X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Jessivw98 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czytam na Internecie i wpadłam na taki wpis jednej z dziewczyn pozwoliłam sobie skopiować i chyba beta powinnam powtórzyć do 2 tyg być może teraz jest za wcześniej

    Wpis od jednej kobitki :
    ja zrobiłam to badanie jak byłam między 1 a 2 tyg. ciąży i wynik miałam bardzo dziwny 0,163 nikt nie umiał mi powiedzieć co to oznacza a za 2 tygodnie okazało się po kolejnym badaniu że jestem w 4 tygodniu ciąży



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2018, 20:12

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja uważam że powinnaś zrobić betę za tydzień i będziesz mieć wszystko jasne, dla pewności także możesz wykonać jeszcze test ciążowy za 2 dni i zobaczyć czy jest ta 2 kreska czy nie. taka sytuacja jak u Ciebie że masz 2 kreski ale ta druga jest słaba może oznaczać że ciąża jest bardzo wczesna i rzeczywiście poziom hcg dopiero zaczyna się podnosić ( u mnie tak było, testy pozytywne ledwo widoczne, beta też praktycznie zero a ciąża jak widać jest) albo testy pozytywne a beta negatywna może oznaczać ciążę biochemiczna więc na spokojnie powtórz wynik z krwii za parę dni

    Jessivw98 lubi tę wiadomość

  • Jessivw98 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę też nad rozwiązaniem żebym na siłę wepchnąć się do ginekologa w pon
    Ale jeśli nie to
    Tak zrobię dzięki za pomoc po informuje co i jak :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myślę że pójście do ginekologa nic Ci nie da, na tym etapie zupełnie nic nie zobaczy

  • Julka15 Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie się wydaje ze 10 dni po owulacji to za wcześnie samo zapłodnienie i zagnieżdżenie z tego co mi wiadomo może trwać nawet do 12 dni

    Jessivw98 lubi tę wiadomość

    Julka15
  • Julka15 Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No chyba ze sie mylę. .

    Jessivw98 lubi tę wiadomość

    Julka15
  • Jessivw98 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie masz rację wiesz po prostu nie wiem co robić Sylwester się zbliża A idę że swoim M na zabawę wiadomo z czym się wiąże Alko i te sprawy dla mnie to nie problem ale z 6 nas będzie to podejrzane będą pytać A jak narazie to są trudne pytania bo ani pewności ani wykluczenia :/

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka15 wrote:
    Dziękuję wam bardzo. Zrobiłam dziś drugie bo jutro laboratorium zamknięte i dopiero po nowym roku mogła bym zrobić. Niby mam syna ma 12 lat więc przechodziłam to już ale czuje się zielona jak w pierwszej ciąży. Swoją drogą miała któraś z was już jakieś objawy w tym czasie? Ja oprócz bólu piersi i napadów głodu nie czuje kompletnie nic.

    Na tym etapie to norma. Potem dojdą bóle "menstruacyjne" i kłucie w jajnikach + mdłości/wymioty.

    speakyourmind93 wrote:
    Leira, ja mialam OM 29.11, 23.12 wyszedł mi pozytyw, usg u mojego lekarza dopiero 15.01... jestem po przejściach,wiec sie boje i chcialam umowic sie na pon lub srode do lekarza na miejscu, zeby chociaz potwierdził ze jest pecherzyk... to bedzie 4+5 lub 4+7 tc. Chyba cokolwiek uwidzi lekarz,co?:)

    Wiek ciąży liczony od OM nie jest wyznacznikiem "czy coś będzie widać", tylko beta HCG - jeśli będzie niska, np. 300 to zapewniam, że nic nie będzie widać na USG, a samo jajo w macicy może się pojawić do nawet wartości bety ok. 5000 mUI/ml więc lepiej iść później na USG niż za wcześnie i niepotrzebnie się stresować. U mnie w pierwszej ciązy przy becie 2500 mUI/ml nic nie było widać w macicy.

    Smutnamiss wrote:
    Miałam usg dziecko żyje 5mm i tętno 130. Macica dwurożna... I znowu stres.

    Czemu stres? Wiele kobiet ma taką macicę (nawet są wątki na tym forum) i wszystko jest OK. A propos wątków na forum to zajrzyj do "podwójna macica", chyba w dziale problemy i komplikacje - tam są historie dziewczyn i z podwójną macicą i z dwurożną.

    Julka15 wrote:
    Odebrałam bete wczoraj 187 dziś 270.

    Przyrost super, ale widać, że ciąża młoda, więc spokojnie 1,5 -2 tygodni odczekaj do USG :)

    Jessivw98 wrote:
    Cześć dziewczyny śledzę te forum od jakiegoś czasu wiec mysle ze nawet do glupiej świadomości jestescie mi wstanie pomoc byłam dziś na badaniach z krwi wyszło mi 0.163 powiedzmy ze jestem okolo 10 dni po owu stosunki byly przed po i w trakcie ,nie umiem tego ogarnąć może z tych nerwów albo złego samopoczucia nie ukrywam ze bardzo pragniemy mieć dzidzi u mnie z okresem jest nie regularnie ale szło odczuć kiedy miałam owulacji obserwowałam swoje ciało testy owu poszły w ruch! No i się udało przynajmniej takiej myśli jestem ostatnie parenascie dni sa słabymi do mnie, wzrost wagi piersi brodawki brzuch wzdzety metaliczny posmak A od dwóch dni bol głowy i bym zapomniała testy robiłam 3 z 4 wyszły mi z delikatną słabą kreska możliwe że to wcześniej jeszcze ale mam problem bo się zbliża Sylwester pomimo że nie pije to wiadomo do lekarza na pewno idę po nowym roku kobitki dzięki wielkie za jaka kolewiek odp ;)

    GRATULACJE - testy pozytywne więc jesteś w ciąży :)

    Pośpieszyłaś się z tą betą (robiłaś total HCG czy beta HCG?) - wyszła niska, ale skoro testy pokazują kreskę, nawet jeśli bladą, to jest to ciąża i zapewne beta przyrosła od tej niewielkiej wartości do min. 10 mUI/ml skoro wyłapał ją test. Powtórz to badanie dla pewności, ale sprawdź, czy to beta HCG czy Total HCG i zadbaj o to, żeby było to badanie BETA HCG. U Ciebie nie ma się co śpieszyć z wizytą bo ciąża zbyt młoda. 2 tygodnie do spokojnie odczekaj do USG. Nie pij, dbaj o siebie. Zadbaj o kwas foliowy, chociaż polecam naturalny kwas foliowy z owoców, np. z wyciskanego soku z pomarańczy (poczytaj o tym w necie, jest tego sporo) niż syntetyczny, ale zrobisz jak uważasz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2018, 21:44

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Jessivw98 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira dziękuję serdecznie oby było po mojej myśli i twojej :) badanie nazwa co pisze na wynikach to HCG ilościowo :)
    Poczekam z następnymi badaniami myślę że nie oszaleje A na sylwku tylko soczek:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2018, 21:51

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jessivw98 wrote:
    Leira dziękuję serdecznie oby było po mojej myśli i twojej :) badanie nazwa co pisze na wynikach to HCG ilościowo :)

    Ano właśnie - zagadka wyjaśniona ;)
    Następnym razem zrób beta HCG :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jessivw98 wrote:
    Poczekam z następnymi badaniami myślę że nie oszaleje A na sywlku tylko soczek:)

    Zadbaj tylko o to, żeby nie był to kupny sok bo są one pasteryzowane i bezwartościowe, albo słodzone cukrem. Rób sama i do tego celu stosuj BIO pomarańcze, czyli takie, które nie były konserwowane po zerwaniu toksynami - są one niesamowicie szkodliwe dla dorosłego, a co dopiero dla malucha. Jest też wiele innych naturalnych (warzywnych i owocowych) źródeł kwasu foliowego - postudiuj temat, mi brakowało tej wiedzy w pierwszej ciąży i brałam syntetyczny :/ W kolejnej ciąży już nie popełnię tego błędu.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Jessivw98 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja cos pokrecilam czy pani ktora mnie obslugiwala powiedzialam wyraznie ze beta hcg

  • Jessivw98 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Zadbaj tylko o to, żeby nie był to kupny sok bo są one pasteryzowane i bezwartościowe, albo słodzone cukrem. Rób sama i do tego celu stosuj BIO pomarańcze, czyli takie, które nie były konserwowane po zerwaniu toksynami - są one niesamowicie szkodliwe dla dorosłego, a co dopiero dla malucha. Jest też wiele innych naturalnych (warzywnych i owocowych) źródeł kwasu foliowego - postudiuj temat, mi brakowało tej wiedzy w pierwszej ciąży i brałam syntetyczny :/ W kolejnej ciąży już nie popełnię tego błędu.


    Wezmę pod uwagę! :)

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jessivw98 wrote:
    To ja cos pokrecilam czy pani ktora mnie obslugiwala powiedzialam wyraznie ze beta hcg

    To już nie ma znaczenia kto pokręcił, po prostu przypilnuj tego następnym razem ;)

    Jessivw98 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w laboratorium nie ma samej bety. Ale pamiętam swój wynik we wcześniejszej ciąży - 1,25 i wtedy myślałam że skoro mniej niż 5 to nie ma ciąży. Tydzień później dwie kreski na teście i Pani w laboratorium powiedziała, że powyżej 1 hcg oznacza że doszło do zapłodnienia, ale dopiero od 5 w laboratorumium mają granicę ciążową :)
    Dlatego może tmbyc różnie. Mimo wszystko dziwi mnie ze testy "sikane" wychodzą a z krwi nie... Zazwyczaj jest odwrotnie. Ale może to wyjątek potwierdzający regułę? Nie jedne cuda widziałam/czytałam tu na forum. Powodzenia!

    Jessivw98 lubi tę wiadomość

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
  • Julka15 Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a powiedzcie mi jak to jest na wczesnych początkach z sexem? Wolno? Nie wolno? Jak myślicie?

    Julka15
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my do końca 3 miesiąca nie możemy... ale jeśli nic nie stoi. a przeszkodzie to jak najbardziej, choć czytałam gdzieś że czasem lepiej odpuścić na początku aby wszystko się dobrze rze zagniezdzilo

    Karolina_Karola, Julka15 lubią tę wiadomość

  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nana1 już widziałam twoje wcześniejsze komentarze widzę że masz podobnie jak ja po wcześniejszej stracie do 3mc nici z sexu. I choć byłam nazywana przez partnera nimfomanką, to teraz po 2 kreskach odeszła mi chęć bo strach ją zastąpił. Ale w sumie to już tylko 6 tygodni i będzie zielone światło :)

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie tak, i dodatkowo tak jak piszesz ja na początku ciąży nie miałam tak jak inne parcia na sex więc przeciwnie spadek libido na maxa...

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 29 grudnia 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka15 wrote:
    Dziewczyny a powiedzcie mi jak to jest na wczesnych początkach z sexem? Wolno? Nie wolno? Jak myślicie?

    Jak ciąża nie jest zagrożona to nie ma żadnych przeciwwskazań.

    Julka15 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
‹‹ 278 279 280 281 282 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ