X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr 5 tydzień a USG
Odpowiedz

5 tydzień a USG

Oceń ten wątek:
  • Inga88 Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie wg ostatniego dnia okresu wychodzi równo 6. Miałam robioną betę HCG(jednorazowo) w 4w6d, wyszedł wynik 1530, lekarka stwierdziła , że jest pęcherzyk który może mieć 2-3 tygodnie, po wyniku beta HCG usłyszałam, że to 4 tydzień. Natomiast gdy poszłam tydzień później do lekarza, stwierdził, że to będzie puste jajo, nie skierował mnie na betę tylko kazał czekać 2 tygodnie na kolejne USG. Dzisiaj dostałam od endokrynologa skierowanie a betą i ciągle czekam.....

  • julllla Przyjaciółka
    Postów: 84 104

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zarodek widać na Usg zazwyczaj dopiero w 6-7 tc - bardzo dużo zależy od sprzętu Usg ( ja jak już pisałam byłam w 5t6d i był zarodek z serduchem a 3 dni później byłam na NFZ na wizycie i był tylko pecherzyk widoczny bez zarodka ... stary sprzęt usg). Myślę że powinnaś spokojnie czekać i nie stresować się bo i tak nie masz na to wpływu. Kiedy masz Usg ?

    33w8k0j.png
  • Inga88 Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero 1 września...najgorsze jest to, że lekarz generalnie nie dał mi żadnej nadziei , więc te dni teraz są koszmarne. Z drugiej strony endokrynolog skierował na beta HCG , ktora z kolei dobrze rośnie, ale w innym wątku się dowiedziałam , że to wcale nie gwarantuje sukcesu...no i ten wiek ciąży...każdy lekarz/pielęgniarka mówią zupełnie coś innego....wg kalendarzyków jestem w 7, wg jednego lekarza w 5 a wg innego w 6...

  • Bąbelek_B Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    martwi mnie wysokość bety. Ostatnią miesiaczkę miałam 16 lipca i 15-08 poszłam na betę, tam: 62,74 miu/ml, kolejno poszłam na betę 17-08 i przyrost do 179.8 mIU/ml

    Tylko jak Wy piszecie o swoich wynikach to w tysiącach... u mnie tak nisko.. ? Bardzo mnie to martwi. Wiecie skąd taka różnica?

    igusia lubi tę wiadomość

  • julllla Przyjaciółka
    Postów: 84 104

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bąbelek_B wrote:
    Dziewczyny,

    martwi mnie wysokość bety. Ostatnią miesiaczkę miałam 16 lipca i 15-08 poszłam na betę, tam: 62,74 miu/ml, kolejno poszłam na betę 17-08 i przyrost do 179.8 mIU/ml

    Tylko jak Wy piszecie o swoich wynikach to w tysiącach... u mnie tak nisko.. ? Bardzo mnie to martwi. Wiecie skąd taka różnica?

    Przyrost masz prawidłowy po 48h więc nie wiem czym się martwisz :) do tysięcy jeszcze musisz poczekać kilkanaście dni. Czyli pierwsze badanie robiłaś w 30dc - ilu dniowe masz zazwyczaj cykle? Zakładając że owulacje miałaś ok 30 lipca do zapłodnienia doszło po 6-12dni, beta zaczyna sie pojawiać we krwi po 24-48h tak więc wszystko wygląda ok. Możesz powtórzyć bete za kolejne 48h jeżeli Cię to uspokoi :)

    33w8k0j.png
  • Bąbelek_B Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje cykle trwają około 33 dni...

    dziękuje :)

  • julllla Przyjaciółka
    Postów: 84 104

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inga88 wrote:
    Dopiero 1 września...najgorsze jest to, że lekarz generalnie nie dał mi żadnej nadziei , więc te dni teraz są koszmarne. Z drugiej strony endokrynolog skierował na beta HCG , ktora z kolei dobrze rośnie, ale w innym wątku się dowiedziałam , że to wcale nie gwarantuje sukcesu...no i ten wiek ciąży...każdy lekarz/pielęgniarka mówią zupełnie coś innego....wg kalendarzyków jestem w 7, wg jednego lekarza w 5 a wg innego w 6...

    Powiedz konkretnie kiedy miałaś ostatnia miesiączkę oraz podaj daty tych USG.

    33w8k0j.png
  • julllla Przyjaciółka
    Postów: 84 104

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bąbelek_B wrote:
    Moje cykle trwają około 33 dni...

    dziękuje :)
    A więc owulacje mogłaś mieć nawet około 2-3 sierpnia więc wszytko wygląda dobrze. Za 2-3 tygodnie pójdź na Usg to pewnie będzie już coś widac, gratulacje i powodzenia:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2016, 15:02

    33w8k0j.png
  • Inga88 Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6 lipca, cykle 31, zawsze idealne.9 sierpnia na usg podana data- 4w6d, 16 sierpnia - 5w3d, 10 sierpnia na podstawie beta hcg podane , że 4 tydzisń.

  • Indiana_dzika Przyjaciółka
    Postów: 166 49

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inga88 wrote:
    6 lipca, cykle 31, zawsze idealne.9 sierpnia na usg podana data- 4w6d, 16 sierpnia - 5w3d, 10 sierpnia na podstawie beta hcg podane , że 4 tydzisń.
    We wczesnej ciąży każde pół mm to inny dzień ciąży. Na starym sprzęcie ciężko jest to dokładnie zmierzyć. W poprzedniej ciąży na różnych usg wielkość pęcherzyka jakby się zmniejszała mimo że zarodek się pojawił. Więc to raczej efekt "precyzyjnego" mierzenia. Jesteś w podobnym czasie co ja 5 lipca .Wiesz kiedy miałaś owulacje?

    f2w3dqk3zx7289z3.png
    2009- Synek Kacper <3
    18 luty 2016 - Aniołek* Oliwia (12 tydz)
    29 Sierpień 2016 -Aniołek* Puste jajo (9tydz)
    8 Maj 2017 -Aniołek* c.biochemiczna (6tydz)
    (Ana 1 Ana2 1:160 )(wysoka homocysteina)
  • julllla Przyjaciółka
    Postów: 84 104

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inga jeżeli masz cykle 31 dniowe to owulacje miałaś zapewne około 16dc a sprzęt USG uśrednia, że owulacja wystąpiła w 14dc, do tego jak wyżej pisałam u jednej dziewczyny zapłodnienie jest w 6dpo a u innej w 12dpo. Jeżeli ostatnią miesiączkę miałaś 6 lipca to w dniu tego usg z 16 sierpnia byłaś wg kalendarza w 5t6d a pomiar z USG wskazuje na 5t3d czyli niewielka różnica, niektóre dziewczyny mają +/- 7 dni różnicy (albo i więcej) tak więc nie dziwię się, że nie było zarodka ponieważ było to praktycznie niemożliwe (do tego weź pod uwagę, że u jednego lekarza na sprzęcie będzie 15mm a u drugiego 18mm...). Jakbyś poszła na USG np. 23 sierpnia to BYĆ MOŻE na dobrym sprzęcie będzie już widoczny zarodek. Uważam, że niepotrzebnie lekarz Cię stresuje, zaczekaj spokojnie do 1 września-chyba że bardzo chcesz to idź w przyszłym tygodniu.Masz bardzo ładny wynik bety i nie wiem kto Ci powiedział, że to świadczy o 4 tygodniu - dla przykładu normy ze strony mjakmama.pl (http://www.mjakmama24.pl/ciaza/objawy-ciazy/beta-hcg-w-ciazy-co-oznacza-poziom-hcg-i-jakie-sa-normy-hcg,535_8135.html):
    3. tydzień 5 - 50 mIU/ml
    4. tydzień 5 - 426 mIU/ml
    5. tydzień 18 - 7,340 mIU/ml
    6. tydzień 1,080 - 56,500 mIU/ml
    7. - 8. tydzień 7, 650 - 229,000 mIU/ml

    Tak więc jak miałaś bete 1530 w 20dpo to wskazywało na 5 tydzień - i w tym tygodniu byłaś, obecnie masz betę 27 tysięcy czyli śmiało jest to 6-7 tydzień.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2016, 17:06

    33w8k0j.png
  • Inga88 Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Indiana_dzika -Prawdopodobnie 21, ale to obliczyłam na podstawie danych historycznych a nie medycznych :-) a Tobie kiedy na usg pojawił się zarodek?

    jullllla - dziękuję, za rozświetlenie umysłu...chyba takiego rzeczowego wyjaśnienia mi brakowało, bo 16 u lekarza po zbombardowaniu mnie hasłami "poronienie", "łyżeczkowanie" zdołałam tylko zapytać czy to moja wina, nawet nie poprosiłam o badania beta hcg, które przepisał mi dopiero endokrynolog...
    Zapisałam się do innego lekarza na 23, pod pretekstem analizy wyników a w rzeczywistości chce sprawdzić czy usg może już wyjdzie lepiej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2016, 17:18

  • Morgiana Autorytet
    Postów: 476 339

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co do beta hcg pamietajcie o tym, ze owszem, podwaja sie po 48h... Ale tylko do wartosci ok 6000-6500. Poznirj podwaja sie po ok 96h, a pozniej wzrasta jeszcze wolniej.
    Ja prawie osiwialam pod koniec maja i w czerwcu, dopoki lekarka mi tego nie wyjasnila :)

    Takze jak macie juz beta hcg w tysiacach, to wiecej nie robcie, tylko czekajcie cierpliwie na USG i lykajcie kwas foliowy :)

    Na tym etapie nie ma wpływu na ciaze - jak ma byc dobrze, to będzie dobrze.
    Wiem, ze Wam ciezko, az za dobrze to wiem.
    Ale starajcie sie byc dobrej mysli!

    relgh3713qsr9sah.png

    Kostek ur 18.01.2017, 2550g, 52cm
    Fasolka [*] 23.12.2015, 8tc
  • julllla Przyjaciółka
    Postów: 84 104

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inga koniecznie daj znać jak będziesz po USG, trzymam kciuki :)

    33w8k0j.png
  • Indiana_dzika Przyjaciółka
    Postów: 166 49

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inga88- to twoja ciąża jest sporo młodsza niż moja.Ja miałam owulacje 13-14 dc a mimo wszystko 6t0d nie było echa zarodka tylko pecherzyk 10mm. Postraszyli pustym jajem zdenerwowali i wysłali na kolejną bete która rośnie chyba prawidłowo. Więc spokojnie u ciebie ma jeszcze wiecej czasu na pojawienie niż u mnie.W środe będzie 7t1d wtedy może sie pojawi mam nadzieje że z <3 .Będzie dobrze i u Ciebie i u mnie .Do 25mm pecherzyka ciążowego powinien sie zjawić.

    f2w3dqk3zx7289z3.png
    2009- Synek Kacper <3
    18 luty 2016 - Aniołek* Oliwia (12 tydz)
    29 Sierpień 2016 -Aniołek* Puste jajo (9tydz)
    8 Maj 2017 -Aniołek* c.biochemiczna (6tydz)
    (Ana 1 Ana2 1:160 )(wysoka homocysteina)
  • Indiana_dzika Przyjaciółka
    Postów: 166 49

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgiana wrote:
    Dziewczyny, co do beta hcg pamietajcie o tym, ze owszem, podwaja sie po 48h... Ale tylko do wartosci ok 6000-6500. Poznirj podwaja sie po ok 96h, a pozniej wzrasta jeszcze wolniej.
    Ja prawie osiwialam pod koniec maja i w czerwcu, dopoki lekarka mi tego nie wyjasnila :)

    Takze jak macie juz beta hcg w tysiacach, to wiecej nie robcie, tylko czekajcie cierpliwie na USG i lykajcie kwas foliowy :)

    Na tym etapie nie ma wpływu na ciaze - jak ma byc dobrze, to będzie dobrze.
    Wiem, ze Wam ciezko, az za dobrze to wiem.
    Ale starajcie sie byc dobrej mysli!
    Ja też zaczełam panikować że powyżej 4000 tys tylko 57% a potem jeszcze mniej i mniej a teraz wiem ze tak już jest.

    f2w3dqk3zx7289z3.png
    2009- Synek Kacper <3
    18 luty 2016 - Aniołek* Oliwia (12 tydz)
    29 Sierpień 2016 -Aniołek* Puste jajo (9tydz)
    8 Maj 2017 -Aniołek* c.biochemiczna (6tydz)
    (Ana 1 Ana2 1:160 )(wysoka homocysteina)
  • Inga88 Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Indiana_dzika wrote:
    Inga88- to twoja ciąża jest sporo młodsza niż moja.Ja miałam owulacje 13-14 dc a mimo wszystko 6t0d nie było echa zarodka tylko pecherzyk 10mm. Postraszyli pustym jajem zdenerwowali i wysłali na kolejną bete która rośnie chyba prawidłowo. Więc spokojnie u ciebie ma jeszcze wiecej czasu na pojawienie niż u mnie.W środe będzie 7t1d wtedy może sie pojawi mam nadzieje że z <3 .Będzie dobrze i u Ciebie i u mnie .Do 25mm pecherzyka ciążowego powinien sie zjawić.

    Czyli obie czekamy...ale teraz jest już we mnie tyle nadziei, że jestem pewna że obie usłyszymy dobre wieści:-)
    Dobrze, że są takie fora bo jak widać lekarze nie zawsze są chętni na tłumaczenie tych wszystkich danych....swoją drogą- powinni też przechodzić jakieś kursy psychologiczne, żeby nie przekazywać samych złych podejrzeń gdy nie są jeszcze potwierdzone...

  • Indiana_dzika Przyjaciółka
    Postów: 166 49

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie straszą zawczasu.

    f2w3dqk3zx7289z3.png
    2009- Synek Kacper <3
    18 luty 2016 - Aniołek* Oliwia (12 tydz)
    29 Sierpień 2016 -Aniołek* Puste jajo (9tydz)
    8 Maj 2017 -Aniołek* c.biochemiczna (6tydz)
    (Ana 1 Ana2 1:160 )(wysoka homocysteina)
  • Karolajnaaa Znajoma
    Postów: 29 12

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co, ja zastanawiam się dlaczego lekarze tak się zachowują i straszą tak szybko strasznymi rzeczami? Potem kobiety się denerwują, szkodzą sobie i dzidzi, wrzucają słowa swoich lekarzy do neta i kolejne dziewczyny wpadają w panikę :( moim zdaniem to nieodpowiedzialne, tym bardziej, że lekarz najlepiej powinien wiedzieć, że wiele zależy m.in. od sprzętu.

  • Inga88 Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morgiana wrote:
    Dziewczyny, co do beta hcg pamietajcie o tym, ze owszem, podwaja sie po 48h... Ale tylko do wartosci ok 6000-6500. Poznirj podwaja sie po ok 96h, a pozniej wzrasta jeszcze wolniej.
    Ja prawie osiwialam pod koniec maja i w czerwcu, dopoki lekarka mi tego nie wyjasnila :)

    Takze jak macie juz beta hcg w tysiacach, to wiecej nie robcie, tylko czekajcie cierpliwie na USG i lykajcie kwas foliowy :)

    Na tym etapie nie ma wpływu na ciaze - jak ma byc dobrze, to będzie dobrze.
    Wiem, ze Wam ciezko, az za dobrze to wiem.
    Ale starajcie sie byc dobrej mysli!
    Mi dzisiaj pojawił się wynik 36 tys, czyli 32% wzrostu. Mam nadzieję, że potwierdzi się to co napisałaś choć endokrynolog przy wypisywaniu skierowania i pielęgniarka dzisiaj mówili o podwojeniu przy tak wysokim wyniku :-(

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ