X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Duphaston w ciąży
Odpowiedz

Duphaston w ciąży

Oceń ten wątek:
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 1 października 2018, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie powinnaś dostać okresu po odstawieniu duphastonu jeśli jesteś w ciąży. Jeśli masz dobry poziom progesteronu to duphaston w ciąży też Ci nie jest potrzebny. Często lekarze duphaston dają profilaktycznie na początku ciąży nawet jak nic się nie dzieje. Ale w UK z tego co wiem to nie tak łatwo dostać leki z progestronem. Ale nie martw się na pewno będzie dobrze :) No i gratuluję ciąży.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 1 października 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 wrote:
    Nie powinnaś dostać okresu po odstawieniu duphastonu jeśli jesteś w ciąży. Jeśli masz dobry poziom progesteronu to duphaston w ciąży też Ci nie jest potrzebny. Często lekarze duphaston dają profilaktycznie na początku ciąży nawet jak nic się nie dzieje. Ale w UK z tego co wiem to nie tak łatwo dostać leki z progestronem. Ale nie martw się na pewno będzie dobrze :) No i gratuluję ciąży.
    Dziekuje. Tu w uk go nie dostane ale mam jeszcze 30tabletek. Boje sie ze jesli go zaraz odstawie to bedzie zle... a totalnie nie mam jak zbadac proga nawett. Jesli jestem 2 tyg po owu to kiedy najwczesniej moge sie umowic prywatnie na usg? Pasowalo by mi zywcem przed skonczeniem sie dupka a wiec za okolo 4tyg... chyba za wczesnie, nie?

    10.09.2019 Marcel
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 1 października 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz to faktycznie trochę wcześnie. Ja miałam pierwsze usg w 5 tygodniu i 1 dniu dokładnie. Ale byłam u doktora w 4 tygodniu, nie zrobił usg bo mówił, że za szybko ale dostałam wtedy receptę na duphaston bo progesteron był niski ale ja i przed ciążą miałam problemy z hormonami. Jeśli boisz się odstawić nagle duphaston to spróbuj zmniejszać dawkę stopniowo :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 1 października 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W UK nie można prywatnie zrobić badania na progesteron?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 1 października 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 wrote:
    Teraz to faktycznie trochę wcześnie. Ja miałam pierwsze usg w 5 tygodniu i 1 dniu dokładnie. Ale byłam u doktora w 4 tygodniu, nie zrobił usg bo mówił, że za szybko ale dostałam wtedy receptę na duphaston bo progesteron był niski ale ja i przed ciążą miałam problemy z hormonami. Jeśli boisz się odstawić nagle duphaston to spróbuj zmniejszać dawkę stopniowo :)
    Ja biore tylko 1 tabletke dziennie , wiec to chyba i tak jest malo :-)
    Noo ale tak ok. 5,6tyg juz bedzie cos widac, slychac? Liczac od owulacji?

    10.09.2019 Marcel
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 1 października 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    W UK nie można prywatnie zrobić badania na progesteron?
    Mozna. 4 h jazdy tam i spowrotem :-) dziekuje bardzo :-(

    10.09.2019 Marcel
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 1 października 2018, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w 5 tygodni i 1 dniu licząc od ostatniej miesiączki jak byłam to był pęcherzyk i mała kropeczka czyli dzidzia. Potem byłam w 6 tygodniu i chyba 4 dniu to biło już serduszko :). Także może już być widać

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 5 października 2018, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania wole miec 100% pewnosci niz sie niepotrzebnie potem zamartwiac :-)

    10.09.2019 Marcel
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 5 października 2018, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oleczka masz rację. Na usg idź nie szybciej niż w 5 tygodniu bo szybciej nie ma sensu. A co do duphastonu to ja Ci się przyznam, że do 20 tygodnia byłam na duphastonie. Od tygodnia jestem na luteinie dopochwowej. Pani doktor mówi, że jeśli to poprawia mój komfort psychiczny to mogę brać. Ja miałam duże problemy z hormonami przed ciążą a biorąc preparaty z progesteronem czuję się bezpieczniej :).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 października 2018, 07:21

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 5 października 2018, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj dziewczyny sprzedają nie raz leki. Może coś sobie dokupisz. Chociaż na te kilka pierwszych tygodni :). Duphastonu już nie mam na zbyciu, mam tylko zastrzyki Prolutex z progesteron na 14 dni. Jeśli byłabyś zainteresowana to mogę sprzedać.:)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 5 października 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania0306 wrote:
    Tutaj dziewczyny sprzedają nie raz leki. Może coś sobie dokupisz. Chociaż na te kilka pierwszych tygodni :). Duphastonu już nie mam na zbyciu, mam tylko zastrzyki Prolutex z progesteron na 14 dni. Jeśli byłabyś zainteresowana to mogę sprzedać.:)
    Nie nie nie . Tego nigdy nie bralam i sama takiej decyzji nie podejme.:-) ale dziekuje. Wlasnie caly czas sie oglaszaja dziewczyny ale narazie zero odzewu. :-(

    10.09.2019 Marcel
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ