X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr LIPCOWE niespodzianki:)
Odpowiedz

LIPCOWE niespodzianki:)

Oceń ten wątek:
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 19 listopada 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapelusz my mielismy usg ze wzgledu na szybko zrastające się ciemiączko bo jak za szybo sie zrosnie to glowa moze nie rosnac i mozg nie bedzie miał miejsca.
    Ale na szczescie u nas nie widac ciasnienia i głowa rośnie ;) ale chcemy to jeszcze skonsultowac z kims "mądrym" ;) a zauważyla to pediatra, sprawdza ciemiączko na kazdej wizycie :)

    Magia starszak ospe chyba zakończył :) Mały JESZCZE sie trzyma ale to raczej kwestia czasu :( dziś pojawił sie katar :(

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Aleste Koleżanka
    Postów: 41 4

    Wysłany: 19 listopada 2018, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,
    byłam dziś na pierwszej wizycie i lekarz nie zlecił mi hcg. Mam wykonać wszystkie potrzebne badania z wyjątkiem tego. Myślicie, że sama powinnam je zrobić, czy lepiej się nie denerwować. 6.12. mam pierwsze usg, bo powiedział, że wcześniejsze mogą nic nie pokazać.

    f2w3yx8dmfujgip8.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 19 listopada 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleste, to jest wątek z tamtego roku :) my już mamy 4miesieczne maluchy ;)

    Ale lekarze nie zlecają zazwyczaj hcg, możesz je sobie zrobić sama co 2 dni sprawdzić czy się podwaja :)
    Dobrze że usg masz później, już na pewno będzie <3 :)

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Aleste Koleżanka
    Postów: 41 4

    Wysłany: 19 listopada 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok, dziękuję za info, przepraszam, że tak się wprosiłam ;) już nie będę przeszkadzać :P

    f2w3yx8dmfujgip8.png
  • Butterfly92 Autorytet
    Postów: 533 188

    Wysłany: 19 listopada 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja mam dziwna sytuacje..

    13.10 miałam ostatnią miesiączkę..
    Wg cyklu 27dniowego kolejna miesiączka miała u mnie się pojawić 09.11.. Dzień przed miesiączką dostałam plamienia więc już straciłam nadzieję, podczas gdy plamienie zniknęło..

    W dniu spodziewanej miesiączki pojechałam do laboratorium na Betę HCG, wyniosła ona 20.22.

    15. 11 dostałam brązowego plamienia oraz strasznego kłucia w jajniku..
    Wylądowałam w szpitalu, gdzie wykonują codziennie pomiar BETY HCG.
    I oto moje dotychczasowe wykonane BETY:
    09.11 - 20.22
    15.11 - 837
    16.11 - 1209
    17.11 - 1830
    18.11 - 2320
    19.11 - 2809

    Pomimo wzrostu BETY HCG na USG nie widać do dnia dzisiejszego pecherzyka ciazowego..

    Wg ostatniej miesiączki powinnam być w 5t2d ciąży...

    4 CS - ciąża pozamaciczna

    Walka z endometriozą.
    21.02.2019 - rozpoczenie leczenie endometriozy.
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 19 listopada 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magia, fakt 16 dni to strasznie długo. Mimo że warunki (jak na szpital) bardzo dobre, bo i sala pojedyncza, z łazienką, łóżko dla mnie itd. Ale nie wychodzenie, jednego pomieszczenia sprawiło że po wyjściu krótki spacer był problemem bo człowiek się po prostu zasiedział, do tego stres, płaczący starszy syn, bardzo stęskniony i też chory w domu, jedzenie musiałam zamawiać na salę bo mąż zajęty pracą i synkiem średnio mógł do mnie przyjeżdżać więc jedzenie było "szpitalne"... Jeszcze teściowa... Poprosiłam jednego dnia, dokładnie w środę przed 1.11 moją koleżankę żeby pojechała do mnie do domu i została ze starszym synkiem a żeby mąż mógł mnie odwiedzić i przywieźć mi pieluszki, ciuszki itd. Wiedziałam bowiem że ani 1 ani aż do niedzieli nie będzie miał szans przyjechać. Teściowa jak się o tym dowiedziała to pretensje, że obcych prosimy o pomoc zamiast poprosić brata mojego męża. Taak?? Szkoda że zapomniała że sama kazała zaraz po pracy w środę przyjechać temu bratu do siebie, w czwartek wysłała go wraz z drugim bratem na objazdówkę po cmentarzach (sama jest po operacji i jechać nie mógła), w piątek (skoro już był) zmusiła go do kopania czegoś w ogródku i łaskawie w sobotę na wieczór wypuściła go żeby mógł wrócić do Krakowa,z czego właśnie w niedzielę skorzystaliśmy. Ale ona się obraża bo ja obcych ludzi proszę ale mogłam jego. Chciałam. Nawet go prosiłam ale teściowa stwierdziła, że zmarli się w grobach obrażą jak się do nich nie przyjedzie i są ważniejsi niż odwiedzenie nas w szpitalu...
    Na razie z płucami ok. Jesteśmy cały czas na sterydach w inhalacjach, co najmniej do końca grudnia żeby go zabezpieczyć i zobaczymy co dalej. Dziś udało nam się zrobić pierwsze szczepienie 5w1 więc idzie mam nadzieję ku lepszemu

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 20 listopada 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly, z tego co pamiętam lekarza kazał mi przyjść na wizytę ok 7 tyg ciaz, bo wcześniej właśnie nic nie będzie widać. Beta rośnie, to dobrze :) M&M'K dużo zdrowka dla Was, teściowa się nie przejmuj, szkoda Twoich nerwow( chociaż wiem że łatwo powiedziec, trudniej zrobić ) olej ja i jej gadanie, skoro sama nie pomyślała żeby Wam pomóc to niech się nie dziwi, że obcych prosisz! My po szczepieniu, jest ok, trochę płakał ale zasnął jesCze w gabinecie, więc w porównaniu z tym co było ostatnio jest super. Plastry Emla i czapek działają :) Tripi jak się macie?

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 20 listopada 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapelusik super że Wiktorek dzielny <3
    U mnie starszak już ok, byliśmy dziś na pierwszym spacerze :) mały był tak szczęśliwy że zasnał od razu z uśmiechem i spał prawie 2 godziny (w domu są drzemki po 30 min max)

    Zrobiłam dziś pranie na w razie W żeby mieć zapas do szpitala gdy by jednak mały źle tą ospe przechodził.
    Zastanawiam się tylko czy te 3 tygodnie liczyć od początku objawów starszaka czy od całkowitego zakończenia?

    Te plasterki ile przed szczepieniem naklejasz i skad wiesz gdzie ? :P

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 20 listopada 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Plasterki min 1 godz przed szczepieniem,gdzie przykleic to pytałam pani co robi szczepienia, ale jeden i tak ciut za nisko nakleiłam i zrobiła mu kłucie na pograniczu. Problem z plastrami był taki ze nigdzie w aptece u mnie ich nie mieli, sprowadzili mi na rano na cito. Lekarka powiedziała że jesteśmy pierwszymi rodzicami co okleili swoje dziecko a pani pielęgniarka zdziwiona że plastry jednak działają bo kiedyś podobno nie działały :p to nie jest tak że nic nie czuł, bo jednak zapłakał w trakcie, w sumie to nie wiem czy to zasługa Czopka czy plastra, ale sukces był :) Tripi ale jakie 3 tyg? Coś nie doczytałam...?

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 21 listopada 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam że też jest żel tej samej serii ciekawe czy tak samo skuteczny ;)

    Pediatra kazała czekać do 3tyg na wysiew ospy u malucha tylko nie dopytalam.jak liczyć te 3 tygodnie i teraz nie wiem.czy od początku choroby czy końca :/

    atdcl6d85txjdq74.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 21 listopada 2018, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi- 3 tygodnie od pierwszego kontaktu z chorym.

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 21 listopada 2018, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejb dziekuje :) to jeszcze 9-10 dni. No zobaczymy czy złapie.. Szanse są marne że jednak nie :(

    Czy zdarza się waszym dzieciaczka pokasływać pryz dużej aktywności? Mój jak czasem szaleje na macie albo za dużo "mówi" to często pokasłuje a tak to nie..

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 22 listopada 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, Tripi zdarza mu się, chyba za dużo śliny w buzi po prostu :p

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 22 listopada 2018, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, moja tez kaszle czasem od sliny lub gadania.

    A ja mam takie pytanko: o ktorej Wasze dzieci chodza spac wieczorem? Bo moja coraz pozniej mi usypia i nie wiem czy to dobre dla niej... dzis 21.15 a ta nie spi...swiatlo zgaszone, cisza, kolysanki zakonczone a on sie smieje do mnie zamiast spac...

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 22 listopada 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój różnie. Dziś to usnął przed chwilą. Wczoraj około 22:40 ale już był duży płacz i lamenty - ewidentnie za długo przetrzymany (parę prób usypiania od 20:30 nie powiodły się)...
    A np w sobotę zasnął o 18:00 i obudził się tylko na jedzonko i zasnął dalej.


    Czyli u nas nie ma kompletnie reguły.

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 22 listopada 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas póki co o 19 chodzi spać, ale od wczoraj za to budzi się co 15 min, pozna nocą trochę lepiej, ale też bez rewelacji Najbardziej lubi pogawędki o 4 rano, a od 6 to już całkiem wyspany.

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 23 listopada 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas kąpiel ok 19, butla i spać ale za to w nocy zazwyczaj 4-5 pobudek na pierś pierwsza juz ok 23 :/ a spi do 7-9 zależy. W dzień w domu ok 3 drzemki po góra 30 minut. Na spacerze to tak z dwie godzinki pośpi .

    A co do kaszlu zauważyłam że próbuje udawać bo ja wtedy od razu przybiegam XD

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Anakin Autorytet
    Postów: 395 186

    Wysłany: 23 listopada 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapiel o 19. Szybko zasypia przy cycku. Spi do ok 7-8 rano. Ale oczywiście sa nocne stekania o cycka. Ost kapituluje coraz szybciej i juz ok 21 laduje u mnie w lozku... Śpię bez meza (jestem u mamy) i fajnie, bo go na łóżku przewijam. Nie wiem, jak wrócę to meza chyba exmituje z sypialni... Ej, ile razy przewijacie w nocy? Ja 2... Ok 1-2 jest już totalnie nasiusiane. A potem ok 4 jest kupa. I obowiązkowa kupa zaraz po przebudzeniu haha

    Lipiec 2018 - synek ♥️
    Październik 2020 - poronienie 6tc
    Kwiecień 2021 - poronienie 6tc
    Listopad 2021 - puste jajo 9tc
    Złoty strzał -> Marzec 2023 - czekam na drugiego synka (Grudzień 2023)
  • Magia Autorytet
    Postów: 764 243

    Wysłany: 23 listopada 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie staram przy karmieniu nocnym przewujac czyli okolo 23.00, 03.00 i potem o 7.00 wstaje galgan maly. Czyli tez mi wychodzi 2 razy w nocy

    l22nio4p6u8idvbe.png

    Magia
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 23 listopada 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tak samo, dwa razy przewijamy,o której to nie wiem bo nie patrzę na zegarek już, ale też przy karmieniu, za jednym zamachem. U nas rano też kupa w portkach. My tam śpimy we troje, męża nie eksmitowałam, jakoś się miescimy:) moj młody nauczył się szczypac :/ czy Wasze pociechy też tak robią?

    mhsvhdgefzux6fnw.png
‹‹ 189 190 191 192 193 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ