X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr kolejna ciąża po poronieniu
Odpowiedz

kolejna ciąża po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • 1kaktus Autorytet
    Postów: 1294 811

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie miejscowo czasem reka zasem noga czasem udo czasem brzuch czasem na plecach.

    Ja uzywam balsamu dla mam babydream z rossmana. Bo bardzo zalezalo mi na naturalnym skladzie (mam na tym punkcie troche krecka) i jestem zadowolona a dodatkowo to jedyne kosmetyki ktore kojarze ktore mozna uzywac od poczatku na wszystkich innych w opisach widzialam od 4 msc. Jest tez oliwka ale ona sprawdza mi sie tylko jak M ma mi pomasowac plecki jak bola albo biodra.

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

    qdkki09kwrowb7nz.png

    Aniołek 25.05.2016 [*] 6tydz.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa, badanie moczu wydaje się OK. Pamiętaj, że normy dla kobiet w ciąży są inne, a laboratoria nie mają oddzielnych norm dla ciężarnych. Pij więcej płynów, jedz regularnie i skonsultuj to z lekarzem.
    Odnośnie skóry to nie sądzę, by to była cholestaza :-) Cholestaza jest mocno uporczywa, świąd jest nie do wytrzymania. Mnie też swędziały kostki, uda, brzuch, szyja, dekolt. Smaruj sie kremami, nawilżającymi i natłuszczającymi, mi pomagały gęste kremy przeciwko rozstępom np. Palmer's. Rośniesz, puchniesz i skóra swędzi :-) Musisz ją uelastycznić, bo w ostatnich 2 miesiącach napnie się bardziej.

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka dzis nie poszlam ide jutro na szczęście nie kusze sie umawiac ide kiedy chce byle z rana. Musial mi ten ogorek zaszkodzic. Wyniki beda pewnie w piatek popoludniu albo w poniedziałek. Sama jestem ciekawa jakie bede wyniki. Podejrzewam ze bede sie miala podwyzszone ale to okaze siw po badaniach. Mnie jakos na szczescie nie swedzi skóra czasami ttoszke na brzuszku jak zapomne sie posmarowac kremem:-\ co mi sie czasami zdarza

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie słoneczka moje My ostatnio bardzo dużo odpoczywamy nygusimy pupcie moje więzadła już chyba się zregenerowały dzięki bogu bo już nie bolą ale za to bardzo szybko się męczę brzuszek mi wysadziło a co za tym idzie problemy z lewym pośladkiem i biodrem buuuuuu ale jakoś dajemy radę :-), a no i mdłości często do mnie wracają :-(

    Ciekawa jak na moje oko to wyniki chyba nie są złe ale najlepiej będzie jak je skonsultujesz ze swoim lekarzem co cię na pewno przy okazji uspokoi :-)

    Antonówka współczuje tego badania makabra jeszcze trochę i mnie to czeka buuuuuuuu

    ciekawa87 lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przezyje Oliwcia. Jakos dam rade. Najgorzej bedzie jak wyjdzie cukrzyca i wroce do insuliny. Tego najbardziej nienawidze tych igiel cholernych....

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonówka wrote:
    Przezyje Oliwcia. Jakos dam rade. Najgorzej bedzie jak wyjdzie cukrzyca i wroce do insuliny. Tego najbardziej nienawidze tych igiel cholernych....
    Słonko dasz rade powiedz Bo Jak Nie My To Kto???? o igłach doskonale wiem i wiem również że jak będziesz musiała to będziesz się kuła dla swojego maleństwa bo My dla nich jesteśmy w stanie zrobić wszystko także słonko uszy do góry biust do przodu i szoruj jutro na badanie

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy szyjka zamknieta ale 3cm to.powod do zmartwien?

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Czy szyjka zamknieta ale 3cm to.powod do zmartwien?
    Jeszcze nie, ale oznacza, że się skraca. Masz twardnienia brzucha? Jeśli będziesz mieć twardnienia i plus skracającą się szyjkę, to koniecznie szybko konsultuj twardnienia z lekarzem. Musisz się bardziej oszczędzać. Dbaj o siebie!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwcia, już się zrzucać na taczkę? ;-)

    Antonówka, trzymam mocno kciuki za badania, by wyszedł brak cukrzycy i byś nie musiała się kłuć.

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ayka słonko jeszcze nie kochana jak zacznie sie robić gorąco to wtedy tak <3
    A Ty jak sie czujesz słonko jak maluchy ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2017, 17:38

    ayka lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa uwazaj na siebie odpoczywaj wiecej i bardziej sie oszczedzaj.

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    Czy szyjka zamknieta ale 3cm to.powod do zmartwien?
    Lez dużo słonko odpoczywaj i sie nie martw w razie czego pedz do lekarza

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro jade do Pragi na dwa dni:/ mamy w planach spacery...ehhh będzie spacer -herbata , spacer-kawa, spacer -hotel:) będzie oszczedie...

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ayka wrote:
    Jeszcze nie, ale oznacza, że się skraca. Masz twardnienia brzucha? Jeśli będziesz mieć twardnienia i plus skracającą się szyjkę, to koniecznie szybko konsultuj twardnienia z lekarzem. Musisz się bardziej oszczędzać. Dbaj o siebie!
    Szyjka 3 cm to szyjka w normie (no może zależy ile było na początku). Ja mam 3 cm od kilku wizyt i lekarze (zarówno prowadzący, z IP jak i od USG połówkowego) zgodnie twierdzą, że szyjka zamknięta, twarda i o dł 3 cm to jak najbardziej norma :)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja gin mówi, że szyjka 2 cm może być problemem, więc 3 też mi się wydaje ok :-). Chyba, że wiesz, że wcześniej miałaś dłuższą i się do 3 skrocila?

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem ile bylo 2tyg temu:(inny lrkarz i mowil ze jest ok i zamknieta.dziekuje Wam:*

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • foxylady Autorytet
    Postów: 483 331

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaSY wrote:

    Asiek, Ciekawa smarujecie już brodawki lanolina? Czy uważacie, że to i tak nic nie da? Wy przynajmniej macie doświadczenie :-P. Ja w sobotę weszłam w 33 tc i zaczęłam smarować Lano-mascia z Ziaja i jest fuuuj, taka lepka bleee :-P. Ale na pewno nie zaszkodzi, a może pomoże, więc smaruje twardo :-D.

    Cześć brzuchatki :) jeśli mogę Wam coś doradzić to przygotujcie sobie sutki na niezły haertcore. Ja podejście do karmienia wspominam wręcz traumatycznie. Poród przy tym to mały pikuś. Z tego co pamiętam Alciak jak karmiła tez słychać ją było na pół oddziału. Mi sutki uratował purelan. Nie jest tani ale skuteczny. Próbowałam różnych maści ale tylko po purelanie czułam poprawę. Przy kolejnej ciąży na pewno nie popełnię tego błędu i zacznę przygotowywać sutki wcześniej :)

    Nie wiem jaki macie zdanie na temat masażu krocza ale w mojej opinii tez warto :)

    Justa baw się dobrze w Pradze :) ja na pierwszej wizycie miałam 4 cm. Dużo magnezu, wody i odpoczywaj jeśli będziesz czuła zmeczenie :) zazdroszczę wyjazdu ;)

    Pozdrowienia dla wszystkich mamusiek

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2017, 21:23

    AgaSY, ayka, ciekawa87 lubią tę wiadomość

    Nikoludek <3
    27.12.2016 r., 4180g
  • AgaSY Autorytet
    Postów: 2648 1486

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Foxy kochana pamietam jak zaczynalyscie karmić i pisaliście tu o Purelanie i od razu kupiłam, leży wśród rzeczy przygotowanych do torby do szpitala :-). Teraz używam Lano-masci, bo jest tania i dobra (zdaniem mojej poloznej). A co do masazu krocza to staram się jeździć tylkiem po piłce kilka razy w tygodniu, wystarczy? :-)

    Mama 2 chłopców i aniołka ❤️
    12.07.2019r. M.
    07.06.2017r. L.
    26.07.2015r. (*)
  • antonówka Autorytet
    Postów: 1070 468

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wychodzi na to ze jestem w drugiej ciazy a tak jakbym byla w pierwszej tyle sie tu dowiaduje rzeczy. Szok. Z czym mialam stycznosc w poprzedniej ciazy to bardziej cos wiem ale o zadnym hartwaniu sutkow, masazu krocza i innych takich kompletnie nie wiedzialam. Chyba zaczne ostro czytac o ciazach porodach i calej reszcie. Jutro 2h w przychodni wiec nadrobie kilka rzeczy bo musze czuje to.

    zi13dqk3oxil4saa.png
  • foxylady Autorytet
    Postów: 483 331

    Wysłany: 19 kwietnia 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaSY wrote:
    Foxy kochana pamietam jak zaczynalyscie karmić i pisaliście tu o Purelanie i od razu kupiłam, leży wśród rzeczy przygotowanych do torby do szpitala :-). Teraz używam Lano-masci, bo jest tania i dobra (zdaniem mojej poloznej). A co do masazu krocza to staram się jeździć tylkiem po piłce kilka razy w tygodniu, wystarczy? :-)

    Mam na myśli taki dosłowny masaż krocza :) jeśli planujesz rodzić naturalnie poczytaj o tym, pooglądaj filmy instruktażowe na yt. Ja zaczęłam od 30tc, starałam się robić codziennie po 10 min. Przed masażem okład z ciepłego naparu kawy. Nie jest to przyjemne i z dużym brzuszkiem nie jest to łatwe ale u mnie się sprawdziło. Rodziłam bez nacięcia, pękłam bardzo delikatnie, 12 godzin po porodzie nie czułam że rodziłam :)
    Jakbyście miały jakieś pytania to postaram się pomóc

    AgaSY, ayka lubią tę wiadomość

    Nikoludek <3
    27.12.2016 r., 4180g
‹‹ 274 275 276 277 278 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ