X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr 8 tydzień plamienie
Odpowiedz

8 tydzień plamienie

Oceń ten wątek:
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 19 lutego 2015, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj wieczorem zobaczyłam na papierze toaletowym krew różowawą przeraziłam się... za kilka minut znów poszłam było mniej a za 10 min w ogóle. W nocy nic nie miałam rano malutkie kropeczki ciemne i pół dnia nic. Gdzieś koło 11 minimalnie krwi i do tego czasu nic. Ogólnie czuje się świetnie trochę lędzwia mnie bolą ale conajmniej od 2 tyg. Brzuch mnie w ogóle nie boli. Lekarz na pierwszej wizycie powiedział że mam nie wyleczoną nadżerkę wyczytałam że to może być powodem tak samo jak zbliżający się termin miesiączki. Moja mama nie wiedziała że przez 3 mies jest w ciązy bo miała właśnie takie plamienia. Jestem umówiona do doktora na 21.30 nie wiem czy wytrzymam do tej godziny. Myślicie że może to być najgorsze? Ja próbuję być wyluzowana żeby nie stresować dziecka ale ciężko tak poprostu..

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 19 lutego 2015, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli masz nadżerkę, to pewnie przy rozpulchnionej macicy ona się tam minimalnie naruszyła - jeśli nie masz skurczy przy tym krwawieniu, to wrzuciłabym na luz :) Na pewno będzie wszystko OK!

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 19 lutego 2015, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuje się ok brzuch mnie leciutko gdzieś tam pokuje tak jak każdego dnia.Jedynie lędzwia mnie dziś ostrzej bolą niż zwykle. Ale pamień już w ogóle nie mam.

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 19 lutego 2015, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze, plamienia się często zdarzają na początku. Ja też kilka dni plamiłam na rożne kolory, ale na razie jest OK.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 19 lutego 2015, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za słowa otuchy bo na internecie czasem takie rzeczy piszą że można wpaść w panikę. A do 21.30 jeszcze daleko

    polkosia lubi tę wiadomość

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 19 lutego 2015, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już staram się tego nie czytać ;)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 19 lutego 2015, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a miałaś też brunatne? bo właśnie na taki kolor zabrudziło mi majteczki :p jak byłam w toalecie

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 19 lutego 2015, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam brązowe. I to nie są niebezpieczne, bo to jest niby "stara" krew. Więc może już się goi to, co tam się uszkodziło :)

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 20 lutego 2015, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plamienia pojawiają się w pierwszym trymetrze trzeba je z lekarzem omawiać. Jednak nie należy od razu myśleć o najgorszym. Obserwujemy, chyba że towarzyszy ból i skurcze to jedziemy do najbliższego szpitala.

    W twoim przypadku nic takiego nie miało miejsca więc nie myślałabym o tym jak o najgorszej rzeczy. Na wizycie lekarz wszystko wyjaśni:) życzę jednak mniej takich wrażeń i szczęśliwie donosić ciążę:)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 20 lutego 2015, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u pani doktor cudowna kobieta świetne podejście. Maleństwu nic nie grozi ma się doskonale. Serduszko bije a ja jestem bardzo szczęśliwa. Przyczyną tego plamienia jest nadżerka a pani doktor przepisała mi Luteine, którą mam aplikować 2 razy dziennie. Tak ogromnie się cieszę że dzidziuś się rozwija i nic mu nie grozi :)

    polkosia lubi tę wiadomość

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 20 lutego 2015, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dobrze że jest wszystko w porządku:) aż miło się czyta takie wiadomości :)

    polkosia lubi tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • my dream Autorytet
    Postów: 507 445

    Wysłany: 22 lutego 2015, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, ja mam podobny problem. Dziś koło 11 rano zauważyłam na bieliźnie jedną plameczkę jasnobrązową i się bardzo wystraszyłam. Bólu brzucha brak, skurczy czy innych objawów. Tylko głowa mnie bolała, jakby ktoś mnie uderzył w głowę. Plamienie już się nie powtórzyło, do tej pory (i oby nie), ale czy mam lecieć do szpitala, czy poczekać na wizytę we wtorek??

    mhsvh371pdpt408y.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 22 lutego 2015, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie panikuj, weź magnez albo nospę i kładź się :) Jasnobrązowe plamienia nie są niebezpieczne. Ja tak plamiłam przez 4 dni i wszystko było OK. Nie byłam ani w szpitalu ani u lekarza. Brzuch mnie też jakoś specjalnie nie bolał...

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 23 lutego 2015, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpital odmawiam poczekaj do jutra a wszystko się wyjaśni. Mi gin powiedziała że wszystko tam w brzuszku się zmienia rośnie spulchnia się i przede wszystkim jest to powodem. Wiadomo krew nie jest poprawna i trzeba to sprawdzić ale przede wszystkim odpoczywaj leż i nie zamartwiaj się. Wiem łatwo powiedzieć bo mi też było ciężko ale próbowałam myśleć pozytywnie. Dobrze by było gdyby gin przepisał Ci Luteinę bo jest naturalna. Wszystko będzie ok głowa do góry :)

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 23 lutego 2015, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stara krew na bieliźnie nie oznacza nic groźnego, tylko jakby była to świeża krew czerwona mocna to wtedy jest czym się martwić. Tak samo nie groźne jest w małej ilości różowata krew która może pojawić się np. po stosunku czy globułkach jeśli stosujemy. Jeśli nie ma skurczy i bóli to też nie ma z czym lecieć do szpitala szkoda czasu i nerwów. Jakby była czerwona krew jak w czasie okresu i towarzyszył ból, czy gorączka to biegusiem na izbę przyjęć.

    polkosia lubi tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Virginia27 Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 23 lutego 2015, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam brazowe plamienia i to juz ok 2 tygodni raz slabsze raz mociej niewiem od czego to zalezy, boje sie ciazy pozamacicznej :( chociaz beta przyrosla z 336 do 600 po 48 godz.
    Sama juz niewiem wczoraj bolal mnie prawy bok ok 30 min, bol promieniujacy od jajnika? na dol plecow i posladki, uczucie takiego rozpychania w srodku niewiem jak to opisac :(
    Plamienia jak byly tak sa a USG dopiero 4 marca, chyba poszukam prywatnie ale w uk to ciezko i drogo bo ok £100 :O i nie ma tylu prywatnych ginow.
    Mozna miec tak dlugo plamienia na poczatku ciazy?

  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 24 lutego 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Można mieć ale trzeba znaleźć przyczynę, ja miałam tak do 3 miesiąca włącznie ale przyczyną był polip. Dlatego nie należy bagatelizować tylko znaleźć przyczynę, jeżeli jesteś w UK to faktycznie jest problem nie zostaje ci nic innego jak jechać na szpital i zapytać o to lub czekać na wizytę.

    polkosia lubi tę wiadomość


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Virginia27 Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 24 lutego 2015, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie czekam do 4 marca bo prywatnie dosc drogo, chyba ze bedzie bardzo bolec to pojade do szpitala odrazu.
    Pozdrawiam ;)

    pakima lubi tę wiadomość

  • Virginia27 Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 25 lutego 2015, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam sie czy powinnam brac luteine na te plamenia co sadzicie??

  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 25 lutego 2015, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób progesteron może i wtedy będziesz wiedziała? Chociaż w sumie można brać też profilaktycznie.

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ