X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr 5 tydzień a USG
Odpowiedz

5 tydzień a USG

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolajnaaa wrote:
    Wiecie co, ja zastanawiam się dlaczego lekarze tak się zachowują i straszą tak szybko strasznymi rzeczami? Potem kobiety się denerwują, szkodzą sobie i dzidzi, wrzucają słowa swoich lekarzy do neta i kolejne dziewczyny wpadają w panikę :( moim zdaniem to nieodpowiedzialne, tym bardziej, że lekarz najlepiej powinien wiedzieć, że wiele zależy m.in. od sprzętu.


    Karolajnaa i bylas na tej wizycie 17.08?jesli tak to napisz co bylo widac bo zastanawiam sie czy isc na usg w przyszlym tyg czy za dwa tyg ;)
    Dzieki!

  • Karolajnaaa Znajoma
    Postów: 29 12

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camille87 wrote:
    Karolajnaa i bylas na tej wizycie 17.08?jesli tak to napisz co bylo widac bo zastanawiam sie czy isc na usg w przyszlym tyg czy za dwa tyg ;)
    Dzieki!

    Hej, byłam oczywiście. Widziałam pęcherzyk 11 mm. Według Pani doktor "śliczny" :) wg usg ciąża miała tego dnia 5tc+1. Nastepna wizyta 07.09. :)

    Camille87 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolajnaaa wrote:
    Hej, byłam oczywiście. Widziałam pęcherzyk 11 mm. Według Pani doktor "śliczny" :) wg usg ciąża miała tego dnia 5tc+1. Nastepna wizyta 07.09. :)

    To ja chyba poczekam te kilka dni jednak bo moze wtedy bedzie szansa na serduszko <3 :) a Tobie gratuluje :D

  • Karolajnaaa Znajoma
    Postów: 29 12

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że jeżeli nie ma potrzeby szybszej wizyty u lekarza (nie plamisz, nie przyjmujesz stałych leków, itp.), to spokojnie możesz poczekać, może rzeczywiście już zobaczysz serduszko;) Dziękuję <3

    Julkewna lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nic sie nie dzieje niepokojacego ale wiesz jak to jest, fajnie by bylo sprawdzic czy wszystko dobrze ;-)
    Poza tym piersza ciaze poronilam wiec mimo ze mysle pozytywnie to gdzies tam z tylu glowy zle mysli sa.

    Karolajnaaa lubi tę wiadomość

  • Karolajnaaa Znajoma
    Postów: 29 12

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie musisz mi nic mówić, ja akurat do panikar należę i wariuję, bo to moja pierwsza ciąża :) Od wizyty u lekarza mocno się uspokoiłam, ale ja miałam wymówkę żeby iść szybciej, bo biorę leki i musiałam dopytać co i jak :P także bardzo dobrze Cię rozumiem ;)

    Camille87 lubi tę wiadomość

  • Indiana_dzika Przyjaciółka
    Postów: 166 49

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam okazje isć jutro.Tak mnie kusi to będzie 6t6d ale boje się co tam zobacze a raczej czego nie zobacze.Od t60d był tylko pęcherzyk 10mm .Czy zaczekać do środy 7t1d na pewniejszy wynik? Sama już nie wiem ;-( Raz optymistycznie a raz pesymistycznie na to patrze :-(

    f2w3dqk3zx7289z3.png
    2009- Synek Kacper <3
    18 luty 2016 - Aniołek* Oliwia (12 tydz)
    29 Sierpień 2016 -Aniołek* Puste jajo (9tydz)
    8 Maj 2017 -Aniołek* c.biochemiczna (6tydz)
    (Ana 1 Ana2 1:160 )(wysoka homocysteina)
  • Inga88 Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w tej samej sytuacji:-( lekarz kazał poczekać do 1 września, ja umowilam wizytę na ten wtorek i dzisiaj przyspieszyłam i przełożyłam na jutro.
    Stwierdziłam, że jeśli będzie dobrze to zagwarantuje sobie tydzisń mniej stresu...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Indiana_dzika wrote:
    Ja mam okazje isć jutro.Tak mnie kusi to będzie 6t6d ale boje się co tam zobacze a raczej czego nie zobacze.Od t60d był tylko pęcherzyk 10mm .Czy zaczekać do środy 7t1d na pewniejszy wynik? Sama już nie wiem ;-( Raz optymistycznie a raz pesymistycznie na to patrze :-(

    Ale czy to znaczy ze bylas 4 dni temu na wizycie? Ja bym zaczekala, nie jest wskazane aby tak czesto robic usg.. ja nie bylam jeszcze wcale a zamierzam wizutiwac dopiero za ok 1,5tyg, damy rade choc tez najchetniej to bym sobie w domu usg sprawila i zagladala codziennie :P

  • Indiana_dzika Przyjaciółka
    Postów: 166 49

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4 dni (wtorek) temu przy wyjsciu ze szpitala zrobili mi usg. I w piątek przy przyjęciu z powodu silnego bolu brzucha też miałam. Nie prosiłam o nie taka u nas praktyka robią kontrolują nawet co 2-3 dni jak sie lezy w szpitalu.

    f2w3dqk3zx7289z3.png
    2009- Synek Kacper <3
    18 luty 2016 - Aniołek* Oliwia (12 tydz)
    29 Sierpień 2016 -Aniołek* Puste jajo (9tydz)
    8 Maj 2017 -Aniołek* c.biochemiczna (6tydz)
    (Ana 1 Ana2 1:160 )(wysoka homocysteina)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Indiana_dzika wrote:
    4 dni (wtorek) temu przy wyjsciu ze szpitala zrobili mi usg. I w piątek przy przyjęciu z powodu silnego bolu brzucha też miałam. Nie prosiłam o nie taka u nas praktyka robią kontrolują nawet co 2-3 dni jak sie lezy w szpitalu.

    Ja rozumiem, w każdym szpitalu jest taka praktyka, jesli trzeba to wykonuja usg. Ale w zwiazku z tym mysle ze do natepnego usg powinnas pare dni ppczekac. Ja wiem ze czas sie dluzy gdy się czeka ale jesli pojdzoesz teraz i nie brdzie serduszka bedziesz sie niepotrzebnie stresowac. I w niedlugim czasie znow bedziesz chciala powtorzyc badanie. Tak mysle...

  • Indiana_dzika Przyjaciółka
    Postów: 166 49

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camille87 wrote:
    Ja rozumiem, w każdym szpitalu jest taka praktyka, jesli trzeba to wykonuja usg. Ale w zwiazku z tym mysle ze do natepnego usg powinnas pare dni ppczekac. Ja wiem ze czas sie dluzy gdy się czeka ale jesli pojdzoesz teraz i nie brdzie serduszka bedziesz sie niepotrzebnie stresowac. I w niedlugim czasie znow bedziesz chciala powtorzyc badanie. Tak mysle...
    Masz racje musze wytrzymać i dać szanse maluszkolwi sie pojawić.

    f2w3dqk3zx7289z3.png
    2009- Synek Kacper <3
    18 luty 2016 - Aniołek* Oliwia (12 tydz)
    29 Sierpień 2016 -Aniołek* Puste jajo (9tydz)
    8 Maj 2017 -Aniołek* c.biochemiczna (6tydz)
    (Ana 1 Ana2 1:160 )(wysoka homocysteina)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Indiana_dzika wrote:
    Masz racje musze wytrzymać i dać szanse maluszkolwi sie pojawić.

    Badz dobrej mysli i czekaj :-) wszystko bedzie dobrze!

    Karolajnaaa, Indiana_dzika lubią tę wiadomość

  • Karolajnaaa Znajoma
    Postów: 29 12

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Indiana_dzika wrote:
    Masz racje musze wytrzymać i dać szanse maluszkolwi sie pojawić.

    Kochana, będzie dobrze, musisz być dobrej myśli :*

    Indiana_dzika lubi tę wiadomość

  • Inga88 Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julllla wrote:
    Inga koniecznie daj znać jak będziesz po USG, trzymam kciuki :)
    Jestem po:-) serce bije, ciąża rozwija się prawidłowo. To 6 tydzień. Jeśli chcecie oszczędzić sobie stresu to idźcie jak najpóźniej na USG:-) oczywiście zmieniłam lekarza, tego który nastraszył mnie pustym jajem płodowym nie chce więcej widzieć.

    Karolajnaaa, Morgiana lubią tę wiadomość

  • Indiana_dzika Przyjaciółka
    Postów: 166 49

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inga88 wrote:
    Jestem po:-) serce bije, ciąża rozwija się prawidłowo. To 6 tydzień. Jeśli chcecie oszczędzić sobie stresu to idźcie jak najpóźniej na USG:-) oczywiście zmieniłam lekarza, tego który nastraszył mnie pustym jajem płodowym nie chce więcej widzieć.
    Super ciesze się twoim szczęściem :-) Ja jutro mam dzień sądu:-( Jednak lekarze niepotrzebnie nas straszą mam nadzieje że u mnie będzie tak samo i jutro podziele się z wami dobrą wiadomością :-)

    f2w3dqk3zx7289z3.png
    2009- Synek Kacper <3
    18 luty 2016 - Aniołek* Oliwia (12 tydz)
    29 Sierpień 2016 -Aniołek* Puste jajo (9tydz)
    8 Maj 2017 -Aniołek* c.biochemiczna (6tydz)
    (Ana 1 Ana2 1:160 )(wysoka homocysteina)
  • Inga88 Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisz jak będziesz po!!jestem przekonana, że na Ciebie też czekają same cudowne informacje ! :-)

  • julllla Przyjaciółka
    Postów: 84 104

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inga super wiadomość, gratuluję !:) Indiana powodzenia jutro !

    33w8k0j.png
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 5tc1d i dziś mam wizytę. Jednak muszę iść już teraz choćby ze względu na to, że przyjmuję leki, więc trzeba o wszystko dopytać. Jestem dobrej myśli, do tej pory byłam zadowolona z mojego ginekologa, zobaczymy jak się spisze przy ciąży. Dam znać :)

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Indiana_dzika Przyjaciółka
    Postów: 166 49

    Wysłany: 23 sierpnia 2016, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośkaaa wrote:
    Ja jestem w 5tc1d i dziś mam wizytę. Jednak muszę iść już teraz choćby ze względu na to, że przyjmuję leki, więc trzeba o wszystko dopytać. Jestem dobrej myśli, do tej pory byłam zadowolona z mojego ginekologa, zobaczymy jak się spisze przy ciąży. Dam znać :)
    Mam nadzieje że zobaczysz pęcherzyk na tym etapie to ważne czy jest na prawidłowym miejscu ale jak go nie bedzie to się nie wystrasz beta nie jest wysoka (ale prawidłowa ) Zerknełam na twój wykres owulacje miałaś 19-20 dc więc a lekarze liczą standardowo 14dc i z om wyjdzie ci 5t1d a z usg może wyjść ciąża młodsza .

    f2w3dqk3zx7289z3.png
    2009- Synek Kacper <3
    18 luty 2016 - Aniołek* Oliwia (12 tydz)
    29 Sierpień 2016 -Aniołek* Puste jajo (9tydz)
    8 Maj 2017 -Aniołek* c.biochemiczna (6tydz)
    (Ana 1 Ana2 1:160 )(wysoka homocysteina)
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ