X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Brak zarodka i ciałka zoltego 6tydz
Odpowiedz

Brak zarodka i ciałka zoltego 6tydz

Oceń ten wątek:
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 336 63

    Wysłany: 6 maja, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Jestem dzisiaj w 6+1 dnia ciąży. Tydzień temu dokładnie pęcherzyk ciążowy wynosił 11mm. Dzisiaj o tej samej porze 28/16mm. Tydzień temu lekarz stwierdził że już zaczyna się tworzyć ciałko żółte, było widać biała kropeczkę. Dzisiaj ta kropeczka jest takiej samej wielkości, mówił że nic nie urosła. (Nie przypominała ona nawet pierścienia jak to można zauważyć na tym etapie na obrazach USG)
    Lekarz ogólnie ma słaby sprzęt ale chyba ta biała kropka powinna cokolwiek urosnąć ?

  • Waflut Przyjaciółka
    Postów: 81 26

    Wysłany: 6 maja, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Witajcie. Jestem dzisiaj w 6+1 dnia ciąży. Tydzień temu dokładnie pęcherzyk ciążowy wynosił 11mm. Dzisiaj o tej samej porze 28/16mm. Tydzień temu lekarz stwierdził że już zaczyna się tworzyć ciałko żółte, było widać biała kropeczkę. Dzisiaj ta kropeczka jest takiej samej wielkości, mówił że nic nie urosła. (Nie przypominała ona nawet pierścienia jak to można zauważyć na tym etapie na obrazach USG)
    Lekarz ogólnie ma słaby sprzęt ale chyba ta biała kropka powinna cokolwiek urosnąć ?

    Pójdź do lekarza który ma lepszy sprzęt. Ja w tym samym okresie miałam podobne rozmiary pęcherzyka i wszystko jest ok :)

    Karolka89 lubi tę wiadomość

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 336 63

    Wysłany: 6 maja, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waflut wrote:
    Pójdź do lekarza który ma lepszy sprzęt. Ja w tym samym okresie miałam podobne rozmiary pęcherzyka i wszystko jest ok :)
    A czy u Ciebie przy tych rozmiarach pęcherzyka był już zarodek czy chociażby ciałko żółte ?

  • Waflut Przyjaciółka
    Postów: 81 26

    Wysłany: 6 maja, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    A czy u Ciebie przy tych rozmiarach pęcherzyka był już zarodek czy chociażby ciałko żółte ?

    Ciałko żółte maleńkie było, ale mój lekarz ma dobre oko i dobre USG. Zarodka nie było aż do 6+6d, byłam na badaniu 6+2 i nic, 4 dni później pokazał się 0,9cm zarodek 🙈

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 336 63

    Wysłany: 6 maja, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waflut wrote:
    Ciałko żółte maleńkie było, ale mój lekarz ma dobre oko i dobre USG. Zarodka nie było aż do 6+6d, byłam na badaniu 6+2 i nic, 4 dni później pokazał się 0,9cm zarodek 🙈
    To daje mi nadzieję, oby u mnie było podobnie jak u Ciebie, bo się strasznie martwię. Lekarz mówił, że ciąża mogła przestać się rozwijać bo ta kropka nawet nie przypomina żółtka. Na jutro umówiłam się do innego lekarza z lepszym sprzętem

  • Waflut Przyjaciółka
    Postów: 81 26

    Wysłany: 6 maja, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    To daje mi nadzieję, oby u mnie było podobnie jak u Ciebie, bo się strasznie martwię. Lekarz mówił, że ciąża mogła przestać się rozwijać bo ta kropka nawet nie przypomina żółtka. Na jutro umówiłam się do innego lekarza z lepszym sprzętem

    Stres w tej sytuacji tylko szkodzi. Wiem, że to ciężkie. Też byłam ostro zestresowana jak nie widziałam zarodka w 6+2, ale mogła się nawet owulacja obsunąć i stąd tak późno wszystko się dzieje. Nie ma co się nakręcać. Daj znać jutro po wizycie :)

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 336 63

    Wysłany: 6 maja, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waflut wrote:
    Stres w tej sytuacji tylko szkodzi. Wiem, że to ciężkie. Też byłam ostro zestresowana jak nie widziałam zarodka w 6+2, ale mogła się nawet owulacja obsunąć i stąd tak późno wszystko się dzieje. Nie ma co się nakręcać. Daj znać jutro po wizycie :)
    Owulacja nie ma szans że mi się przesunęła. W ogóle coś szybko rośnie mi ten pęcherzyk ciążowy. 28mm to jednak trochę dużo jak na 6+1. Ale dziękuję za słowa wsparcia! Mam nadzieję że jutro już wszystko się wyjaśni

  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 553 440

    Wysłany: 6 maja, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać co i jak, nie podlamuj się, poczytałam już tu na forum pozytywne wątki kobiet w twojej sytuacji. Trzymam kciuki 🙂

    Karo Lina lubi tę wiadomość

    🧑 1985 🧒 1980
    Czerwiec 2022 piękny chłopiec, 10 apgar
    Marzec 2023 🫄
    Kwiecień 2023 💔
    15.02 6.5mm dziecka 😍 bije serduszko
    21.02 8.2mm bije ❤️
    05.03 28.2mm bije ❤️ rusza głową i rączkami 😍
    26.03 badanie prenatalne, dzidzia zdrowa, 5.8cm, mamy chłopczyka 🙂 niskie ryzyka 💪
    17.04 poczułam pierwszy raz twoje ruchy ❤️
    preg.png
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 336 63

    Wysłany: 6 maja, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, dam wam znać jutro jak sytuacja się rozwinęła 😍

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 336 63

    Wysłany: 6 maja, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wytrzymałam, poszłam do łazienki, patrzę a tam na bieliźnie plamienie żółto - jasnobrązowe, coś we mnie pękło, popłakałam się, nie wiem jak ja dotrwam do jutrzejszej wizyty😩 te plamienie może być od USG dopochwowego? Już sama nie wiem co mam myśleć, fizycznie czuję się dobrze (pomijając mdłości i niechęć do jedzenia), ale psychicznie jestem wyczerpana

  • Waflut Przyjaciółka
    Postów: 81 26

    Wysłany: 6 maja, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Nie wytrzymałam, poszłam do łazienki, patrzę a tam na bieliźnie plamienie żółto - jasnobrązowe, coś we mnie pękło, popłakałam się, nie wiem jak ja dotrwam do jutrzejszej wizyty😩 te plamienie może być od USG dopochwowego? Już sama nie wiem co mam myśleć, fizycznie czuję się dobrze (pomijając mdłości i niechęć do jedzenia), ale psychicznie jestem wyczerpana

    Ja po wizycie we wtorek miałam plamienie jakoś w czwartek/piatek. Prawdopodobnie jakieś naczynko mi przy USG dopochwowym pękło i dopiero wtedy się wydostało. Takie plamienia się zdarzają, póki nie jest to krew ani nic intensywnego to spokojnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja, 20:52

    Karo Lina lubi tę wiadomość

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 336 63

    Wysłany: 6 maja, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waflut wrote:
    Ja po wizycie we wtorek miałam plamienie jakoś w czwartek/piatek. Prawdopodobnie jakieś naczynko mi przy USG dopochwowym pękło i dopiero wtedy się wydostało. Takie plamienia się zdarzają, póki nie jest to krew ani nic intensywnego to spokojnie
    To u Ciebie rzeczywiście po dłuższym czasie od badania wystąpiło plamienie. Na Twoim miejscu nawet bym nie powiązała jednego z drugim po 2-3 dniach.
    Nie, plamienie nie było intensywne i nie było w nim krwi. To może tak jak mówisz jakieś uszkodzone naczyńko. Dziękuję za wsparcie!

    Waflut lubi tę wiadomość

  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 553 440

    Wysłany: 7 maja, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz to niczego nie dowiesz się, tylko USG, czekamy na wiesci. Wierzę że będzie dobrze ❤️

    Karo Lina lubi tę wiadomość

    🧑 1985 🧒 1980
    Czerwiec 2022 piękny chłopiec, 10 apgar
    Marzec 2023 🫄
    Kwiecień 2023 💔
    15.02 6.5mm dziecka 😍 bije serduszko
    21.02 8.2mm bije ❤️
    05.03 28.2mm bije ❤️ rusza głową i rączkami 😍
    26.03 badanie prenatalne, dzidzia zdrowa, 5.8cm, mamy chłopczyka 🙂 niskie ryzyka 💪
    17.04 poczułam pierwszy raz twoje ruchy ❤️
    preg.png
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 336 63

    Wysłany: 7 maja, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy beta przy pustym jaju rośnie do jakiegoś konkretnego poziomu? Wczoraj lekarz skierował mnie na badanie, dzisiaj wynik - 61tys

  • Waflut Przyjaciółka
    Postów: 81 26

    Wysłany: 7 maja, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem, to puste jajo stwierdza się po USG a nie becie. Jeżeli pęcherzyk ciążowy przekroczy 25mm i nie ma w nim echa zarodka, wtedy jest puste jajo płodowe.
    Jeżeli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi, ale orientowałam się z tym w marcu, bo też miałam na początku problemy ze znalezieniem zarodka przy rosnącej becie. Możesz sprawdzić też wynik za 48h czy dalej hcg rośnie, ale przy takich wartościach to już tylko USG będzie miarodajne

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja, 10:26

  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 553 440

    Wysłany: 7 maja, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie tak, HCG nic nie pomoże, chyba że wykryjesz jego spadki, to wtedy dobrze nie będzie ale wytrzymaj do USG 😘 będziesz wiedzieć co i jak. Dawaj znac, przejmujemy sie

    🧑 1985 🧒 1980
    Czerwiec 2022 piękny chłopiec, 10 apgar
    Marzec 2023 🫄
    Kwiecień 2023 💔
    15.02 6.5mm dziecka 😍 bije serduszko
    21.02 8.2mm bije ❤️
    05.03 28.2mm bije ❤️ rusza głową i rączkami 😍
    26.03 badanie prenatalne, dzidzia zdrowa, 5.8cm, mamy chłopczyka 🙂 niskie ryzyka 💪
    17.04 poczułam pierwszy raz twoje ruchy ❤️
    preg.png
  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 336 63

    Wysłany: 7 maja, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie. lekarz powiedział, że poprzedni miał rację. Nie ma pęcherzyka żółtkowego ani zarodka. Wielkość pęcherzyka ciążowego 23mm. Jest jakaś kropka o wielkości 2,3mm, jemu wygląda to na poronienie chybione, ale z racji tego że cuda się zdarzają mam w poniedziałek wykonać jeszcze jedno usg, jeśli obraz będzie taki sam mam się zgłosić na zabieg.
    Jak to wszystko będzie wyglądało? Długo leży się w szpitalu przy takim zabiegu ?
    Lekarz dodatkowo stwierdził , żeby powtórzyć jutro betę, mówił że wynik musi się podwoić. Jeśli będzie niewiele większy, świadczyć to może właśnie o poronieniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja, 16:29

  • Marta.R. Autorytet
    Postów: 553 440

    Wysłany: 7 maja, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okey, zachowaj spokój, zaszlas w ciążę a to połowa sukcesu. Jeśli nie udało się teraz to uda w końcu na pewno. Ja nie szłam do szpitala, czekałam w domu aż zacznę tracić ciążę. Od felernej wizyty u ginekologa miało to się wydarzyć w ciągu dwóch tygodni i tak też się stało. Na tak początkowym etapie na którym jesteś i ja byłam, to wygląda jak zwyczajny okres tylko trochę boleśniejszy. Potem trzeba jeszcze sprawdzić czy wszystko się oczyściło.
    Bardzo mi przykro, że to tak wygląda u Ciebie. Chciałabym wierzyć w ten cud, kibicuję ci z całego serca

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja, 17:47

    🧑 1985 🧒 1980
    Czerwiec 2022 piękny chłopiec, 10 apgar
    Marzec 2023 🫄
    Kwiecień 2023 💔
    15.02 6.5mm dziecka 😍 bije serduszko
    21.02 8.2mm bije ❤️
    05.03 28.2mm bije ❤️ rusza głową i rączkami 😍
    26.03 badanie prenatalne, dzidzia zdrowa, 5.8cm, mamy chłopczyka 🙂 niskie ryzyka 💪
    17.04 poczułam pierwszy raz twoje ruchy ❤️
    preg.png
  • Waflut Przyjaciółka
    Postów: 81 26

    Wysłany: 7 maja, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo Lina wrote:
    Jestem po wizycie. lekarz powiedział, że poprzedni miał rację. Nie ma pęcherzyka żółtkowego ani zarodka. Wielkość pęcherzyka ciążowego 23mm. Jest jakaś kropka o wielkości 2,3mm, jemu wygląda to na poronienie chybione, ale z racji tego że cuda się zdarzają mam w poniedziałek wykonać jeszcze jedno usg, jeśli obraz będzie taki sam mam się zgłosić na zabieg.
    Jak to wszystko będzie wyglądało? Długo leży się w szpitalu przy takim zabiegu ?
    Lekarz dodatkowo stwierdził , żeby powtórzyć jutro betę, mówił że wynik musi się podwoić. Jeśli będzie niewiele większy, świadczyć to może właśnie o poronieniu.

    Mi lekarz na 1 wizycie powiedział żeby na tym etapie nie kłaść się do szpitala przy ewentualnym poronieniu. W tak wczesnej ciąży organizm oczyści się sam i będzie to dużo dużo zdrowsze niż ingerencja szpitalna. Potem trzeba tylko sprawdzić, czy się dobrze oczyściło i starać dalej. Bardzo mi przykro i trzymam kciuki żeby jednak wszystko się odwróciło i dobrze skończyło!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja, 18:02

  • Karo Lina Ekspertka
    Postów: 336 63

    Wysłany: 7 maja, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Marta za słowa otuchy. Z chęcią zostałabym w domu i przeszła to sama, lecz ze względu na pracę niestety nie mogę tego zrobić. Wizyta w szpitalu raczej powinna wszystko przyspieszyć. Dodatkowo będę potrzebowała przyjąć immunoglobulinę anty D. Czy u Ciebie wszystko się samo dokładnie oczyściło? Ja już na cud raczej nie liczę w tym przypadku. Nie oszukujmy się, ale przy becie 60tys na dobrym sprzęcie powinien być widoczny chociaż pęcherzyk żółtkowy. Teraz przyglądałam się zdjęciom które dostałam, po przypatrzeniu się w powiększony obszar widzę, że ta biała kropka ma kształt fasolki, widać coś na kształt głowy i ogonka z drugiej strony. Czyli tak jak lekarz mówił, nie wie co to dokładnie jest ale być może, jest to obumarły zarodek. A skoro nie ma żółtka to już raczej po wszystkim. Czy Ty masz może swoje zdjęcie USG, które było wykonywane przy poronieniu? Z chęcią bym porównała do swojego. O ile w ogóle cokolwiek było widać u Ciebie oprócz pęcherzyka ciążowego

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ