nie wiem czym się sugerować: wykresem czy tym co powiedział gin.




    c08b7cf72bac6a24f1b50b354a53f708.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2013, 19:58

    DASA
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 5 września 2013, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovu na razie ci zaznaczył, że MOŻLIWA (linia przerywana) była owulacja w 11 dc, program jeszcze może to zmienić i prawdopodobnie zmieni, jak wprowadzisz kolejne temperatury. Poza tym serio się pytasz, czy wierzyć jakiemuś programowi czy ginekologowi, który ci zrobił USG i widział, czy doszło do owulacji czy nie...?

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • zgagas Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 5 września 2013, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie bardzo serio ;), pytałam tylko czy miałyście taka sytuację. Dzięki za odpowiedż :)

    DASA
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 6 września 2013, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj ovufriend zmienił zdanie :) Wystarczyło poczekać jeden dzień, do wprowadzenia 3. wyższej temperatury. Chociaż według mnie bardziej prawdopodobne jest to, że owulacja była ok. 14 dc - co by się również zgadzało z tym, co powiedział ginekolog. Bo wydaje mi się, że w 16 dc byłaby wyższa temperatura - gdzieś na poziomie 36,8, gdybyś zmierzyła ją o stałej porze i wtedy wykres by wyglądał inaczej i skok byłby już w 15 dc.

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
  • zgagas Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 6 września 2013, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też bardziej pasuje mi 14 dc, zdziwiłam się i zarazem zasmuciłam, że wg ovu to był 16 dzień. Cóż...teraz tylko czekać...
    Jestem pełna podziwu jak Ty to ogarniasz wszystko. Wielkie dzięki za interpretację i podniesienie na duchu :D

    DASA
  • Jus1985 Autorytet
    Postów: 1450 1745

    Wysłany: 25 września 2013, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie może któraś z was tak miała a może któraś wie co mi jest.
    A mianowicie ostatni cykl trwał 31 dni (dłużej niż normalnie bo normalnie mam 28 )
    26 dnia temp skoczyła do 37.
    A 27 dnia zaraz po skoku temp dostałam plamien i trwało to 5 dni az przyszla normalna @ tylko krócej trwała. dzisiaj jest 13dzien nastepnego cyklu i temp jest dalej wysoka (wczoraj zaczęła spadać i jest 36,8).
    Miałam odpuścić sobie ten cykl i nie mierzyć temp ale od kiedy jest taka wysoka to jakoś ją dalej mierze.
    Prosze o pomoc

    3jgx3e3k7wsnebz7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 września 2013, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i ja mam pytanie może wydać się absurdalne ale cholercia bardzo mnie to zastanawia.. dlaczego jest tak, że mierząc temperaturę tuż po przebudzeniu ona wynosi dajmy na to 36,6 a parę godzin później 3-5 h po zmierzeniu pierwszej pokazuje termometr już 37 stopni.

  • kambel Autorytet
    Postów: 1200 1446

    Wysłany: 27 września 2013, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mam pytanko. Co oznacza spadek temp po owulacji?

    relgio4pk3pt9z4w.png
  • Aniulka Ekspertka
    Postów: 195 197

    Wysłany: 27 września 2013, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anielka27 wrote:
    i ja mam pytanie może wydać się absurdalne ale cholercia bardzo mnie to zastanawia.. dlaczego jest tak, że mierząc temperaturę tuż po przebudzeniu ona wynosi dajmy na to 36,6 a parę godzin później 3-5 h po zmierzeniu pierwszej pokazuje termometr już 37 stopni.

    ja mam podobnie, rano 36,8-36,9 a po pracy, około 17- 37,4 i tak od czterech dni

    ex2b9vvjc1a8dlo7.png[/url0975efaf2fd64ad1.png
    f2w3rjjgmre2apcb.png
  • m_d_f Autorytet
    Postów: 1772 767

    Wysłany: 27 września 2013, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo tak po prostu się dzieje. W trakcie dnia temperatura ciała wzrasta - taka jest fizjologia człowieka.

    Jus1985, kambel lubią tę wiadomość

    Starania o drugie dziecko

    HSG - marzec 2018 (16 cs) - oba jajowody drożne
    Laparoskopia z histeroskopią - listopad 2018 (25 cs)
    Badanie nasienia - morfologia 3% (styczeń 2018) -> 6% (lipiec 2018); HBA 89%, DFI 22%, HDS 2% (04.2019)

    Hormony w normie
    LH:FSH poniżej 0,6 (?)
    AMH w normie (2,39 ng/ml)
    TSH w normie

    Diagnoza:
    Endometrioza 4. st. - lewy jajnik i jajowód w zrostach z jelitami
    Torbiel endometrialna na prawym jajniku - 05.2019

    Leczenie:
    Rozpoczęcie ultra długiego protokołu - Diphereline (26.06) Stymulacja (27.08) -> 12 pęcherzyków
    Punkcja -> 8 komórek IMSI -> 5 zapłodnionych
    Transfer w 3. dobie jeden zarodek 8A - nieudany
    Zamrożony 3AB
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ