X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr kolejna ciąża po poronieniu
Odpowiedz

kolejna ciąża po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Ciocie my juz po wizycie :-) A wiec Mikus wazy 1150g. Jest caly i zdrowy standardowo troszke wiekszy.

    Ulozony glowkowo to co zwykle wypina to pupa :-P wiec Tatus caluje po pupci :-P

    Dopytywalam o te bole podbrzusza, twardnienia, prady w brzuchu. Niemam sie nimi martwic wszystko sie rozciaga powieksza i jest to objaw fizjologiczny.
    Szyjka ok, zamknieta.
    Ruchy zaczynamy liczyc od 30 tc.
    Ja od ostatniej wizyty +1.5 kg wiec w sumie -5,5 do wagi wyjsciowej ale teraz raczej juz zacznie sie piecie w gore wagowo. Zobaczymy na jakiej skonczymy.
    Acard mam brac do konca odstawimy go ok 39tc. Na ta krew z nosa doradzil witamine c bo zamknie naczynka. Kolejna wizyta za 3 tyg. W okolicach tej wizyty bedziemy sie tez umawiac na usg 3 trym. To juz tak powaznie brzmi.

    Tym ze mi w czasie swiat rano wybijal lekko podwyzszony cukier mam sie niemartwic i mierzyc co 2-3 dni. Byl bardzo wsciekly na polozna ze mnie tak zdenerwowala wtedy tym telefonem.

    Foxy purlean jest na mojej liscie zakupowej i nakladki na sutki rowniez. Domyslam sie ze bedzie hardcore ale jak tak piszecie to domyslam ze ze nawet go sobie nie wyobrazam.
    Krocze tez bedziemy masowac ale to pozniej narazie bede cwiczyc na pilce.

    Wczoraj w lidlu sie obkupilam i mam 2 sukieneczki i bluzeczke :-)
    Przymierzam sie do zamowienia lozeczka bo tak sprawdzam moja liste i w sumie jak juz kupimy lozeczko i komode to zostana jakies pierdoly.

    Bo kosmetyki i pieluchy na poczatek kupilam ostatnio na promocjach rosmanowskich. Ciuszki przez te co dostalam mam wiekszosc. W sumie jutro musze usiasc do mojej listy i poofznaczac kolejne pozycje.
    Wozek zamowilismy tylko czekac na dostawe. Chcemy tez sie wybrac do ikea po komode i szafe dla malego. Fotel zamowie w czerwcu/lipcu nawet. I zostana jakies takie dodatki. Termometr, niania elektroniczna itd. Jak juz pomalujemy pokoik to wszystko bedzie czekalo na Mikusia.

    Chyba lepiej ze bedzie wszystko wczesniej bo niebede potem w koncowce ganiala.

    Ogolnie troche odczuwam spadek formy i obawy czy sobie poradze ze wszystkim i wogole ale i mega radosc ze zaczynamy juz tak naprawde wszystko szykowac dla Malego.

    Ayka Slonko jak tam Twoja para Ksiazeca? :-)

    Milego wieczoru!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2017, 07:48

    Asiek2108, foxylady, AgaSY, ayka, ciekawa87, 0202oliwcia, Justa87 lubią tę wiadomość

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1kaktus wrote:
    Witam sie poswiatecznie z Wami :-) jak minely swieta?

    Asiek jak tam Wasze objawy?

    Kochana, dalej czekam, sprawdzam siebie i córkę :D Paranoja. Dziękuję za pamięć :*
    AgaSY wrote:

    Asiek, Ciekawa smarujecie już brodawki lanolina? Czy uważacie, że to i tak nic nie da? Wy przynajmniej macie doświadczenie :-P. Ja w sobotę weszłam w 33 tc i zaczęłam smarować Lano-mascia z Ziaja i jest fuuuj, taka lepka bleee :-P. Ale na pewno nie zaszkodzi, a może pomoże, więc smaruje twardo :-D.

    Nie, ja nie smaruję ;) Po poprzednim porodzie pomogły mi nakładki, ale z nimi też trzeba uważać, bo dziecko może zbyt płytko łapać pierś i krem purelan ;)

    Ciekawa co do świądu, to ja też miałam go czasem. Przy choleostazie jest on bardzo uciążliwy wybudzasz się w nocy i nie możesz przestać się drapać, głównie dłonie, stopy. Ale jak się martwisz zawsze możesz zrobić wyniki wątrobowe - ALAT, ASPAT, bilirubina. A zresztą lekarz na bank Ci doradzi :)

    U nas spadek formy - bóle brzucha, kręgosłupa, czuję się wielka, ociężała. Mam nadzieję, że nie przenoszę, ale i dotrzymam do 38 tc. Weź dogódź kobiecie :P

    ayka, ciekawa87 lubią tę wiadomość

  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Czy szyjka zamknieta ale 3cm to.powod do zmartwien?

    Wazne ze zamknieta. Zalezy z jakiego poziomu sie skrocila.
    Staraj sie duzo odpoczywac. Biezesz magnez?
    Jak.pojedziesz do Pragi to wez ze soba nospe w razie w i staraj sie poza zwiedzaniem sporo odpoczywac. A i co najwazniejsze dobrze sie bawic :-)

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    foxylady wrote:
    Mam na myśli taki dosłowny masaż krocza :) jeśli planujesz rodzić naturalnie poczytaj o tym, pooglądaj filmy instruktażowe na yt. Ja zaczęłam od 30tc, starałam się robić codziennie po 10 min. Przed masażem okład z ciepłego naparu kawy. Nie jest to przyjemne i z dużym brzuszkiem nie jest to łatwe ale u mnie się sprawdziło. Rodziłam bez nacięcia, pękłam bardzo delikatnie, 12 godzin po porodzie nie czułam że rodziłam :)
    Jakbyście miały jakieś pytania to postaram się pomóc


    Musze poogladac na yt. Slyszalam o ieplych okladach ale o kawie slysze pierwszy raz. Z brzuszkiem pewbie ciezko ja mam zamiar Tatusia zaangazowac :-) a co niech masuje :-P

    foxylady, ayka lubią tę wiadomość

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    foxylady wrote:
    Mam na myśli taki dosłowny masaż krocza :) jeśli planujesz rodzić naturalnie poczytaj o tym, pooglądaj filmy instruktażowe na yt. Ja zaczęłam od 30tc, starałam się robić codziennie po 10 min. Przed masażem okład z ciepłego naparu kawy. Nie jest to przyjemne i z dużym brzuszkiem nie jest to łatwe ale u mnie się sprawdziło. Rodziłam bez nacięcia, pękłam bardzo delikatnie, 12 godzin po porodzie nie czułam że rodziłam :)
    Jakbyście miały jakieś pytania to postaram się pomóc
    Bardzo bym chciała i jeśli tak polecasz to jutro buszuje w internecie :-) dzieki :*

    foxylady lubi tę wiadomość

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też polecam masaż krocza, taki właściwy, bez piłki :-D Pana Tatę też można zaangażować, jak już się nie sięga ;-) Purelan szczerze polecam, choć ostatnio przesadziłam z jego ilością i moje sutki wyglądały, jakbym je trzymała kilka godzin w wodzie :-D Totalnie rozmiękły :-D Trzeba stosować niewielką ilość i z umiarem ;-) Bepanthen również daje radę, stosuję na zmianę z Purelanem, tylko że go zmywam do karmienia. U mnie chyba najlepiej działa system zmianowy. Piersi już się w miarę dopasowały do karmienia, przynajmniej nie krwawią i nie mam strupów :-) Pierwsze 2 tygodnie były koszmarem laktacyjnym...

    Justa, baw się dobrze w Pradze! Oszczędzaj się, relaksuj i miło spędzaj czas. Nie przejmuj się szyjką. Moja koleżanka dwie ciąże przechodziła z otwartą szyjką na 2 cm, a urodziła po terminie, choć lekarz wiecznie ją straszył, że zgubi dzieciaka :-) Ty masz szyjkę zamkniętą, a 3 cm to może być Twoja norma. Zwróć jedynie uwagę na twardnienie brzucha.

    Ja strasznie powoli dochodzę do siebie. Jest ogromna poprawa, już nie chodzę zgięta w pałąk :-) Ten poród chyba dobił mój organizm, w końcu w przeciągu 2,5 roku miałam 1 operację na endometriozę, 4 ciąże, w tym 2 poronienia i 2 porody. Po porodzie Córki byłam w pełni sił w parę dni. Teraz po 3 tygodniach nie mogę dojść do siebie... Chyba się starzeję :-D A moje Urwiski są przekochane :-) Córeczka nadal delikatna do braciszka, uwielbia go! A Synek rośnie jak na drożdżach, dostał już drugi podbródek :-D

    AgaSY, 1kaktus, Asiek2108 lubią tę wiadomość

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 06:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymajcie kciuki za dzisiejszą wizytę :)

    AgaSY, ayka lubią tę wiadomość

  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa bardzo mocno trzymam!!! Odezwij sie po!!!

    Asiek2108, ciekawa87 lubią tę wiadomość

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane kciuki trzymane zawsze codziennie za kazda z was:-)

    Asiek2108, ciekawa87 lubią tę wiadomość

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktusik ale masz fajnego baczka w brzuszku. Super Mikus rosnie. Brawo. Ciesze sie bardzo

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane wypilam i siedze i czekam. Nie bylo najgorzej teraz nawet lepiej niz ostatnim razem w 7 tygodniu ciazy. Posiedze poczytam ksiazke i zleci jakos ten czas. Milego dnia kochane

    ayka lubi tę wiadomość

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonowka to dobrze ze lepiej weszlo. Oby zostalo i obys czula sie caly czas dobrze. Trzymam za to kciuki i oby wyniki byly ok!

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus weszlo lepiej ale jest makabra. Musze wytrzymac. Mdli mnie strasznie... od jakis 10 minut

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A bbf mowi ze zaczynamy dzis 3 trymestr ciazy :-)

    Robi sie naprawde powaznie!!! Za 3 msc bede tulila moje Sloneczko :-) <3

    Oj ale mnie wczoraj wzielo czy sobie poradze z Malenstwem czy bede wiedziala jak sie nim opiekowac czy mu krzywdy swoja niewiedza niezrobie. Czy bedzie ok z latacja i wogole. Czy wszystko pojdzie dobrze przy porodzie czy szybko dojde do siebie. Az mi sie poplakalo.

    Ja ogolnie jestem straszna perfekcjonistka i musze mocno sobiebto poukladac zebynpotem nieprobowqc byc we wszsystkim idealna..

    Asiek2108, ayka lubią tę wiadomość

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonówka wrote:
    Kaktus weszlo lepiej ale jest makabra. Musze wytrzymac. Mdli mnie strasznie... od jakis 10 minut


    Dle mnie 1 h byla znosna druga byla koszmarem. Dasz rade trzymam mocno kciuki!!!

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonówka trzymaj się dzielnie, mnie też zmuliło dopiero po godzinie :( Mało przyjemna sprawa z tą glukozą :*

    Kaktus Kochana zobacz 3 trymestr! Masz prawo do paniki :D Ja wiem mniej więcej co mnie czeka, ale i tak nie wiem jaka będzie rzeczywistość z dwójką dzieci, czy dam radę itd. Ale i tak nie mogę się doczekać kiedy będę miała córkę w ramionach :)

    Ciekawa, kciuki zaciśnięte :) Daj znać po :)

    Ayka uwielbiam czytać Twoje opisy o dzieciaczkach swoich :)

    Aaaaa zaczynamy 35 tc!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2017, 09:50

    AgaSY, ayka, ciekawa87 lubią tę wiadomość

  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiek pakuj torbę :D

    Asiek2108, ayka lubią tę wiadomość

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaSy wczoraj zaczęłam prasować koszule do porodu :D Ale musze zabrać się za resztę, bo nie zna człowiek dnia ani godziny :D

    ayka lubi tę wiadomość

  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurde, ale wypas :P. Ja podejrzewam, że koszula, w której będę rodzić nie będzie się później nawet do prania nadawała, więc kupiłam najtańszą jaka była (bo osobiście koszul do spania nie lubię i nie posiadam :)).

    ayka lubi tę wiadomość

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 kwietnia 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie lubię koszuli, tak samo tych do karmienia, ale wyszukałam takie co mi się w miarę podobają i nie kosztują miliony monet :P

    Tłumacze sobie, że sam poród jest dla mnie mało komfortowy (żeby nie powiedzieć gorzej, bo mogłabym kogoś urazić :D), więc chociaż dla siebie chcę wyglądać dobrze, tzn na tyle, ile pozwala sama sytuacja :D

    A większość rzeczy ze szpitala leci precz, nie chcę tych zarazków targać do domu, tym bardziej ich prać :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2017, 11:17

    ayka lubi tę wiadomość

‹‹ 275 276 277 278 279 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ