X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr 5 tydzień a USG
Odpowiedz

5 tydzień a USG

Oceń ten wątek:
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ważne, aby być dobrej myśli i takiej jestem, poinformuję Was po wizycie :)

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Karolajnaaa Znajoma
    Postów: 29 12

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inga, bardzo się cieszę <3
    Indiana, ściskam kciuki, jestem przekonana, że wszystko będzie dobrze!!!

    Ja wczoraj wieczorem w wyniku plamienia dwudniowego na sygnale trafiłam do mojej Pani doktor w wielkiej panice. Oczywiście zrobiła mi usg i jest pęcherzyk 20mm, zarodek (nie dopytałam jak duży, a na wydruku usg nie jest napisane) i ciałko żółte. Ponadto dostrzegłam adnotację "ASP-tak, YS-tak". Znalazłam w internecie, że skrót ASP oznacza akcję serca płodu, a YS pęcherzyk żółtkowy. Moja Pani doktor nic nie mówiła o serduszku (albo ja nie dosłyszałam, bo spadający kamień z serca, po usłyszeniu informacji, że wszystko jest dobrze mi to zagłuszył), ale z tego wynika, że serduszko już jest. Na ekranie wydawało mi się, że przez chwilę widziałam pulsujący "punkcik". Wczorajsza wizyta była w mega stresie, następna 07.09. wtedy już dobrze się przygotuję i o wszystko wypytam :)

    Julkewna lubi tę wiadomość

  • Indiana_dzika Przyjaciółka
    Postów: 166 49

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolajnaaa wrote:
    Inga, bardzo się cieszę <3
    Indiana, ściskam kciuki, jestem przekonana, że wszystko będzie dobrze!!!

    Ja wczoraj wieczorem w wyniku plamienia dwudniowego na sygnale trafiłam do mojej Pani doktor w wielkiej panice. Oczywiście zrobiła mi usg i jest pęcherzyk 20mm, zarodek (nie dopytałam jak duży, a na wydruku usg nie jest napisane) i ciałko żółte. Ponadto dostrzegłam adnotację "ASP-tak, YS-tak". Znalazłam w internecie, że skrót ASP oznacza akcję serca płodu, a YS pęcherzyk żółtkowy. Moja Pani doktor nic nie mówiła o serduszku (albo ja nie dosłyszałam, bo spadający kamień z serca, po usłyszeniu informacji, że wszystko jest dobrze mi to zagłuszył), ale z tego wynika, że serduszko już jest. Na ekranie wydawało mi się, że przez chwilę widziałam pulsujący "punkcik". Wczorajsza wizyta była w mega stresie, następna 07.09. wtedy już dobrze się przygotuję i o wszystko wypytam :)

    Super ciesze się teraz będziesz lepiej spać :) Ja dziś pewnie będe mieć koszmary i obudze się przed budzikiem :)

    f2w3dqk3zx7289z3.png
    2009- Synek Kacper <3
    18 luty 2016 - Aniołek* Oliwia (12 tydz)
    29 Sierpień 2016 -Aniołek* Puste jajo (9tydz)
    8 Maj 2017 -Aniołek* c.biochemiczna (6tydz)
    (Ana 1 Ana2 1:160 )(wysoka homocysteina)
  • Inga88 Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem doskonale co czujesz!!!najgorszy stres:-( Trzymam mocno kciuki i dawaj znać po wizycie!

  • Karolajnaaa Znajoma
    Postów: 29 12

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Indiana trzymam dzisiaj kciuki i czekam na dobre wieści <3

  • Indiana_dzika Przyjaciółka
    Postów: 166 49

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety 8 dni temu był pecherzyk 10mm i dziś tyle samo nawet ciut zmalał i sie spłaszczył. Lekarz wysłał na beta hcg tylko dla formalności potwierdzić i skierowanie do szpitala. Będe miała oczyszczanie tabletkami bo nie chce zabiegu. Jutro ide do szpitala chce to jak najszybciej mieć za sobą bo serce mi pęka z żalu że po pół roku znów straciłam ciąże :-( Ciąża zatrzymała się na 6 tyg. Dziękuje wam dziewczyny za wsparcie i życze spokojnych i szczęśliwych 9 miesięcy. Będe tu zaglądać czasem.Mam nadzieje że za pare miesięcy znów bedę w ciąży i donosze ją do końca.

    f2w3dqk3zx7289z3.png
    2009- Synek Kacper <3
    18 luty 2016 - Aniołek* Oliwia (12 tydz)
    29 Sierpień 2016 -Aniołek* Puste jajo (9tydz)
    8 Maj 2017 -Aniołek* c.biochemiczna (6tydz)
    (Ana 1 Ana2 1:160 )(wysoka homocysteina)
  • Karolajnaaa Znajoma
    Postów: 29 12

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jeju, tak bardzo mi przykro :( życzę Ci dużo siły i ściskam do serca <3 jestem przekonana, że jeszcze będzie u Ciebie pięknie!! Trzymaj się :(

  • Inga88 Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi strasznie:-( trzymaj się mocno!!!

  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    Mam podobną sytuacje do Waszych, ale u mnie jakoś nadzieje na happy end są minimalne. Dziś kończę 8 tc i brak zarodka. W zeszłym tygodniu na usg mój pęcherzyk ciążowy miał 18,3 mm, wczoraj ponad 24 mm i dalej brak zarodka. Czuje się jakby powietrze ze mnie uleciało i jakby otaczała mnie wielka czarna dziura. 3,5 roku z mężem staramy się o dziecko, 2 ciąże biochemiczne, inseminacje, in vitro i cały czas źle. Czasem na prawdę odechciewa się żyć.

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • Karolajnaaa Znajoma
    Postów: 29 12

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallina wrote:
    Witajcie,
    Mam podobną sytuacje do Waszych, ale u mnie jakoś nadzieje na happy end są minimalne. Dziś kończę 8 tc i brak zarodka. W zeszłym tygodniu na usg mój pęcherzyk ciążowy miał 18,3 mm, wczoraj ponad 24 mm i dalej brak zarodka. Czuje się jakby powietrze ze mnie uleciało i jakby otaczała mnie wielka czarna dziura. 3,5 roku z mężem staramy się o dziecko, 2 ciąże biochemiczne, inseminacje, in vitro i cały czas źle. Czasem na prawdę odechciewa się żyć.


    Witaj, czy konsultowałaś się z innym lekarzem? Czasami to wina sprzętu i może warto to sprawdzić. Trzymaj się ciepło i bądź dobrej myśli :*

  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolajnaaa wrote:
    Witaj, czy konsultowałaś się z innym lekarzem? Czasami to wina sprzętu i może warto to sprawdzić. Trzymaj się ciepło i bądź dobrej myśli :*
    Dlatego lekarz jeszcze nie skazał mojej ciąży i każe czekać. Zrobić jeszcze hcg. We wtorek jeszcze mam się pojawić i lekarz będzie się zastanawiał. Nie mam siły jeździć gdzie indziej.

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • Klaa89 Koleżanka
    Postów: 31 13

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mallina domyślam się co czujesz. Ja też pierwszą ciążę straciłam, wszystko było dobrze, aż tu nagle serduszko przestało bić. Do tej pory jak o tym mówię to ściska w żołądku i same łzy się cisną do oczu. Teraz druga ciąża i też już na samym początku problemy. Mamy się nie stresować, ale jak, kiedy strach jest tak duży?
    Bądź jednak dobrej myśli, gdyby lekarz wiedział że nie ma już szans na zarodek nie kazałby robić dodatkowych badań i nie dawałby raczej złudnej nadziei. Ja, chociaż miałam tego nie robić, to przez tydzień przewertowalam cały internet żeby znaleźć podobne przypadki do mojego, u mnie to brak pęcherzyka na usg, jest też mnóstwo historii w których zarodek pojawiał się znacznie później. To trochę pociesza. Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze.

  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 26 sierpnia 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klaa89 wrote:
    Mallina domyślam się co czujesz. Ja też pierwszą ciążę straciłam, wszystko było dobrze, aż tu nagle serduszko przestało bić. Do tej pory jak o tym mówię to ściska w żołądku i same łzy się cisną do oczu. Teraz druga ciąża i też już na samym początku problemy. Mamy się nie stresować, ale jak, kiedy strach jest tak duży?
    Bądź jednak dobrej myśli, gdyby lekarz wiedział że nie ma już szans na zarodek nie kazałby robić dodatkowych badań i nie dawałby raczej złudnej nadziei. Ja, chociaż miałam tego nie robić, to przez tydzień przewertowalam cały internet żeby znaleźć podobne przypadki do mojego, u mnie to brak pęcherzyka na usg, jest też mnóstwo historii w których zarodek pojawiał się znacznie później. To trochę pociesza. Trzymam kciuki żeby wszystko było dobrze.
    Mój lekarz twierdzi, że wierzy w cuda bo za dużo już widział. Dziękuje za słowa wsparcia :) Tobie również życzę, żeby wszystko było dobrze i pęcherzyk się pojawił!

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • Aneczka80 Ekspertka
    Postów: 168 56

    Wysłany: 27 sierpnia 2016, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ide w poniedziałek na wizytę. Jestem w 8 tc. Poprzednie USG w 6 tc wykazało żywa ciążę. Boje zeby wszystko było dobrze. Zeby się nie okazało że serduszko przestało bić. Maleństwo ma już imię...

    Aneczka80

  • kasiulek_81 Znajoma
    Postów: 20 20

    Wysłany: 27 sierpnia 2016, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Nam się udała IUI, którą mieliśmy 28 lipca.
    Pierwszą betę robiłam 8 sierpnia - wyszła 15, kolejne:
    10.08 - 34,30
    18.08 - 1104,80
    25.08 - 13 366,40
    Wczoraj przed południem miałam wizytę na kasę chorych, lekarz stwierdził wzrost pęcherzyka i lekkie spłaszczenie (w stosunku do wizyty sprzed tygodnia), ale bez zarodka. Powiedział, że jest 50% szansy na to, że będzie dobrze... Przeryczałam pół dnia.
    Przed 19 miałam prywatną wizytę, w Klinice, gdzie podchodziliśmy do zabiegu - Pani Doktor pokazała mi zarodek 4 mm z serduszkiem - więc jednak jakość sprzętu robi swoje...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2016, 18:48

    Mallina, aneczka1983 lubią tę wiadomość

    oar83e3kfj31q94g.png
  • Aneczka80 Ekspertka
    Postów: 168 56

    Wysłany: 27 sierpnia 2016, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulek gratulacje :)

    kasiulek_81 lubi tę wiadomość

    Aneczka80

  • Mallina Autorytet
    Postów: 608 228

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulek to na prawdę świetna wiadomość!
    Ja dziś zrobiłam hcg po raz n-ty. Ale może faktycznie powinnam iść do lekarza który ma porządny sprzęt a nie się tak trzymać tego szpitala.

    kasiulek_81 lubi tę wiadomość

    p19ukw7ifmlxopac.png
  • Monicza Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie piszę bo mam ogromny stres i nie wiem już co myśleć byłam na wizycie u lekarza licząc od ostatniej miesiączki to 7 tydzień jednak na usg pęcherzyk ciążowy z pecherzykiem żółtkowym nie widać było zarodka lekarz mnie uspokajał mówiąc że ciąża może być młodsza ze względu na to że mam nieregularne cykle 35-39 dniowe na wizytę kazał mi przyjść dopiero za 4 tygodnie wsumie jak od niego wyszłam to byłam spokojna a teraz już wariuje :( jestem straszna panikara co wy o tym myślicie. Z góry dziękuję za wasze odpowiedzi

  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monicza, jeśli masz tak długie cykle, to nic dziwnego, że nic nie widać :) Ja mam cykle 30/31 i zarodek z serduszkiem zobaczyłam dopiero w 6t5d licząc od OM. W Twoim przypadku musisz do tego doliczyć jeszcze te kilka dni opóźnienia. Jeśli się mocno denerwujesz, to idź na usg szybciej, ale myślę, że nie wcześniej niż w 55 dniu cyklu.

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Monicza Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 29 sierpnia 2016, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź muszę się po prostu uzbroić w cierpliwość chociaż to trudne.

‹‹ 3 4 5 6 7
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ