Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Brak zarodka pomóżcie
Odpowiedz

Brak zarodka pomóżcie

Oceń ten wątek:
  • czekającanacud Autorytet
    Postów: 356 106

    Wysłany: 27 lutego 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety zwolnienie a pracowałam w nowej firmie tylko 2 tygodnie na umowę o pracę i teraz trzese portami przed zusem.

    2nn343r8oxp9y3dz.png
  • anett96 Ekspertka
    Postów: 196 67

    Wysłany: 28 lutego 2016, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Look:

    1. Ochrona kobiet w okresie ciąży

    Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy.

    Zasady tej nie stosuje się do pracownicy w okresie próbnym nie przekraczającym jednego miesiąca.

    Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu, z tym, że nie dotyczy to umów o pracę na czas określony zawartych w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy.

    Rozwiązanie przez pracodawcę umowy o pracę za wypowiedzeniem w okresie ciąży lub urlopu macierzyńskiego może nastąpić tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy.

    Fertimedica Warszawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2016, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anett96 - czekającanacud boi się o to, czy ZUS nie posądzi ją o jakieś krętactwo, bo dostała naprawdę korzystną umowę (u rodziny bodajże), a chwilę potem wylądowała na zwolnieniu i ZUS może pomyśleć, że dziewczyna naciągnęła na kasę, wiadomo, że po miesiącu zwolnienia, to ZUS płaci jej niemałe chorobowe.

  • anett96 Ekspertka
    Postów: 196 67

    Wysłany: 28 lutego 2016, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ah rozumiem.

    A co u Was Dziewczyny?
    Ja przestałam panikować - zamartwianie może zaszkodzić i stwierdziłam, że jeżeli ja matka nie dam małemu pupelkowi wiary i siły że będzie ok to kto mu ją da? :)więc zaczęłam wierzyć że jest silny rośnie i damy oboje radę!
    Co prawda nie będę czekała 2 tyg nausg tylko zrobę po tygodniu - to będzie 7 tydzień i może jużcoś będzie widać jak nie to wtedy betę zrobię i poprawię za 48 h. Ale wierzę, że będzie ok!!

    Fertimedica Warszawa
  • czekającanacud Autorytet
    Postów: 356 106

    Wysłany: 29 lutego 2016, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie u rodziny. U zwykłego pracodawcy ponieważ w życiu nie pomyślała bym że mogę być w ciąży po takim czasie leczenia i słowach lekarzy że jestem bezpłodna. Zatem normalnie dostałam się do pracy i po 2 tygodniach okazało się że zdarzył się cud. Pracodawca rozumie moja sytuację ale ZUS może już nie zrozumieć

    2nn343r8oxp9y3dz.png
  • anett96 Ekspertka
    Postów: 196 67

    Wysłany: 29 lutego 2016, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale to się przecież zdarza, że zmieniasz pracę i od razu się udaje. Co mięli by kwestionowac? moim zdaniem będzie ok.
    U mnie w pracy były dwa takie przypadki, dziewczyna nie mogła zajsc w ciaze myslala ze jest bezpłodna przyszła do nas i od razu się udało, poszła na L4 było ok wróciła po urodzeniu dalej pracuje i tyle. Druga przyjela sie donas bedac w ciazy o czym nie wiedziala potem tez od razu L4 i było all ok.
    Swoja drogą ja tez straciłam juz nadzieje bo pracuje w korpo i satakie zmiany i nerwy ze nie dawalam juz rady bóle brzucha rano ze stresu, poszłam na L4 i bach udało się przy pierwszej owulacji...

    Fertimedica Warszawa
  • anett96 Ekspertka
    Postów: 196 67

    Wysłany: 29 lutego 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jakie głupoty mi się snią, aż szkoda gadac :) ale podobno w ciazy to normalne więc uznaję to za dobry znak...

    Fertimedica Warszawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 lutego 2016, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekającanacud wrote:
    Nie u rodziny. U zwykłego pracodawcy

    Dzięki za sprostowanie, przepraszam za zamieszanie. Musiałam pomylić z inną forumką, bo sporo ostatnio nadrabiam, zaczęłam tu swoją aktywność dość niedawno.

  • anett96 Ekspertka
    Postów: 196 67

    Wysłany: 1 marca 2016, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cisza tu okropna,Dziewczyny co u Was. Jak się czujecie psychicznie i fizycznie?

    Ja dziś troche sie zmartwiłam ale nie panikuję. Dziś już nawet piersi mnie nie bolą nie chodzą juz nawet w nocy do toalety.. nie sikam non stop.
    Oby do czwartku wtedy wszystko się wyjasni..

    Fertimedica Warszawa
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ