X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr 8 tydzień plamienie
Odpowiedz

8 tydzień plamienie

Oceń ten wątek:
  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 25 lutego 2015, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym brała nic nie zaszkodzi a może pomóc. A masz doustnie czy dopochwowo? Bo ja mam luteine dopochwowo i troche mi to przeszkadza. Nastepnym razem poprosze moja gin o tabletki doustne chyba że to różnica

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2015, 20:39

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • Virginia27 Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 26 lutego 2015, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam obie tzn doustnie i dopochwowo.
    Chyba dzialanie takie same jezeli obie sa 50mg wiec moge np rano brac dopochwowo a wieczorem podjezykowo?

  • paulin Ekspertka
    Postów: 156 60

    Wysłany: 27 lutego 2015, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ososbiście nie wiem nie znam się. Ja mam 100 mg.

    qdkkwn15fuytetup.png
    p19uflw11694twrv.png
    202301126746.png[/url
  • Lucy7 Ekspertka
    Postów: 226 184

    Wysłany: 28 lutego 2015, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny, jestem w 7 tyg (16.01ostatnia miesiaczka) wizyte u gin. mam 07.03 a dziś rano zauważyłam na papierze sluz z jasno brazowymi niteczkami, mam tak za każdym razem po ,,sikaniu,,, wkładla czysta, brzuszek boli jak na @ może troszke bardziej niż do tej pory, co robić?
    Teraz nawet na wkładce brązowy śluz...;(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2015, 19:49

    16uddqk3x9bbni2d.png
  • Virginia27 Koleżanka
    Postów: 55 5

    Wysłany: 28 lutego 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diekuje za porady ale niestety moja ciaza sie wczoraj skonczyla :(
    Plamienia z brazowych robily sie coraz bardziej czerwone wczoraj juz caly dzien plamilam krwia az doszlo do krwawienia, w szpitalu na USG brak zarodka ale bylo cos w po prawej stronie w jajowodzie-ciaza pozamaciczna ktora prawdopodobnie poronilam.
    Czekam na wyniki badan i zobacze co dalej leki czy laparoskopia :(
    Pozdrawiam i zycze powodzenia wszystkim przyszlym mamusia.
    Wroce jak przyjdzie na mnie czas ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2015, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    Miałam brązowe. I to nie są niebezpieczne, bo to jest niby "stara" krew. Więc może już się goi to, co tam się uszkodziło :)

    ja mam wlasnie takie plamienia odkad zaczelam 8 tydzien, wczoraj bylam na USG, z maluchem ok, ale wystraszylam sie bo nie wiedzialam skad one sa... wyszlo na to ze z nadzerki, a lutka dopochwowa dodatkowo ja podraznia. Za tydzien mam zejsc z dawki lutki, to moze plamienia ustana :) cale szczescie ze z maluchem wszystko w porzadku :)

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 2 października 2015, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również mam plamienia, a jestem we wczesnej ciąży..
    Jednego dnia więcej, drugiego mniej.
    Z nerwów pobiegłam na bhcg.. I o dziwo przyrasta..jest w normie. Nawet progesteron sprawdziłam.. 37.

    hmm...

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2015, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pewnie na pierwszym USG sie dowiesz jaka przyczyna, bo w sumie warto kazde plamienie skonsultowac... <3

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 2 października 2015, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam Anno255 na usg.
    Nie wiadomo skąd to jest plamienie..
    Lekarz powiedział, że może to być poronienie. Od om 6 tydzień, a na usg jest młodsza i jest na 4 tydzień..
    Ale bhcg ładnie przyrasta i progesteron też jest ładny.. Ale najwyraźniej lekarz mało na to zwraca uwagę..

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2015, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołek wrote:
    Byłam Anno255 na usg.
    Nie wiadomo skąd to jest plamienie..
    Lekarz powiedział, że może to być poronienie. Od om 6 tydzień, a na usg jest młodsza i jest na 4 tydzień..
    Ale bhcg ładnie przyrasta i progesteron też jest ładny.. Ale najwyraźniej lekarz mało na to zwraca uwagę..

    sluchaj, w takim przypadku skonsultowalabym sie jeszcze z innym lekarzem, jak nie masz zaufania do obecnego... po drugie - ja nie patrze na OM, jedynie wg USG, wg mnie jest bardziej wiarygodne :)

    widze, ze juz jestes mama aniolkow, tymbardziej nie mozesz zwlekac, trzeba to z kims jeszcze skonsultowac <3

  • canton Koleżanka
    Postów: 39 17

    Wysłany: 2 października 2015, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie od początku były plamienia. Dwa dni przed spodziewana miesiączka dostałam krwawienia..a na drugi dzień czysto. Poszłam do ginekologa ale nie widział nic jeszcze. Beta na poziomie 100 wiec wziełam sama duphaston który miałam w domu. 2 tabl na dobę. Dwa tygodnie później beta ponad 11 tys i widać dzidzie.
    Teraz mam 10 tydzień i raz na jakiś czas dalej są plamienia ciemno brązowe i chociaż byłam na wizycie u różnych lekarzy nikt nie zna przyczyny. A poziom progesteronu prawidłowy. Biore dalej duphaston 2 tabl na dobę.

    WEsołek. Badź dobrej mysli i może zmiana lekarza ? W ciągu mojej 10 tyg ciąży 4 razy zmieniałam lekarza bo straciłam poprzednie dziecko w 12 tyg.

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 2 października 2015, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczynki za pocieszenie..;)

    W piątek dopiero pójdę do innego lekarza, bowiem nie chce zbyt często chodzić na usg. Mam traumy po poprzednich ciążach;/

    Wedle om jestem w 6 tygodniu, jednakże wedle usg to 4 tydzień. Był już pęcherzyk, który ma wielkość 6 mm. Pęcherzyk jest lekko spłaszczony..

    Plamienia mam często.. Ale są takie dziwne.. Jakby brudzenie, jakby malutkie kuleczki. Za każdym razem, gdy plamię sprawdzam bhcg oraz progesteron. Progesteron jest powyżej 37, czyli nawet wzrasta a nie obniża się.. A bhcg robiłam (28.09 i 1.10) czyli po 3 dobach wynosi z 2580 do 6337. Czyli jest ok, przyrost 114% dla 72h.

    Również jak Ty, canton biorę akurat lutkę dowcipnie.
    Ale pocieszyłaś mnie tym, że również masz plamienia.. Lekarz wcale mnie nie pocieszył i powiedział, że być może to poronienie i jak coś będzie źle sie działo,to mam dzwonić.

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • canton Koleżanka
    Postów: 39 17

    Wysłany: 2 października 2015, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm nie rozumiem czemu luteinę. Kiedyś rozmawiałam z koleżanką która miała problemy z plamieniem i tez duphaston. Luteina to zupełnie inny skład.

    W 8 tyg progesteron 39.187 ng/ml
    A beta w 7 tyg 11 tys. I od tamtej pory nie badałam

    Ja tydzień temu miałam takie plamienie ze ho ho. Położyłam się na 2 dni i zwiększyłam dawkę do 3 tyg. Po 5 dniach znowu czysto. Może to źle brzmi ale teraz leczę się wg lekarza prywatnego, ulotki i swoich przekonań a czas pokaże :)

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 2 października 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeśli jest ok, to też będę około 17 tyś w poniedziałek..
    Tak, canton, mam brać lutkę dowcipnie, bo ona omija wątróbkę.. Tak mi tłumaczą lekarze.
    Ale powiem Ci, co lekarz, to różne zdania.
    Też pałętam się po prywaciarzach. Ale kurczę, canton, szkoda mi płacić 180zł za każdym razem..

    Ale zobacz,mimo wszystko, że progesteron jest dobry, to i tak trzeba być na prochach..

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2015, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko dziewczyny dupek nie wychodzi we krwi, a luteina tak, wiec przy dupku tak naprawde nie wiemy do konca jaki jest progesteron <3

    Powiem wam, ze gdzies juz natknelam sie wczesniej na wpisy innych dziewczyn, ze czasem sie wlasnie zdarza, ze nie ma przyczyny plamien... u mnie akurat dr znalazla ta przyczyne i jestem spokojniejsza, ale roznie bywa, bo wiadomo, kazde plamienie stresuje przyszla mame...

    Wesolek, nie wiem jaki ma byc pecherzyk, czy splaszczony czy inny, bo nie do konca jestem w tym temacie obeznana, alee... tak sobie mysle, skoro to bylby twoj faktycznie 4 tydzien ciazy wg usg - to moglas miec plamienie w dniu spodziewanej @, wiec to by bylo tez calkiem normalne... co innego jakby plamienie sie utrzymywalo wraz z ubiegiem czasu... badz dobrej mysli, kciukamy tu za ciebie, zeby maluch tym razem zagoscil u ciebie na duuuugie miesiace :)

    ja mam troche inna sytuacje, bo jestem po transferze IVF. Obecnie biore dosc duza dawke progesteronu: 3x1 200 mg luteiny dopochwowej, no i 3x3 luteiny 50 mg podjezykowej. Za tydzien mam zejsc troche z dawki do 3x1 100 mg, a lutka pod jezyk bez zmian. Kiedy badalam progesteron przy tej obecnej dawce ok 3 tyg temu, to mialam 51,89 ng/ml.

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 4 października 2015, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anno, to ładny progesteron.
    Kurczę, nie znam się na transferach;/
    A plamienie się utrzymuje;/
    Nawet zostało na aplikatorze lutki..

    Mam tego więcej jak się poruszam. Może jakieś naczynka pękają..
    Nie wiedziałam, że lutka jest widoczna w badaniu..

    Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze..

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2015, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wesolek - wkladaj lutke palcem, naprawde pomoze. Teraz co druga pisze, ze ma krew na aplikatorze albo plamienie od tego - wszystko bardziej ukrwione i dlatego tak sie dzieje <3 Pozdrawiam :)

  • Wesołek Autorytet
    Postów: 668 168

    Wysłany: 4 października 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hahaha;):)
    Chyba jednak przystanę Aniu na tym palcu;) hahha;)
    Jak się czujesz Aniu?

    Anna255 lubi tę wiadomość

    img-200520160775.png
    mkl0rmi.png
  • Mynia Ekspertka
    Postów: 212 301

    Wysłany: 4 października 2015, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ulotce luteiny jest właśnie napisane, że w czasie ciąży trzeba aplikować palcem a nie aplikatorem :)

    Anna255 lubi tę wiadomość

    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 - szczęśliwy

    f2w3yx8d8kgijfn8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 października 2015, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie co, ja staram sie teraz luteine nie wsadzac za gleboko i dzis pierwszy dzien bez plamien, tzn sluz juz nie jest zabarwiony na czerwono - czyzbym znalazla dobry sposob? mam nadzieje, ze tak... :)

    ogolnie od tyg tak mnie boli glowa codziennie, ze masakra, chcialabym juz II trymestr, wtedy ponoc sie ma wiecej energi niz na poczatku ciazy :P

    wczoraj czulam takie "gniecenie" w podbrzuszu - moze macica sie powieksza heh <3

    a tak na koniec powiem wam, ze chcialabum juz maj, byc po porodzie i trzymac mojego maluszka w objeciach! :) tez tak macie? :P

    Wesolek - Ty to jednak wesola jestes dziewczyna, jak wskazuje na to Twoj nick, bo widze, ze cie rozbawilam tym "palcem" hehe :) :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 października 2015, 13:33

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ