X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Duphaston w ciąży
Odpowiedz

Duphaston w ciąży

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, zakładam temat bo nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie. Brałam clostilberght 2 cykle i w drugim zaszłam. Teraz jestem w 4tygodniu i lekarz stwierdził obecńość ciąży bardzo wczesnej i przepisał mi duphaston. Nie plamie, czuje sie nie najgorzej a pomimo to mam go b rać. Czy miałyście tak? Jak długo? Ile tab dziennie?

    lemoniading lubi tę wiadomość

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 8 maja 2015, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę dupka po,jednej tabletce rano i wieczorem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to gin nie zapisał Ci tego, jak masz brać dupka? Bo w sumie dziewczyny różne mają zalecenia - raczej indywidualnie się dawkę dobiera. Jeśli kazał brać, to znaczy, że miał jakieś przesłanki do tego - nie martw się, wszystko będzie dobrze :)

  • Ańdźka Przyjaciółka
    Postów: 83 61

    Wysłany: 8 maja 2015, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zojeczka ja mam takie obserwacje, że ginekolodzy przepisują Duphaston "na wszelki wypadek"nawet nie zlecając badań poziomu progesteronu. Wychodzą z założenia, że "nie zaszkodzi, a może pomóc". Ja przed ciążą miałam brązowe plamienia przed każdym okresem. Dwa cykle brania Duphastonu nic nie pomogły. Inna ginekolog stwierdziła, że widocznie taka moja uroda i mam go nie brać. Jak widać progesteron miałam w normie skoro zaszłam w ciążę. Teraz po wykryciu ciąży inna ginekolog przepisała mi Duphaston, ale go nie biorę. Nie mam żadnych niepokojących objawów, ciąża na USG w 6t4d była o 2 dni starsza, więc wszystko jest spoko.

    oar89n7365w282rm.png
    8p3odqk3z3anr6pg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno dupka bierze sie po clo- tak powiedział mi lekarz. Problem w tym że zapisał bardzo niewyraźnie a nieowiedział... Mam go w domu wiec nie poszłam z recepta do apteki. Ale może w aptece odczyta i mi powie. Nie widzę sensu brania jak jest wszystko ok ale skoro mówicie ze na wszelki wypadek to ok ale wizytę mam za 2 tygodnie wiec czy mam brać dupka przez 2 tygodnie?

  • Ańdźka Przyjaciółka
    Postów: 83 61

    Wysłany: 8 maja 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To już kwestia Twojego zaufania do ginekologa. Są badania, które wskazują na powiązanie duphastonu ze spodziectwem. Na początku jak o tym poczytałam, to ześwirowałam na tym punkcie. Potem się uspokoiłam, bo faktycznie chyba 80% ginekologów przepisuje Duphaston we wczesnej ciąży i kobiety rodzą zdrowych chłopaków. Ja uważam, że skoro u mnie wszystko oki, nic wcześniej nie brałam, to nie będę brała Duphastonu "na wszelki wypadek". Jeżeli wcześniej brałaś jakieś leki to może idź na konsultację do innego lekarza i zobaczysz co Ci powie.

    oar89n7365w282rm.png
    8p3odqk3z3anr6pg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brała od początku duphaston 3x1 i luteine dopochwowo 3x1 ale to dlatego że miałam krwiaka który stanowił zagrożenie dla ciazy. W tej chwili krwiak sie wchłoną a lekarz mimo wszystko zostawił mnie przy luteinie 3x1 a duphaston odstawił. Ciąża sie rozwija prawidłowo. Od poczatku tydzień młodsza niz z OM, ale to przez nieregularne cykle 40 dniowie. Też sie zastanawiam po co mi luteina skoro wszystko jest ok... no cóż należy zaufać lekarzowi bo inaczej byśmy zgupiały ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2015, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W aptece odczytała że 2x1 dziennie. Ciagle zastanawiam się nad sensem brania tego... Dzięki za odpowiedzi

  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 9 maja 2015, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to jest wspomagajaco na podtrzymanie. Nie zaszkodzi a może pomóc. Ja biorę 3xdziennie przez trzy miesiące.

    justa1234 lubi tę wiadomość

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2015, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie długo... Ja 21 mam wizytę i to tez mi sie ciągnie...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez biore dupka ze wzgledu na to ze mialam plamienie i krwiaka lekarz ostatnio zmniejszyl mi dawke na 2x1 i mowil ze bedziemy odstawiac po malu a usg dopiero za tydzien mam:)

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2015, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki jabylam dzisiaj na pierwszej wizycie i lekarz powiedzial ze jest wszystko ok jestem w 5tyg i przepisal mi luteine dopochwowo 2x1 i duphaston 2x1 doustnie

    Czy ktoras moze brala oba naraz?

  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 12 maja 2015, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W 6tc miałam jednorazowe krwawienie i dostałam Duphaston, który brałam do około 25tc. Po tym brałam luteinę. Ciążę przenosiłam nawet ;)

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zojeczka wrote:
    Strasznie długo... Ja 21 mam wizytę i to tez mi sie ciągnie...
    Jak odsatwisz nagle duphaston to moze miec to katasrofalny skutek.. duphastony tez sie nie odstawia z dnia na dzien tylko sie zmiejsza dawki.. Ty masz tak niski porgesteron ze bralabym go jak najdluzej.. dopoki lozysko sie nie wytworzy ..

    Zojeczka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka:) wrote:
    Hej dziewczynki jabylam dzisiaj na pierwszej wizycie i lekarz powiedzial ze jest wszystko ok jestem w 5tyg i przepisal mi luteine dopochwowo 2x1 i duphaston 2x1 doustnie

    Czy ktoras moze brala oba naraz?



    Ja brałam w ostatniej ciąży duphaston i luteinę, ale miałam ciążę zagrożoną. Niestety nie pomogły i poroniłam. Ale można je brać jednocześnie jeśli to Cię martwi ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 maja 2015, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za odpowiedz mi wczoraj powiedzial ze ciaza rozwija sie prawidlowo i dal te leki a pozniej dziewczyny na forum powiedzialy ze bierze sie albo to albo to a w przypadkuzagrozonej ciazy oba i sie zmartwilam :/

    justa1234 lubi tę wiadomość

  • Justine M Autorytet
    Postów: 787 1025

    Wysłany: 19 maja 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiecie co zastanawia mnie że w Anglii Duphaston został wycofany w 2008 roku, badania wskazały marne efekty tego syntezowanego progesteronu a skutki uboczne duże i mocne. Dlatego uważam że warto się zastanowić i poczytać, może iść do innego lekarza a nie łykać tego jak pastylki. Szczególnie jeśli już źle się czujesz, bo do skutków ubocznych należą miedzy innymi migreny i wymioty

    aneczka1983 lubi tę wiadomość

    Poronilam....nigdy tego nie zapomnę mimo że udało się zajść w ciążę i urodzić dziewczynke. Skończyła już rok. Ta dziura i smutek w sercu jest i zawsze zostanie po moim aniolku
  • aneczka1983 Autorytet
    Postów: 793 378

    Wysłany: 19 maja 2015, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też słyszałam, że od tego leku sie już odchodzi. Nawet u nas w Polsce ;)

    qq87sg18m5aefiow.png
    f2w3rjjg3orltc4z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 maja 2015, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis idę na wizytę i zapytam lekarza o odstawienie. Czuję się fatalnie a przecież nie miałam żadnych krwawień. Wczoraj beta 52555 wiec według wykresu ok. Bardzo niepokoje się wizytą. Chiałabym nie brać żadnych leków bo to strasznie stresujące.

  • maciejka77 Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 23 maja 2015, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 6 tc i zrobilam sobie progesteron.. wyszedl 71.14 przy normie 8.9-468 dla pierwszego trymestru. Czy to nie za malo?

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ