X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według OM w 7 tygodniu mam iść na usg, większość dziewczyn tez radzi nie wcześniej niż w 6. Może już będzie u Ciebie widać pęcherzyk, ale może nie będzie jeszcze serduszka i będziesz za tydzień lub dwa iść ponownie. Ale może wypowiedzą się te kobitki co już mają usg z widocznym serduszkiem i tętnem, który to był tydzień ciąży.
    Niby usg dopochwowe jest bezpieczne w ciąży, moja położna mówiła jednak żeby nie "grzebać" tam jak nie trzeba. Ja akurat straciłam już jedną ciążę, i przy niej badali mnie 2/3 razy dziennie w szpitalu i nie chcę już tego przechodzić ponownie. Oczywiście chciałam już iść 4.01 na badanie, jednak chyba dobrze zrobiłam wybierając termin późniejszy aby zobaczyć już serce :)
    To chyba kiedy iść powinno zależeć od Ciebie, ale przy niskim HCG (nie nie jest niski jak na czas po owulacji, także spokojnie) i wczesnej ciąży nic tam możesz nie zobaczyć i się tylko zestresujesz.

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss nie wiem niestety nic, czytałam coś na necie, ale ponoć to jest wada genetyczna i co wcześniej jej ten lekarz nie widział? Coś masz jakiegoś dziwnego ginekologa, bo serio jego podejście mnie bulwersuje ...

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina_Karola wrote:
    Według OM w 7 tygodniu mam iść na usg, większość dziewczyn tez radzi nie wcześniej niż w 6. Może już będzie u Ciebie widać pęcherzyk, ale może nie będzie jeszcze serduszka i będziesz za tydzień lub dwa iść ponownie. Ale może wypowiedzą się te kobitki co już mają usg z widocznym serduszkiem i tętnem, który to był tydzień ciąży.
    Niby usg dopochwowe jest bezpieczne w ciąży, moja położna mówiła jednak żeby nie "grzebać" tam jak nie trzeba. Ja akurat straciłam już jedną ciążę, i przy niej badali mnie 2/3 razy dziennie w szpitalu i nie chcę już tego przechodzić ponownie. Oczywiście chciałam już iść 4.01 na badanie, jednak chyba dobrze zrobiłam wybierając termin późniejszy aby zobaczyć już serce :)
    To chyba kiedy iść powinno zależeć od Ciebie, ale przy niskim HCG (nie nie jest niski jak na czas po owulacji, także spokojnie) i wczesnej ciąży nic tam możesz nie zobaczyć i się tylko zestresujesz.
    Ciąża 6 tydz i 5 dzień na usg jest 6 tydz i 2 dzień wg Om 7 tydz i 4 dzień

    27a73b5519.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina_Karola wrote:
    Smutnamiss nie wiem niestety nic, czytałam coś na necie, ale ponoć to jest wada genetyczna i co wcześniej jej ten lekarz nie widział? Coś masz jakiegoś dziwnego ginekologa, bo serio jego podejście mnie bulwersuje ...
    Poszukam innego lekarza miliony razy miałam usg nikt nic nie wykrył a ja tak się boję o dziecko

    27a73b5519.png
  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytaj opinie na znanylekarz.pl tam też możesz umówić wizytę przez internet. Jak nie widział wcześniej żaden lekarz pomimo wielu usg to może to kolejna pomyłka tego twojego ginekologa?

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja liczyłam ciążę od owulacji ponieważ miałam ja późno w 24 dniu cyklu dlatego nie ma sensu tak szybko chodzić na usg... chyba że miałaś monitorowany cykl i wiesz kiedy na 100% mialas owulacje i mogłaś zajść w ciążę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2018, 15:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss wrote:
    Miałam usg dziecko żyje 5mm i tętno 130. Macica dwurożna... I znowu stres.
    nie stresuj się... szczerze to ja bym od razu zmieniła lekarza... Bo gdybyś go posłuchała już byś w ciąży nie była bo brała byś leki na oczyszczenie więc i ta dwurozna macica może być wynikiem bledy badania skoro nikt wcześniej tego nie widział nagle wyszło to w ciąży? dziwna sprawa...

  • Julka15 Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam bete wczoraj 187 dziś 270. Wydaje mi się ze to jakiś konowal a nie lekarka dopasuje się Bóg wie czego. Ja na twoim miejscu poszła bym na konsultacje do innego lekarza tak jak pisze nana1. Mnie 12 lat temu lekarka kazała jechać w 3 mies do szpitala bo ciąża zagrożona. Zmieniłam lekarza i wszystko do końca było ok. Jak się później okazało ta sama dr wysyłala mame mojej koleżanki na operację olbrzymich miesniakow bez robienia usg ktorych wogole nie było. .

    Julka15
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta rośnie to dobry znak. Pójdę do innego lekarza i skonsultuje to bo nikt wcześniej nic nie widział

    nana1 lubi tę wiadomość

    27a73b5519.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss wrote:
    Beta rośnie to dobry znak. Pójdę do innego lekarza i skonsultuje to bo nikt wcześniej nic nie widział

    zdecydowanie... i zrób to jak najszybciej :)

  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po nowym roku przejdę się do innego gina może trochę uspokoi

    27a73b5519.png
  • Julka15 Koleżanka
    Postów: 38 13

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss wrote:
    Po nowym roku przejdę się do innego gina może trochę uspokoi
    Jestem przekonana ze będzie dobrze. Najlepiej w Twoim przypadku może byłoby udać się do poradni przyszpitalnej.Do tego czasu dbaj o siebie. Serduszko bije jest życie :)

    Julka15
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciąża sama w sobie ok pęcherzyk okrągły serduszko bije 130 uderzeń i 5,4mm tylko teraz rewelacja z macicą mnie dobiła. Boję się cieszyć najpierw spłaszczony pęcherzyk potem puste jajo teraz macica dwurożna i lekarka ciągle o poronieniu..

    27a73b5519.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka15 wrote:
    Jestem przekonana ze będzie dobrze. Najlepiej w Twoim przypadku może byłoby udać się do poradni przyszpitalnej.Do tego czasu dbaj o siebie. Serduszko bije jest życie :)
    Pójdę do przyszpitalnej i jakiegoś lekarza ogarnę na prowadzenie ciąży

    27a73b5519.png
  • Jessivw98 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny śledzę te forum od jakiegoś czasu wiec mysle ze nawet do glupiej świadomości jestescie mi wstanie pomoc byłam dziś na badaniach z krwi wyszło mi 0.163 powiedzmy ze jestem okolo 10 dni po owu stosunki byly przed po i w trakcie ,nie umiem tego ogarnąć może z tych nerwów albo złego samopoczucia nie ukrywam ze bardzo pragniemy mieć dzidzi u mnie z okresem jest nie regularnie ale szło odczuć kiedy miałam owulacji obserwowałam swoje ciało testy owu poszły w ruch! No i się udało przynajmniej takiej myśli jestem ostatnie parenascie dni sa słabymi do mnie, wzrost wagi piersi brodawki brzuch wzdzety metaliczny posmak A od dwóch dni bol głowy i bym zapomniała testy robiłam 3 z 4 wyszły mi z delikatną słabą kreska możliwe że to wcześniej jeszcze ale mam problem bo się zbliża Sylwester pomimo że nie pije to wiadomo do lekarza na pewno idę po nowym roku kobitki dzięki wielkie za jaka kolewiek odp ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2018, 19:28

  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HCG poniżej 1 dobrze odczytuję to co napisałeś? Jeśli tak to ciąży brak. Tylko jak w takim razie testy o czułości przy najmniej 10 coś wykazują? Może błąd laboratorium lub wadliwy test?

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale też dziwi mnie taki wynik długi po przecinku zazwyczaj do 2 miejsc laboratoria podają...

    Jessivw98 lubi tę wiadomość

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
  • Jessivw98 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co przestudiowalam na Internecie też mnie to dziwi ja się na tym nie znam chętnie bym przesłała zdj ale nie wiem czy tu idzie

  • Jessivw98 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że testy nie mogą być wadliwe były różnej czułości tej najmniejszej i tej większej sama się zastanawiam nie daje mi spokoju najbardziej ten wynik z bety

  • Jessivw98 Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 28 grudnia 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Ci też taka ciekawostka że moja psiapsi robiła testy które jej dawały negatywny lub słabe kreski była pewna że nie jest w ciazy A na usg się okazało że jest na początku 2 też takich rzeczy nie rozumie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2018, 19:39

‹‹ 277 278 279 280 281 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ