X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr kolejna ciąża po poronieniu
Odpowiedz

kolejna ciąża po poronieniu

Oceń ten wątek:
  • Sheis Koleżanka
    Postów: 41 7

    Wysłany: 11 października 2017, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja jestem po 2 poronieniach. Po 9 miesiącach staran udalo mi sie zajsc w 3 ciaze. Jestem w 7 tyg. i 5 dniu ciazy. Bardzo sie boje bo za kazdym razem poronilam dokladnie w 8 tyg. Teraz biore Acard, duphaston i zastrzyki clexane. Dzisa mam wizyte. Od wczoraj boli mnie brzuch, tp taki bol ciagnacy, promieniuje mi do nog. Nie wiem co o tym myslec. M nadzieje ze to nie jest zly znak. AdaEva to straszne, ze w UK tak podchodza do wczesnej ciazy. Dobrze, ze sie unowilas na.wizyte u nas to moze lekarz zapisze Ci leki zapobiegawczo. Trzymam kciuki za Was dziewczyny.

    13.12.2015 Łyżeczkowanie w 8 tc.
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 11 października 2017, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć AdaEva i Sheis bardzo mi przykro z powodu Waszych poprzednich strat i bardzo się cieszę z powodu kolejnych ciąż. Pamiętajcie, że pozytywne nastawienie dużo daje, ale sama z doświadczenia wiem, że po takich przeżyciach nie jest to proste. U mnie też nie udało się ustalić przyczyn poronień, ale dzięki lueinie, acardowi i clexane lada dzień wejdziemy w III trymestr. Nie wiem czy to przypadek, czy rzeczywiście tutaj był problem.
    AdaEva zgaduję, że w UK stosuje się aspirynę na podobnej zasadzie jak u nas acard. Zagrożoną ciążę chyba lepiej prowadzić w Polsce, tylko pytanie jak często będziesz musiała przyjeżdżać albo jak dużą receptę dostaniesz na zapas. Jestem ciekawa, napisz jak już będziesz coś wiedziała.

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • AdaEva Koleżanka
    Postów: 47 15

    Wysłany: 11 października 2017, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę tylko dotrwać do 13.11. Właśnie przywieźli mnie z pracy w stanie opłakanym . Migrena mnie nokautuje. Nie daje już rady. Tylko rycze.

    Eva

    25f0dfb132.png[/url]

    Aniolek 05.03.15 [*]
    Aniolek 15.10.15 [*]
    Aniołek 23.10.17 [*]
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 11 października 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedna :( niestety musisz przecierpieć bez leków przeciwbólowych. Moja mama na migrenę pije kawę z cytryną. Ponoć paskudne, ale pomaga.

    AdaEva lubi tę wiadomość

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • AdaEva Koleżanka
    Postów: 47 15

    Wysłany: 11 października 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałam leki przeciwwymiotne. Z Przerażenia kupiłam bilet na samolot i za 1,5 lecę do Polski. Trzymajcie kciuki

    Eva

    25f0dfb132.png[/url]

    Aniolek 05.03.15 [*]
    Aniolek 15.10.15 [*]
    Aniołek 23.10.17 [*]
  • Janina12 Koleżanka
    Postów: 49 12

    Wysłany: 11 października 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję że pomoże dawka jest troszkę wyższa jak przy acardzie , a co to jest heparyna ?
    Oublier wrote:
    Janina, mi po 2 poronieniach lekarz zalecił acard, bo też podejrzewał problemy z krzepliwością. A w ciąży jeszcze dostałam heparynę i jak na razie jest wszystko dobrze i nie narzekam :)
    Ostatnio trochę szwagierka mnie rozbawiła, bo wypytywała mnie, gdzie kupiłam spodnie ciążowe. A wiecie dlaczego? Bo zgrubła i się w swoje nie mieści :P i chyba myśli, że takie spodnie rozwiążą jej problemy. I jeszcze stwierdziła, że ona (tak samo jak ja) w ciąży chudła i może to pomoże :P Diety i siłowni nie próbowała.

    Janina
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 11 października 2017, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oublier wrote:
    Oliwcia, gratuluję! Jak się czujesz?
    Janina, napisz jak tam wizyta u lekarza.
    A czuje się juz ok kochana na poczatku było kiepsko no ale dochodze do siebie :-) dzis byłam polozna i zdjęła mi szwy z krocza czuje sie prawie jak nowo narodzona :-) AAA no mi mojej Małgosi odpadł juz pepuszek :-)
    A co tam u ciebie kochana jak sie czujecie ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2017, 22:42

    Lyanna, ayka lubią tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 11 października 2017, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janina12 wrote:
    Mam nadzieję że pomoże dawka jest troszkę wyższa jak przy acardzie , a co to jest heparyna ?
    Kochana heparyna to inaczej Clexan zastrzyki podskórne które robi się w brzuch przez calą ciąże na rozrzedzenie krwi a co za tym idzie poprawę procesow pomiędzy mama a maluszkiem :-)
    W moim przypadku właśnie te zastrzyki dopiero pomogły

    AgaEva na bol głowy możesz połknąć paracetamol (apap) trzymam kciuki kochana i daj znać jak juz bedziesz na miejscu i czegos się dowiesz

    Sheis trzymam kciuki i za ciebie bądź dobrej myśli bo pozytywne nastawienie jest równie ważne

    Mamciu przeraza mnie to ile nas tu jest ciągle nowe dziewczyny nowe straty nowy bol ..... :-(

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 11 października 2017, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane a tu mam motywator dla Was <3
    Moja Małgosia długo wyczekiwana po 4 poronieniach

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/f1568428994f.jpg

    Oublier, Kajula, Lyanna, ayka lubią tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 11 października 2017, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliczna ta córcia :)
    A u nas wszystko w porządku. We wtorek idziemy do ginekologa i sobie pooglądamy z mężem kruszynkę :)i sprawdzimy czy łożysko trochę się podniosło, bo ostatnio było częściowo przodujące.
    Trochę zgaga zaczyna mnie męczyć, na szczęście migdały pomagają.
    U mnie październik to imprezowy miesiąc. Urodziny: moje, mojego męża, bratanka męża i jeszcze imieniny teściowej. W sobotę będzie zbiorcza impreza i chyba upiekę torta. Co roku byłam pomijana, ale ile można :P
    No i pochwalę się Wam, że mam cudownego męża :) Codziennie powtarza, że ma najpiękniejszą żonę :) i ciągle prawi mi komplementy. Nawet na bałagan nie narzeka, bo złapałam lenia :P Ja to mam chyba szczęście w życiu :D

    0202oliwcia, Lyanna, ayka lubią tę wiadomość

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • AdaEva Koleżanka
    Postów: 47 15

    Wysłany: 12 października 2017, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dolecialak szczęśliwie w nocy do Pl. Lekarz może przyjąć mnie jutro. A ponieważ w sobotę wcześnie rano mam lot powrotny chce zaoszczędzić czasu i zrobić dziś badania. Powiedzcie jakie miałyście zlecone? Czy warto robić progesteron? I co jeszcze?

    Eva

    25f0dfb132.png[/url]

    Aniolek 05.03.15 [*]
    Aniolek 15.10.15 [*]
    Aniołek 23.10.17 [*]
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 12 października 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób tarczycę: TSH, FT3, FT4
    Ogólne badanie moczu (z glukozą w moczu i ciałami ketonowymi)
    Morfologia
    Glukoza
    Transaminazy
    I jeszcze dobrze byłoby sprawdzić choroby zakaźne, ale to już raczej drogie: HBs-AG, przeciwciała anty-HCV, Cytomegalię i Toksoplazmozę

    Co do progesteronu, to nie wiem, bo nigdy nie badałam a luteinę i tak biorę :P

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • AdaEva Koleżanka
    Postów: 47 15

    Wysłany: 12 października 2017, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny! Czekam na wyniki do 17. Jutro o 15.30 ginekolog a w sobotę o 6 rano powrót do angli.
    Paracetamolu nie mogę jeść bo jestem uczulona.

    Eva

    25f0dfb132.png[/url]

    Aniolek 05.03.15 [*]
    Aniolek 15.10.15 [*]
    Aniołek 23.10.17 [*]
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 12 października 2017, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To trzymam mocno kciuki :)
    A ja Wam się pożalę... wracałam dzisiaj z zakupów a jakiś dziad do mnie "ooo, bedzie 500zł"... normalnie jakby ktoś mi w pysk strzelił... ma farta, że boli mnie głowa, bo tak bym mu odpowiedziała, że pożałowałby, że się odezwał.

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • AdaEva Koleżanka
    Postów: 47 15

    Wysłany: 12 października 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bogu dzięki ze tknęło mnie zeby przylecieć. Wczoraj ang lekarz badał mi mocz i było perfekcyjnie! Dziś odebrałam wyniki q laboratorium- same bakterie i leukocyty i erytrocyty mega przekroczone. Tarczyca -mega lipa, progesteron ledwo ledwo. :(
    Muszebichlonac

    Eva

    25f0dfb132.png[/url]

    Aniolek 05.03.15 [*]
    Aniolek 15.10.15 [*]
    Aniołek 23.10.17 [*]
  • Oublier Autorytet
    Postów: 566 369

    Wysłany: 12 października 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdaEva nie martw się :* Dobrze, że masz jutro lekarza. Pewnie dostaniesz luteinę . Co do tarczycy... nie wiem czy ginekolog będzie chciał Ci dobrać na własną rękę dawkę leku, no chyba że się leczysz. Mi mój lekarz daje recepty bez problemu. Ja na tarczycę leczę się już kilka lat i zaczynałam ode letroxu 50.
    Jak są bakterie, to dobrze byłoby zrobić posiew, ale do jutra na pewno nie będzie wyniku :(

    f2wl9vvjra4rp1ln.png

    v3gtnyn05cn3o4qn.png
  • AdaEva Koleżanka
    Postów: 47 15

    Wysłany: 12 października 2017, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leczę tarczyce już kilka lat. A jutro idę do ginekologa-endokrynologa Wiec dopasuje dawkę. Martwi mnie ten mocz. Nskipiwal dziś żurawiny i zajadam.
    Rano powtórzę mocz i wynik przekaże lekarzowi przez tel.lekk zawsze można dosłać.
    Chciałam zrobić przyrost bety po 48h ale już mnie tu nie będzie. Zastanawiam sie zatem czy jest sens robić po 24h?

    Eva

    25f0dfb132.png[/url]

    Aniolek 05.03.15 [*]
    Aniolek 15.10.15 [*]
    Aniołek 23.10.17 [*]
  • Lyanna Autorytet
    Postów: 863 489

    Wysłany: 13 października 2017, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno się nie odzywałam ale czytałam Was regularnie.

    AgaEva, Sheis witajcie :) Bardzo mi przykro z powodu Waszych strat i serdecznie gratuluję ciąży!

    AgaEva, dobrze że jesteś już w Polsce i już dzisiaj zobaczysz się z lekarzem. Wiem, że pytanie jest z wczoraj ale wydaje mi się, że nie ma sensu powtarzać po 24 godzinach - tylko Cię to może niepotrzebnie stresować.

    Oliwcia, cudowna córeczka <3


    U mnie powoli do przodu :) Nareszcie skończyły się plamienia i krwawienia. Wszystko ustąpiło po odstawieniu Acardu. Prawdopodobnie mam słabe naczynia krwionośne i pękały a Acard powodował problemy z krzepnięciem. Teraz wierzę, że wszystko jakoś się ułoży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2017, 11:16

    ayka lubi tę wiadomość

    km5s8rib3rydlnmr.png
    iv099vvj9qnut7rh.png
    06.2016 [*] Aniołek 6 tc
  • mafalda Znajoma
    Postów: 22 16

    Wysłany: 13 października 2017, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, trzeba wierzyc, ze tym razem sie uda :* Bardzo sciskam za was wszystkie kciuki :)

    Oliwcia - sliczna coreczka :) Jak porod?

    Ja zaczynam juz 26 tydz, zaczynam miec wrazenie, ze czas przyspieszyl i te tygodnie niemal mi migaja w przelocie ;) Mloda ostro dokazuje, co noc kolo 4-5 mnie kopniakami budzi.

    ayka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AdaEva, Sheis, przykro mi z powodu Waszych wcześniejszych strat, gratuluję ciąż i trzymam mocno kciuki za ich szczęśliwy przebieg.

    AdaEva, a w Anglii nie ma prywatnych klinik polskich? Mieszkam na wyspie obok, więc znam to wyspiarskie lecznictwo :-/ Latałam do Polski w ciąży z Córką do 7 miesiąca, bo nie wierzyłam nikomu na miejscu. Aż w końcu jednak znalazłam dobrego, polskiego lekarza, który się mną zajął do czasu porodu Córki i prowadził też moją czwartą ciążę z Synkiem. Poszukaj, popytaj znajomych, przejrzyj fora z Anglii, może uda się wyhaczyć kogoś sensownego. Powodzenia!

    Oublier, Mafalda, nie mogę uwierzyć, że już prawie zaczynacie 3-ci trymestr. Cały czas Wam kibicuję i będę czekać z niecierpliwością, aż w końcu się nam pochwalicie swoim Bączkami :-)

    Lyanna, pięknie gonisz Dziewczyny! Cudownie, że już nie plamisz. Na Twojego Bączka też czekamy!

    Lyanna lubi tę wiadomość

‹‹ 377 378 379 380 381 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ