X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr kolejna ciąża po poronieniu
Odpowiedz

kolejna ciąża po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2017, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    Ja dzisiaj z pytaniem przez ile czasu (do którego tygodnia) bralyscie Duphaston, a przez ile lek przeciw zakrzepom?
    Moja lekarka chce abyśmy juz w 13 tygodniu odstawily Duphaston, trochę się tym stresuje.

  • Annqa Ekspertka
    Postów: 161 129

    Wysłany: 7 września 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak brałam duphaston to do 13 tygodnia a accard do 8 mies ciąży. Ja dziś odebrałam kolejne wyniki bety hcg, przyrost jest prawidłowy, gorzej z tsh bo wysokie. Ciekawe czy ciąża się utrzyma.

    17 maj godz 3:00, Ula 3150g i 53 cm
  • MartaBS Ekspertka
    Postów: 212 162

    Wysłany: 7 września 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annqa a jakie masz tsh?

    irpfp1.png
    26.08- zabieg, puste jajo płodowe, podejrzenie zaśniadu groniastego
  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 7 września 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o Duphaston to od wczoraj zeszłam z dawki 3x1 do 2x1, za tydzień mam brać 1x1 i za dwa tygodnie odstawić czyli wychodzi że odstawię gdzieś w 13tyg+5d. O Acardzie lekarz na razie nic nie wspominał ale będę się z nim widziała 21.09, więc o to zapytam.

    Wczoraj byłam na USG, lekarz sprawdził czy wszystko w porządku ale bez mierzenia, bo za tydzień mam badania prenatalne. Maleństwo rośnie i jest bardzo ruchliwe :) Właśnie dlatego, że nie ma żadnych problemów mam powoli schodzić z dawki Duphastonu i za dwa tygodnie odstawić. Dzisiaj jadę oddać krew na PAPPA.

    ayka, 0202oliwcia lubią tę wiadomość

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2017, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę mnie uspokoilyscie ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2017, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    andziaq wrote:
    Hej dziewczyny,
    Ja dzisiaj z pytaniem przez ile czasu (do którego tygodnia) bralyscie Duphaston, a przez ile lek przeciw zakrzepom?
    Moja lekarka chce abyśmy juz w 13 tygodniu odstawily Duphaston, trochę się tym stresuje.
    Ja brałam do 16-tego tygodnia, ale niektórzy lekarze każą stopniowo odstawić po 12-tym tygodniu np. w 13-tym, bo już wtedy łożysko przejmuje produkcję hormonów i nie ma potrzeby podawać dalej. Chyba, że są inne wskazania do tego, by brać dłużej. Ja wróciłam do brania Luteiny w 27-mym tygodniu i brałam chyba do 36 czy 37-mego tygodnia.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    małazłośnica wrote:
    Hej, mam pytanie... Jakie.mogabyc konsekwencje starań po antybiotyku tzn. Teraz 10dc i angina... Owulacja.pewnie za 5 dni co mam robic? To juz 3 stracony przez chorobę cykl, caly czas cos:(
    Nie widzę powodów dla których nie miałabyś spróbować w tym cyklu, skoro jesteś już po antybiotyku, a nie w trakcie jego brania :-) Powodzenia!

  • małazłośnica Ekspertka
    Postów: 199 88

    Wysłany: 7 września 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za.odpowiedzi, ale jeszcze martwię się tym bontak wyczytalam ze choroba oslabia komórkę jajowa... Jak to jest? Wiecie?

    f2w3rjjg787he44v.png
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 7 września 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nadal biorę luteinę, acard i clexane i na razie moja lekarka nic nie wspomniała aby odstawić... Mam wizytę 18 września, zobaczymy co wtedy powie.

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    małazłośnica wrote:
    Dziekuje za.odpowiedzi, ale jeszcze martwię się tym bontak wyczytalam ze choroba oslabia komórkę jajowa... Jak to jest? Wiecie?
    Może tak być, każda choroba osłabia organizm, ale ja wychodzę z założenia, że jak ma być dobrze to będzie dobrze, niezależnie od sytuacji. Moja przyjaciółka miała zapalenie oskrzeli, brała antybiotyki podczas starań o dziecko, zaszła w ciążę, urodziła śliczną i zdrową córeczkę. Ja wiem, że się boisz powtórnie poronić i chcesz zminimalizować ryzyko, ale czasem niezależnie jak dużo zrobisz i tak się nie uda, a czasem nie zrobisz nic, wszystko jest pod górkę, a się udaje :-)

  • małazłośnica Ekspertka
    Postów: 199 88

    Wysłany: 8 września 2017, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie bardzo sie boje bo poprzednia ciąża byla prawdopodobnie poroniona w wyniku anginy zaraz po zagnieżdżeniu i boje się tego samego... A z drugiej strony ciągle jestem i będę na cos narażona bo pracuje.w.przedszkolu może po.prostu przestać sie zastanawiać i nastawić ze bedzie jak jai ma byc...

    AgaSY, ayka lubią tę wiadomość

    f2w3rjjg787he44v.png
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 8 września 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy moich dwóch pierwszych ciążach też się dosyć mocno pochorowałam zaraz na samym początku i zakończyło się to poronieniami... więc rozumiem Twoje obawy. Teraz przy trzeciej nie męczył mnie nawet katarek :) Nie bój się, bo strach paraliżuje przed realizacją marzeń. Coco jumbo i do przodu ;)

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • Annqa Ekspertka
    Postów: 161 129

    Wysłany: 9 września 2017, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tsh 3,14
    Beta hcg 101,6
    Beta 48h później 216,6 (wzrost 113%) a położna mówi że coś niska ta beta i mam powtórzyć w poniedziałek. To jaki teraz powinnam mieć min wynik bety? Teraz będę robiła w 6 dniu po wyniku 216,6.?

    17 maj godz 3:00, Ula 3150g i 53 cm
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 9 września 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na moje oko beta całkiem OK... nie wiem czemu uważa, że za nisko.
    Za to TSH mogłoby być niższe. Leczysz się na tarczycę?

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • Annqa Ekspertka
    Postów: 161 129

    Wysłany: 9 września 2017, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tarczycą mam problemy tylko w ciąży, tzw nawracajaca tarczyca i muszę od razu brać euthyrox, przez te tsh już tyle razy poroniłam. Ciekawi mnie czy teraz się nam uda utrzymać tą ciążę,

    MN lubi tę wiadomość

    17 maj godz 3:00, Ula 3150g i 53 cm
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 10 września 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    andziaq wrote:
    Hej dziewczyny,
    Ja dzisiaj z pytaniem przez ile czasu (do którego tygodnia) bralyscie Duphaston, a przez ile lek przeciw zakrzepom?
    Moja lekarka chce abyśmy juz w 13 tygodniu odstawily Duphaston, trochę się tym stresuje.
    Hej słonko ja duphaston brałam 3 razy dziennie po jednej do 26 TC natomiast Clexan do 35tc skończonego
    A Acard odstawiłam jakoś w 32 TC

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2017, 14:22

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2017, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam.;) właśnie soe dowiedziałam, jesywm już po dwóch poronieniach ;), to moja trzecia ciąża

    Oublier, Lyanna, 0202oliwcia, ayka, AgaSY lubią tę wiadomość

  • Annqa Ekspertka
    Postów: 161 129

    Wysłany: 10 września 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelaj oby wszystko było dobrze tym razem

    17 maj godz 3:00, Ula 3150g i 53 cm
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 10 września 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelaj, super że się udało i trzymam kciuki aby wszystko było dobrze.
    A ja się pochwalę, że dzisiaj chyba po raz pierwszy czułam ruchy. Chyba, bo tylko raz rano :P Może za bardzo chcę i sobie wkręcam

    0202oliwcia, ayka, AgaSY lubią tę wiadomość

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • Annqa Ekspertka
    Postów: 161 129

    Wysłany: 10 września 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruchy jak najbardziej możesz czuć, ja bym to porównała do lekkich skurczy mięśni :)

    17 maj godz 3:00, Ula 3150g i 53 cm
‹‹ 373 374 375 376 377 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ