X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 25 maja 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Hej.

    Gratulacje Pawelkowi i Wiktorkowi!

    Czekam właśnie w labie, aby dać Ady mocz do analizy.

    Pogoda cudowna. Idziemy dziś polować na truskawki.

    Iza kciuki!

    Rene to za duzo nie powiedzieli co synkowi.
    Mam nadzieję że jak będę odbierać te brakujące wyniki to się czegoś więcej dowiem
    Myszka i jak z tą wysypka zeszła wam?

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 25 maja 2019, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się, że po trochu wracacie do zdrowia :D

    Iza w takim razie mocno zaciskam kciuki i wierzę, że Twój mąż ma dobre przeczucia :)

    Aga ja jeszcze o rowerku nie myślałam, ale jak Ty coś znajdziesz lub spotkasz jakąś ciekawą opinię to daj koniecznie znać. Z drugiej strony chyba warto o tym pomyśleć, bo mam nadzieję na piękne wakacje i dużo czasu z Zuzią na dworze, za rok już nie będziemy tylko dla siebie.

    Kinga mi to wygląda na potówki, ale oczywiście mogę się mylić. Zuzia takie miała, z tym że ona ma włoski opadające na kark, bo nie wiem jak się do niej dobrać aby je ściąć. Odkąd chodzi tylko na krótki rękaw nie ma tej wysypki.

    Madzia kciuki za wyniki Ady! A jak u Was starania? ;)

    Rene wyniki po 16.06, dlaczego tak długo? Trzymam kciuki aby wszystko było w porządku. Lekarz nic nie mówił na to niskie żelazo?

    A my dziś pobudka o 8.30 :) Nie że spała całą noc, ale nie było tragedii jak na Zuzię. Na śniadanko buła, potem na balkonie w piaskownicy (po trochu już brakuje piasku). Ja natomiast jestem za gruba, już mam 66,5kg i zastanawiam się jak trochę zgubić, bo na wizycie znowu będą komentarze, dziewczyny co robić? No i zaczęło się drętwienie nóg w nocy, więc zaczynam łykać magnez.

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2019, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania temat starań, nie podejmuję. Ilona napisała, żeby się dodatkowo nie stresować, więc :P

    Do tego moja Babcia miała dzisiaj drugi udar, i to mnie martwi.

    Z ALAB to jakaś durnota, napisali że wyniki są ale nie podpieli!!!! :/

    Aniu a od jakiej wagi zaczęłaś?

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 25 maja 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok, rozumiem, nie dopytuję ;)

    Zaczynałam od 62kg, czyli obecnie mam dużo za dużo jak na ten etap.

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2019, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm. Wiesz ja przytyłam najwięcej chyba ze wszystkich kwietniówek z Adunią. Zostaly mi 4kg.
    Choć ostatnio jem duzo warzyw i pije wodę, zobaczymy.

    Minusem tego utycia pozostał mi ból pleców i dyskopatia. Jednak wcale nie jest to tak łatwo powiedzieć nie tyj. Każdy organizm inny i każda ciąża. Ja na Twoim etapie mialam +8, wiec te 4 to nie jest tragedia.

    I teraz tym się nie zamartwiaj!!! :*** głowa do góry

    A na co masz apetyt?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2019, 15:16

  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 25 maja 2019, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda przykro mi z powodu babci co lekarze mówią?
    Ogólnie ponoć tyle się czeka na te wyniki no i lekarz prowadzący idzie na urlop. Ale będę tam wcześniej dzwonić i jak już wyniki będą za dwa tygodnie to pojadę po nie. A z lekarzem jakoś się zgadam na omówienie. A jak nie to pójdę z tymi wynikami do ordynatora oddziału lub innego dyzurujacego lekarza. Jestem ciekawa czy robiąc prywatnie te badania nie byłyby one szybciej

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 maja 2019, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene nie wiem nic. Babcia ma 94 lata. Przestała mówić...chodzić.

    Co do badań Patryka. To wyglada jakby był z łaski te badania. Na serio. Kuźwa małe dziecko. A do centrum zdrowia dziecka nie chcecie jechać?

  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 25 maja 2019, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    Rene nie wiem nic. Babcia ma 94 lata. Przestała mówić...chodzić.

    Co do badań Patryka. To wyglada jakby był z łaski te badania. Na serio. Kuźwa małe dziecko. A do centrum zdrowia dziecka nie chcecie jechać?
    Nie myślałam o tym ale gdyby coś było nie tak z tymi wynikami na które czekamy to rozwazymy zmianę. Ogólnie to nie jestem do końca zadowolona z tamtego oddziału. Do przychodni przyszpitalnej doczepic się nie mogę wizyta badanie wszystko dokładnie. Niestety lekarki z przychodni nie było na oddziale

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 25 maja 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy tylko ja nie analizuję każdej plamki/krostki na skórze własnego dziecka? Czyżby była wyrodną matką? 😮 Nie zrozumcie mnie źle, ja rozumiem że się matki martwią i szukają przyczyny, ale ja jedynie obserwuję. Pojawiają mu się takie małe czerwone drobne w różnych miejscach o różnym nasileniu (ale ogólnie malutko) od czasu do czasu- obstawiam że potowki i tyle. Rozumiem też gdy dziecko ma już jakieś alergie i doszukuje się kolejnych alergenów. Naprawdę rozumiem. Chcę tylko wiedzieć czy jestem jedyną która ma do tego mały dystans 😉

    Nie pamiętam już kto pytał, ale mój sposób na bezstresowe przewijanie pieluchy to przewijak na pralce w łazience 😁 chyba działa strach że jak się mocniej obróci to zleci 😂

    Ania nie przejmuj się kg+, jak się pojawi drugie to zgubisz wszystko bardzo szybko 😁

    Wstępnie wybrałam rowerek--jest lekki w porównaniu z innymi, składa się tak że myślę że gdybyśmy się decydowali na wczasy samolotem to byłby idealny i design też w moim guście 😉 i koła są gumowe, ponoć to dobrze
    https://www.smyk.com/catalog/product/view/id/517221/s/smart-trike-trike-500-skladany-rowerek-z-funkcja-spacerowki-7w1-tots-czarno-bialy/
    A propos kół, to pękła mi opona w wózku 😮 czekamy na nową, będzie w przyszłym tyg..

    Dziękujemy za gratulacje, trochę przedwczesne bo do chodzenia jeszcze daleko ☺️

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 25 maja 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doczytalam. Kinga takie kropeczki jak na zdjeciu U was, u Wiktora uznaję za potówki. Pojawiają się właśnie na szyi i dość szybko znikają.

    Magda współczuję sytuacji z babcią. Oby lekarze jej pomogli na tyle na ile się da ☺️
    Chciałam jeszcze pytać jak wyniki badań Ady, ale nie ma jeszcze? A w sumie czemu robiłaś badanie moczu? (chyba mi to umknęło) 😉

    Edit: przypomniało mi się że chciałam pytać. Czy sandałki dla dzieci też są takie elastyczne jak półbuty do nauki chodzenia? Możecie polecić jakieś sandałki? Czekam cierpliwie na to lato 😎

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2019, 20:57

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 25 maja 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, ja tez olewam, ale nie mielismy nigdy krost/wysypek alergicznych wiec moze dlatego tak mi latwo :)

    Ja sie zastanawiam jakie buty kupic - pelne czy sandalki, Emelki czy Primigi... i jaki rozmiar i jak to sprawdzic :o ktora kupowała juz buty? Blagam o poradę :)

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 25 maja 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z butami byłyśmy w sklepie obuwniczym dla dzieci. Tam Panie zmierzyły stopkę, itp. Też się nad sandałami zastanawiałam, ale jak jest cieplej, to mała w kapciach śmiga.

    Magda, współczuję sytuacji. Moja mama jest po udarze, ale poza lekkimi problemami z jedną ręką i mówieniem, jest dobrze. Mam nadzieję, że też się dobrze skończy sytuacja z babcią.

    Aga, mamy dokładnie ten sam rowerek. Mała lubi w nim jeździć, jednak u nas się sprawdza na bliskie wyjścia. Niestety nie ma żadnego hamulca.

    Jeszcze co do spania, to ja też z tych, co w upał przykrywają się zimową grubą kołdrą. I też się martwiłam o małą, że zmarznie itp. Ale widzę, że jak jest lżej ubrana to śpi lepiej.

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 25 maja 2019, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Primigi podobno w TK Maxxx są w dobrych cenach. Kamila ja odrysowalam stópki na kartce papieru i Zmierzylam linijką, żeby wiedzieć sama dla siebie, ale w sklepie obuwniczym na pewno Wam pomogą dobrać odpowiednio 😉

    Marta, a Ty jesteś z niego zadowolona? Dobrze się prowadzi? Łatwo składa? 😁
    Wiktor za wózkiem nie przepada więc się trochę łudzę że w rowerku byłoby lepiej 😋

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 25 maja 2019, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz tak, chociaż czytałam opinie, że później dziecku ciężko jest dosięgnąć do pedałów. Ale ten etap jescze przed nami :D generalnie łatwo się prowadzi, nie ma problemu z wjazdem na krawężniki i radzi sobie w lesie. Mała dostała go na chrzciny od chrzestnej, która używa takiego zamiast spacerówki przy swoich dzieciach.

    Gabi pół godziny temu wstala z 2,5h drzemki. Myślałam, że to już będzie spanie nocne, ale się przeliczyłam...

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 25 maja 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, obawiam się że jeśli byście miały tyle przejść z wysypkami i krwią w kupie co my, to też byście zaczęły analizować każdą krostkę ;) Ja mu co jakiś czas wprowadzam produkty, na które źle reagował i sprawdzam czy już jest ok, jak mu coś zaczyna wyskakiwać to nie wiem czy od tego, czy właśnie to jakieś potówki. Nigdy wcześniej ich nie miał, a teraz nagle wysypany mimo że ubieram w dzień na krótki rękaw. Profilaktycznie odstawiłam biały ser ;)

    Emily, buty kupowaliśmy w sklepie, ale w sumie nie wiem czy nie lepiej zamówić kilka par z neta i mierzyć na spokojnie w domu. Akurat my poszliśmy do Mivo Kids i mieli tylko jedne buty które mi odpowiadały (chciałam trzewiki na rzepy, a mieli dużo wiązanych półbutów). Całe szczęście, że akurat trafiliśmy na super fity bo są naprawdę ekstra, a Grześ jak wraca ze spaceru to nosi buty w rękach i płacze jak mu zabieram.. Przypomnę, że w tych butach chodzi od stycznia, a miłość kwitnie. Co mi się w nich podoba, to że wkładka się wyjmuje i są narysowane linie pokazujące gdzie min i max może się znajdować paluszek żeby buty były w dobrym rozmiarze.
    Mamy już też kupione sandały, ale tym razem Elefanten. Paweł Zawitkowski polecał więc uznałam, że wypróbujemy. Sandałki kupiłam zabudowane, bo podobno w takich z całkiem odkrytymi palcami dzieci się potykają. W Polsce jest taka pogoda, że myślę że przydadzą się i takie i takie buty.
    W deichmannie można sobie wziąć miarkę do stópek, więc polecam iść i się zaopatrzyć, wtedy łatwiej niż odrysowywać. Emelki mają wg mnie dziwną rozmiarówkę i są dość twarde. Oni akurat mają fajne buciki do mierzenia, bo z wyciętymi palcami, tak że widać czy but jest ok czy nie i łatwo dzięki temu dopasować rozmiar. Dziwi mnie, że różne firmy mają różną długość wkładki w danym rozmiarze.

    Aniu, każda ciąża jest inna. Jeśli odżywiasz się w miarę zdrowo i nie objadasz słodyczami to myślę, że nie musisz się martwić że za dużo przytyłaś. Widocznie organizm tego potrzebuje.

    Ojej, Tusianka współczuję.. No to będziesz miała balangę teraz..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2019, 22:26

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 26 maja 2019, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszka - dlatego ja napisalam ze latwo sie nie przejmowac jak sie nie ma problemow z alergiami :)

    Dzieki za rady odnosnie butow, bedziemy szykac :)

    Narazie to junior znow rozpalony spi na mnie :(

    myszkaka lubi tę wiadomość

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2019, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My Adzie jako pierwsze buty kupiliśmy sandałki Primigi. 79 zl w tk maxx. Nie ma polbutow. Rozmiar 20. Troszkę większe.

    Aga Ada od miesiąca nie przytyła, i wysypki ma. A nie chciałam kłuć

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 26 maja 2019, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje kochane Mamusie z okazji naszego święta życzę Wam cudownego dnia 🌷💕🌞

    Magdzia85F, Rene, Tusianka, ibishka lubią tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 26 maja 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego co najlepsze w naszym dniu!

    Pyza usnęła przed północą, przysypiała i budziła się kilka razy. Pobudka przed 6, teraz padła na drzemkę.

    Rene lubi tę wiadomość

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 26 maja 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga_90 wrote:
    Dziewczyny czy tylko ja nie analizuję każdej plamki/krostki na skórze własnego dziecka? Czyżby była wyrodną matką? 😮 Nie zrozumcie mnie źle, ja rozumiem że się matki martwią i szukają przyczyny, ale ja jedynie obserwuję. Pojawiają mu się takie małe czerwone drobne w różnych miejscach o różnym nasileniu (ale ogólnie malutko) od czasu do czasu- obstawiam że potowki i tyle. Rozumiem też gdy dziecko ma już jakieś alergie i doszukuje się kolejnych alergenów. Naprawdę rozumiem. Chcę tylko wiedzieć czy jestem jedyną która ma do tego mały dystans 😉

    Nie pamiętam już kto pytał, ale mój sposób na bezstresowe przewijanie pieluchy to przewijak na pralce w łazience 😁 chyba działa strach że jak się mocniej obróci to zleci 😂

    Ania nie przejmuj się kg+, jak się pojawi drugie to zgubisz wszystko bardzo szybko 😁

    Wstępnie wybrałam rowerek--jest lekki w porównaniu z innymi, składa się tak że myślę że gdybyśmy się decydowali na wczasy samolotem to byłby idealny i design też w moim guście 😉 i koła są gumowe, ponoć to dobrze
    https://www.smyk.com/catalog/product/view/id/517221/s/smart-trike-trike-500-skladany-rowerek-z-funkcja-spacerowki-7w1-tots-czarno-bialy/
    A propos kół, to pękła mi opona w wózku 😮 czekamy na nową, będzie w przyszłym tyg..

    Dziękujemy za gratulacje, trochę przedwczesne bo do chodzenia jeszcze daleko ☺️
    Ja pytałam 🙂
    Ja też nie analizuje bo nie mam co, za to szaleje z wynikami 😏😋

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
‹‹ 833 834 835 836 837 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ