X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 6 lipca 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmalibu wrote:
    A ja nie jeżdżę do pracy bo mam l4 😂 Autem jeżdżę dużo. Od 2 tygodni czuję się już lepiej więc spaceruję z mężem i synem. Byliśmy nawet na rowerze. Wszystko jest ok😉 Maluchy w brzuchu naprawdę mają dobra amortyzację. Kiedyś czytałam czy orgazm jest bezpieczny dla malucha i też znalazłam, że skurcze to dla niego przyjemne kołysanie. Więc myślę, że nie ma co popadać w paranoje.
    A jezdzilas też na początku ciąży?

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 6 lipca 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auricomka wrote:
    A jezdzilas też na początku ciąży?
    Tak, do 10tc dojeżdżalam autem, po drodze syna do żłobka. Nie mam daleko, ale dziennie ok 20km. Jak będę w 19tc to jedziemy na wakacje, 6h jazdy autem. Nie widzę powodu do przekładania. W poprzedniej ciąży w 14tc lecielismy do Londynu zwiedzać, wzięłam w brzuch zastrzyk przeciwzakprzepowy na lot. Duuuzo zwiedzalismy. Z ciąża wszystko oki było, a nawet się śmiałam, że lot pomógł bo nieprawidłowosci z usg się cofnely 😉
    Edit:cały czas jeżdżę autem, ale już nie do pracy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2019, 15:50

    relg6iyem5hi69f7.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 6 lipca 2019, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co bo Mk ginekolog mówiła zegarki newralgiczny czas jest do 8tygodnia bo tworzą się organy . I że wtedy się niempowinni raczej jechać zbyt daleko autem bo wibracje źle robią maluszkowi. Ale zastanawiam się czy to trochę nie na wyrost ?

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 6 lipca 2019, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Auricomka, mi się wydaje, że wiele kobiet nawet nie wie na początku, że jest w ciąży. No chyba, że my, jak w dzień okresu na betę 😂 Wiadomo, że może zaszkodzić jakiś intensywny wysiłek, niewiadomo jakie wibracje, ale chyba większość kobiet jeździ autem i jeszcze nie słyszałam, żeby to był powód poronienia.

    relg6iyem5hi69f7.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 6 lipca 2019, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmalibu wrote:
    Auricomka, mi się wydaje, że wiele kobiet nawet nie wie na początku, że jest w ciąży. No chyba, że my, jak w dzień okresu na betę 😂 Wiadomo, że może zaszkodzić jakiś intensywny wysiłek, niewiadomo jakie wibracje, ale chyba większość kobiet jeździ autem i jeszcze nie słyszałam, żeby to był powód poronienia.
    Nie nie ram chodziło o długa podróż. A słuchajcie jak u was temperatura? Bo ja czuję że moja soadla

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1198

    Wysłany: 7 lipca 2019, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alciak wrote:
    Ok jest dziecko 3,9 mm i serduszko 115 uderzeń na minutę, ale lekarz zalecił za tydzień usg. Beta nie jest zadowalająca stąd ta konieczność obserwacji. Mam też małego krwiaka stąd możliwe plamienia. No i to serce to tak za szybko nie bije, pewnie dlatego...

    Jeśli lekarz mówi Ci, przy uwidocznionym zarodku i serduszku, że beta nie jest zadawalajaca to konował i radzilabym go jak najszybciej zmienić. Po uwidocznieniu serduszka bety się nie bada, ponieważ może już zachowywać się roznie: przyrastać, spadać, nie zmieniać się.

    Od czasu uwidocznienia akcji serca miarodajne są już tylko USG i na tym się bazuje. Krwawienia i plamienia zwykle występują na skutek krwiaka, aplikacji luteiny, pękania naczynek krwionośnych w pochwie i wiele innych. Generalnie jeśli to krwiak to pewnie wyjdzie na kolejnym USG, bo one się nie uwidaczniają tak szybko po krwawieniu, zwykle widać je na USG ok 5-7 dni od pierwszego krwawienia czy plamienia. Natomiast nie ma się co martwic, wiele kobiet je ma, w tym ja też miałam, ale są one niegroźne i znikają jak wykształci się łożysko oo 14 tygodnia.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1198

    Wysłany: 7 lipca 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka32 wrote:
    Bo u mnie ewidentnie wakacje nie pozwoli na to aby ciąża się rozwijała. Potwierdzone przez 3 lekarzy . W dzień pozytywnego testu wsiadłam w auto i tluklam się 14 godzin na Chorwację. Tam zaczęły się cyrki już 2 dni po przyjeździe... nie chce o tym gadać bo już czasu nie cofne ale wiem że to przez moja głupotę

    Też jechalam do Chorwacji autem w młodej ciąży i wszystko było ok, więc raczej nie obwinialabym podróży o poronienie. No chyba, że nie wiem, jechałaś wozem drabiniastym po brukowanej drodze te 14h ;)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 7 lipca 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a jak u was z ciepłota ciała? Ja czuję spadek

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 8 lipca 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej chciałam się was zapytać co myślcie o takim przyroście bety w pod koniec 5 tygodnia ciąży?
    1. 11 640
    2 17 785
    Przyrost wynosi 53% a wg kalkulatorów Hcg powinien 66%
    Badnie powtarzane po 24h, wg kalkulatorów beta hcg przyrost zbyt niski, nie chce wpadać w panikę bo może delikatne odchylenia od normy o niczym złym nie świadczą, macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?
    z góry bardzo dziękuje za każda odpowiedz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2019, 15:53

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • Odeta Ekspertka
    Postów: 170 93

    Wysłany: 8 lipca 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori1811 wrote:
    Hej chciałam się was zapytać co myślcie o takim przyroście bety w pod koniec 5 tygodnia ciąży?
    1. 11 640
    2 17 785
    Badnie powtarzane po 24h, wg kalkulatorów beta hcg przyrost zbyt niski, nie chce wpadać w panikę bo może delikatne odchylenia od normy o niczym złym nie świadczą, macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?
    z góry bardzo dziękuje za każda odpowiedz

    Hej, w pierwszej ciąży ciagle stresowałam się bhcg. Wszystkie kalkulatory podpowiadały, że przyrost jest za niski. Córka jakoś się tym nie przejmowała. Urodzona szczęśliwa 10/10pkt.

    Na Twoim miejscu sprawdziłabym jeszcze raz i jak będzie przyrost nie przejmowałabym się i poczekała na wizytę u lekarza.

    Dori1811 lubi tę wiadomość

    2018 nasz wyczekany cud z nami :) II IVF
    2019 nasz kropek niespodzianka - rośnij zdrowo :)
    iUWop1.png

    16uds65get28u929.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1198

    Wysłany: 8 lipca 2019, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori1811 wrote:
    Hej chciałam się was zapytać co myślcie o takim przyroście bety w pod koniec 5 tygodnia ciąży?
    1. 11 640
    2 17 785
    Przyrost wynosi 53% a wg kalkulatorów Hcg powinien 66%
    Badnie powtarzane po 24h, wg kalkulatorów beta hcg przyrost zbyt niski, nie chce wpadać w panikę bo może delikatne odchylenia od normy o niczym złym nie świadczą, macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?
    z góry bardzo dziękuje za każda odpowiedz

    Przy takich wartościach to już może wolno rosnąć, wg mnie przyrost OK. Najwyższy czas na USG - to jest teraz najważniejsze, powinno być już widać zarodek z serduszkiem.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 8 lipca 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wartość bety wydaje mi się być bardzo ładna jak na 5tydsien ciąży :)

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 8 lipca 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizytę u ginekologa mam w piątek, wierze mocno ze wszystko będzie okej :) dziękuje za wsparcie <3

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 9 lipca 2019, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori1811 wrote:
    Wizytę u ginekologa mam w piątek, wierze mocno ze wszystko będzie okej :) dziękuje za wsparcie <3
    Wiem jaki to stres my też staraliśmy się bardzo długo, trzymam kciuki i daj znać w piątek jak tam dzidzia

    Dori1811 lubi tę wiadomość

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1198

    Wysłany: 9 lipca 2019, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dori1811 wrote:
    Wizytę u ginekologa mam w piątek, wierze mocno ze wszystko będzie okej :) dziękuje za wsparcie <3

    Przy takiej becie to musi być dobrze :)
    Czekamy na fotkę z USG w piątek :)

    Dori1811 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2019, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie dziś dopadł zły/ smutny nastrój. Nie czuje nic:-( oprócz bolacych lekko piersi nie mam żadnych innych objawów ( wcześniej też nie miałam) - zdaje mi się że plamienie również powraca :-(
    Nie jestem senna nie mdli mnie nic absolutnie nic nie wskazuje na to że jestem w ciąży:-(
    Nawet niewiem kiedy mam wizytę moja lekarka jest na urlopie, dzwoniłam do położonej mówiła że 12 - ego przyjmuje , późnej że 26
    Ciężko gdziekolwiek się dostać teraz na wizytę do jakiegokolwiek lekarza
    Podbrzusze miękkie ogólnie mam źle przeczucia :-(

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1198

    Wysłany: 9 lipca 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka32 wrote:
    A mnie dziś dopadł zły/ smutny nastrój. Nie czuje nic:-( oprócz bolacych lekko piersi nie mam żadnych innych objawów ( wcześniej też nie miałam) - zdaje mi się że plamienie również powraca :-(
    Nie jestem senna nie mdli mnie nic absolutnie nic nie wskazuje na to że jestem w ciąży:-(
    Nawet niewiem kiedy mam wizytę moja lekarka jest na urlopie, dzwoniłam do położonej mówiła że 12 - ego przyjmuje , późnej że 26
    Ciężko gdziekolwiek się dostać teraz na wizytę do jakiegokolwiek lekarza
    Podbrzusze miękkie ogólnie mam źle przeczucia :-(

    Patrzyłaś na znanylekarz.pl? Na pewno znajdziesz ginekologa, który ma wolne terminy, w Twojej okolicy. Brak objawów na tym etapie to norma. Natomiast jak masz się stresować to idź prywatnie.

    Tuolu lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lipca 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Patrzyłaś na znanylekarz.pl? Na pewno znajdziesz ginekologa, który ma wolne terminy, w Twojej okolicy. Brak objawów na tym etapie to norma. Natomiast jak masz się stresować to idź prywatnie.

    Masz rację znalazłam na znany lekarz. Wizytę mam dziś na 17 40 . Oby było wszystko wporzadku!

    Leira lubi tę wiadomość

  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 9 lipca 2019, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka bardzo trzymam kciuki zawizyte i dzidZie!:)

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
  • Dori1811 Autorytet
    Postów: 418 516

    Wysłany: 9 lipca 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anetka32 wrote:
    Masz rację znalazłam na znany lekarz. Wizytę mam dziś na 17 40 . Oby było wszystko wporzadku!
    Koniecznie daj znać po wizycie :) trzymam kciuki za Was <3

    Synek 💙
    img

    Problem męski: morfologia 1%
    2 lata starań,Udany cykl po HSG <3
‹‹ 297 298 299 300 301 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak pielęgnować skórę podczas ciąży?

W czasie ciąży skóra wymaga specjalnego traktowania - wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby zadbać o jej dobrą kondycję i sprawić, by była bardziej elastyczna. Może to być bardzo pomocne w zminimalizowaniu ryzyka powstania rozstępów. Sprawdź, jak pielęgnować skórę podczas ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ