X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr apetyt w I trymestrze
Odpowiedz

apetyt w I trymestrze

Oceń ten wątek:
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 2 lipca 2013, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A pamietam na poczatku i chociaz mialam mdlosci to jak zobaczylam reklame makdonalda w tc to mi tak slina ciekla i dzwonilam do kolezanki zeby po pracy podrzucila i grzeszylam sobie w wyrku chisburgerkami hehe teraz juz nie mam takich zachcianek chociaz glod napada nawet w nocy :-)
    A na mdlosci w pierwszym trymestrze pomagala mi troche odgazowana pepsi i mieta pieprzowa i mietuski ;-)

    Gosjja lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 2 lipca 2013, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na poczatku ciazy, chyba to bylo okolo 20 tyg ,wiec nie taki poczatek mialam wypady na pizze 3 razy w ciagu 2 tyg, na kfc, i na kebab :-) maz normalnie na mnie krzyczal ,ze jem takie dziadostwo i ze moge sie zatruc, ale to bylo ode mnie silniejsze.przez 2 tyg zjadlam tyle fast foodow a normlanie rzadko cos takiego jadalam.i to by bylo na tyle z niezdrowego jedzenia w mojej ciazy.

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • yennefer Autorytet
    Postów: 904 1091

    Wysłany: 3 lipca 2013, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ja od początku mam taki apetyt, że czasem się zastanawiam, czy na pewno wszystko w porządku :)
    Ale dzieciaczek rośnie zdrowo, ja do tej pory mam ok 3,5 kg na plusie, więc zakładam że jest to ok.
    Całe szczęście ciągnie mnie raczej do zdrowych rzeczy. Chociaż fast foodem też kilka razy zgrzeszyłam. Wiadomo, że nie można przesadzać i trzeba zdrowo się odżywiać, ale jak się czasem zapomni to nic się nie dzieje :)
    Tak przez pierwszy trymestr też nie mogłam patrzeć na słodycze, ale teraz niestety ochota wróciła :)
    No i odnośnie kawy, to moja lekarka jest zdania, że jedna słaba kawa dziennie nie zaszkodzi. Ja mam raczej niskie ciśnienie, więc ciężko mi jak nie wypije, chociaż nie jest to codziennie i piję tylko cappuccino. Ewentualnie na ból głowy to mocniejszą, bo zawsze lepsza kawa niż tabelki.

    82do20mm8gkktux6.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 19 września 2013, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doriana mysle ze organizm sam wie co robi.jedne kobiety tyja drugie chudna a tak czy siak dzidzius rosnie,rozwija sie prawidlowo i wyciaga z nas wszystko czego potrzebuje.najwiekszy wzrost dziecka jest w drugim trymestrze i dletego najwiecej sie tyje w tym czasie.w trzecim juz tylko sie doskonali i nabiera tluszczyku :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • magdalena Autorytet
    Postów: 1681 1163

    Wysłany: 19 września 2013, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mysle ze wielkosc pecherzyka nie zalezy od tego ile sie je. przeciez nie glodzisz sie prawda? :-)

    dqpri09knl7nzqjn.png
  • magdalena Autorytet
    Postów: 1681 1163

    Wysłany: 19 września 2013, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spokojnie kochana doczekasz sie i Ty brzuszka :-) ja ja jestem w getrach to troche mi idstaje ale wydaje mi sie ze to raczej jest wydety po jedzeniu.
    no sama nie wiem :-) do szczuplych tez nie naleze wiec moze to moj tluszczyk he he ;)

    dqpri09knl7nzqjn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2013, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochans ja jestem w 19tyg (5m-c) i dopiero mi się brzuszek krągli powiedziałabym-jak mówi większosc z mojego otoczenia, ze gdyby nie wiedzieli,ze jestem w ciazy to by nie wiedzieli bo nie widac (jeszcze). dopiero 1kg przytyłam, a należe do takich normalnych lasek, nie za gruba nie za chuda- w sam raz :) nie dołuj się.. odzywiaj sie zdrowo...

  • lusia22 Autorytet
    Postów: 763 328

    Wysłany: 19 września 2013, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też już schudłam 2kg, bo mam cały czas mdłości, a mimo to dzidziuś rośnie jak na drożdżach a mój brzuch jest płaski jak deska, więc się nie przejmuj.

    Boże miej nas w swojej opiece. ,,<3 LENKA <3 - moje malutkie serduszko" <3

    km5stv737gu3576a.png
  • Chiang Mai Autorytet
    Postów: 264 418

    Wysłany: 19 września 2013, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na mdłości krakersy solone i chipsy solone!!!

    wszystkie chudną i nie jedzą - ja wpierniczam jak oszalała!!!

    3i49cwa1t57en9fi.png
  • Lula_w Autorytet
    Postów: 1810 1913

    Wysłany: 19 września 2013, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2014, 19:15


  • Lula_w Autorytet
    Postów: 1810 1913

    Wysłany: 19 września 2013, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2014, 19:15


  • Lula_w Autorytet
    Postów: 1810 1913

    Wysłany: 19 września 2013, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2014, 19:15


  • madzia123 Autorytet
    Postów: 669 398

    Wysłany: 21 września 2013, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na mdłości polecam migdały i herbatę imbirową.apetyt to wam się zacznie w 2 trymestrze;):)

    relg3e5ejwatx9hx.png
  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 21 września 2013, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do 10 tygodnia byłam głodna cały czas - do tego stopnia, że musiałam zacząć zwracać uwagę, o której godzinie jem. Np. czuję głód, ale patrzę na zegarek i od obiadu dopiero godzina minęła, tzn., że nie mogę być jeszcze głodna i zamiast kanapki jem pół jabłka. I przechodziło. Tak jakbym nie umiała odróżnić prawdziwego głodu od takiego ssania w żołądku.

    Teraz już zaczynam jeść normalnie - nie co 2 godziny, a co 3-4. Niestety, jak u wielu z Was, wróciła ochota na słodycze, wcześniej dla mnie nie istniały. Od kawy się odzwyczaiłam, ciekawe, czy mi wróci ochota.

    Przytyłam tylko 1kg, natomiast ogólnie wyglądam grubo, ubrania są ciasne, a brzuch tłusty, a nie ciążowy. Nie rozumiem tego fenomenu, bo wyglądam, jakby przybyło mi przynajmniej z 5 kilo.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • mychowe Autorytet
    Postów: 992 966

    Wysłany: 21 września 2013, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie mdlosci pelna para, pije herbate cytrynowo-imbirowa, czasem pomoga landryny cytrynowe, migdaly i herbatniki. Ja zwolenniczka zdrowego zywienia mam obrzydzenie do zup i salatek a moglabym pozerac pierogi, ziemniaki i makarony. No i ta wrazliwosc na zapachy.. nie do wytrzymania czasem..
    Na zakupach mnie mdli, przed spaniem mnie mdli.. zazdoszcze tym, ktore nie maja objawow jako tako.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    ex2bkrhmvrp7aszy.png>
  • ash Autorytet
    Postów: 1326 1092

    Wysłany: 23 września 2013, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mdłości od rana do wieczora, masakra! Nie mam ochoty na nic, teraz żyję tylko na tostach z serem i zupach.
    Marynowany imbir pochłaniam i trochę mi pomaga na mdłości.

    ug3715nmrb0zdbvc.png

  • ola77 Debiutantka
    Postów: 6 3

    Wysłany: 21 listopada 2013, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem w 7 tyg i nie mam mdłości, trochę spadł mi apetyt, nie chce mi się jeśc. Poza tym nic więcej nie czuję, nawet zmęczenia...aż dziwnie.

    olka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2013, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola77 wrote:
    jestem w 7 tyg i nie mam mdłości, trochę spadł mi apetyt, nie chce mi się jeśc. Poza tym nic więcej nie czuję, nawet zmęczenia...aż dziwnie.


    Oleńko - ja mam podobnie , spadek apetytu , poza tym jakby wzdęcia ;\ i brzusio trochę pobolewa ale to raczej od tych wzdęć :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2013, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja z kolei na początku apetyt miałam wielki ciągle coś zajadałam nawet w nocy mnie ssanie w żołądku dopadało i musiałam pomykać do lodówki, a teraz właśnie apetyt mi zmalał mimo tego staram się jeść tych 5 małych posiłków ale są one już o połowę mniejsze. Może jest tak, że jak na początku się mało jadło to potem za to się nadrabia i na odwrót. Mnie przerażają te kg w ciąży. Żeby tylko je po ciąży zgubić...

    mindusia lubi tę wiadomość

  • mindusia Autorytet
    Postów: 668 435

    Wysłany: 22 listopada 2013, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anielka wydaje mi się że jak kobieta się weżmie po porodzie za swoją linie to bez problemu zrzuci te kg co się nadrobiło w ciąży. Ja mam koleżankę co w ciąży przytyła ok 30kg i zostało jej to bo nic po porodzie w tym kierunku nie robiła chyba wszystko zalezy od indywidualnego podejscia do sprawy. Moja tesciowka sie smiala ze po ciazy nie bedzie mi sie chcialo nic robic i cwiczyc aby te dodatkowe kg zrzucic a ja jej wlasnie pokaze ze sie myli.

    Anielka27 lubi tę wiadomość

    m3sx3e3ky5bi25o3.png
    https://www.maluchy.pl/ci-67721.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ