X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Duphaston w ciąży
Odpowiedz

Duphaston w ciąży

Oceń ten wątek:
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 25 maja 2015, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka:) wrote:
    Dziekuje za odpowiedz mi wczoraj powiedzial ze ciaza rozwija sie prawidlowo i dal te leki a pozniej dziewczyny na forum powiedzialy ze bierze sie albo to albo to a w przypadkuzagrozonej ciazy oba i sie zmartwilam :/
    Ja biorę tak jak ty i nie mam ciąży zagrozonej poprostu lekarz też przepisuje zapobiegawczo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2015, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale czy to nie jest szkodliwe.... Dalej kazał brać dupka ale to było tak że zapomniałam o to żapytać i jak wróciłam to pyta czemu mi przepisał, czy było plamienie a ja mu na to że brałam clo i dlatego. Powiedział żebym brała do 12 tyg. Dopiero 7t4d więc zastanawiam się czy chociaż nie zmniejszyć do 1 x 1. Myślicie mogę sama zmniejszyć dawkę?

  • 55adusia55 Koleżanka
    Postów: 33 5

    Wysłany: 25 maja 2015, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1a75214b2c6192004cb4b229c40e7e08.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

    mi przepisano Folik oraz Luteine50 ktora mam brac 3X1 tabletce

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2015, 14:52

  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 28 maja 2015, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, ja mam plamienie i tez mam brać douphaston 2 x 1 tabletkę. Justine, a jakie skutki uboczne, czy to moze byc niebezpieczne dla płodu czy chodzi o skutki uboczne dla matki? Ja biorę 4. Dzien, bo mam brązowe plamienia, ale generalnie czuje sie dobrze...

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 maja 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmawiałam ostatnio z bardzo mądrą gin i powiedziała że nie ma dowodów na skutki uboczne płodu/dziecka przez zażywanie dupka. Można spokojnie brać tak jak lekarz przepisał 2x1 i nie martwić się. Nonoć to dobry lek który nie zaszkodzi a pomoże a raczej wspomoże.

  • Karolina30 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 4 czerwca 2015, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    duthaston mam przepisany rano i wieczor- 2 razy dziennie- jutro zaczynam 6 tydzień




    dev035pr___.png

    74di4z17q2rryrdy.png
  • Karolina30 Koleżanka
    Postów: 126 17

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moj gin też powiedział że ten lek pomaga

    74di4z17q2rryrdy.png
  • Andzia85 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 czerwca 2015, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też biorę douphaston bo mam torbiele.obecnie jestem w 11 tyg ciąży, biorę 3x1 tak mi przepisała gin, zapewniając, że to tylko hormon, nie ma absolutnie negatywnego wpływu na dziecko.

  • Nulka06 Znajoma
    Postów: 23 6

    Wysłany: 29 lipca 2015, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy któraś się orientuje kiedy po odstawieniu duphastonu następuje poronienie samoistne? Ile wytrąca się duphaston z organizmu?

  • muminka83 Autorytet
    Postów: 3330 4346

    Wysłany: 30 lipca 2015, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nulka06 wrote:
    Dziewczyny, czy któraś się orientuje kiedy po odstawieniu duphastonu następuje poronienie samoistne? Ile wytrąca się duphaston z organizmu?


    Mi kiedyś ginekolog powiedział że jak ma dojść do poronienia to czy będziesz brać czy nie i tak wystąpi. Branie dupka nie ma znaczenia - oczywiście wzmacnia ciążę ale ta prawidłowo rozwijająca się

    km5stv73rapnq6l1.png

    1kk0kqi1j0sm7nn1.png
    f2w3j6yxtqgznue5.png

  • PaulaJ Koleżanka
    Postów: 58 11

    Wysłany: 9 sierpnia 2015, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży brałam dupka do 12 tyg i teraz tez biorę. W drugiej ciąży nie brałam i poronilam w 7 tyg. W Skandynawii tez się nic takiego nie przepisuje, co jest błędem, jak twierdzi moja ginekolog. Dużo ciąż można donosic, choć wiadomo, że najsłabsze niestety i ak umierają.

    f2w33e3klcs8zquf.png
  • malala Autorytet
    Postów: 372 321

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja byłam dziś na wizycie pierwszej u gin, by potwierdziła ciążę - wyszło iż najprawdopodobniej jest to 5tydzień. według terminu ostatniej miesiączki powinien być 9 ale ja mam barrrdzo nieregularne cykle to po pierwsze, a po drugie miałam robione usg w 22dc i wtedy nie było jeszcze śladu owu.
    także stąd to założenie, że 5tc. za 2 tygodnie mam ponowną wizytę i wtedy oceni jak fasolka się rozwija, czy prawidłowo rośnie.
    do tego czasu mam brać Dupka 2 x 1. skoro piszecie, że może pomóc a nie zaszkodzić to będę łykać wedle zaleceń i wyczekiwać kolejnej wizyty..

    Julia <3
    f2w3rjjgs14uz5pa.png
  • darra991 Autorytet
    Postów: 274 304

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostalam duphaston na pierwszej wizycie kiedy stwierdzono ciaze,bylo to w 5 tyg. Mialam bardzo silne skurcze podbrzusza,takie ze az zginalo mnie w pol. Dostalam duphaston " w razie czego" ale ja nic zlego na to nie moge powiedziec bo bole brzucha zmniejszyly sie juz w pierwszym dniu brania leku a pozniej zniknely niemal calkowicie. W 9 tyg czulam sie dobrze i odstawialam stopniowo duphaston ale niestety dwa dni po odstawieniu zaczelam plamic wiec jak najszybciej do niego wrocilam i plamienia ustaly. Oczywiscie wszystko pod kontrola lekarza. Ja mysle ze jak kazdy lek ma pewnie jakies delikatne skutki uboczne ale zdecydowanie przewyzszaja pozytywne strony brania go i wielu kobieta pomogl nawet jak to sie mowi " profilaktycznie". Tyle kobiet go bralo,tyle dzieciaczkow sie urodzilo podczas przyjmowania go wiec mysle ze nie dajmy sie zwariowac:) pozdrawiam

    eiktyx8dhbau82rw.png
    hchys65gdkixbzid.png
  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też biorę dupka 2 x 1 od mniej więcej 7 tygodnia ciąży.

    Na ten moment z plamieniami mam spokój od jakiegoś tygodnia, oby nie wróciły...

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • Warkocz Bereniki Koleżanka
    Postów: 52 10

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę dupka i luteinę 2x dziennie ze względu na krwiaka. Za tydzień mam wizytę i wtedy dowiem się czy już się wchłonął - mam nadzieję że tak ;) osobiście sama bym sobie nie zmniejszała dawki i w razie wątpliwości skonsultowałabym sprawę z innym lekarzem ;)

    a74d089cfe.png
  • metax_a Znajoma
    Postów: 23 2

    Wysłany: 10 sierpnia 2015, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz przepisywał dupka na wyregulowanie okresu i dzięki temu miałam co miesiąc i brałam go bardzo długo. Gdy nadal nie mogłam zajść w ciążę w klinice kazali odstawić dupka i zacząć brać clo. W ciążę udało mi się zajść w 5 miesiącu stymulacji po odstawieniu wszystkich leków.Teraz lekarz stwierdził, żebym brała na wszelki wypadek dupka 2x1 do 12tc.

    0w28tj8.png
  • Zosia_wop Autorytet
    Postów: 2166 1430

    Wysłany: 15 sierpnia 2015, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam dupka po krwawieniu w 6tyg 3 tabletki dziennie, pozniej lekarz dołożył luteinę 2 razy dziennie, biorę do tej pory bo podobno macica ciagle jest za twarda i tabletki pomogą ją "zmiękczyć"

    hchy0tc79jyv0psk.png

    https://www.maluchy.pl/li-72379.png
    Niskie amh, endometrioza...
    Aniołek [*]12.2014
  • szara myszka Autorytet
    Postów: 2339 715

    Wysłany: 15 sierpnia 2015, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a właśnie do kiedy się go powinno brac/można go brac? ja miałam niewielkie krwawienia w 7-8 tygodniu ciąży potem brazowe plamienia - bylam wczoraj u gina (początek 14tygodnia) i powiedział ze jeszcze jakiś miesiąc mam brac 3x1 "tak dla spokoju" - ale czy to na pewno można tak długo? przecież lozysko powinno już być teoretycznie wykształcone..

    szczęśliwa mama :)
    www.babelu.pl polecam - ubranka i akcesoria dla maluszków ;)

    f2wlj48apsehglf6.png
  • karola391 Koleżanka
    Postów: 84 4

    Wysłany: 2 lipca 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was ma do odstąpienia duphaston albo luteine? Jestem w 8 tygodniu ciazy . Dzisiaj zauważyłam niepojace plamienie....niestety mieszkam w Uk i tutaj do.12 tyg cyklu nie pomagają utrzymać ciazy :/ Mam nadzieję,że to nic poważnego,ale chciałabym w razie czego mieć coś gdybym potrzebowała:(

  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 1 października 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny dzisiaj zobaczylam dwie kreski na tescie :-) i teraz nasuwa sie pytanie, czy odstawic dupka (biore go 1cykl od 10dni). Dostalam go teoretycznie na uregulowanie cykli, a zdazylo sie przez przypadek ze wzielan go akurat po owulacji. Nigdy nie mialam plamien miedzy cyklami. Lekarka twierdzi by odstawic a ja jestem z Uk i nie mam mozliwosci zbadac proga nawet. Boje sie ze jak odstawie to przyjdzie @ ...:-(

    10.09.2019 Marcel
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ