X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • ibishka Autorytet
    Postów: 2498 4015

    Wysłany: 26 maja 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona A gdzie się dokładnie wybieracie??
    Ja też niestety Kazda kropkę muszę analizować ale. To tak jak napisalyscie.. Kto ma problemy z alergiami to po prostu jest konieczne a kto ma pod tym kątem beztroske to nie musi sobie zaprzatac tym głowy :-)

    qdkkjw4zawimnwp4.png
    klz9ej285vh7zkgy.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 26 maja 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga przy alergiach to zupełnie inny temat i całkowicie zrozumiałe 😉

    Kochane Mamy, życzę Wam aby każdy dzień roku był dla Was Dniem Matki 😘
    Ja dostałam dziś pierwszą laurkę od syna 😍😍😍
    7f10f11a97071c07med.jpg
    3486bb5fc9a7b1b7med.jpg
    Podobno tata niewiele pomagał 😋

    Edit: i stuknęło nam dziś 15 miesięcy 😮

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2019, 21:51

    Tusianka, Magdzia85F, APrzybylska, myszkaka, Rene, Etoilka, Ilona92 lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 27 maja 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza my Limanowa.
    Co do butów my mamy emelki, geoxy, Bartek. Ja uważam , ze buty trzeba przymierzyć. Dla mnie dmelki są miękkie. Może żądzy od butów? My sandałki mamy na paski z zakryta pięta. Akurat likwidują sklep wiec my trochę na zaś kupiliśmy. Warto kupić lepsze buty bo jednak stopa się strasznie poci :/
    My mamy podobny rowerek. Jadzia dostała na roczek od babci, ale dla mnie trochę ciężki. Może za mało go używałam ? Muszę go w końcu wyciągnąć i pojeździć x mała.
    Aniu piaskownica na balkonie mnie rozśmieszyła :D
    Kinga ja się Tobie nie dziwie, ze po takich przejściach sprawdzacie wszystko.
    U Nas ciagle gorączka, wczoraj pogotowie i lekarz na które zareagował”ospa”? Mówię chyba z powietrza. Poza tym takie krostki to miała i znikały i kto by myślała, ze to ospa. Mamy obserwować. A no i jak na złość na dodatek mamy pleśniawki :/ tak myślałam, ze w końcu wyjdą po jedxdniu piasku i kamieni ::
    Tene trzymam kciuki za wyniki.
    Spóźnione wszystkiego dobrego w dniu Mam :)
    A ja dziś 41 dzień cyklu :/

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 27 maja 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona u nas też ospa nie wiadomo skąd. To są najpierw pojedyncze kropki, małe, czerwone, czasem któraś ma taki przezroczysty czubek. Jak się pokażą we włosach to raczej nie ma wątpliwości.

    No i podobno właśnie najpierw jest gorączka, a później wysypuje, u nas było odwrotnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2019, 11:55

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 27 maja 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszkaka wrote:
    Ilona u nas też ospa nie wiadomo skąd. To są najpierw pojedyncze kropki, małe, czerwone, czasem któraś ma taki przezroczysty czubek. Jak się pokażą we włosach to raczej nie ma wątpliwości.

    No i podobno właśnie najpierw jest gorączka, a później wysypuje, u nas było odwrotnie.
    To właśnie słyszałam, ze we włosach mogą być i to wtedy mur beton ospa.
    Tak wyglądały czerwone małe z jakby czubkiem wodnisty, ale skojarzyłam to z jedzeniem mleka no jedna taka tylko została. Gorączka zbita. Za to wyszła czwórka, teraz dwie dolne dwójki i idzie jeszcze jedna górna czwórka :/ ciagle płacz, w nocy płacz, chwile dobrze później znów strasznie marudzi. Ja Was podziwiam Dziewczyny, na prawdę. Jak tyle niektóre z Was przeszły z dziećmi i to przechodzilyscie x razy częściej niż ja:/

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 27 maja 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas się zaczęło niewinnie ale potem był wysyp, wszystkie miały ten płyn surowiczy a potem się zrobiły strupy. Jeśli Jadzia miała malutko i tak szybko przeszło to albo bardzo łagodnie chorowała albo to nie ospa. U nas dwa tygodnie aż odpadły strupy a teraz ma ślady na całym ciele takie ciemniejsze. Ponoć i pół roku to może znikać.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 27 maja 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jak na razie żadnej wysypki nie ma. I oby nie było, bo oglądam ją co chwila, czy coś się nie pojawiło. Tak samo, jak coś mnie zacznie swędzieć to już mam myśli, że tego półpaśca złapałam.

    Dzisiaj tryb jęczący, pewnie kolejne zęby. Bo i kup sporo, jedna ze śluzem, 3 takie ledwo brudzące pampers. Przed myciem była już normalna, więc podejrzewam wyjście kolejnych zębów.

    Najlepiej to by tylko przebywała na dworze i chodziła wszędzie. Mamy plecak ze smyczą i przymierzam się do pierwszego spacera bez wózka.

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • Sylwiaa95 Autorytet
    Postów: 750 762

    Wysłany: 27 maja 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ciocia mieszka nie cale 30 km od Limanowej :D
    Staś coraz wiecej już sam chodzi :)
    Zebow nadal nie ma.
    W czwartek idziemy na MMR a w niedziele chrzest męża bratanicy - mlodsza od Stasia o 4 miesiace :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2019, 21:48

    xk81pfk.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 28 maja 2019, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas z wysokiej goraczki zrobilo sie zapalenie oskrzeli :(
    Najlepsze jest to, ze po Jr wogole nie widac ze jest chory :D

    Ja wczoraj pierwszy dzien w pracy-nie bylo zle, choc nadal jeszcze jestem zagubiona :(

    Dziś będę robić ciasto do pracy, bo jutro zmiana kodu na 3 z przodu :)

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 28 maja 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :D

    Madzia jeżeli chodzi o smaki - to ciągnie mnie do najgorszego ... :/ walczę z sobą, a odkłada mi się każda szklanka wody. Kilka razy pozwoliłam sobie, ale nie na tyle żeby od razy 5kg mi przybyło. Do tego niestety nie mogę nawet się poruszać, bo kręgosłup mi wysiada. Obraz nędzy i rozpaczy.

    Ale na pocieszenie dostaję urocze, maleńkie kopniaki i za każdym razem na chwile mi lżej na sercu :D

    Współczuję, że musicie tak analizować każdą kropkę :( Podziwiam wszystkie mamusie, które muszą pilnować diet, zastanawiać się co można, co nie. Zuzia zjada wszystko, dosłownie i coraz częściej "bawi się" w odkurzacz :/ oczy dookoła głowy, jakby dopiero zaczęła chodzić ;p

    Sylwia kciuki za szczepienie, mam nadzieję, że pójdzie bezboleśnie :*

    Kamila współczuję zapalenia :/ a jutro ... witaj po tej stronie mocy :D

    Ilona92, Magdzia85F lubią tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 29 maja 2019, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila, wszystkiego najlepszego!

    Mała wstała wczoraj z drzemki po 16 i usnęła dopiero przed 1. A pokładała się już od 21. Nie wiem o co jej chodziło. Jeszcze śpi, ale od 5 strasznie niespokojnie.

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 29 maja 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila wszystkiego co najlepsze dla Coebie. Oby ten okres adaptacyjny się szybko dla Was skończył.
    Aniu taki Twój urok , będziesz tyla i tyle. Nie zapominaj o płynach. Może rób sobie koktajle jakieś otrębowe wsrzywno owocowe? Nie wiem co jesz, ale może to Ciebie zapcha wybacz za słowo. Ja tez miałam ciągoty do meg pikantnego bo smak w buzi był okropny i tylko intensywne potrawy maskowały go na chwile jak i guma do zębów.
    My w końcu pozbyliśmy się gorączki. Na liczniku +3 żeby i jeden w trakcie przebijania. Dni coraz lepsze. Wczoraj była pierwszy dzień niania, nie było tragedi. Myślałam, ze nie będę mieć dziecka mama, mama, a jednak ;)
    Tusianka Twoja panienka jest poprószy taka żywiołowa i stad pewnie te wszystkie naruszeni, pobudki itp.
    My w nocy nadal kręcenie, płacz, tylko ze Jadzia śpi jak to robi. Cycek narazie wystarcza. Biorę na poprawki różne nowości. Zaczyna chodzić wiec mózg wszystko rejestruje x razy mocniej wiec dziecko wszystko może przezywać.
    Sylwia kciuki za szczepienie i podpytają o te zeby, bo Stas jednak skończył roczek.
    Nam zostało do końca zasiać 500m dyni i w piątek będą truskawki, także moje eko olany powoli nabierają realnego światła.

    Magdzia85F lubi tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 29 maja 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila wpadam specjalnie dla Ciebie 😘 jeszcze od rana nie siedziałam, gości po południu, ale nie o to mi chodzi... Kochana wszystkiego co najlepsze z okazji urodzin, zdrówka, szczęścia, radości, pociechy z Pawełka, spełnienia marzeń i cudownego świętowania 🎂🎁🌷 a Zuzia przesyła buziaki 😘

    Ps 30 to tylko cyfra, nie daj się jej 💕

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 29 maja 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    Kamila, wszystkiego, co najlepsze! Zdrówka i pociechy z Pawełka :)

    U nas po zapaleniu oskrzeli został jeszcze mały kaszel ale poza tym jest w porządku.. Po MMR wszystko ok.

    Wojtek też coraz więcej sam chodzi. I coraz więcej rozumie. I powtarza. Toczymy rozmowy w stylu:
    W: Tata tata tata
    M: Nie ma taty, Wojtuś
    W: Dzie?
    M: Na zakupy pojechał
    W: Pa pa

    I chciałam się Wam pochwalić, że mam niezłego tancerza - kaczuszki tańczy wybitnie :D

    Przecudowny czas teraz jest! Okropnie mi przykro, że w poniedziałek juz do pracy...
    Poza tym w ciągu ostatnich dni doszliśmy z mężem do wniosku, że jednak chyba nie damy rady ogarnąć Wojtka w domu sami nawet z moją pracą zdalną. Tzn mąż mnie przekonał - że się zajadę z domem, pracą i Wojtkiem. Rozważaliśmy żłobek (ale do jednego w tym roku nie ma szans, a drugi, po wizycie w nim, nas nie przekonał). Prawdopodobnie zdecydujemy się na opiekunkę - nie codziennie, ale jak będzie potrzeba. Mamy umówione spotkanie z jedną z polecenia w przyszłym tygodniu, także zobaczymy.

    A, no i za nami pierwsza noc bez mleka. Trochę popłakał jak się obudził o 2, ale nie było tragedii. Próbujemy go całkiem odstawić. Zostawiłam na razie tylko karmienie wieczorne do usypiania - ale chyba już też nie na długo.

    Edit. A, Aga, piękna laurka! Mnie strasznie wzruszają takie rzeczy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2019, 13:43

    APrzybylska, aga_90 lubią tę wiadomość

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 29 maja 2019, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila wszystkiego najlepszego!

    Marysiu super rozmowy! U nas mówi już kilka słów, ale dialogów to jeszcze z tego nie ma ;) a i tak się cieszę jak mi odpowiada na pytania "ta" albo "ne, ne" :D za to wszystko rozumie i pokazuje na migi co chce :D

    Ja jeszcze miesiąc i do pracy.. Rozwój mowy to faktycznie super czas, mnóstwo radości.

    Odstawianie nam idzie nieźle, ale jeszcze potrafi się domagać cycy do drzemki (nie dostaje), więc nie ruszam karmień nocnych. Niech się przyzwyczai, że w dzień nie ma mleka, potem pójdziemy dalej. Boję się tylko że nie zdążę przed powrotem do pracy i potem będzie jakaś makabra bo w nocy sobie będzie rekompensował to że mnie nie ma pół dnia w domu.

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 29 maja 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily89 wrote:
    U nas z wysokiej goraczki zrobilo sie zapalenie oskrzeli :(
    Najlepsze jest to, ze po Jr wogole nie widac ze jest chory :D

    Ja wczoraj pierwszy dzien w pracy-nie bylo zle, choc nadal jeszcze jestem zagubiona :(

    Dziś będę robić ciasto do pracy, bo jutro zmiana kodu na 3 z przodu :)
    Wszystkiego najlepszego :-)

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 29 maja 2019, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamila wszystkiego najlepszego 😉 mój mąż w tym roku zmienia cyfrę z przodu na 3 i przeżywa jakby 60tkę kończył 😂🙉🙉🙉
    Dla mnie to tylko cyferki, może dlatego że podobno nie wyglądam na tyle ile mam :d

    Wy się odstawiacie a u nas cycuś coraz częściej.. Ostatnio w nocy miałam dosyć bo robiłam za smoczek. Zabrałam. Darł się 2h!!! Zmiękłam w końcu bo zaczynało już świtać 🤦‍♀️ czarno to widzę..

    Marysiu u nas podobne dialogi. Cały dzień tylko tata i tata 😋

    Marta współczuję tej nocnej imprezy, oby się już nie powtórzyła ☺️

    Edit. Miałam Wam pisać i zapomniałam. Kupiłam jakiś czas temu w Rossku na promocji kredki do malowania w wannie (ok 5zl) i super zabawa i dla syna i dla taty 😂 polecamy, bo rzeczywiście zmywają się zwykłą wodą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2019, 22:10

    f2wl9vvje61wiuku.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 29 maja 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny <3

    Dzień minął szybko i nie czuję się starsza xD


    APrzybylska lubi tę wiadomość

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 30 maja 2019, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie dajmy się zwariować to tylko cyfry, najważniejsze być czuć się młodo duchem.
    U Nas Niania dzień drugi. Narazie poranek był czarny , ryk jakby otrzymali ze skory. Pomimo tego, zwieszenie w domu.
    aga u mnie tez cyc, jeżeli tego potrzebuje nie dajmy siebzwariowac, oczywiście jeśli możesz sobie na to pozwolić.
    Ja tez kupiłam kredki , ale mamy tylko wanienkę i o nich zapomniałam haha
    U nas jak jedzie jakiś samochód i psy szczekają to jest: tata? I obracaglowe na wszystkie strony, odpowiadam ze tata w pracy będzie po południu.
    Wie gdzie psy, kurczaki itp. Ciągnie mnie do obory żeby pooglądać kozy haha

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 30 maja 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :D

    Dziś humorki i nastroje u nas super :) Wczoraj mieliśmy gości - kuzyn, jego żona, córeczka 2 latka i mój śliczny chrześniak 6-mcy (chrześniakiem zostanie 9.06). Maluch jest takim maluchem, że jest taki jaki Zuzia, spory chłopak. Do tego uroczy, słodki i ruchliwy jak pchełka.

    Zuzia była tak wymęczona, że zasnęła o 22:00 ;) pospała w swoim łóżeczku do 1:00, potem z nami, ale całkiem ładnie i spokojnie, wstałyśmy po 8:00 :D całą noc bez mleczka. Po takiej nocy od razu nam lepiej.

    Widzę, że po trochu u Was też "tatoza" ;) Zuzia przy każdym dźwięku windy czy domofonu krzyczy "tata" i biegnie pod drzwi. A co do rozmów:

    Ja: Powiedz "mama".
    Zuzia: "Tata"

    :P

    Etoilka, Ilona92, Tusianka lubią tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
‹‹ 834 835 836 837 838 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ