Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr beta hcg
Odpowiedz

beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Daria220990 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 11 czerwca, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak jest z tym przyrostem ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest na stronie kalkulator beta hcg, wpisuje się daty i wyniki i pokaże jaki jest procentowy przyrost

  • Daria220990 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 11 czerwca, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dominika331122 wrote:
    Jest na stronie kalkulator beta hcg, wpisuje się daty i wyniki i pokaże jaki jest procentowy przyrost
    Minimalnie mam poniżej normy niby.

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1124 822

    Wysłany: 11 czerwca, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daria220990 wrote:
    A ja dziś zrobiłam wynik dopiero po 17/18
    To jak będziesz miała wynik wpisz sobie w kalkulator i Ci obliczy.beate bada się co 2 dni najlepiej

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób co 48 h i jeszcze sprawdź jeśli będzie poniżej normy udaj się lepiej do lekarza aby sprawdził na usg czy wszystko ok. Z beta bywa różnie.

  • Daria220990 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 11 czerwca, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    10.06 - wynik 626.9
    11.06 wynik 775.6 przyrost jest jutro lekarz.

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1124 822

    Wysłany: 11 czerwca, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbadaj razem z beta poziom progesteronu. I zapisz się na wizytę żeby podejrzeć na USG czy wszystko ok

    preg.png
  • Daria220990 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 12 czerwca, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam właśnie u lekarza jak narazie widać pęcherzyk 3mm. Narazie nie kazał robić bety bo zwariować można. Zrobię za tydzień we wtorek betę i środę wizyta.

    Mag_len, Agnieszka9090 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 czerwca, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,to moja 6 ciąża.
    Ale do brzegu.
    Aktualnie 6tc i zaobserwowany najpierw mały przyrost,a po 48h spadek z ponad 13tyś na 11tyś. Dziś na USG widoczny 3mm Okruszek,jutro powtórka HCG .
    Chce wierzyć i wierzę że pokaże się przyrost ale nigdy nie spotkałam się ze spadkiem.
    Ogólnie ciąża powikłana,jestem na duphastonie,euthyroxie,po 3cc i okazało się że mam 2 torbiele na jajniku,a także krwiak z którego mam plamienia. Czy jest szansa że beta wzrośnie? Miała któraś z Was takie doświadczenie?
    Jestem po jednej stracie 19lat temu ale to wyglądało zupełnie inaczej...

  • Agnieszka9090 Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 17 lipca, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daria220990 wrote:
    Byłam właśnie u lekarza jak narazie widać pęcherzyk 3mm. Narazie nie kazał robić bety bo zwariować można. Zrobię za tydzień we wtorek betę i środę wizyta.

    Witaj jak u Ciebie sytuacja? Wszystko dobrze? Pozdrawiam

  • SaniaW Debiutantka
    Postów: 15 0

    Wysłany: 23 lipca, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej może tutaj znajdzie się ktoś kto miał podobnie lub coś podpowie. Nie mam juz bladego pojęcia , który to powinien być tc. A zaczęło się tak w czerwcu testy pozytywne mocne grube kreski no nie da sie pomylic, brak okresu więc pierwsza beta i wynik 4250 wizyta na usg określenie pęcherzyka na 4/5tc na razie pusty. Kolejne bthcg marne przyrosty 4750 mniej więcej itd po około 1,5 tygodnia dobiła do 6712 to był wynik z tamtej środy. Kolejne usg i jeden ginekolog nic nie widzi inny ten u którego byłam na pierwszym usg widzi ale nadal jakoś się wiele nie zwiększył i nadal pusto.
    Werdykt pusty pęcherzyk- łyżeczkowanie. Pominę emocje i przejdę dalej. W poniedziałek stawiam się w szpitalu jak zawsze sprawdzają, pęcherzyk nadal jakiś nieregulrny i chyba pusty ( tutaj 2 lekarzy jeden nic w nim nie widzi, drugi chyba jakiś zarys ys) ale bhcg nagle ponad 12000 więc siedzę właśnie na obserwacji i nie wiem co dalej. Ta bthcg nadal wzrasta i to spoto wedlug nich tknjak trzba, ale nic nie widać na usg. Co się może dziać. Lekarze nic nie mówia mam tutaj leżeć
    do czwartku. Będzie dobrze? Czy jest nadal źle? Okresu nie mam od 1.5 miesiąca na pewno więc czy to.mzoloqe że ciąża jest młodsza niż myśleli i ja sądziłam i to dopiero startuje ale w takim razie dlaczego taki był niski wzrost bhcg ...

  • Assssia88 Koleżanka
    Postów: 34 33

    Wysłany: 5 sierpnia, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, proszę o poradę w związku z dużymi (chyba) przyrostami, może ktoś miał podobnie i podzieli się/ trochę mnie uspokoi, że to nic złego.
    Badanie 10 dni po owulacji: beta 16,8 progesteron 46,6
    Badanie 13 dni po owulacji: beta 125, progesteron 71,8
    Martwi mnie szczególnie przyrost progesteronu, to sam początek a jak tak dalej pójdzie, to zaraz przekroczę widełki dla 2 trymestru. Lekarz uspakaja. Jestem jeszcze przed usg.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia, 22:50

    Miśka_95 lubi tę wiadomość

  • Miśka_95 Koleżanka
    Postów: 47 28

    Wysłany: 5 sierpnia, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Assssia88 wrote:
    Cześć, proszę o poradę w związku z dużymi (chyba) przyrostami, może ktoś miał podobnie i podzieli się/ trochę mnie uspokoi, że to nic złego.
    Badanie 10 dni po owulacji: beta 16,8 progesteron 46,6
    Badanie 13 dni po owulacji: beta 125, progesteron 71,8
    Martwi mnie szczególnie przyrost progesteronu, to sam początek a jak tak dalej pójdzie, to zaraz przekroczę widełki dla 2 trymestru. Lekarz uspakaja. Jestem jeszcze przed usg.

    Hej, spokojnie przyrost bety jest jak najbardziej w porządku, progesteron jest wydzielany skokowo i wcale nie musi rosnąć. Na następnym badaniu wartość progesteronu może być nawet mniejsza, widocznie trafiłaś na jego skok w organizmie

    Assssia88 lubi tę wiadomość

    HSC 01.2023 - polipowate endometrium
    04.2023 6tc💔
    09.2023 HSG
    09.2023 ⏸
    10.2023 6tc/9tc 💔
    03.2024 Sono HSG

    MTHFR C677T homo
    kariotypy OK
    AMH 2,3
  • Maja1717 Znajoma
    Postów: 28 5

    Wysłany: 6 sierpnia, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, mam pytanie, robiłam betę :
    30.07 wynik 392, progesteron 18,20
    1.08 wynik 740, progesteron 15,10 i wtedy napisałam do mojej gin bo wystraszyłam się że progesteron spada, doktor powiedziała żeby nie robić progesteronu bo on się zmienia co 90minut i umówić się do kogoś na wizytę za 7-10 dni wtedy powinno być już coś Widac, a ona jest na urlopie. umówiłam się do innego lekarza na 8.08 najbliższy czwartek, ale wczoraj 5.08 miałam rano plamienie brązowe dosyć dużo ale takie jakby jednorazowe więc poleciałam od razu do diagnostyki: beta 2824, progesteron 13,60, później w ciągu dnia już mikro plamienie z dwa razy. Dzisiaj 6.08 też pojawia się mikro plamienie jasnoróżowe z brązem i boli mnie brzuch jak na okres, czy powinnam się udać do jakiegoś ginekologa czy mogę poczekać do czwartku 8.08?

  • Assssia88 Koleżanka
    Postów: 34 33

    Wysłany: 6 sierpnia, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka_95 wrote:
    Hej, spokojnie przyrost bety jest jak najbardziej w porządku, progesteron jest wydzielany skokowo i wcale nie musi rosnąć. Na następnym badaniu wartość progesteronu może być nawet mniejsza, widocznie trafiłaś na jego skok w organizmie

    Dziękuję :) chyba potrzebowałam usłyszeć to jeszcze od kogoś poza moją Panią dr :)

  • Assssia88 Koleżanka
    Postów: 34 33

    Wysłany: 6 sierpnia, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja1717 wrote:
    Cześć dziewczyny, mam pytanie, robiłam betę :
    30.07 wynik 392, progesteron 18,20
    1.08 wynik 740, progesteron 15,10 i wtedy napisałam do mojej gin bo wystraszyłam się że progesteron spada, doktor powiedziała żeby nie robić progesteronu bo on się zmienia co 90minut i umówić się do kogoś na wizytę za 7-10 dni wtedy powinno być już coś Widac, a ona jest na urlopie. umówiłam się do innego lekarza na 8.08 najbliższy czwartek, ale wczoraj 5.08 miałam rano plamienie brązowe dosyć dużo ale takie jakby jednorazowe więc poleciałam od razu do diagnostyki: beta 2824, progesteron 13,60, później w ciągu dnia już mikro plamienie z dwa razy. Dzisiaj 6.08 też pojawia się mikro plamienie jasnoróżowe z brązem i boli mnie brzuch jak na okres, czy powinnam się udać do jakiegoś ginekologa czy mogę poczekać do czwartku 8.08?

    Nie jestem specjalistą, ale wydaje mi się, że progesteron jest za niski, co potwierdzają plamienia. Dobrze byłoby go suplementowac, bo beta potwierdza, że ciąża się dobrze rozwija. Ja próbowałabym skonsultować się z jakimkolwiek lekarzem jak najszybciej.

    Magda593 lubi tę wiadomość

  • Waflut Autorytet
    Postów: 349 253

    Wysłany: 6 sierpnia, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja1717 wrote:
    Cześć dziewczyny, mam pytanie, robiłam betę :
    30.07 wynik 392, progesteron 18,20
    1.08 wynik 740, progesteron 15,10 i wtedy napisałam do mojej gin bo wystraszyłam się że progesteron spada, doktor powiedziała żeby nie robić progesteronu bo on się zmienia co 90minut i umówić się do kogoś na wizytę za 7-10 dni wtedy powinno być już coś Widac, a ona jest na urlopie. umówiłam się do innego lekarza na 8.08 najbliższy czwartek, ale wczoraj 5.08 miałam rano plamienie brązowe dosyć dużo ale takie jakby jednorazowe więc poleciałam od razu do diagnostyki: beta 2824, progesteron 13,60, później w ciągu dnia już mikro plamienie z dwa razy. Dzisiaj 6.08 też pojawia się mikro plamienie jasnoróżowe z brązem i boli mnie brzuch jak na okres, czy powinnam się udać do jakiegoś ginekologa czy mogę poczekać do czwartku 8.08?

    Progesteron wydzielany jest skokowo - w dużym skrócie, następuje wyrzut, jego poziom jest wysoki, powolutku sobie spada, jak jest już niski to organizm wyrzuca go znowu, stąd takie spadki w wynikach. Nie ma czego panikować. W 7 tyg, przy becie 18000 miałam progesteron 10, lekarz przepisał luteinę i wszystko było w porządku. Plamienia się zdarzają, jeżeli się naprawdę niepokoisz to leć do lekarza, albo na izbę bo stres Ci nie będzie teraz służył.

    preg.png
  • Maja1717 Znajoma
    Postów: 28 5

    Wysłany: 6 sierpnia, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedzi, byłam u jakiejś Pani Ginekolog, przepisała mi progesteron besins, plamienia powiedziała że na USG nie ma, jedynie powiedziała mi, że wskazane jest USG za tydzień, żeby ocenić czy wg ciąża się będzie prawidłowo rozwijać.. Jakoś tak powiedziała to w taki sposób jakby miało tak nie być

    Assssia88 lubi tę wiadomość

  • maglew Przyjaciółka
    Postów: 91 65

    Wysłany: 7 sierpnia, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja1717 wrote:
    Dziękuję za odpowiedzi, byłam u jakiejś Pani Ginekolog, przepisała mi progesteron besins, plamienia powiedziała że na USG nie ma, jedynie powiedziała mi, że wskazane jest USG za tydzień, żeby ocenić czy wg ciąża się będzie prawidłowo rozwijać.. Jakoś tak powiedziała to w taki sposób jakby miało tak nie być

    Maja1717 jak masz zalecone dawkowanie, ile razy dziennie? Ja przez 2 tygodnie brałam bensins i bardzo pomógł ale powodował wielkie zawroty głowy, mdłości i ogólną niemoc. Potem się przerzuciłam i brałam dwie tabletki na noc żeby móc żyć :) trzymam kciuki i głowa do góry wszystko na pewno będzie dobrze! Musi być:)

    preg.png
  • Megi2803 Koleżanka
    Postów: 42 36

    Wysłany: 7 sierpnia, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 🥰
    Moje wyniki:
    1.08
    Beta:40,48
    Progesteron:24,44
    5.08
    Beta: 202,08
    Progesteron:21,36
    7.08
    Beta:530,04
    Progesteron 23,62
    Czy wszystko w porządku? 🙂

‹‹ 344 345 346 347 348
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ