X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr Kwiecień - plecień 2018
Odpowiedz

Kwiecień - plecień 2018

Oceń ten wątek:
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdzia85F wrote:
    No i państwu chyba zalezy na to, by nie żyło w nim stare społeczeństwo... A takie podejście pracodawcy, czesto powoduje, ze kobiety nie chcą mieć dzieci.
    Albo decduja sie na późniejsze macierzyństwo.


    Ilona albo mamoza taka. A na ile zostawisz Małą?


    Moja ryczy w nocy.
    Wkurza mnie to. Na serio. Bo to taki lament ze cyc. Dam to mogłaby nie wypuszczać. Ech
    Masz racje Magda, tylko przynajmniej dla mnie są błędów systemie, dlatego to tak wszystko wyglada. To, ze państwo płaci składki za przedsiębiorcę to nie znaczy, ze my podatnicy na to nie płacimy i w rzeczywistości Wy same. Gdyby składki i inne rzeczy były dobrowolne byłoby całkowicie inaczej. Jest taki problem z pracownikami, ze szok. W trsansporcie ludzie utrzymują się z 599 plus. Na prawdę jest tragedia. Jest takie zadłużenie o którym lepiej nie mówić. Mi się nie podoba opłacanie składek zdrowotnych skoro bywam u lekarza 5 razy w roku. NFZ zadłużony, rzekome emerytury skradzione. Później są problemy takie jak mamy teraz. Współczuje Dorocie niemiłosiernie, ze kusi się teraz borykać x takim problemem ale wiem ze jest na tyle uparta i szybko znajdzie swoją druga prace bez wątpienia.
    Magds moja tez ryczy i tez mam tego dosyć. Idą wszystkie możliwe żeby na raz, nowa osoba i poprószy najchętniej bym ja zakneblowała... czasami nie wiem co mam zrobić. Pytasz się ludzi to każdy nie wiem, a później krytykują jakie to dziecko ...
    Zostawiam ja na krótko tylko partiami. Idę coś porobić wracam i tak ze 3 razy. Wydaje mi się ze problemem jestem ja tzn ze zamiast zrobić jakaś adaptacje z opiekunka , żeby przychodziła co drugi dzień i uczestniczyła w naszym życiu to rzuciłam ja nr głęboka wodę i się wszystko posypało. Dziecko wisi na mnie jak ja odstawię to ryk. Masakra. Najlepiej jest x rana do 10 i koniec sielanki...

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Jak dajecie radę w te upały? Być w ciąży przy takiej temperaturze to nic przyjemnego, a to dopiero początek czerwca. No nic jakoś dam radę 😘

    Melduję, że wczoraj po 3h siedzenia w poczekalni przed gabinetem mam wypaloną koronkę na plecach 😉 a poza tym mamy już całe 261gram i wszystko jest w porządku ♥️ nie dostałam zdjęcia i niewiele widziałam, jednak to nie najważniejsze. Nadal brak ogonka.

    Co u Was? Już wszyscy zdrowi? Jak nocki?

    Rene, Tusianka lubią tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APrzybylska wrote:
    Mamuśki przepraszam, że tak z doskoku zmieniam temat, ale mam poważne pytanie i muszę dość szybko się zdecydować: czy któraś z Was ma i używa mopa parowego? Możecie coś polecić?

    Będę wdzięczna za każdą radę.

    Madzia kciuki żeby tylko na tym płaczu się skończyło i późnej Ada czuła się dobrze po MMR ♥️

    Rene jak u Was? Mam nadzieję, że już lepiej.

    Zuzia buziaki też daje. Zazwyczaj po kilka mamie i tacie. A jak czytamy "Świat dzidziusia" i jest obrazek, na którym dzidziuś się przytula, to Zuzia przytula mnie i leci do taty 😻
    U nas nic nowego jeździmy z malym na kontrolę cukru i wagi.Cukier waha się między 93 a 98 waga z poniedziałku to 8360g. Wczoraj byliśmy na pobraniu krwi morfologia żelazo ferrytyna i lipaza. Dzięki za pamięć :-)
    Pomaranczka kciuki za znalezienie nowej pracy:-)

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APrzybylska wrote:
    Hej. Jak dajecie radę w te upały? Być w ciąży przy takiej temperaturze to nic przyjemnego, a to dopiero początek czerwca. No nic jakoś dam radę 😘

    Melduję, że wczoraj po 3h siedzenia w poczekalni przed gabinetem mam wypaloną koronkę na plecach 😉 a poza tym mamy już całe 261gram i wszystko jest w porządku ♥️ nie dostałam zdjęcia i niewiele widziałam, jednak to nie najważniejsze. Nadal brak ogonka.

    Co u Was? Już wszyscy zdrowi? Jak nocki?
    Ciesze się ze wszystko jest ok co do upałów to współczuję sama kiedyś przechodziłam przez ten trudny czas córkę urodziłam w sierpniu.

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 5 czerwca 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, super że wszystko dobrze!

    My się rozpływamy. Śpimy z małą w salonie przy otwartym balkonie. W sumie to mała śpi, bo ja tak średnio, mam jakieś problemy z zaśnięciem, a jak już zasnę to się budzę po chwili. W sypialni znowu taka duchota, że nawet z wiatrakiem ledwo daje się wytrzymać.

    Dzięki pogodzie przedstawiamy się na jedną drzemkę. Wychodzimy po 9, zanim zrobi się upał. Jak wracamy, to coś zje i śpi do 14. Koło 17/18 znowu spacer i 20 już śpi.

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu super, że ciąża przebiega prawidłowo :) Chwila moment i zaraz będzie po :D

    U nas mieszkanie się jeszcze nie nagrzało więc śpi się dobrze. Wychodzimy rano i spacerujemy 8-10, potem drugie śniadanie i drzemka, wstaje koło 14, drugi spacer po 18. Co do nocek to nic nie piszę żeby nie zapeszać xD

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 6 czerwca 2019, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rene dawaj nam znać jak Patryk. Ja wciąż trzymam kciuki! Mój mąż jest z sierpnia.

    Marta oby spało Ci się lepiej. Jedna, porządna drzemka w dzień to super sprawa, przynajmniej ja tak wolę. 2-3h spokoju ;) i czas na to aby zająć się domem lub poleżeć z nogami do góry.

    Kinga dobrze, że nic nie piszesz - cieszę się i oby nie zapeszyć. Tak, już połowa ciąży za nami :D

    My od rana na boso i biegamy po balkonie, na spacer wychodzimy przeważnie po południu. Dziś trochę lepiej, bo jest wiatr.

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzie jesteście? :(

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Rene Autorytet
    Postów: 3906 1756

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    APrzybylska wrote:
    Gdzie jesteście? :(
    Dzięki za kciuki :-)
    No jakoś pusto się tu zrobiło...

    Patryk
    17u9anlieh0fpken.png
  • Tusianka Autorytet
    Postów: 929 1118

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie wszyscy korzystają z pogody. U nas wczoraj i dzisiaj chłodniej.

    Mała ma wysypkę na nóżce i pod pieluszką. Podobno panuje u nas bostonka i niby wygląda to tak, jak na zdjęciach w internecie. Ale nie ma żadnych innych objawów, nie wydaje mi się też, żeby ją swędziało. Na wtorek zapisałam ją do lekarza. A ja mam dalej problemy ze snem, nie mam pojęcia czemu.

    Aniu, jak się czujecie?

    km5stv73sw35n5tw.png
    04/04/2018 3:22
    3990g, 56cm
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 8 czerwca 2019, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego, co ja wiem bostonka nie swędzi oraz zazwyczaj jest jeszcze gorączka. Daj znać co powie lekarz. Przykro mi, że masz problemy ze snem.

    My jutro mamy chrzest najmłodszego jeszcze członka rodziny. A Zuzia dziś wywaliła się na balkonie i otarła twarz o sztuczną trawę 😢 nie jest ona specjalnie twarda, ale jest w niej piasek z piaskownicy.

    Ja, no cóż wielka, spocona i spuchnięta. Dziś na szczęście mniej żaru z nieba i wiatr 😀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2019, 16:22

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • myszkaka Autorytet
    Postów: 961 853

    Wysłany: 9 czerwca 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, a ogólnie jesteś zadowolona z tej trawy? Bo sama się zastanawiam czy nie kupić. U nas na balkonie strasznie się kurzy i w zasadzie dwa dni po myciu już jest warstewka pyłu, a taką trawę może bym mogła odkurzać i by było szybciej?

    f2wli09k0vt5rkls.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 9 czerwca 2019, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myszkaka wrote:
    Aniu, a ogólnie jesteś zadowolona z tej trawy? Bo sama się zastanawiam czy nie kupić. U nas na balkonie strasznie się kurzy i w zasadzie dwa dni po myciu już jest warstewka pyłu, a taką trawę może bym mogła odkurzać i by było szybciej?
    Wiesz co, w sumie nie mam jeszcze zdania. Na pewno fajnie, że można chodzić po balkonie w skarpetkach i piach z piaskownicy w większości jest pod trawą. Myślę, że właśnie będę ją odkurzać.

    Na chrzcinach bardzo fajnie 😀

    Ilona92 lubi tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Etoilka Autorytet
    Postów: 967 1646

    Wysłany: 9 czerwca 2019, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    Ja po pierwszym tygodniu w pracy. Nie jest źle :) chodzę na 5-6 godzin, a reszta w domu, jak Wojtek już śpi.
    Na razie Młody zostaje z tatą lub z babcią. Jest grzeczny i nie marudzi, co mnie bardzo cieszy.
    Od lipca zaczynamy przygodę ze żłobkiem. Cały czas się zastanawiam, czy to dobry pomysł, ale spróbujemy.

    Poza tym karmię już tylko przed spaniem. Odstawienie nocne poszło gładko (choć mamy jeszcze jedną pobudkę - na utulenie i niestety często zmianę pokoju do spania). To karmienie na noc chyba też wkrótce odstawimy - wydaje mi się, że Wojtek już go nie potrzebuje.
    W ogóle to gość pochłania takie ilości jedzenia...

    Macie do polecenia jakieś ładne chłopięce sandałki?

    h84f3e5e7aigw4hm.png
    mhsvcwa15qvcnn0c.png
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. My wracamy dopiero do domu.
    Byliśmy na chrzcie. Było super. Moje dziecko się rozkręcili ze wszystkim. Potrafi wchodzić na schody, lepiej chodzi , zaczyna gadać po swojemu coraz więcej. Rozumie lepiej niż mi się wydaje. Jest taka słodka, ze szok. Sezon w pełni. Ja chodzę zadowolona. Jak chcecie zapraszam w sezonie. Zrobię tylko miejscówka dzieciaków i lecimy z grillem czy ogniskiem. Dzieci się wylatają my poznamy , będzie super :)

    APrzybylska, Rene lubią tę wiadomość

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • APrzybylska Autorytet
    Postów: 1883 2969

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) witam się za połową ciąży :D

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/b53df2cbb434.jpg

    I tu my z wczorajszych chrzcin:

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/bd1212b97af5.jpg

    Ilonka zapisz nas na pierwszy wolny termin 🤩

    Marysiu cieszę się, że w pracy dobrze. Buziaki dla grzecznego Wojtusia 😘 jak Ty się czujesz z odstawieniem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2019, 14:46

    Tusianka, Ilona92, Monnn, aga_90, Etoilka, Rene lubią tę wiadomość

    14.10.2019 - Helena - zakochani od nowa
    29.03.2018 - Zuzanna - miłość naszego życia
    19.05.2017 - maleństwo 8 tydzień [*]
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu teraz mam narazie „wolne „ zapraszam. Z Torunia (o ile dobrze pamietam) droga jest dobra i w dumie krótka :) Dorota miała się pojawić w czerwcu, jak tylko wszystko ogarnie:)
    Aniu super dziewczyny z Was. Teraz minie druga połowa ciąży jak z bicza strzelił. Życzę przetrwania w te okropnie upalne dni

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Emily89 Autorytet
    Postów: 1087 1443

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki laski ale mój powrót do pracy totalnie mnie wykończył :D do tego upały, w biurze 28-29 stopni bo klima nie działała..

    Ja już nie wiem jak Młodego ubierać na noc w te upały i co zrobić żeby się tak nie pocil... Leży na bambusowym otulaczu w samym pampersie, okno otwarte a ten całe mokre włosy :(

    bl9c3e5ez8bo2wpc.png

  • olKaczucha Autorytet
    Postów: 303 185

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, moja córka wygląda jak siostra Twojej córeczki hehe :)

    APrzybylska, Ilona92 lubią tę wiadomość

    iv09mg7yklmn388j.png
  • aga_90 Autorytet
    Postów: 1028 1716

    Wysłany: 10 czerwca 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilona a przypomnij się skąd Ty jesteś? Bo jakoś mi z głowy wyleciało 😉

    Aniu piękna Ty, piękna córcia i piękny brzusio 😍


    Marysiu ja kupiłam sandałki Emelki Roczki. Po zakupie się doczytalam że to buty profilaktyczne 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ są ładne, skórzane i Wiktor zdecydowanie lepiej w nich chodzi niż w polbutach Elefantena. Już nie rozkminiam. Skupiam się na tym że dziecko szczęśliwe. Za rękę tupta dużo, bardzo dużo. Wręcz non stop by chodził. Sam się jeszcze boi. Kiedyś się doczekam 😁
    Z jedzeniem już było super przez jakiś czas, od wczoraj znowu gorzej. Podejrzewam kolejne zęby. Albo dwójki dolne, albo czwórki górne. Czekam 😉

    Forum nam cichnie, skoro cześć zWas wraca do pracy. Ja teraz miałam przez tydzień pieska od mamy i kurcze drastycznie dzień się kurczy. Podziwiam te wracające do pracy, po części zazdraszczam.. Każdy medal ma 2 strony. 🙄

    Etoilka, Ilona92 lubią tę wiadomość

    f2wl9vvje61wiuku.png
‹‹ 836 837 838 839 840 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ