X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • anka1981 Przyjaciółka
    Postów: 100 22

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale w 7 skończonym?. bo ja siedzę i panikę sieje. bylam panstwowo. to lekarz marudzil ze pecherzyk rozciągnięty nieco. ale jak pooglądal z każdej str to ksztalt sie zmienial. lekarz na nfz to ani wielkości pęcherzyka nie podal ani o zarodku nie wspomnial..m a ja tak vzytam te fora i swiruje.

    ono (*) - 05.2011
    ono (*) - 01.2019
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina_Karola wrote:
    Leira, a ja czytała że to nie zawsze idzie w parze z betą. Najlepiej iść w 7tc na usg, wtedy już powinno być widać. To, że w 5tc widać pęcherzyk to już coś, bo dziewczyny pisały że nie zawsze coś było także super :)

    Tak, ja też czytałam takie bzdury, kiedy lekarka mi powiedziała, że moja ciąża to ciąża pozamaciczna bo przy becie 1000 nie widać jaja w macicy. Wiek ciąży liczony z OM nic nie mówi, bo nie wiesz kiedy była owulacja.

    Do bety 5000 może nie być widać pęcherza, jest to przebadane i opisane w ramach doktoratu zagranicznego naukowca, jak odkopię ten dokument kiedyś to Wam wkleję. U mnie przy becie 2500 nic nie było widać w macicy, usłyszałam, że CP, a tydzień później pojawiło się jajo.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na NFZ ja nawet nie chodzę że względu na sprzęt, często jest tak że coś widzą nie tak a okazuje się że jest wszystko dobrze tylko ich sprzęt zawodzi... ja długo czekałam żeby zobaczyć fasolke a w rezultacie 7t3d wypadło że widziałam fasolke i serduszko więc nie stresuj się, ciąża jest rozwija się na wszystko musi przyjść pora :)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1981 wrote:
    ale w 7 skończonym?. bo ja siedzę i panikę sieje. bylam panstwowo. to lekarz marudzil ze pecherzyk rozciągnięty nieco. ale jak pooglądal z każdej str to ksztalt sie zmienial. lekarz na nfz to ani wielkości pęcherzyka nie podal ani o zarodku nie wspomnial..m a ja tak vzytam te fora i swiruje.

    Nie czytaj bzdur.
    Zbadaj betę i będzie wiadomo czy można się martwić czy nie.

    EDIT: jakiej wielkości był pęcherz? W mm? - spójrz na zdjęcie z USG, powinno być napisane, nawet jak nic lekarz nie powiedział.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2019, 21:08

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • anka1981 Przyjaciółka
    Postów: 100 22

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    uufff to tydzien przeczekam
    dzis po prostu mam dzień dobrego samopoczucia.zero zgagi. zero nudnosci. zero bólów kolo więzadeł. normalnie Werwa i energia
    i no martwie się.bo moze ja juz nudnosci poważne powonnam miec. a nie było i minelo....

    ono (*) - 05.2011
    ono (*) - 01.2019
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1981 wrote:
    uufff to tydzien przeczekam
    dzis po prostu mam dzień dobrego samopoczucia.zero zgagi. zero nudnosci. zero bólów kolo więzadeł. normalnie Werwa i energia
    i no martwie się.bo moze ja juz nudnosci poważne powonnam miec. a nie było i minelo....

    Nudności możesz nie mieć w ogóle (czego szczerze Ci życzę ;) ). U mnie jakiekolwiek objawy pojawiły się chyba w 8 tygodniu, a potem już zdychałam do 2 trymestru, tak więc spokojnie. Wrzuć na luz, stres nie sprzyja ciąży, a lekarze niestety często niepotrzebnie stresują pacjentki, albo wykazują się rażącą niekompetencją. Nigdy nie wierz żadnemu na słowo, zawsze dopytuj o wszystko, każ sobie pokazywać na USG i tłumaczyć, a także zawsze potwierdzaj każdą złą diagnozę u innego lekarza. Mnie wysłała lekarka do szpitala na usunięcie ciąży pozamacicznej, której nie miałam, więc z dystansem do nich ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • anka1981 Przyjaciółka
    Postów: 100 22

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie dostalam zdj usg i nie podal mi wielkosci pęcherzyka. o zarodku czu pęcherzyku zoltkowym to nie wspomnę.
    bete robilam 2 tyg temu. co dwa dni 714-1220-2640. tydz później bylam na tym usg.

    ono (*) - 05.2011
    ono (*) - 01.2019
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1981 wrote:
    nie dostalam zdj usg i nie podal mi wielkosci pęcherzyka. o zarodku czu pęcherzyku zoltkowym to nie wspomnę.
    bete robilam 2 tyg temu. co dwa dni 714-1220-2640. tydz później bylam na tym usg.

    Przy takiej becie to nie dziwne, że nie było widać zarodka :)
    Przyrosty piękne, widać, że ciąża młoda i dopiero się rozwija - na bank miałaś nieco przesuniętą owulację, przypuszczam, że koło 5-7 dni. Bazując na tym co wiemy to myślę, że, na kolejnym USG, spokojnie będzie zarodek i pewnie akcja serca. Jak dla mnie wszystko wygląda bardzo standardowo i ciąża rozwija się prawidłowo, naprawdę nie ma powodu do stresu.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • anka1981 Przyjaciółka
    Postów: 100 22

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    akurat owu mam regularną i cykle jak zegarek 26 dni. w
    ew jeden w te lub w tamte. ostatni okres 18.11. owu przypadła między 30.11 a 02.12

    ono (*) - 05.2011
    ono (*) - 01.2019
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1981 wrote:
    akurat owu mam regularną i cykle jak zegarek 26 dni. w
    ew jeden w te lub w tamte. ostatni okres 18.11. owu przypadła między 30.11 a 02.12

    To dobrze, daje to lepszy obraz sytuacji. Tyle, że też trzeba brać pod uwagę, że do zapłodnienia może dojść kilka dni przed lub po owulacji i dlatego właśnie często są takie rozbieżności, ale naprawdę, w Twojej sytuacji, na tą chwilę wszystko wygląda OK, więc nie stresuj się, już niedługo zobaczysz zarodek i pewnie usłyszysz serduszko, uszy do góry :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • anka1981 Przyjaciółka
    Postów: 100 22

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to ide spac spokojnie. po tylu latach to mam sie zagotować.
    moj tylko pisze- nie panikuj nie siedz na forach.nie czytaj o tragedia ch
    łatwo mowic

    ono (*) - 05.2011
    ono (*) - 01.2019
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1981 wrote:
    to ide spac spokojnie. po tylu latach to mam sie zagotować.
    moj tylko pisze- nie panikuj nie siedz na forach.nie czytaj o tragedia ch
    łatwo mowic

    Przechodziłam to samo, wiem, że jest stres, ale naprawdę u Ciebie to wygląda OK. U mnie w pierwszej ciąży nastraszyli mnie tą cholerną CP, zupełnie bezpodstawnie, a w drugiej miałam krwawienia i krwiaka w macicy. A u Ciebie normalnie się rozwija ciąża, nie ma co czytać jakichś dziwnych historii, bo na ich podstawie to i raka u siebie zdiagnozujesz :P

    zwichrowana lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • anka1981 Przyjaciółka
    Postów: 100 22

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    leira a jeszcze jedno pytanie. mój pecherzyk na usg z jednej str byl okragy a z drugiej jak sie pokrecilam taki troche rizciagniety. lekarz mowil ze nie jest super ze nie jest okrągły.
    dobrze się czuje poczytam teraz o pecherzykach nueregularnych i ZONK BOSZE!

    ono (*) - 05.2011
    ono (*) - 01.2019
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 2 stycznia 2019, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka1981 wrote:
    leira a jeszcze jedno pytanie. mój pecherzyk na usg z jednej str byl okragy a z drugiej jak sie pokrecilam taki troche rizciagniety. lekarz mowil ze nie jest super ze nie jest okrągły.
    dobrze się czuje poczytam teraz o pecherzykach nueregularnych i ZONK BOSZE!

    Wpisz sobie w google "pęcherzyk ciążowy" i będziesz w szoku jakie są kształty - nawet banany i wszystko jest OK. Nie szukaj sobie problemów na siłę :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Julka15 Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od świat nie mogę dostać się do lekarza bo ciągle go nie ma. Dziś poszłam prywatnie bo mam pakiet z pracy i chciałam tylko potwierdzenia ciąży i skierowanie na usg. Dostałam potwierdziła ciążę ale wpakowala mi książeczkę ciąży i skierowanie na badania które kosztowały by mnie 260zl w sumie. Czy ja mogę już do niej nie iść a z ta książeczka iść do swojego i u niego się leczyć i robić badania na NFZ czy musze juz chodzić do niej??

    Julka15
  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka możesz iść do jakiego chcesz lekarza :)

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 3 stycznia 2019, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka15 wrote:
    Od świat nie mogę dostać się do lekarza bo ciągle go nie ma. Dziś poszłam prywatnie bo mam pakiet z pracy i chciałam tylko potwierdzenia ciąży i skierowanie na usg. Dostałam potwierdziła ciążę ale wpakowala mi książeczkę ciąży i skierowanie na badania które kosztowały by mnie 260zl w sumie. Czy ja mogę już do niej nie iść a z ta książeczka iść do swojego i u niego się leczyć i robić badania na NFZ czy musze juz chodzić do niej??

    Na NFZ nawet nie musisz się przyznawać, że masz książeczkę, założy Ci swoją.

    Julka15 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobilam do 8 tygodnia dziecko ma już 15.9 mm i serduszko bije 167 na min. Modlę się by spokojnie dorwać do końca ciąży wada okazała się mała bez przegrody

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2019, 10:46

    Leira, Dargol, Julka15 lubią tę wiadomość

    27a73b5519.png
  • Julka15 Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam na usg i nie wiem co myśleć.. opis: Położenie w jamie macicy. W przodozgietym trzonie macicy uwidoczniono pojedynczy pęcherzyk ciążowy ze słabym odczynem doczesnowym GS 8.4mm z przysciennym śladem pęcherzyka zoltkowego YS 2.5mm

    Julka15
  • MOJE Autorytet
    Postów: 1101 671

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka ja ci niestety nie pomogę. Widzę że cykl miałyśmy podobnie. Mój zaczął się 28.11 i oby skończył się we wrześniu. Ja na wizytę idę w Poniedzialek. Również bardzo się boję. Ale widzisz pęcherzyk jest to najważniejsze. Może owulka była późno i ciąża jest młodziutka.

    7.02.2019 NASZE dwa Aniołki odeszły w 11 tygodniu :(
    👰 36 LAT
    AMH 17.11 (1.05-55)
    AMH (2021 rok) 25.2
    ANGELIUS- zabieg jajniki i reszta u mnie ok.

    🧑37 LAT
    Nasienie słabe 09.2021
    Liczba plemników 12 mln :( ( norma od 39 mln)
    Morfologia 2%
    Lepkość za duża
    Starania o dzieciątko od 9 lat 😔😔😔

    Nasienie 03.2022 😰😰😰
    Liczba 6,9
    Morfologia 2%
    09.2023
    Za mała ilość żeby zrobić morfologię 😭
    07.12.2023 zabieg żylaków powrózka nasiennego 🙏
    CZEKAMY NA CIEBIE MALUSZKU ❤️❤️
‹‹ 280 281 282 283 284 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ