Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Bóle podbrzusza we wczesnej ciąży
Odpowiedz

Bóle podbrzusza we wczesnej ciąży

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KASIAG24 wrote:
    hej dziewczyny! ;) ja dokladnie nie wiem w ktorym jestem tyg, tydzien temu byłam u lekarza przed wizyta 2 testy pozytywne, planowana @ 8 marca cykle 28-29. Na usg nic nie byl;o widac, poza bardzo szerokiem endometrium, lekarz wyslal mnie na bete , w czwartek zrobilam badanie, tegol samego dnia odebralam wyniki, beta 317 z tabelki 4-6 tydz... martwi mnie to, ze na usg nic nie bylo widac, no i rtowniez doskwieraja mi bole brzucha jak na @ o róznym natezeniu...
    Hej, chyba okres 8 kwietnia a nie marca :)
    przy tak niskiej becie nic lekarz nie zobaczy.. zeby bylo cos widac to musi byc okolo 1200-1800 .. wiec musisz poczekac :) spokojnie :) ja przy becie 1600 widzialam tylko malutki pecherzyk ;) najlepiej odczekaj i idz na usg kolo 6-7 tygodnia ciazy.. wtedy masz szanse juz zobaczyc serducho :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrobiłam pierwszą betę w sobotę i było 365, a w poniedziałek lekarz na usg widział pęcherzyk, więc w sumie dużo zależy od czułości sprzętu i zwykłego szczęścia. Ale nie ma co się nakręcać, ja później i tak swoje musiałam odczekać żeby serducho zobaczyć.

  • 19ewelaaa89 Autorytet
    Postów: 1214 1274

    Wysłany: 27 kwietnia 2015, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, podczas kichania lub kasłania niekiedy łapie mnie taki ciągnący ból w dole brzucha, nie wiem dlaczego :/ czy któraś z Was też tak ma? boję się że to może zaszkodzić dzidziusiowi. Dodam że zaraz zaczynam 10 tc.

    xnw43e3ksrhr28ji.png
    74di3e5eyeeino0z.png
  • Aga23 Ekspertka
    Postów: 427 63

    Wysłany: 28 kwietnia 2015, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    19ewelaaa89 wrote:
    Dziewczyny, podczas kichania lub kasłania niekiedy łapie mnie taki ciągnący ból w dole brzucha, nie wiem dlaczego :/ czy któraś z Was też tak ma? boję się że to może zaszkodzić dzidziusiowi. Dodam że zaraz zaczynam 10 tc.
    A ja od kilku dni odczuwam silny klujący ból po bokach podbrzusza przy większym wysiłku więc chyba bóle są normalne...ale dla nas niepokojące

    Serduszko <3 Mój synek
    1usa2n0agusqcyxu.png
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też mam bóle podbrzusza cały czas :/ Jestem na końcu 5tc. Rano wstaję i jest ok, ale w pracy (przedszkole, dużo się dzieje) zaczyna się ból i trwa, aż do wieczora. Poleciałam do gina, chociaż wizyta dopiero 21 maja miała być. Mam brać no-spę forte 3x1 tabl. i do tego dostałam receptę na lutinę dopochwowo 2x1 :/ Profilaktycznie. Ale jak usłyszałam luteina to mina mi zrzedła :/

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 kwietnia 2015, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po prostu jak jest ciąża to trzeba się oszczędzać - te bóle brzucha to Twój organizm wysyła Ci sygnały żebyś zwolniła tempo. Też tak miałam, zwykłe ugotowanie obiadu powodowało przeraźliwy ból brzucha. Odleżałam swoje, luteina + no-spa i obecnie już jest dużo lepiej.

  • Biedron Przyjaciółka
    Postów: 68 20

    Wysłany: 2 maja 2015, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też ciągle boli...raz słabiej, a raz mocniej. Czasem jak kichnę to kłuje mnie jakby jajnik. Czasem jest tak, że budzę się w nocy i 5 min leży i boli jak nie wiem...a potem przechodzi. Dobrze, że to tylko raz po raz się dzieje. Czytałam gdzieś, że to macica się rozciąga i dlatego tak jest.

    "Trzeba sobie jakoś radzić w życiu" - powiedział Baca, zawiązując but dżdżownicą.

    c55fflw1qoryx2is.png
  • mareczkowa Koleżanka
    Postów: 90 18

    Wysłany: 3 maja 2015, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renia7910 wrote:
    Po prostu jak jest ciąża to trzeba się oszczędzać - te bóle brzucha to Twój organizm wysyła Ci sygnały żebyś zwolniła tempo. Też tak miałam, zwykłe ugotowanie obiadu powodowało przeraźliwy ból brzucha. Odleżałam swoje, luteina + no-spa i obecnie już jest dużo lepiej.


    Dzięki Renia :)
    Biorę luteinę kilka dni i mam pewne podejrzenia, że dostałam po niej biegunkę...
    Moje pierwsze objawy ciąży to była przedłużająca się biegunka i te bóle. Gin później powiedział mi, że niektóre kobiety tak reagują na progesteron. A teraz znowu powrót biegunki, więc wiążę te fakty. A to trwa już dobre 3 dni.

    p19u3e3keqh6k6fi.png
    3jvzanlilcl7l3tn.png
  • Gumisia Autorytet
    Postów: 2036 816

    Wysłany: 13 maja 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam ciągnące bóle podbrzusza. Martwię się ale jutro mam wizytę u ginekologa i zobaczymy co mi powie. :)

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 13 maja 2015, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie,
    czy którejś z was zdarzyło się takie nagłe twardnienie bolesne brzucha?
    Od jakiegoś czasu mam też bóle, kłucia (ale to kłucia a nie od rozciągania) przy pępku. Mam wrażenie też że zaczynają mi się hemoroidy...
    najbardziej martwi mnie ten twardniejący brzuch... później jakby mięknie ból jest nie zbyt mocny ale się utrzymuje...

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2015, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka, ja mialam taka sytuacje, ze po dwoch dniach na uczelni po 10 godzin mialam wizyte i pani dr mowila, ze mam twardy brzuch. Tylko ja nie czulam bolu. Kazala odpoczywac i brac nospe 3x1 i magne b6 max 3x1. Ale nie jestem lekarzem, nie wiem, czy u Ciebie sytuacja moze wynikac z braku odpoczynku.
    Skonsultuj sie ze swoim ginem. Klocia przy pepku mialam, ale kilka razy tylko i byly takie "lekkie". Teraz juz ich nie ma.

    Nospe mozesz wziac. Mi pani dr mowila, ze nawet 3x2 mozna brac.

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 maja 2015, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam bóle podbrzusza w momencie kiedy miałam dostać okres a mi się spóźniał. Mimo wszystko myślałam, że normalnie dostanę miesiączkę, ale nie dostałam i przez kilka dni się utrzymywały, ale to nie były mocne bóle tylko jak na okres. Dało się wytrzymać.

  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 20 maja 2015, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny:) Mnie również boli jajnik(taki tępy, ciągnący do pachwiny ból trwajacy kilkanascie sekund) i miewam lekki ból jak na okres. Ale z tego co czytam to prawie każda z Was tak ma :) Ja zaczynam 6 tydz :) Pozdrawiam Was gorąco:)



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2015, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam . Nie wiem co mam już robić . Robiłam sobie 4 testy ciazowe wszystkie pozytywne. Bylam wczoraj u ginekologa i powiedzial mi ze w ciazy nie jestem w 100% i przepisal mi anty.. Dodam ze wczesniej mialam peknietego torbiela na jajniku . Aktualnie mam krwawiaca nadżerke oraz silna anemie co robic ? Ostatnia miesiaczke mialam 19 kwietnia .

  • coliberek Koleżanka
    Postów: 32 21

    Wysłany: 21 maja 2015, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ach...istnym błogosławieństwem są miejsca takie jak to, w których można poczytwac wpisy innych przyszłych mam i zrozumieć, że takie bóle i ciągnięcia można podciągnać do normy.

    Jestem w 6tym TC i chwilami normalnie swiruję i się martwię, ale jak widac nie jestem sama.

    Musimy być dobrej myśli i przede wszystkim myśleć pozytywnie!

    magdaa1208...kiedyś gdzieś czytałam, ze torbiele mogą powodowac zafałszowanie wyników testów..ale aż 4.. No nie wiem.

    Na Twoim miejscu poszłabym do innego gina , może spojrzy na wszystko inaczej.

    2nn3csqvwi8lghtf.png
  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 21 maja 2015, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdaa1208 wrote:
    Witam . Nie wiem co mam już robić . Robiłam sobie 4 testy ciazowe wszystkie pozytywne. Bylam wczoraj u ginekologa i powiedzial mi ze w ciazy nie jestem w 100% i przepisal mi anty.. Dodam ze wczesniej mialam peknietego torbiela na jajniku . Aktualnie mam krwawiaca nadżerke oraz silna anemie co robic ? Ostatnia miesiaczke mialam 19 kwietnia .
    Inny gin z porządnym USG, ew. jeśli jest prawdopodobieństwo ciąży, to zrób Beta HCG.

    Mnie też brzuch pobolewa, tak typowo 'na okres'.

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdaa1208 wrote:
    Witam . Nie wiem co mam już robić . Robiłam sobie 4 testy ciazowe wszystkie pozytywne. Bylam wczoraj u ginekologa i powiedzial mi ze w ciazy nie jestem w 100% i przepisal mi anty.. Dodam ze wczesniej mialam peknietego torbiela na jajniku . Aktualnie mam krwawiaca nadżerke oraz silna anemie co robic ? Ostatnia miesiaczke mialam 19 kwietnia .
    Przez badanie krwi się dowiesz czy jesteś w ciąży. Możesz iść i spytać położnej jaki to może być problem ale tak jak koleżanka wyżej zaproponowała to najlepiej zmienić ginekologa. Powodzenia i nie stresuj się!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzwoniłam do innego ginekologa i mam wstawic sie pilnie . Bylam na usg dopochwowym i w. Obliczen bylabym w 4 tyg ciazy i 3 dniu czy to mozliwe ze by nic nie bylo widac ?

  • Liskova Autorytet
    Postów: 1419 748

    Wysłany: 21 maja 2015, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdaa1208 wrote:
    Dzwoniłam do innego ginekologa i mam wstawic sie pilnie . Bylam na usg dopochwowym i w. Obliczen bylabym w 4 tyg ciazy i 3 dniu czy to mozliwe ze by nic nie bylo widac ?
    Tak. Ja jestem w 6 tygodniu (wg OM) i nic po mnie nie widać. Objawów jako takich też nie mam, gdyby nie test, to pomyślałabym, że @ się spóźnia (brzuch pobolewa), a jednorazowe mdłości to np. zatrucie.

    dqpr2n0aywig57pz.png
  • rose. Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 21 maja 2015, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie wszystkie przyszłe mamy ;) Jako że może jesteście starsze i bardziej doświadczone, to któraś z Was będzie w stanie mi pomóc.
    Mam 19 lat (być może to za wcześnie na meleństwo, doskonale wiem co można sobie o mnie pomyśleć) i jestem po poronieniu, w 6tc wystąpiło u mnie plamienie, ale nie było ono jakieś tam wielkie, byłam trochę w tym dniu zmęczona i zdenerwowana.. miałam egzamin na prawko i wiadomo, stres robi swoje. Pojechałam do szpitala, gdzie czekałam na usg prawie 1,5h a kiedy lekarz mnie przyjął, stwierdził że nie da się nic zrobić bo cytuję "popłyneło" do toalety.. wychodząc z tego okropnego miejsca dowiedziałam się że w okolicach 6tc może wystąpić plamienie implantacyjne i zdarza się to w wielu przypadkach.. Jeżeli jednak występuje ryzyko poronienia, wtedy lekarz powinien podać jakiekolwiek leki(luteinę lub inne) żeby zobaczyć czy się wszystko zatrzyma.. u mnie nie zrobiono nic, na koniec mnie wyczyścili i wypisali do domu.
    Teraz, od miesiąca biorę Folik, umyślnie uprawialiśmy z narzeczonym seks bez żadnych zabezpieczeń "co będzie to będzie". Fizycznie jestem gotowa na dziecko i psychicznie też, jednak nie dają mi spokoju objawy których teraz nie ma a we wcześniejszej ciązy wystąpiły jak np. wrażliwe i wręcz bolące piersi, wyraźnie powiększone albo to że 19 miała być @, a nie ma jednak boli mnie brzuch i to raczej mocno.. wcześniej tego nie było i martwię się że jednak ten okres dostanę ;c

    pozdrawiam Was i wasze maleństwa bardzo ciepło ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2015, 19:07

    rose.
‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ