X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr co jeść, czego się wystrzegać
Odpowiedz

co jeść, czego się wystrzegać

Oceń ten wątek:
  • Wilka Ekspertka
    Postów: 133 122

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w pierwszej ciąży ale z tego co czytam posty, to chyba jestem wyjątkowo wyluzowana ;)
    Nie jem surowego mięsa i serów pleśniowych ale w życiu by mi nie przyszło do głowy, że nie można mięsa z grilla albo malin albo lodów !
    Maliny (owoce) - można
    Mięso z grilla (poza kaszanką) - można
    Lody - ze sprawdzonych źródeł (aby mieć pewność, że nie były rozmrażane i ponownie zamrażane) - można. Tutaj chodzi o bakterie salmonelli, ale naprawdę lody sprawdzonych firm niczym nam nie grożą :)

    Smacznego :)

    dddodiii lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się wystrzegała serów pleśniowych, surowego mięsa i mleka prosto od krowy a resztę wszystko z umiarem. Co do słodyczy przez pierwsze 3 miesiące mnie od nich odrzucało a teraz nie wyobrażam sobie dnia bez czegoś słodkiego, lody mniam mniam, maliny też jadłam, piłam sok z malin.
    Co do wątróbki i kaszanki nie wiem jak na początku ciąży ale od jakiegoś miesiąca mam słabsze wyniki krwi nie jest to jeszcze anemia ale lekarz powiedział żebym właśnie jadła kaszankę i wątróbkę bo w nich najwięcej żelaza.

    Przede wszystkim nie dać się zwariować ;) i dokładnie myć owoce i warzywa :) jeść normalnie nie za dwoje :)

    Maggia lubi tę wiadomość

  • darra991 Autorytet
    Postów: 274 304

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko dziewczynki czytajcie ze zrozumieniem :) my nie pisalysmy ze malin nie mozna tylko mowilysmy o naparze z LISCI MALIN. To ogromna roznica.zreszta jak pisalysmy wyzej sam lekarz wamnto powie. Malinki jedzmy do bolu,uwazajmy na herbatki z lisci malin. Surowizna zakazana to wiedza wszyscy a odnosnie watrobki to pytalam lekarza,owszem mozna zjesc,dobrze obrobiona ale sporadycznie. Oprocz wysokiej zawartosci zelaza nic dobrego za nia nie przemawia. O to chodzilo. Pozdrawiam :P

    eiktyx8dhbau82rw.png
    hchys65gdkixbzid.png
  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadłam maliny, ale Wam powiem-okropne. Przez tę suszę (jestem z mazowieckiego) owoce są w ogóle pozbawione soku. Były tak suche, że zjadłam tylko kilka, żeby Misiu trochę witaminy dać, ale ogólnie to kiepskie.
    Ale wiecie? Winogrona, których można zjeść najwyżej szklankę dziennie to bym na kilogramy pochłaniała. Zasmuca mnie fakt, że muszę się tylko do tej szklanki ograniczać :(

  • 19ewelaaa89 Autorytet
    Postów: 1214 1274

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja lekarka powiedziała ze w ciazy nie powinno sie jesc w nadmiarze owoców typu winogrona, banany, gruszki, poniewaz mają bardzo duzo cukru. A to moze prowadzic nawet do cukrzycy ciązowej. Ja od początku pochłaniałam ogromne ilości winogron i przez to miałam też mocno zawyżone cukry. Wyszło mi to podczas badania na glukozę. Całe szczęście udało mi sie unormowac wyniki dietą. Także uważajcie dziewczyny na te owoce, oczywiście od czasu do czasu nie zaszkodzi ale nie w dużych ilościach. To samo dotyczy soków owocowych, do picia najlepsza woda niegazowana.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2015, 15:42

    Anna255, Maggia lubią tę wiadomość

    xnw43e3ksrhr28ji.png
    74di3e5eyeeino0z.png
  • Lilou1984 Autorytet
    Postów: 606 2011

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie można jeść serów pleśniowych niepasteryzowanych. na te pasteryzowane jest podobno zielone światło. pewna ciężarna zrobiła mi na ten temat wykład ostatnio i sama widziałam jak sie zajadała :)

    Redhotka lubi tę wiadomość

    wff2f71x05vw53di.png
    piu3vfxm0fy27doz.png
  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 18 sierpnia 2015, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serów pleśniowych to ja akurat i przed ciążą nie jadłam, więc dla mnie to nie jest problem. Ale ser żółty taki roztopiony na pizzy czy zapiekance to mmm :)
    Za to mam fobię na punkcie różnych "E" w pożywieniu. Wiem, że nie każde "E" jest zdrożne, ale weź zapamiętaj które nie jest...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2015, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eowina wrote:
    Ja dziś mięso z grilla jadłam. I mnie ochrzanili biesiadnicy, że przesadzam i w paranoje popadłam, bo na początku zaczęłam marudzić, że listerioza itp. No ale czytam na forach, że mamuśki jedzą mięso z grilla czasem nawet kilka razy w tygodniu. No ja zjadłam pierwszy raz i chyba już ostatni.

    Ja tydzień temu też jadłam karkówkę z grila:-) tak mi pachniało , że nie mogłam się oprzeć :-)

    Ale , że nie wolno jeść to nic nie wiem o tym. no surowe mięso to rozumiem.

  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 19 sierpnia 2015, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka9120 no ja przesadziłam bo każdy kawałeczek sprawdzałam czy dobrze dopieczony, czy nie ma gdzieś surowego :) Taki bzik.

  • Wilka Ekspertka
    Postów: 133 122

    Wysłany: 19 sierpnia 2015, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darra991 - przeczytałam ze zrozumieniem, że chodzi o liście malin ale ktoś pytał czy można owoce więc jasno napisałam, że można :)

  • Dariaaa88 Autorytet
    Postów: 738 760

    Wysłany: 8 września 2015, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2016, 07:59

    cd9bskjojgq3qzff.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eowina wrote:
    Dziewczyny, jak to jest z tym jedzeniem. Mi lekarz powiedział, żeby nie jeść surowego mięsa (tatary, polędwice łososiowe, etc). A teraz czytam, że kostek rosołowych nie, ciastek też nie i jeszcze innych różności na utwardzonym tłuszczu roślinnym. A ja zrobiłam dziś rosołek i wrzuciłam doń kostkę rosołową, a wcześniej zjadałam ciastka i cukierki. To mam żyć o sucharach i wodzie?
    Ło Matko!! :D
    Na pewno tatara nie,na pewno serów pleśniowych nie,ale ze słodycze??
    Ja tam na okrągło słodycze jem-zyc bez nich nie dam rady:P Nawet zupki chińskie jadłam,bo takie miałam parcie:-) Pare razy wypilam Colę..Ale z Cola jednak trzeba uważać...Do tego pije codziennie kawke -jeden kubeczek..
    Zupki sobie robię na listę rosolowej :-)
    Spoko:-) Nie możemy popadać w paranoje,najlepiej nie czytac tych bzdur w necie :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2015, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acha. Malinki tez jadłam :-) nie wiem o co chodź z tymi malinami...

  • darra991 Autorytet
    Postów: 274 304

    Wysłany: 9 września 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my tu z dziewczynami chyba juz ktorys raz tlumaczymy... NIE CHODZI O MALINY same w sobie. Kazda z nas je je tak samo jak i pije z nich soki czy syropy.. chodzi o LISCIE MALIN zawarte w niektorych herbatach,nie nalezy rowniez robic z nich naparow itp. Liscie malin sa we wczesnej ciazy niewskazane gdyz moga wywolywac skurcze macicy,natomiast mozna je pic tuz przed porodem bo przyspieszaja jego przebieg i dobrze dzialaja na ukrwienie macicy. Zreszta dopytajcie swoich lekarzy,napewno wam powiedza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 września 2015, 12:51

    eiktyx8dhbau82rw.png
    hchys65gdkixbzid.png
  • Eowina Koleżanka
    Postów: 87 14

    Wysłany: 9 września 2015, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, to liście malin są zdrożne. Ale gdzieś w przepastnych czeluściach internetu bywały wpisy, że maliny są niewskazane. Jednak to mit.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2015, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu..to ja piłam non stop herbatę lisciasta z malinami od poczatku ciąży i do tej pory czasem wypije i jakos ani nie urodziłam,ani nic co złego! Bez przesady! Na leb można dostać czytając te bzdury.

    uska31, Wilka, Kamila ;) lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2015, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorotka, ale herbate lisciasta z malinami, czy herbate z lisci malin? Ze w sensie bez owocow-same liscie?
    Bo polozna mi np powiedziala, zebym zaczela pic liscie malin suszone od 37+0, zeby skrocic pierwsza faze porodu :P

    Malinowe herbaty mozna, ale na te z lisci malin bym uwazala jednak ;)

    Moniaa, Redhotka lubią tę wiadomość

  • Moniaa Autorytet
    Postów: 2529 3251

    Wysłany: 10 września 2015, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dddodiii a sprawdzałaś w tym składzie czy są liście malin czy suszone kawałki owoców??? Nawet sama napisałaś że herbata była z MALINAMI co nie oznacza ich liści tylko owoce. A te można jeść.Chyba że w miałaś na myśli ze piłaś herbatę z owocami malin to na przyszłość poćwiczyłabym czytanie ze zrozumieniem bo wielokrotnie padało tu hasło że owoce można spożywać.
    Wiesz różnie bywa z organizmami i każdy może zupełnie inaczej zareagować.
    Nie tak bym się obawiała jakiegokolwiek jedzenia jak naparu z ziół, które często mają silniejsze działanie niż niejedne leki. Wystarczy poczytać np wątek o ziołach o.Sroki.
    A jeśli uważasz że dziewczyny tu piszące o złym wpływie jedzenia surowego mięsa bądź szynki parmeńskiej za bzdury. To lepiej swoje zdanie zachowaj dla siebie i głośno jego nie wypowiadaj. Bo uważam je za śmieszne.

    Większość tu piszących dziewczyn jest po raz pierwszy w ciąży i rozwiewa niepewności po opiniach jakie zasłyszy ze ZŁOTYCH DOBRYCH RAD, więc bądźmy wyrozumiałe, podchodźmy z dystansem i tłumaczmy, bo do tego jest forum.

    darra991 lubi tę wiadomość

  • Straciatellaa Autorytet
    Postów: 2674 2499

    Wysłany: 10 września 2015, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :)

    Mi w I ciąży nie powiedział ginekolog co jeść a czego nie i jadłam dosłownie wszystko, Sery pleśniowe jadłam jak bułkę, tatar dwa razy się zdarzyło do tego chleb metką jadłam na kilogramy. Moje dzieciątko jest piękne i zdrowe i ma już 4 lata.
    Natomiast teraz zmieniłam lekarza i dostałam pełno zakazów. Jestem już świadoma co jeść a czego nie, ale nie wpadajmy w paranoje :) ostatnio jadłam spagetti z paczki! o! raz na jakiś czas nic się nie stanie! Tak samo kurczaka z KFC :)
    Pewnie, że bym chciała jesc wszystko EKO i super zdrowe, ale to jest nierealne przy naszym życiu w mieście i wypłacie :)

    Co do liści malin, to pod koniec III trymestru śmiało można pić bo przyspieszają skracanie szyjki. A owoce malinki to mit, można wcinać :)


    oar8ikgn5pgt0ug5.png
  • Aleksandra19 Ekspertka
    Postów: 248 258

    Wysłany: 10 września 2015, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, a wiecie może czy można pić czerwoną herbatę?

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ