X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Duphaston w ciąży
Odpowiedz

Duphaston w ciąży

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, zakładam temat bo nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie. Brałam clostilberght 2 cykle i w drugim zaszłam. Teraz jestem w 4tygodniu i lekarz stwierdził obecńość ciąży bardzo wczesnej i przepisał mi duphaston. Nie plamie, czuje sie nie najgorzej a pomimo to mam go b rać. Czy miałyście tak? Jak długo? Ile tab dziennie?

    lemoniading lubi tę wiadomość

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 8 maja 2015, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę dupka po,jednej tabletce rano i wieczorem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to gin nie zapisał Ci tego, jak masz brać dupka? Bo w sumie dziewczyny różne mają zalecenia - raczej indywidualnie się dawkę dobiera. Jeśli kazał brać, to znaczy, że miał jakieś przesłanki do tego - nie martw się, wszystko będzie dobrze :)

  • Ańdźka Przyjaciółka
    Postów: 83 61

    Wysłany: 8 maja 2015, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zojeczka ja mam takie obserwacje, że ginekolodzy przepisują Duphaston "na wszelki wypadek"nawet nie zlecając badań poziomu progesteronu. Wychodzą z założenia, że "nie zaszkodzi, a może pomóc". Ja przed ciążą miałam brązowe plamienia przed każdym okresem. Dwa cykle brania Duphastonu nic nie pomogły. Inna ginekolog stwierdziła, że widocznie taka moja uroda i mam go nie brać. Jak widać progesteron miałam w normie skoro zaszłam w ciążę. Teraz po wykryciu ciąży inna ginekolog przepisała mi Duphaston, ale go nie biorę. Nie mam żadnych niepokojących objawów, ciąża na USG w 6t4d była o 2 dni starsza, więc wszystko jest spoko.

    oar89n7365w282rm.png
    8p3odqk3z3anr6pg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno dupka bierze sie po clo- tak powiedział mi lekarz. Problem w tym że zapisał bardzo niewyraźnie a nieowiedział... Mam go w domu wiec nie poszłam z recepta do apteki. Ale może w aptece odczyta i mi powie. Nie widzę sensu brania jak jest wszystko ok ale skoro mówicie ze na wszelki wypadek to ok ale wizytę mam za 2 tygodnie wiec czy mam brać dupka przez 2 tygodnie?

  • Ańdźka Przyjaciółka
    Postów: 83 61

    Wysłany: 8 maja 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To już kwestia Twojego zaufania do ginekologa. Są badania, które wskazują na powiązanie duphastonu ze spodziectwem. Na początku jak o tym poczytałam, to ześwirowałam na tym punkcie. Potem się uspokoiłam, bo faktycznie chyba 80% ginekologów przepisuje Duphaston we wczesnej ciąży i kobiety rodzą zdrowych chłopaków. Ja uważam, że skoro u mnie wszystko oki, nic wcześniej nie brałam, to nie będę brała Duphastonu "na wszelki wypadek". Jeżeli wcześniej brałaś jakieś leki to może idź na konsultację do innego lekarza i zobaczysz co Ci powie.

    oar89n7365w282rm.png
    8p3odqk3z3anr6pg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brała od początku duphaston 3x1 i luteine dopochwowo 3x1 ale to dlatego że miałam krwiaka który stanowił zagrożenie dla ciazy. W tej chwili krwiak sie wchłoną a lekarz mimo wszystko zostawił mnie przy luteinie 3x1 a duphaston odstawił. Ciąża sie rozwija prawidłowo. Od poczatku tydzień młodsza niz z OM, ale to przez nieregularne cykle 40 dniowie. Też sie zastanawiam po co mi luteina skoro wszystko jest ok... no cóż należy zaufać lekarzowi bo inaczej byśmy zgupiały ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W aptece odczytała że 2x1 dziennie. Ciagle zastanawiam się nad sensem brania tego... Dzięki za odpowiedzi

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 9 maja 2015, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to jest wspomagajaco na podtrzymanie. Nie zaszkodzi a może pomóc. Ja biorę 3xdziennie przez trzy miesiące.

    justa1234 lubi tę wiadomość

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2015, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie długo... Ja 21 mam wizytę i to tez mi sie ciągnie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez biore dupka ze wzgledu na to ze mialam plamienie i krwiaka lekarz ostatnio zmniejszyl mi dawke na 2x1 i mowil ze bedziemy odstawiac po malu a usg dopiero za tydzien mam:)

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2015, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki jabylam dzisiaj na pierwszej wizycie i lekarz powiedzial ze jest wszystko ok jestem w 5tyg i przepisal mi luteine dopochwowo 2x1 i duphaston 2x1 doustnie

    Czy ktoras moze brala oba naraz?

  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 12 maja 2015, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 6tc miałam jednorazowe krwawienie i dostałam Duphaston, który brałam do około 25tc. Po tym brałam luteinę. Ciążę przenosiłam nawet ;)

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zojeczka wrote:
    Strasznie długo... Ja 21 mam wizytę i to tez mi sie ciągnie...
    Jak odsatwisz nagle duphaston to moze miec to katasrofalny skutek.. duphastony tez sie nie odstawia z dnia na dzien tylko sie zmiejsza dawki.. Ty masz tak niski porgesteron ze bralabym go jak najdluzej.. dopoki lozysko sie nie wytworzy ..

    Zojeczka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka:) wrote:
    Hej dziewczynki jabylam dzisiaj na pierwszej wizycie i lekarz powiedzial ze jest wszystko ok jestem w 5tyg i przepisal mi luteine dopochwowo 2x1 i duphaston 2x1 doustnie

    Czy ktoras moze brala oba naraz?



    Ja brałam w ostatniej ciąży duphaston i luteinę, ale miałam ciążę zagrożoną. Niestety nie pomogły i poroniłam. Ale można je brać jednocześnie jeśli to Cię martwi ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za odpowiedz mi wczoraj powiedzial ze ciaza rozwija sie prawidlowo i dal te leki a pozniej dziewczyny na forum powiedzialy ze bierze sie albo to albo to a w przypadkuzagrozonej ciazy oba i sie zmartwilam :/

    justa1234 lubi tę wiadomość

  • Justine M Autorytet
    Postów: 787 1025

    Wysłany: 19 maja 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie co zastanawia mnie że w Anglii Duphaston został wycofany w 2008 roku, badania wskazały marne efekty tego syntezowanego progesteronu a skutki uboczne duże i mocne. Dlatego uważam że warto się zastanowić i poczytać, może iść do innego lekarza a nie łykać tego jak pastylki. Szczególnie jeśli już źle się czujesz, bo do skutków ubocznych należą miedzy innymi migreny i wymioty

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

    Poronilam....nigdy tego nie zapomnę mimo że udało się zajść w ciążę i urodzić dziewczynke. Skończyła już rok. Ta dziura i smutek w sercu jest i zawsze zostanie po moim aniolku
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 19 maja 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też słyszałam, że od tego leku sie już odchodzi. Nawet u nas w Polsce ;)

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis idę na wizytę i zapytam lekarza o odstawienie. Czuję się fatalnie a przecież nie miałam żadnych krwawień. Wczoraj beta 52555 wiec według wykresu ok. Bardzo niepokoje się wizytą. Chiałabym nie brać żadnych leków bo to strasznie stresujące.

  • maciejka77 Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 23 maja 2015, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 6 tc i zrobilam sobie progesteron.. wyszedl 71.14 przy normie 8.9-468 dla pierwszego trymestru. Czy to nie za malo?

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ