beta hcg
-
WIADOMOŚĆ
-
kowieczka wrote:Jutro znowu robie po 72h razem z progesteronem, zobaczymy co bedzie... Znalazlam inne laboratorium, jak myslisz zmieniac teraz monitorowanie na sama beta hcg czy zostac juz przy total?
Nie umiem Ci dokładnie odpowiedzieć na to pytanie. Nie wiem jak dokładnie zmienia się HCG Total wraz z rozwojem ciąży. Na podstawie bety umiem powiedzieć znacznie więcej. Być może robienie kolejnych badań u Ciebie w ogóle już nie ma sensu, skoro wiemy, że jest przyrost to super i teraz czas na USG?
-
Leira wrote:Nie umiem Ci dokładnie odpowiedzieć na to pytanie. Nie wiem jak dokładnie zmienia się HCG Total wraz z rozwojem ciąży. Na podstawie bety umiem powiedzieć znacznie więcej. Być może robienie kolejnych badań u Ciebie w ogóle już nie ma sensu, skoro wiemy, że jest przyrost to super i teraz czas na USG?
-
Witajcie, podaje swoje wyniki bety:
12.01, g 17, beta 40
14.01, g 7, beta 59
16.01, g 7, beta 123
18.01, g 9, beta 244
20.01, g 8, beta 390
Myslicie, ze powinnam sie martwic tym ze ostatni przyrost jedynie 60%? Czy znacie takie przypadki, ktore nie skoczyly sie najgorszym scenariuszem?? -
nick nieaktualnyTomaszesia wrote:Witajcie, podaje swoje wyniki bety:
12.01, g 17, beta 40
14.01, g 7, beta 59
16.01, g 7, beta 123
18.01, g 9, beta 244
20.01, g 8, beta 390
Myslicie, ze powinnam sie martwic tym ze ostatni przyrost jedynie 60%? Czy znacie takie przypadki, ktore nie skoczyly sie najgorszym scenariuszem??
troszkę słaby ten przyrost ale nie martw się na zapas, sprawdź betę jeszcze ze dwa razy jak będzie poniżej normy udaj się do lekarza -
kowieczka wrote:Dzisiaj hcg 555,5 wiec przyrost jest choc szalu nie ma, sprobuje zrobic w sb i pn bete i zobacze co z tym przyrostem faktycznie jest. Tymbardziej ze Tsh z dzis mam 3,15 wiec o wiele za duzo... A progesteron 15,15. Boje sie o ta ciaze bo jestem mocno obciazona: endometrioza, przyrosniety jajnik do macicy i to ten z ktorego mialam ovu, prawy w zasadzie nie funkcjonuje po operacji... Leira dziekuje za wszelkie info od Ciebie
Hej i jak u Ciebie sytuacja? -
Leira wrote:Hej i jak u Ciebie sytuacja?
-
kowieczka wrote:Hej pisalam wczoraj w drugim watku o hcg. W pon byl przyrost marny bo z 555 na 886 po 4 dniach, progesteron fatalny kolo 9 i plamienia. Plan jest taki zeby powtorzyc hcg i progesteron w czw, a w pon mam kolejne usg zeby zobaczyc czy jest zarodek. Dzis jakby plamienia prawie ustaly po wprowadzeniu luteiny 2x1 i duphastonu 3x1. Pytanie czy taki spadek progesteronu mogl spowodowac taki slaby przyrost Hcg? Czy to nie ma az takiego wplywu? Druga sprawa to moj pecherzyk ciazowy jest nieregularny co tez martwi moja dr... Czy ktos z was mial problemy z ksztaltem pecherzyka? Oczekiwanie na to wszystko to jakis dramat...08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
-
Ja na początku ciąży też miałam nieregularny i długo był pusty. Zakładała nawet temat na forum, plamienia trwały cały początek ciąży co 3 dni byłam na izbie przyjęć jutro zaczynam 11 tydz. Słaby progesteron nie pozwala się ciąży rozwijać. Ja miałam kosmiczne dawki 3 razy takie jak ty.
Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2019, 12:48
kowieczka lubi tę wiadomość
-
Smutnamiss wrote:Ja na początku ciąży też miałam nieregularny i długo był pusty. Zakładała nawet temat na forum, plamienia trwały cały początek ciąży co 3 dni byłam na izbie przyjęć jutro zaczynam 11 tydz. Słaby progesteron nie pozwala się ciąży rozwijać. Ja miałam kosmiczne dawki 3 razy takie jak ty.
-
Progesteron miałam bardzo niski 0,92 brałam już go od połowy cyklu bo dramatyczny wynik (miał to być cykl bez owu a zaszłam) , przyrost badalam raz i ten pierwszy był ok potem robili mi betę w szpitalu ale co kilka dni więc ciężko przeanalizować pamiętam że ostatni był koło 60 proc ciężko powiedzieć co było dalej i między tym bo nie badałam. Jak już widać było pęcherzyk to tylko na tym się skupiłam. Pierwsze usg pęcherzyk ładny drugie już nieregularny i pusty. Co byłam w szpitalu to lekarz mówił że pusto a w tamten piątek dziecko już ponad 3 cm. To loteria z tą ciążą nie badaj tej bety chyba że lekarz każe i po prostu rób usg. Ono więcej powie.
A co do plamień to zaliczyłam 2 razy żywą krew i 3 razy brunatne za każdym razem nic nie stwierdziliWiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2019, 15:13
buba123 lubi tę wiadomość
-
kowieczka wrote:Hej pisalam wczoraj w drugim watku o hcg. W pon byl przyrost marny bo z 555 na 886 po 4 dniach, progesteron fatalny kolo 9 i plamienia. Plan jest taki zeby powtorzyc hcg i progesteron w czw, a w pon mam kolejne usg zeby zobaczyc czy jest zarodek. Dzis jakby plamienia prawie ustaly po wprowadzeniu luteiny 2x1 i duphastonu 3x1. Pytanie czy taki spadek progesteronu mogl spowodowac taki slaby przyrost Hcg? Czy to nie ma az takiego wplywu? Druga sprawa to moj pecherzyk ciazowy jest nieregularny co tez martwi moja dr... Czy ktos z was mial problemy z ksztaltem pecherzyka? Oczekiwanie na to wszystko to jakis dramat...
Co do pęcherzyka to wpisz sobie w google grafikę "pęcherz ciążowy" i obejrzyj fotki. Kształty są różne, od idealnie okrągłych do bananów i ciąże są OK. Wiele też zależy od umiejscowienia pęcherzyka w macicy i kąta pod jakim wprowadzana jest głowica USG. Tym bym się akurat najmniej przejmowała.
Progesteron niski, ale bierzesz leki, więc trzeba wierzyć, że będzie dobrze -
Witam. Jestem w 4 tygodniu ciąży licząc od owulacji. Wczoraj przy okazji bycia w przychodni wykonałam badanie krwi na progesteron i beta hcg. Mój wynik dla progesteronu to 20,70 (norma 2,8-147,3 ng/ml), hcg 6829 mIU/ml (norma 1-10 tydzień 202 - 231 000). Czy wyniki są do zniesienia? Proszę nie krzyczeć to moja pierwsza wymarzona ciąża
Niestety kolejne badanie będę mogła powtórzyć najwcześniej w środę, a do ginekologa za tydzień, a martwię się, że poziom bety jest zbyt duży, a progesteron mógłby być większy.
Pozdrawiam. -
gosix92 wrote:Witam. Jestem w 4 tygodniu ciąży licząc od owulacji. Wczoraj przy okazji bycia w przychodni wykonałam badanie krwi na progesteron i beta hcg. Mój wynik dla progesteronu to 20,70 (norma 2,8-147,3 ng/ml), hcg 6829 mIU/ml (norma 1-10 tydzień 202 - 231 000). Czy wyniki są do zniesienia? Proszę nie krzyczeć to moja pierwsza wymarzona ciąża
Niestety kolejne badanie będę mogła powtórzyć najwcześniej w środę, a do ginekologa za tydzień, a martwię się, że poziom bety jest zbyt duży, a progesteron mógłby być większy.
Pozdrawiam.
Witaj,
Beta jest super - możesz śmiało iść na USG, powinien być widoczny pęcherz w macicy, przy takiej wartości bety jaką masz (>5000 mIU/ml). Progesteron też bardzo dobry. W pierwszym trymestrze nie powinien przekraczać 90, więc nie sugeruj się normą z laboratorium.
Daj znać po USG -
Ja dziś miałam prenatalne i jest tachykardia 181 plus słabo wypełniony pęcherz moczowy tu mam wpisaną patologię. Kość nosowa jest i przeziernosc 1.Tylko dziś powinien być 13 tydz i 4 dzień a usg pokazało 12 tydz i 1 dzień eh tragedia
Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 lutego 2019, 16:14
-
Smutnamiss wrote:Ja dziś miałam prenatalne i jest tachykardia 181 plus słabo wypełniony pęcherz moczowy tu mam wpisaną patologię. Kość nosowa jest i przeziernosc 1.Tylko dziś powinien być 13 tydz i 4 dzień a usg pokazało 12 tydz i 1 dzień eh tragedia
Nie rozumiem. Przecież wypełnienie pęcherza zależy od tego czy mały siusiał czy nie? A jeśli chodzi o wiek ciąży to za absolutnie normalne przyjmuje się odchylenie od terminu OM w granicach 2 tygodni. Mało tego - jeśli USG genetyczne pokazuje termin porodu rozbieżny od terminu liczonego z OM więcej niż tydzień to jako prawidłowy TP przyjmuje się ten z USG genetycznego.