X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum I trymestr LIPCOWE niespodzianki:)
Odpowiedz

LIPCOWE niespodzianki:)

Oceń ten wątek:
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 26 lutego 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi jak tam po wizycie?

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 26 lutego 2019, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizyta ok, wady wzroku po matce nie ma :) nerwy w porzadku o zez miesci sie w normie. Mamy przyjsc za 3-4 lata jak bedzie szedl do przedszkola bo warto dzieciom wtedy sprawdzic wzrok. Przyznam ze nie wiedzialam i muszę wybrac sie ze starszym. Aa no chyba ze neurochirurg bedzie chcial dodatkowe badania.

    No i ciotki mamy gooo. Po cierpieniach i goraczkach wkoncu sie przebil ;) kawalek no ale dziecko jakiea spokojniejsze hehe

    bejb lubi tę wiadomość

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 26 lutego 2019, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje! Super ze jest ząbek i że oczka też ok:) czyli jednak to zęby na szczęście były :) dobrze wiedzieć z tym wzrokiem w wieku przedszkolnym, też pójdę.

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 26 lutego 2019, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale infekcja chyba swoja droga hehe bo ma katar i pokaszluje. Idę jutro go jeszcze raz osluchac.

    Tylko problem mamy dzis z jedzeniem piersi O.o nie wiem czy to zwiazek z tym zębem no ale jadl dopiero 2 razy i to raz karmilam go na chama bo juz tak bolało :/ oby w nocy nadrobil

    atdcl6d85txjdq74.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 26 lutego 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi, mój też ma czasem takie fazy że przez pół dnia to muszę go prosić i kombinować żeby coś zjadł z piersi. Czytałam że to normalne w tym wieku :)

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 26 lutego 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi to dobrze, że jest ok :) My właśnie na przyszły tydzień mamy ze starszym wizytę u okulisty :)
    Oby ten sezon na infekcje się kończył. U mnie starszy chory, przyszedł z przedszkola dziś i 39 stopni gorączki... Mam nadzieję, że mały się nie zarazi. Mały z kolei marudny bo mu wychodzą górne jedynki i spać nie może i marudzi straszliwie.
    Za to zjadł dziś nową kaszkę HELPA i aż mu się uszy trzęsły :) próbowałyście ?? U nas jadł po raz pierwszy i zachwyt pełną gębą :D

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 26 lutego 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze, to faktycznie zęby tylko nie podłapał. Mogą być zęby, że nie chce jeść, mój też nie chciał albo wręcz płakał podczas jedzenia jak go dziasła bolały. Ja kasze gotuje mu sama, narazie zachwytu nie ma. Zastanawiam natomiastsię nad tymi różdżkami smaku, bo fajna sprawa, jak jeszcze nie ma sezonu na owoce. M&M'K, a która mu podałaś, że tak mu smakowała?

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 27 lutego 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejb a jak radzisz sobie z przepełnieniem piersi w tym czasie? Jego nie da sie w dzien nakarmic. Dziś to samo. W nocy kilka razy jadl ale boje się że to nie wystarczy i ze nasze karmienie dobiega konca :(

    M&M'K Oby Ci nie złapał, mój mały ciągle coś łapie :( tak mi go szkoda jak ma katarek :( dobrze ze buzka juz oddycha bo by nie wesoło bylo :/

    Co to za kaszki? nie widziałam ich nigdzie w sklepie

    atdcl6d85txjdq74.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 27 lutego 2019, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czerwony Kapelusz wrote:
    Ja kasze gotuje mu sama, narazie zachwytu nie ma. Zastanawiam natomiastsię nad tymi różdżkami smaku, bo fajna sprawa, jak jeszcze nie ma sezonu na owoce. M&M'K, a która mu podałaś, że tak mu smakowała?
    Może to kwestia odmiany od kleiku ryżowego który zazwyczaj je (kleik na wodzie + owoc) ale dostał kaszę jaglano - owsianą z dodatkiem łyżki smaku o smaku jagód i wcinał aż miło :)
    I faktycznie i łyżka smaku i różdżki są fajne. Starszy zachwycony bo jagoda piękny kolor daje :)
    Tripi, a kaszki te to bio produkty, niby kaszka w proszku ale wymaga 3 min gotowania jak "prawdziwa" kasza i smakuje faktycznie jak taka kasza ugotowana w domu. Łyżka smaku to są zaś liofilizowane, sproszkowane owoce lub warzywa które dodaje się do smaku i dla koloru po 1 łyżeczce.

    U nas starszego strasznie połamało. Sam się kładzie do łóżeczka i nawet drzemkę w ciągu dnia robi (czego nie było odkąd skończył 3 lata)...

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 27 lutego 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi, nawet nie mam tak bardzo przepełnionych piersi wtedy. Nie wiem jak to się dzieje ale nie zauważyłam u siebie tego problemu.
    Może u Ciebie faktycznie Dzieciaczek dłużej nie je z piersi.
    Czytałam o takich maluszkach które w młodym stadium odstawiły się od piersi. Ale powoli, nie panikuj może to chwilowe.

    Dziewczyny czy któraś z Was się orientuje czy mozna brać preparaty na stawy podczas kp? Zaczęłam więcej się ruszać i odezwały mi się kolana. Trochę się obawiam bo miałam już kiedyś problem z kolanem i chciałabym coś zasuplementowac a w ulotce nic nie wyczytałam jak przy kp.

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 27 lutego 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejb sprawdź substancje w leksykonie laktacyjnym http://www.kobiety.med.pl/leki/search.php (L1 wolno inne nie) albo na http://www.e-lactancia.org

    Tripi lubi tę wiadomość

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 27 lutego 2019, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzie mozna kupic te kasze ? Tylko przez internet?

    Bejb staram sie nie panikowac ;) dzis dorwalam go zaraz po drzemce i oproznil dwa :) szkoda ze na spiocha ale dobre i to hehe wychodzi na to ze jedno karmienie mu wystarcza juz na dzień w nocy dalej je po 4-5 razy.

    Kapelutek dzieki za tw stronki :) nie wiedzialam ze tyle rzeczy mozemy ! Nie bede sid juz katowac czosnkiem jak sie przeziebie :)

    M&M'K wspolczuje :( oby mu sie szybko polepszylo i was nie pozarazal a szczegolnie maluszka.
    U nas niestety takie pokladania zazwyczaj zle sie koncza(antybiotyk) przerwaznie to grubsza sprawa a nie tylko wirus.
    Nie wiem gdzie mieszkasz ale panuje wirus grypy takze obserwujcie sie

    atdcl6d85txjdq74.png
  • M&M'K Ekspertka
    Postów: 186 52

    Wysłany: 1 marca 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi ja kupiłam kupiłam w sklepie stacjonarnym z ładnymi, polskimi rzeczami dla dzieci ale faktycznie łatwiej pewnie w necie kupić.
    Starszak już zdrowy, wirusa miał 2 dni wysokiej gorączki i już jest ok. Z małym dziś byłam na szczepieniu więc też zdrowy. A my z Krakowa więc najgorszy problem (smog) powoli się kończy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2019, 21:22

    Czerwony Kapelusz lubi tę wiadomość

    Starszak 04.01.2014
    Dzidziuś 06.07.2018
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 2 marca 2019, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez mowili wlasnie ze smog najgorszy :/
    My byliśmy wczoraj znow u lekarza, maly w nocy tak kaszle ze az prawie wymiotuje ale osluchowo czysciutko, gardlo tez ok.

    Mnie dopadlo chyba zapalenie pecherza, boli niemiłosiernie i chodze robic po kropelce :(

    M&M'K bywam czasem w Krakowie ;)

    atdcl6d85txjdq74.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 3 marca 2019, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasze karmienie chyba jednak dobiega konca :(
    Maly w nocy zglasza sie tylko 2-3 razy w dzien nawet nie chce na piers patrzec, odwraca glowke i szarpie sie przy próbie przystawienia.
    Dzis rano plakal i szarpal się patrze a tam tylko pojedyńcze kropelki i musialam podac butelke z ktorej zbyt nie chce pic.
    Smutno mi jakos :(

    atdcl6d85txjdq74.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 3 marca 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi a ile trwa ta jego "niechęć" do piersi?

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Czerwony Kapelusz Autorytet
    Postów: 960 117

    Wysłany: 3 marca 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi może to przejściowe. Nie wiem jak jest przy KP, ale na grupie tam gdzie dziewczyny karmią tak jak ja, często piszą że przy rozszerzeniu diety dzieci mają fazę niechęci do mleka, która mija. Może to przejściowe :) rozumiem Twój smutek, bo też się tak czułam kilka mcy temu, ale nie traktuj tego osobiście, dzieci mają różne fazy, on poznaje nowe smaki, różne rzeczy go już interesuja - rozwija się :) z cyckiem czy bez i tak jestes dla niego najważniejsza osoba pod słońcem :)!

    bejb, Tripi, M&M'K lubią tę wiadomość

    mhsvhdgefzux6fnw.png
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 3 marca 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejb tydzien to juz tak wlasnie ze tylko w nocy chce a wczesniej w dzien tez juz bylo ciezko. Oby to przez te zęby :/

    Kapeluszu wiem wiem daje mi to bardzo wyraznie odczuć ze tylko mama hahaha no ale to jest nasza chwila a ja nastawilam sie na karmienie do roku minimum no i troche sie przeliczylam :(

    atdcl6d85txjdq74.png
  • bejb Autorytet
    Postów: 463 102

    Wysłany: 4 marca 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tripi, poczekaj. Nie nastawiaj się że to już koniec. Może to przejściowe. Może skok, może zęby? Tydzień to niedługo.
    Trzymam kciuki :*

    Dziewczyny a ja się załatwiłam... Zaczęłm biegać z koleżanką i mi kolana wysiadły. Bolą niesamowicie. Dzisiaj idę do ortopedy.

    syy2h371nd1ygvmg.png

    Jaś- urodzony sn - 06.07.18. g 20:20. 3800g, 58cm, 10pkt.
  • Tripi Autorytet
    Postów: 1134 163

    Wysłany: 4 marca 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam i próbuje co jakis czas ;)

    My idziemy znow jutro do lekarza, choroba niby minela ale w nosie az sie gotuje.. charczy strasznie a glutow brak.
    Moze alergia jakas? Mnie tez cos uczula, oczy lzawia,uszy swedza :/ i suchy kaszel do tego.

    Bejb ze stawami nie ma zartow idz lepiej :/ trzymam kciuki zeby bylo wszytsko dobrze bo musisz miec sily do biegania za maluchem hehe

    atdcl6d85txjdq74.png
‹‹ 212 213 214 215 216 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ